Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz p2pp #6331 üzenetére

    Nincs mit. Engem is érdekelt, ezért toltam bele némi energiát a vizsgálódásba. :)

    "indulás után remélem "feltekerik" még ezt a gyenge eredményt."

    Sajnos ez nem így működik. Egyrészt a tesztelést is teljes powerrel csinálják, különben nem látnál semmit a drive test során. Másrészt az RRU-nak van maximális adásteljesítménye, az annyi amennyi (80-120watt), ezt kell beosztani. Ha csak 4G van, akkor mind megy a 4G-be, ha van más is (2G+4G, 2G+3G stb.) akkor megosztod a teljesítményt.

    Az egyetlen esély a jobb lefedettségre, ha több állomást építenek. (vagy lesz alacsonyabb frekijük is).

    Behúztam az antennát az ablakból, és a Digi beesett a műszer zajhatárára... Nyilván a másik 3 is romlott, de azok még beltéren is viszonylag elfogadható jelszintet produkáltak (1800-on természetesen, almát az almával :) ).

    Fogok méricskézni a következő hónapokban is.

    Ez egyébként Budapest 2. kerület, ha valakit érdekel.

    PBA:

    Nem vagyok én ellendrukker, de vak és hülye sem vagyok ;) Sajnos a többségnél valószínűleg reálisabban látom ezt a témát, talán azért mert ez a szakterületem. Lassan 12 éve foglalkozom rádiós tervezéssel... A fontos itt az, hogy ami várható az nem hitéleti kérdés. Meg lehet egzaktul mérni (persze nem könnyű), és az empirikus bizonyítékból kell a következtetést levonni. Erre próbáltam rávilágítani a mérés megosztásával.

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák