Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz ACE- #16703 üzenetére

    nem csak a vinyó 32 és 64MB cache-re gondoltam hanem pl a uTorrent is először cache-be olvas mindent és amikor elért egy mennyiséget akkor írja ki egyben. ezt simán tudhatja egy mai 1TB tányéros 64MB cache-es 7200-as asztali vinyó pláne ha azt nézem hogy a sok seedszerver kiadó általában 1 vinyóra 2-4 usert is simán rátesz és ott is majdnem elérik a 100MB-os seedelési sebességeket
    ha 1vinyón 1user van akkor meg szinte biztosan, márpedig ott dedikált gigabit van ez meg amolyan otthoni gigabit lesz, előbbinél igencsak van esély 0-24-ben tolni utóbbinál meg majd meglátjuk mit bír a DIGI

    az én laptopomban a Hitachi 1TB-os notivinyó simán tud 120MB-al írni a vinyó szélén ami értelem szerűen lecsökken a végére 50-60MB-ra is

    mint írtam, előre sajnálom azt aki 1gigabites csomagra fizet majd elő és nem bírja majd a gépe :D
    bőven elég a 100/100-as is az is megteker egy laptopot igencsak ha megy a letöltés :K

    arról nem beszélve hogy panel részen ha minden lépcsőház csak egy GPON-t kap akkor a 2,5/1,25gigabit betáp elég hamar meg tud majd telni 100-200-500megás letöltőkkel, hát még a feltöltés :)
    10G betáp meg elég drága mulatság lenne mindenhova valamint ezt a sok 10G uplinket összefűzni és akkor még csak 1 lakótelepről beszéltem
    ott van újpest ott van a pók utcai lakótelep a füredi utca vagy kelenföld netán rákospalota van biza pár tízezer lakás ám csak Budapesten is :) ezt azért kemény lesz ilyen sebességekkel összefogni
    lista a lakótelepekről : [link]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák