Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    Egy kis történet:
    Egy ideje jelentősen megcsappant a jelerősség a HD és az SD boxon is. Az SD-t nem nagyon használjuk, és nem is volt olyan jelentős a veszteség, így nem érdekelt, de az utóbbi hetekben egy kis hiba is bedöntötte a 121,5-et a HD-n. Gondoltam próba szerencse rászólok a Digi-re, bár tudom, hogy az előző tulaj kiváló intelligenciával megáldva a bejövő kábel után az elosztót és a komplett kábelezést befalazta. Ráadásnak pedig a kábelezés és az osztó minősége is hagy némi kívánnivalót maga után. Egy szó mint száz szarból kell várat építeni.

    Tehát szóltam, hogy jó lenne a szituval valamit kezdeni. Sikerült addig erősködnöm, hogy ma végre kijött egy srác, aki nagyon korrektül ugyan arra a következtetésre jutott amire én. Mérések alapján egy laza 20dB-t bukik a jel a HD box-ig. Ezen azért jót mosolyogtam. Szerencsémre volt olyan jó fej és megkínálta +10dB-el a bejövő jelet a külső elosztónál, így most csitti-fitti kiváló minden. Az eddigi 30%-ból lett 70%. :K

    A story lényege az lenne, hogy tessék szépen odafigyelni a házon belüli megoldásokra, és ha tudjuk, hogy nálunk van légy a levesben, de nem tudjuk egyszerűen kihalászni, attól még bizony van megoldás, csak szépen kell kérni. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák