Új hozzászólás Aktív témák

  • bit_vector

    tag

    hmm

    a 10.0.0.1 az nem a lépcsőházi switch hanem a diginet gateway lan oldali ip-je. az lépteti át az egészet az internet oldalára. Még a fix ip-s előfizetőket is. Nem véletlen használnak /32-es netmaszkot, mert így minden kérés hálózaton kívüli, a router meg szépen címzi is befelé a 10.0.0.1-et.

    az SMC routerekkel meg nem vitáznék hogy jók -e vagy rosszak. Ma vittem vissza gariba javításra, mert untam már napjában 4x újraindítani, mert állandóan kifagyott a LAN oldala. A WAN oldalról semmit nem tudni, a led látszólag villogott... akárcsak a LAN oldalán.. csak épp semmire nem válaszolt. Aztán ha olyan kedvében indítottam újra, akkor a WAN oldala nem ment. Ciki. Az eladó is morgolódott, mert nagyon sok SMC megy vissza gariba. ez cikibb... :(

    Abban a bonyolult hálózatban egyedül a WRT54G ér valamit. Edimax SMC gyk. ugyanaz. És edimax is fagyós lesz ha kiszáradnak a tápköri elkók. Egyébként a belsője kíséretiesen ugyanaz mint az SMC-nek. Nem fura ? :(((

    most ami van nálam az egy planet. Na ez sem egy linksys, de az meg csak C-s maszkot kezel. Ez még cikibb :D Feltételezem, ennek is hasonló edimax belsője lehet.. már csak a kezelőfelület és a méret alapján is. Ha lefagy, ez is kuka lesz :D

    Ha jól meggondolom, lehet fentebb vándorolok egy árkategóriával, és egy szép tűzfalas cisco-ra fogok beruházni. Márcsak a nyugalomért. És a kihagyhatatlan első osztályú supportért :)

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

Új hozzászólás Aktív témák