Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz gisssa #90260 üzenetére

    Ha rálátsz a dobozra és jó a szemed, nézd meg, hogy a (valószínűleg) 2 vastagabb átmenő kábelen kívül hány vékonyabb jön ki belőle és megy a szomszédok irányába! Ha ez utóbbiak kevesebben vannak 4-nél (feltételezve, hogy egy dobozból 4 címet tudnak kiszolgálni), akkor még lesz helyed. :) Ha az oszlopok ritkábban vannak az utcádban, így egy dobozból több cím is kiszolgálandó lenne, akkor ez a szám nagyobb is lehet. De nekem a szaki azt mondta, hogy ha a doboz "kimerül" a végpontokból, akkor a másik oszlopon lévőből irányítanak vissza egyet... hogy ezt hogyan kell elképzelni, ne kérdezd, de nyilván úgy készültek anno, hogy az egész utcát le tudják majd fedni.

    Nálam ez azért volt mégis kérdéses, mert én hivatalosan nem abból az utcából kapnám a végpontot, amiből most végül megkaptam a hátsó szomszédomon keresztül, hanem a saját utcafrontomból. Épp csak a saját utcafrontomon lévő hálózat még nem él, mert a köztes utcákban nincs oszlop, amin össze tudnák kötni a falu többi részén lévő, már működő optikai hálózattal. :D Így ha megnézem a DIGI honlapját, a mi utcánkból kizárólag az én címemre jelez bekötési lehetőséget, mert én a másik utcából kapom mögülem... a kerítésre felfűzött 130 méternyi kábelen keresztül. Így viszont ha a mögöttünk lévő utcában mindenki be akarná kötni a DIGI-t, akkor valószínűleg én lennék ott a "betolakodó", aki miatt a helyiek nem férnek fel a hálózatra, pontosabban erre a bizonyos oszlopra. :DDD De mivel a hálózat elég friss (valamikor 2 éve építették ki), ez a doboz még szinte tök üres volt, talán én voltam az első bekötés. Szóval nem aggódom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák