Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz lajos75 #41826 üzenetére

    kb. március elején volt nálam a srác ONT-t cserélni (kb. a hatodik már) és mondta hogy tudnak a feltöltési sebesség gondról már bent a DIGI ügyfélszolgálaton annyiszor jelentettem be
    aztán halkan mondta hogy valszeg azért sem foglalkoznak vele mert majd mindenhol átállnak FTTH-ra
    na akkor kérdeztem meg hogy miért és ez volt a válasz hogy el nem tudnám képzelni mennyi áramdíjat fizetnek az ELMÜ-nek átalányban és ha optikai hálózat lenne akkor mennyit spórolnak a passzív eszközökkel meg hogy nem kell annyi switch a lépcsőházakba...
    szóval kb. itt már addig nem fognak semmit se csinálni majd megoldódik a bajom ha LAN helyett optika lesz hamarosan...

    persze mondta hogy havonta jelentsem be nyugodtan hogy ők is tudják cseszegetni a vezetőséget hogy tré a feltöltés itt és garantált minimum alatt van
    de FTTB-n már nem fognak itt javítani csak hamarabb kerülünk sorra :D
    19. kerület mellett vagyunk hátha utána ide jönnek :D

    másik gondolat
    most van csillió fajta ONT a lépcsőházban, ugyanannyi fajta switch mert egyik régi másik új harmadik x portos negyedik ilyen olyan, és ha csak egyfajta ONT-t kellene rendelniük mást nem akkor valszeg mennyiségi kedvezményt is kapnak és nem 20ezer lesz egy darab hanem mondjuk 15ezer
    azért 100000 darabnál az sem kis spórolás és ráadásul mindenhol ugyanaz működne így kevesebb a szívás
    hozzánk is már vagy 3féle ONT-t hoztak a lépcsőházba, mindegyik Huawei volt de egyik fekete másik kisebb fekete harmadik antennás fehér, most meg valami antenna mentes kissebb fehér van
    annyit vettem észre hogy egyik másik jobban bírta az egyidejű oda-vissza forgalmat míg a másik kevésbé
    szóval csak így ez jutott eszembe hogy ez is egy szempont

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák