Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1200 üzenetére

    Alexxxx, kiegészíteném a HSZ-edet.
    Egyetértek, hogy a lelkivilágodba csak az férjen bele, hogy olyat ajánlj amit Te is megtennél. Halkom, máshogy nem lehet.

    az én javaslatom ez:
    1 :) soha ne köss egységért, mert ha az ügyfeledben kifullad a kezdeti lekesedés és már tisztábban látja, be tudja fogadni az apróbb részleteket is, jobban megérti de még nem teljesen, csalódni fog.

    Ez akkor történik általában, ha rosszul méred fel az anyagi helyzetét, vagy tényleg csak az egységekre voltál rápörögve és elszálltál (értsd így: addig dumáltál neki, amig összezavarodott és ködös elképzelései alapján elhamarkodott döntést hozott... Te pedig hagytad). Ez biza' a Te kizárólagos hibád, hiszen bízott benned, közel engedett a pénzéhez, azt hitte Te jól tudod beosztani azt, ami neki életében nem sikerült még.

    Ha jól méred föl (analízis), jó tanácsot tudsz adni. Akkor pedig mindegy, hogy magadra, vagy másra.

    2. :) Győződj meg róla hogy érti és felelős döntést hoz. Ezt úgy érheted el, vagy visszakérdezel és ha nem érti pár nap múlva visszatértek rá, vagy olyan ÜB vázlatot készíts, ami alapján ebben mindig biztos lehess.

    Ha olyan szerződést kötöttél ami megalapozott, barát és családtag sem válik ellenséggé.

    Én pl amikor kezdtem, elővettem egy szerződést és addig nyüstöltem a felettesemet (közgazdász), amig az összes pontot ki nem veséztük (azóta emlegeti, hogy akkor tudott meg legtöbbet a szerződésről, amivel évek óta csencselt).
    Ebből csináltam egy marhafasza ekkeltáblát, ami megmutatta hogy 20 év alatt adott évi hozamokkal, adott költségekkel UL megveri-e a bankbetétet, tőzsdei befektetést, banki befektetési alapot (pioneer, concorde, stb.).

    Hidd el, nem kell szégyenkeznie egy BN közvetítőnek sem!

    Természetesen vannak élethelyzetek, amikor nem UL a megoldás anyagilag. Na az az igazi kudarc, nem amikor az ügyfél mond nemet. :K

    cáfolj Alexxxx :F

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz azigazforest #1201 üzenetére

    "Ebből csináltam egy marhafasza ekkeltáblát, ami megmutatta hogy 20 év alatt adott évi hozamokkal, adott költségekkel UL megveri-e a bankbetétet, tőzsdei befektetést, banki befektetési alapot (pioneer, concorde, stb.)."

    A tőzsdeit soha az életben... De még csak meg se közelíti. A többi egykutya, a likviditás fontossága és a költségek döntenek.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1202 üzenetére

    nehéz téged cáfolni :K
    de azért annyit hadd mondjak el,hogy szerintem a legjobb megoldás az ügyfélnek;(mármint UL)az egy minimál dijas lenne és ha van maradék pénz akkor pedig eseti.persze 46 egységgekkel sokáig fog tartani míg dupla 6os leszel és térítenek a benzinbe :))
    no persze azt csak halkan jegyzem meg,hogy ugyebár ha kevés az éves befizető akkor a bnetes alkusz nem szívesen kezeli a pénzem :W
    kicsit nyomatékosítani szeretném""NEM KEZELI"" :C
    persze akinek nem inge az ne vegye magára...

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz alexxxx #1204 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy ha szigorúan a BNet által forgalmazott UL-eket nézzek, AKKOR az a legjobb megoldás az ügyfélnek, amit írtál. :)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1205 üzenetére

    Nem kívánom leplezni nagymértékű egyetértésemet és szimpátiámat.

    Mindemellett nyitott szemel vegyük észre a többi csalit:
    1 adókedvezmény
    2 hozamadó mentesség
    3 rendszeres díj bónusza

    tehát nem mondom hogy a kispárnába varrt pénzt is UL-be tegyük, csak annyit hogy az optimális nem a minimális éves 200e, a többi esetivel, hanem:
    1 max adókedvezményt biztosító 500e (éves 100 visszaigénylésével ez ugye azonnali 20% garantált előny)
    2 10 éves időtáv (így mentesülsz a hozamadó alól - ez a hozam 20%-a lenne a tőzsdén)
    3 a bonusz 500e rendszeres díjnál még csak 2%, de 600e-re emelve 3%

    tehát az optimális az éves 400-600e rendszeres és a többi eseti, de az okoskodás helytálló volt valóban (a 600-nál magasabb rendszeres díj kizárólag engem hízlal).

    egyetértek a tőzsdei hozamok lehetőségével, csak mi garantál (!!!) éves 23%-ot hozamadó nélkül az egyéb befektetési formákban úgy, hogy nem kell értened a tőzsdei kereskedéshez? Ha ezt leírod nekem egy törvényi hivatkozással, nem áltatom tovább magamat és az ügyfeleimet, visszaadom az ipart. :R Az ügyfeleim mindig kijelentik, hogy nem akarják figyelni a tőzsdét.

    inkább ennyiben maradjunk :))

    Korábbi hsz-ben már írtam a NYESZ-ről. Az 30%-os adóvisszatérítésével megveri a UL-t, csak a likviditással problémák vannak.

    tőzsde... hmm... erre már előre válaszoltam: UL nem minden helyzetre jó. pl rövidtávú spekulatív befektetésre semmiképp.

    Most jöhetne az a válasz, hogy a tőzsdei hozam akkora, hogy nem igényli a hozamadómentességet és az adóvisszatérítést. OK :R de mi garantálja?

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1204 üzenetére

    én inkább azt nyomatékosítanám, hogy ha rossz tanácsot adsz neki, az életben nem fog senkinek tovább ajánlani.

    ... de ha mégis, akkor szíves(ebb)en kezelem a pénzét, mert nem csak a BN jutalék a haszon ebben, hanem egy további lehetőség is ott van. Szívesen kezelnéd a pénzem, ha megígérném hogy félévente dobok egy másik ügyfelet? Ha a minőségre mész, kevés ügyfél többet hoz.

    És itt értsük a lényeget belőle: EZ TŐLEM FÜGG!

    Ezért van szükség az olyan érvekre, mint amit lassan összehozunk itt közösen:

    A megfelelő analízis kiderítheti, hogy
    - A UL adott esetekben nem helyes döntés - ilyenkor ne köss
    - a "mit bír" fontosabb, mint a "miről álmodozik""

    Egyszóval ismerd meg a konstrukciót, legyél tájékozott más befeektetési formákban is és etikus határt ne lépj túl.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz azigazforest #1207 üzenetére

    Amit írál, igaz, DE:
    "Most jöhetne az a válasz, hogy a tőzsdei hozam akkora, hogy nem igényli a hozamadómentességet és az adóvisszatérítést. OK de mi garantálja?"

    Ugyanúgy nem garantálja semmi, hogy ami pénzt bef. alapokba teszel, azzal nyereségesen fogsz kiszállni (kivételt képez ez alól 1-2 garantált alap, de nem ezek vannak többségben). Az adókedvezmény nem mindenkinek jár, illetve más adókedvezményeket ha igénybe veszel, akkor már a 100.000 sem teljesen igaz, mert a kedvezményeket összevonják.

    Igen, a tőzsdén semmi nem garantált. Sőt, elég kevés ember számára elérhető (főleg az a része - opciók, határidős ügyletek - amik igazán sok pénzt hozhatnak), de aki hajlandó rá időt szánni (teszem azt 1, akár 2 évet, ennyi alatt elég jól ki lehet tanulni és közben lehet demó számlázni), az hosszú távon (10-20 év), akár ezerszeresen jobban jár, mintha a kényelmes utat választaná. Vagy ha csak a konzervatívabb stratégiákat tanulja meg, akkor mondjuk tízszer. :)

    Igazából aki nem tudja, vagy nem hajladó fejleszteni a pénzügyi intelligenciáját, annak édes mindegy, hova teszi a pénzét, mert bármit "benyel", amit mondanak neki vagy elétesznek. Az jobban is jár, ha inkább megmarad az UL-eknél vagy a sima kötvényeknél, banki lekötéseknél. :)

    Én nem is firtatom az UL-ek piaci jelentőségét, mert sok ember igényeit kiszolgálja, DE: nem szabad leragadni egy szinten, ne minden áron ebben lássuk a pénzügyi megoldások non-plus ultráját, mert nem ebből áll az egész piac. Szerencsére Te, amint látom nem így látod, de a BNet-esek szerintem bő 90%-a így lett kondicionálva, ami egy sajnálatos tény és csak rombolja a cég reputációját.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1209 üzenetére

    Akinek jár kedvezmény, használja ki. Sokan még ehhez is hüék. Aki észbe kap, legalább ezzel nyer. Igaz, ez még nem a befalap hozama, node: Tegye garantáltba, pláne most. Soha nem volt ennyire biztos hogy többet fizet, mint amennyiért hozzájut.

    Tény hogy UL nem non-plus ultra és szeretném ha többen lennének akik megismernék és tudatosan kihasználnák a tőzsde adta lehetőségeket, sajnos valaki soha nem jut el oda. Aki viszont ingadozik, a UL-t bevezető terméknek lehet használni a pénzügyi kultúrájának a fejlesztésében. Aki UL-ben gondolkodik és tovább lép a tőzsde felé, annak segítettem, aki UL-ben marad, annak részvétem (én megpróbáltam), de azért a bankbetétnél máris jobban járt. Asszem csak ennyit akarnék hirtelen hozzáfűzni.

    BN-t nem elvből pártolom, hanem tényleg egy bizonyos réteg holtpontról való kimozdításának lehetőségét látom benne. De talán ilyen egy igazi CFP.

    Létezik másik réteg is, amibe Te is tartozol. Ha a szemedbe világítanék egy erős lámpával ugye bevallanád, hogy nem néhány hónapja ébredtél rá, milyen fontos törődni a pénzügyekkel. :)
    Amíg a bambán bámulók vannak többen, elég nagy misszió rendet tenni a fejekben. Kösz hogy partner vagy ebben. :K

    De mégvalami felsejlett. Előttem van, milyen nyűgnek érzik egyesek, hogy azt a 90 percet a UL meghallgatására rászánják. Nekik hogy magyaráznád el, hogy opció, hedge found, short, forex. Amikor már a Unit Linked elhangzásakor azt hiszik hogy én vagyok a FED elnöke. Az alapképzésben van óriási hiba, nem abban a másfél órában, ami után eldönti hogy UL-t köt vagy bankba teszi.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz azigazforest #1210 üzenetére

    Dicséretes a hozzáállásod és abszolút nem az átlag BNet-est tükrözi. Tulajdonképpen nem is értem, mit keresel ott. :D Ugyanis meglátásom szerint 3 fajta BNet-es van (de ez igaz bármilyen MLM-es rendszerre igazából):
    - van az, aki azért megy oda, mert tübbnyire nem a termék érdekli, hanem a rendszer, ki akar építeni mag alá egy hálózatot és passzív jövedelemhez jutni, neki igazából mindegy, hogy az adott termékre mennyire igaz az, amit mondanak róla (a ferdítők, marketingesek)
    - van akit elkábított a csillogás és igazából se a csapatépítéshez, se a termékhez nem ért, amit a szájába adnak azt szajkózza csak (a kontárok, papagájok)
    - van aki abszolút nem az a tipikus ügynök típus, viszont jól vág az agya és látja összefüggéseiben a dolgokat, inkább a termékeket ismeri és nem a rendszerépítés érdekli (az elemzők, magányos farkasok)

    Én az eddigiek alapján téged a 3-as kategóriába sorolnálak (a csapatépítésről még sok szó nem esett, szóval lehet, hogy tévedek). Ez esetben viszont nem értem, miér vagy a BNet-nél, lehet egy nagyobb biztosítónál sokkal többet keresnél, hisz magasabb jutalékod lenne - vagy akár fejleszthetnéd magad tovább a tőzsdei vonalon és megpályázhatnál egy pozíciót egy brókercégénél mondjuk (én most ezt csinálom, meglátjuk, hogyan válik be). Szép dolog a "misszió", csak épp a misszionárusságból nem lehet megélni, ugye. :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1211 üzenetére

    Köszönöm dícsérő szavaidat, sebzett lelkem épülésére szolgál. :K
    Mivel úgy látom őstagként szereztél már néhány lelkes hívet, Tőled különösen jólesik.

    Az MLM-el semmi bajom. Imádok tanítani, és az összes munkatársamat ilyennek nevelem. Van csapatom, passzív jövedelemhez akarok jutni.

    Azt nem értem, miért mondod a jutalékot, senki nem győzött meg számokkal eddig, csak szorzott, hatványra emelt és kijött, hogy ugyanannyi. Egy független cégnél mint BN, jobb potenciált nem nagyon látok a piacon. Persze ha más befektetési típusokat nézünk, akkor de.

    Tegyük fel, én ebben a ködben csak a BN-ig látok. Kerestem néhány társaságot, de nem akartak a géniuszom mecénásai lenni (persze most már bánhatják).

    Azért a BNet-bél kötöttem ki, mert az átlagembert még ez is éppenhogy érdekli, nemhogy valami bonyolultabb mint tőzsde, vagy még ismeretlenebb, mint sima bef alap. Á..
    Ha a unicredit pioneer alapjait akarnám árulni, egyszerűen nem lenne támogatás. Felvennének bankfiókban ülni, azt kész. A többi az brókerség egy brókercégnél, és állandóan azzal basztatnának, hogy miért foglalkozom az egész életében 4milliót összekuporgató Marinénivel, amikor itt az ügyfél 150 milliónál kezdődik. Hidd el, humánus dolgot cselekszem én itt a BN-ben. :) Emlékezz reám, amikor nem brókerelheted meg a kis morzsányi 15-20 milliós vagyonokat, és szomorú szemekbe kell nézned. Na azokat majd küldd hozzám, szívesen leadom a jutalékodat. ;)

    A tőzsdei brókercégek világát jövedelem szempontjából nem ismerem. Az önképzés azirányba elkezdődött, a szintjét és szinvonalát még nem taglalnám ezen a nevetségesen alacsony szinten. De ha gondolod, számokkal támaszthatod alá az érveidet, akár privben is. Nem kizárt hogy elcsábulok. (szia BN :U ) Szívesen hallanék egy bennfentestől ilyesmiket.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz azigazforest #1212 üzenetére

    "Van csapatom, passzív jövedelemhez akarok jutni. Azt nem értem, miért mondod a jutalékot, senki nem győzött meg számokkal eddig, csak szorzott, hatványra emelt és kijött, hogy ugyanannyi."

    Ez esetben igazad van, csak az eddigiekből nekem nem volt tiszta, mennyire mész rá a csapatépítésre. Csak konkrét példát mondjak - anno, mikor nézelődtem ilyen téren erre-arra, pl. az Uniqa egy éves fél milliós UL-ért valamivel több, mint 400 ezer jutalékot fizetett és a stornójuk is lazább volt a BN-hez képest. Azóta nem foglalkoztam ezzel, lehet, hogy szigorítottak a dolgon (2005-ben volt). Természetesen csapat szinten ez már nem igaz.

    "Emlékezz reám, amikor nem brókerelheted meg a kis morzsányi 15-20 milliós vagyonokat, és szomorú szemekbe kell nézned. Na azokat majd küldd hozzám, szívesen leadom a jutalékodat."

    OK. :DD Egyébként egy 15-20 milliós vagyonnal már pont lehet mit kezdeni. A napokban fejlesztettem ki egy stratégiát, amihez 30,000 USD kell (minimum, természetesen, maximum nincs, de az optimális 100,000 USD) és ezzel olyan napi 5-10%-ot tudok csinálni. Hátránya, hogy maximális odafigyelést igényel napi 1-2 órában, mikor semmi mással nem foglalkozom, tehát túl sok számlát én személy szerint nem tudok így kezelni. Opciózni viszont lehet már 10,000 dollárral is, viszont tény, hogy egy brutálisabb összeg esetében radikálisan csökken a kockázat és megnő a megjátszható stratégiák száma is. Ez igaz a Forex-re is, nem mernék 25,000 USD alatt belevágni, mert hamar jön a margin call. :D

    A brókercégeknél (legalábbis a hagyományos, magyar cégeknél) egy a bibi - a törvények miatt minden egyes vételnél vagy eladásnál az ügyfél beleegyezésére van szükség. Így elég nyögvenyelősen lehet a magyar tőzsdén, magyar brókereken keresztül pénzt csinálni, főleg az én stratégiámmal, ahol lényegében 2 órán keresztül folyamatosan vonalban kéne lennem az ügyféllel. Viszont az én feladatom nem is ez lesz, de arról majd max. privátban írok, ha érdekel, egyelőre még nem aktuális. :) Annyit elárulhatok, érdemes lenne tanulnod ez irányban, mert ha másnak nem is, magadnak hatalmas összegeket tudnál csinálni vele. Gondolom az indexek állását nyomon szoktad követni Te is, mert a bef. alapok is nagyjából ezeket követik. Csak sajnos egy bef. alappal nem lehet meglovagolni a napon belül hullámokat, amiket egy perces charton simán. :D

    A fizu elég jó ilyen helyeken (van alap + a profit x%-a), ellenben nem tudom, hogy állsz a BN-nél, így inkább azt mondanám, ha már van egy passzív jövedelmed, érdemes abból még többet csinálni, hogy aztán az ember még több forrásba fektethessen. ;)

    Bef. alapok szempontjából (csak hogy témába vágót is írjak :D) én amúgy a hedge fund-okat javaslom (ja jól tudom, a ChinaMAX már ilyen, meg a Generali garantált alapja), nem is értem, miért van belőlük ilyen kevés a piacon, mikor egy egyszerű biztosítással minden zuhanást ki lehetne védeni... Az érdekelne még, hogy Te hogy kezelted az ügyfelek befektetéseit a jelenlegi piaci helyzetben? Milyen alapokat javasoltál előtte, mikor léptél és mibe váltattad át és mit javasolsz most?

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz Agyzuzo #1213 üzenetére

    "az ember még több forrásba fektethessen."

    Bocsánat, eszközbe. :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1213 üzenetére

    miért ilyen fontos kérdés a csapatépítés? :F

    A jutalék jobb, az üzlet kevesebb és máris kiegyenlítette egymást a függő és a független hálózat.

    "15-20 milliós vagyonnal már pont lehet mit kezdeni" - csak a bróker nem kezd vele semmit, mert az értékes idejébe saját érdekében a 80Milleres számlára fókuszál. Nem minden broki szereti a jó gazda gondsságával kezelni a kis pézzeket. Emberi tulajdonság.

    10.000 USD, = 2,1M HUF. Minimum beszállónak sokallom. BN azoknak is tud megoldást, akik havi 17.000 Ft-ot képesek félrerakni. Nem az életüket váltják meg vele, de jobb helyzetben lesznek mintha egyáltalán nem, vagy bankban takarékoskodták volna magukat szegényre.

    "érdemes lenne tanulnod ez irányban" - köszönöm. :R
    Tankéremnek jelentem, már hozzáfogtam. Még két év és profi leszek.

    Hedge, hedge, de azt ki kezeli? Én majd a sajátomat. Addig is van jobb = abszolút hozamú alapok, és a NEXIS nevű termék titkos fegyvere. Nem nagy hozam, de a válság okozta jó beszállási pont és az alap stratégiája, röhelyesen biztonságossá teszi 7 évre.
    Chinamax nem hedge, csak hozamgaranciás. Hedge volt a doubleDiamond. Egyiket sem lehet jegyezni már. Élő hedge jelenleg a GENION-ban van.

    "Te hogy kezelted" - Tudtuk, hogy kína túlértékelt piac, ki kell szállni. Mindenkit átparkoltattunk konzervatívba. Itt derült ki, ki tartja a kapcsolatot az ügyfelekkel. Most az állomány 2/3-át zabálja a válságmonster. Júli 15-aug 20 között kötvény volt a szupersztárom, mozgóátlagokkal simán meg lehetett mondani merre tart, most csak életveszélyesen föl-le csapkod.

    "mit javasolsz most" - senki ne gondolkodjon rövid távon, ha nem ért a napi kereskedéshez :( (legalább 5 perces frissítés tőzsdén). 2-3 évre azonban nyugodtan be lehet vásárolni részvény túlsúlyos eszközökből (persze hogy nem forrásokból :C ) Hogy fejlődő, vagy fejlett piaci régió, esetleg melyik térség, melyik iparág, azt a kedvenc oldalam hírleveléből szoktam kideríteni és megbeszélni a tulajjal. Egyes cégek részvényeihez nem tudnék hozzászólni, de már tudom hogy Téged kérdezhetlek ezügyben. :DD

  • lorcsi

    veterán

    az OVB-sek megint nyomulnak nálunk :S
    volt egy sunyi hírdetésük elmentem meghallgatni, csak a helyszínen derült ki a cég neve
    piszkosul nem tetszik, hogy először az ismerősi közben kell felmérni az igényt "pénzügyi tanácsadóra". ok mondjuk hogy legyen máshogy ügyfelem, ha nem keresem, de akkor is...az ismerősöket zargatni iylennel :S

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz lorcsi #1216 üzenetére

    Abból indulnak ki, hogyha neked tetszik, miért pont az ismerősödtől tagadnád meg? Ebben semmi rossz nincs.

    Az utcán nem skandálod magadban hogy OVBULOVBULOVBULOVBUL, tehát jártodban keltedben senki nem tud róla. Amikor az ismerősöddel találkozol elmeséled: Te kézzeld, megkeresett egy OVB-s, vagy Kézzeld, mit hallottam, vagy Te neked nincs szükséged egy ... stb.

    Mi volt az a csalárd trück, amivel megmételyeztek?

  • Kicker

    senior tag

    Helló

    lehet átleszek paterolva egy másik topikba, de meg kel kérdeznem valamit.

    A brokernet signumról kérnék véleményeket.

    Előre is köszi

    Privátban is jöhet...

    Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

  • Kicker

    senior tag

    válasz Kicker #1218 üzenetére

    up

    Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Kicker #1218 üzenetére

    Szia
    SIGNUM ktg szerkezete miatt leginkább eseti díjak forgatására való.

    Éppen ezért jó cégeknek, forgatási célú értékpapírnak, amit hosszú távon pénzintézettel szembeni követelésként könyvelhet le. Céges előnyei továbbá a biztosított cseréjének lehetősége, ebben egyedül áll a piacon.

    A benne lévő alapokat elég jó cégek kezelik. Egyetlen sajnálatomra csak kockázatos eszköz van a portfóliójában, nincs lehetőség menekülésre, vagy hozammentésre.

  • stifi1

    újonc

    Kedves BNET-es tanácsadók!

    Érdeklődnék, hagy van-e valami pontos információtok, hogy várhatóan meddig lesz ez a válság a mélyponton, továbbá érdekelne, hogy a mostani helyzetben hova érdemesebb fektetni: Ázsia, Kína India, mivel rájuk kevésbé volt kihatással a pénzügyi válság, vagy inkább Nyugati régiókba?

    Üdv.: Isti

  • stifi1

    újonc

    válasz stifi1 #1222 üzenetére

    :)

    Érdekelne, hogy a mostani helyzetben szabad-e eseti számlán, (SIGNUM) rövidtávon gondolkodni..... 4-5 hónap, 3-4 milliós nagyságrendben?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz stifi1 #1223 üzenetére

    Bocs hogy ennyit várattunk,

    Remélem még nem késő.
    Nehéz találgatni. Azok a régiók, ahol belső piacból elegendő mértékben tudnak fogyasztani, biztosan jobb túlélői a válságnak. De ki nem ilyen, ez még Kínáról is kiderült.
    Az biztos, hogy a cunami Amerikából Európán keresztül jutott a fejlődő piacokig. A felépülés nagyjából ilyen sorrendben várható. Kína, India fel sem fogták a válságot, csupán a globális tőke hiánya okoz ott gondot. Az egymásrautaltság és a szövevényes kapcsolatok miatt nehéz a spekuláció.
    Az mindegy, hogy eseti vagy nem. Azt kell figyelni, hogy milyen piac és mi a célod a lével. Ne felejtsd el, hogy rövid távon isemrt felhasznállási időponttal és céllal ne kockáztass semilyen öszeget, mert ha 100Ft-os kiadás vár rád egy éven belül és neked csak az a 100 van, lehet hogy egy hét múlva 72 lesz. akkor miből fogsz fizetni? ja, és vetítsd át 3-4-millkára.

    Az általad említett eszközalapok rövidtávú spekulációra életveszélyesek egy befektetési alapban. Tudom, a SIGNUM-ban nincs menekülő alap, de benne van a játékszabályban, hogy hosszú távra érdemes tervezni. 4-5 hónapra a SIGNUM sose volt jó. A Generali NEXIS-e tud csak ilyet, de ott meg éppen a kockázatos alapok dinamikájára van panasz.
    SIGNUM-ban ne most kezdj el ugrándozni. Wearren Buffet, oszt kész.

  • fischerrc4

    újonc

    válasz alexxxx #1189 üzenetére

    Amiatt, hogy a Hsi index értéke most lement, ne aggódj. Persze csak amennyiben te is hosszú távra tervezted azt a befektetést, és nem csak a tanácsadód. :) Mert ugye ha most kellene kivenni ezt a pénzt, akkor jó nagy veszteséged lenne.

    Azért mondom, hogy ne aggódj, mert ha te minden évben szorgalmasan befizeted a megtakarítási összegedet, akkor abból, hogy az árfolyam ingadozik, neked extra hasznod lesz. Ez egy nagyon érdekes hatás, úgy hívják, hogy cost-average effektus.
    Természetesen egyetlen feltétele azért van annak, hogy neked az árfolyam változásából extra hasznod legyen. Mindjárt kiderül, hogy mi is ez, de előbb gyorsan leírom ezt a cost-average effektust, hogy világos legyen miről beszélek.

    Alap szituáció:
    Te rendszeres időközönként (évente, félévente) vásárolsz valamiből, aminek az árfolyama változik, és minden vételi alkalommal ugyan akkora pénzt fordítasz rá (mondjuk minden évben 500000 Ft-ot, vagy félévente 300000 Ft-ot).

    Ez azt eredényezi, hogy egyszer többet kapsz a pénzedért (ha az árfolyam éppen alacsonyabb), máskor pedig kevesebbet kapsz ugyanannyi pénzért (ha az árfolyam éppen magasabb).

    Ha ezt mondjuk 20 alkalommal csinálod, és megnézed, hogy összességében mekkora mennyiséget tudtál vásárolni, akkor azt fogod észre venni, hogy többet kaptál annál, mintha az összes erre fordított pénzedből az ingadozó árfolyam átlagértékén vásároltál volna!

    Ez most kicsit a levegőben lóg, szemléltetem konkrét számokon.

    Példa 1:
    Évente 100 Ft-ot költesz gyufára, 5 éven át.

    Évek xxx Gyufa ára xxx Vásárolt gyufásdobozok száma
    1. év xxx 20 Ft/doboz xxx 100 / 20 = 5 doboz
    2. év xxx 5 Ft/doboz xxx 100 / 5 = 20 doboz
    3. év xxx 5 Ft/doboz xxx 100 / 5 = 20 doboz
    4. év xxx 10 Ft/doboz xxx 100 / 10 = 10 doboz
    5. év xxx 20 Ft/doboz xxx 100 / 20 = 5 doboz

    Összesen 500 Ft-ért vásároltál 60 doboz gyufát, az árfolyam ingadozott.

    Mennyi volt az átlag ára a gyufának?
    12 Ft/doboz

    500 Ft-ért az átlag 12 Ft/doboz áron mennyit tudtál volna venni?
    500/12 = 41,7 dobozt

    Ez az egész olyan mint a te rendszeres díjas megtakarításod. Az árfolyamok ingadoznak. Minden évben ugynakkora összegért veszel. (ez meggátol abban, hogy ha nagyon "drága" éppen az árfolyam, akkor sokat vegyél)

    Egy észrevétel azonban csak most jön, ez az amire az elején utaltam. Ahhoz hogy neked ebből pénzed legyen, a "gyufát" el kell adnod.

    Annál jobban jársz, minél magasabb a gyufa árfolyama az eladáskor. A fenti példában mázlid volt, mert épp visszament az árfolyam a kezdeti 20 Ft/doboz árfolyamra, és előtte végig olcsóbban vettél.

    Jelen esetben: 60 dobozt adsz el 20 Ft/doboz árfolyamon, azaz 1200 Ft-ot csináltál.

    Nézzünk egy másik példát, folyamatosan csökkenő árfolyammal:

    Példa 2:
    Évente 100 Ft-ot költesz gyufára, 5 éven át.

    Évek xxx Gyufa ára xxx Vásárolt gyufásdobozok száma
    1. év xxx 50 Ft/doboz xxx 100 / 50 = 2 doboz
    2. év xxx 25 Ft/doboz xxx 100 / 25 = 4 doboz
    3. év xxx 10 Ft/doboz xxx 100 / 10 = 10 doboz
    4. év xxx 10 Ft/doboz xxx 100 / 10 = 10 doboz
    5. év xxx 5 Ft/doboz xxx 100 / 5 = 20 doboz

    Összesen 500 Ft-ért vásároltál 46 doboz gyufát, az árfolyam ingadozott.

    Mennyi volt az átlag ára a gyufának?
    20 Ft/doboz

    500 Ft-ért az átlag 20 Ft/doboz áron mennyit tudtál volna venni?
    500/20 = 25 dobozt

    A dolog érdekessége, hogy még most is jóval több doboz gyufát vettél, mintha az átlag 20 Ft/doboz árfolyamon vásároltál volna. (Egyetlen eset van, amikor nem lesz több gyufád így, mintha átlag áron vásárolnál, akkor ha az árfolyam nem ingadozik (állandó).)

    Itt ugye most veszteséged van, ha eladod a gyufáidat. 46 dobozt 5 Ft/db árfolyamon eladva 230 Ft-ot kapsz vissza.
    Vagy, nem adod el a gyufáidat, mert bízol benne, hogy egyszer eljön az az idő, amikor felmegy az ára, és majd akkor eladod. :)

    Ebből annyi lehet a "tanulság", hogy olyat ne vegyél, aminek nincsen jövője.
    A te befektetésed, amennyiben 10 évnél hosszabb időre szól, akkor arra gondolj, hogy Kína 10 év múlva milyen fejlettségi és városiasodottsági szinten lesz? Tükrözni fogják-e ezt az akkori befektetési alap árfolyamok? Annak a befektetési alapnak az árfolyama, amiben a te megtakarításod van, az is tükrözni fogja-e ezt? Jó-e az, hogy most volt egy visszaesés, és alacsonyak az árfolyamok?

    Természetesen akinek most kell kivenni a pénzét, az bajban van, amennyiben nem volt előre tervezve a kiszállás, és fokozatosan a kivétel dátumának közeledtével nem volt átpakolva a pénze az ilyen ingadozó árfolyamú alapokból fix kamatozású kötvényekbe és alapokba a pénze.

    Eléggé extrém lett mind a két példa, nézzünk egy szolidabbat.

    Példa 3:
    Évente 240 Ft-ot költesz gyufára, 5 éven át.

    Évek xxx Gyufa ára xxx Vásárolt gyufásdobozok száma
    1. év xxx 10 Ft/doboz xxx 240 / 10 = 24 doboz
    2. év xxx 12 Ft/doboz xxx 240 / 12 = 20 doboz
    3. év xxx 6 Ft/doboz xxx 240 / 6 = 40 doboz
    4. év xxx 10 Ft/doboz xxx 240 / 10 = 24 doboz
    5. év xxx 16 Ft/doboz xxx 240 / 12 = 15 doboz

    Összesen 1200 Ft-ért vásároltál 123 doboz gyufát, az árfolyam ingadozott.

    Mennyi volt az átlag ára a gyufának?
    10,8 Ft/doboz

    1200 Ft-ért az átlag 10,8 Ft/doboz áron mennyit tudtál volna venni?
    1200/10,8 = 111,1 dobozt

    Ha eladod a 123 doboz gyufádat 16 Ft/doboz árfolyamon, akkor 1968 Ft-od lett.

    Természetesen, ha jól van menedzselve a befektetésed, akkor több hozamot érsz el. Azért szerintem akkor sem kell megijedni, ha az ember pont belement ebbe a leejtőbe. A lényeg az, hogy az alapok, amidben a pénzed van, jól legyenek megválasztva. Ha menedzselve is van az még jobb! Én el is várom azt egy tanácsadótól, hogy menedzselje a befektetésemet. Csupán megnyugtatásként írtam ezt itt, sikerült hosszúra fognom. :)

  • LuckyL

    őstag

    válasz fischerrc4 #1225 üzenetére

    Te figyelj már, én csak az első harmadáig olvastam el a hozzászólásod, ugyanis ennél a pontnál megakadtam:

    Összesen 500 Ft-ért vásároltál 60 doboz gyufát, az árfolyam ingadozott.

    Mennyi volt az átlag ára a gyufának?
    12 Ft/doboz

    Szerintem fuss neki mégegyszer ennek az egésznek előről, :DD
    bár mivel nem olvastam végig, csak remélni tudom hogy nem erre az alap tézisre építetted fel az egész okfejtésedet :DD

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz fischerrc4 #1225 üzenetére

    Köszi
    megmondom őszintén én sem olvastam végig a gyufás példádat.
    tudm mi a cost avarege effekt.
    én is hallottam,hogy a múltban előfordult olyan,hogy ez működött és azt is hallottam,hogy"talán,elképzelhető,nagyon valoszínű stb"a jővöben is fog.főleg a bnetes gyorstalpalón a zöldségesből,pedagógusból,autokereskedőből és még kitudja,hogy a honnan jött lelkes pénzügyi szakemberek mondják.én már nem hiszek benne.
    a bnetes szarik a befektetésedre miután felnyalta a jutalékot utánad,esetleg még 1 év után felhív,hogy fizesd be a 2.évet is mert akkor megkapja az elmaradt 20% jutalékát.
    hosszú távra terveztem mert sajnos a bnetes beetetett,elhúzta a mézesmadzagot elöttem a hazugságaival meg a fél igazságaival..
    nem gond..az én hibám is mert jobban át kellett volna gondolnom mi is ez az egész.
    a hozamnak meg köze sincs a bnethez mivel magastól szarnak rád.tiszt. a kiv.
    ajánlom mindenkinek a figyelmébe::
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=30&t=9033336&na_order=

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz fischerrc4 #1225 üzenetére

    A cost-average-el az a baj, mint a bef. alapokkal - akkor jók, ha a piac alapvetően emelkedik (esetleg oldalazgat egy ideig). Ha több éven keresztül szakad befelé és te csak nyomod bele a pénzt egy veszteséges befektetésbe, onnantól eleve az több év, mire egyáltalán pénzendél leszel, azaz visszajutsz 0-ra... Milyen boldog lehet aki pl. a GM részvényeit mondjuk a 90 dolláros értéke óta csak vásárolja, mondván, cost-averge, na majd jó lesz nekem. :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1229 üzenetére

    vagy esetleg vki mondjuk a 80as évek végén a japán piacban látott volna fantáziát

    http://finance.yahoo.com/q/bc?s=^N225&t=my&l=on&z=m&q=l&c=

    19éve várja a cost avarege gyümölcsét.
    1990:40000
    2009:8800
    :W :W

    vagy esetleg aki mondjuk nagy Man.utd fan....és bevásárol 80usd-on AIG részvényeket......
    http://finance.yahoo.com/q/bc?s=AIG&t=2y&l=on&z=m&q=l&c=

    1.63usd :W :W

  • fischerrc4

    újonc

    válasz LuckyL #1226 üzenetére

    Azt nézd, hogy mennyi volt az árfolyam az egyes években.

    Példa 1-ről van szó:
    1. év xxx 20 Ft/doboz
    2. év xxx 5 Ft/doboz
    3. év xxx 5 Ft/doboz
    4. év xxx 10 Ft/doboz
    5. év xxx 20 Ft/doboz

    Az átlag ára a gyufának az 5 év alatt tehát: (20+5+5+10+20)/5 = 60/5 = 12
    Ha az átlag árfolyamon veszel az összes erre szánt pénzeddel ( 5 x 100 Ft), akkor 41,7 doboz jött volna csak ki belőle.

    Te viszont minden évben, tök mindegy mennyi az árfolyam, 100 Ft-ért vettél gyufát, így összesen 60 dobozt vettél.

    Jó a számítás.

  • fischerrc4

    újonc

    válasz alexxxx #1228 üzenetére

    Én most nem arról beszélek, hogy egyes Bnetes-ek szarnak az ügyfél fejére. Mindig van gyenge láncszem, akit a pillanatnyi haszon letérít a hosszú távú haszon-ról. Egy jó tanácsadó igazi haszna az elégedett ügyfél, aki tovább ajánlja őt. Te soha senkinek nem fogod azt a Bnetest tovább ajánlani, előbb utóbb már meg fogja unni a folymatos telefonálást, ügyfél felhajtást, és feladja. Egy jó tanácsadó, aki figyel az ügyfélre, azt egy pont után új ügyfelek keresik fel, az elégedett ügyfeleinek a baráti köréből.

    Most a cost-average effektusról:

    A cost average effektus az nem olyan, hogy néha működik, néha nem. Ez tiszta matematika. A cost average effektus annyit jelent, hogy rendszeresen veszel valamiből, aminek az árfolyama ingadozik, és a végén, ha csupán az addigi árfolyam átlagos árán tudod eladni, már akkor is nyereséged van, mert több darabot vettél, mintha az átlagáron vásároltál volna.

  • fischerrc4

    újonc

    válasz Agyzuzo #1229 üzenetére

    Ez pontosan így van. Akkor lesz nyereséged, ha az árfolyam, amikor lejár a szerződésed, megközelíti az átlag árfolyamot (a befizetéseid időpontján lévő árfolyamok átlagát).
    Ha lejáratkor az árfolyam, az átlag árfolyamot eléri vagy meghaladja, akkor már nyereséged van. Minél nagyobb az árfolyam a végén, annál több nyereséged van.

    Természetesen folyamatosan csökkenő árfolyamok mellett befektetési alapokkal nem tudsz nyereséget termelni.

    Arra kell figyelni, hogy amikor közeledik a lejárat, át kell csoportosítani a pénz a részvény túlsúlyos alapokból kötvény- és pénzpiaci-alapokba.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz fischerrc4 #1233 üzenetére

    "Arra kell figyelni, hogy amikor közeledik a lejárat, át kell csoportosítani a pénz a részvény túlsúlyos alapokból kötvény- és pénzpiaci-alapokba."

    De ha addig nem közelíti meg az árfolyam az átlag árfolyamot, ezzel csak konzerválod a veszteséged (lévén eladod a bef. egységeidet az aktuális áron hogy kötvény-pénzpiaci bef. jegyeket tudj vásárolni belőle). Ez megint csak akkor jó, ha tovább fog zuhanni a részvénysúlyos alap értéke, de akkor meg már ezzel az erővel oda kellett volna pakolni mindent bő 1 évvel ezelőtt, lejárattól függetlenül. :)

    [ Szerkesztve ]

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • fischerrc4

    újonc

    válasz Agyzuzo #1234 üzenetére

    Ez így van. Folyamatosan csökkenő árfolyamú befektetési alappal nem tudsz nyereséget realizálni. Ha olyan a környezet, akkor a kötvények és a pénzpiaci alapok a jó választás.

    Ha pedig volt egy jó emelkedés, és elkezdődik egy zuhanás, akkor időben észbekapva még bőven a nyereséges oldalon tudod átváltani a zuhanó befektetési alapból a pénzedet fix alapokba.

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz fischerrc4 #1235 üzenetére

    igen igen ez az elmélet,de a gyakorlatban ezt nagyon keveseknek sikerül megcsinálni.a bnetnél meg azért kimondottan nehéz mert mivel az ügyfelek általában semmit sem értenek befektetésekhez és aki rájuk sózta ezeket nagy ívben leszarja,hogy mi történik az ügyféllel.
    az az ügyfél aki esetleg rálát és ért vmit a befektetésekhez az pedig nem lesz bnet ügyfél

  • tomika*

    újonc

    Sziasztok!

    Elkezdtem olvasni a topic nyitásától kezdve a hsz-ket (nem értem a végére), és elég vegyes képet sikerült kapnom magáról a BrokerNetről. Egyik barátom hívta fel a figyelmem a BrokerNetre (ő ott dolgozik pár hónapja) és felkeltette az érdeklődésemet. Voltam egy előadáson, amire elvitt magával és az első alkalommal nyilván rózsaszín felhőben láttam mindent. A véleményeiteket, tapasztalaitokat végigolvasva árnyalódott ez a kép bennem. Gyakorlatilag egyet kell értenem azzal h a BN ereje a hihetetlen nagy marketingerejében rejlik. Kiváncsiságból elmegyek a bázisra (mivel már befizettem a pénzt), azonban olyan szakmai vezetőm van aki nagyon pörgős nagyon rábeszélős, igazi ügynökféle, és kissé visszatetszést kelt bennem, amiatt mert színte úgy érzem h az ismerőseim pénzével fogok akár játszani.

    .Utána olvastam egy két dolognak, és Agyzuzo-t kérdezném igazából (de bárki írhat aki tisztában van a mai piaci helyzettel) h a Brokernet által javasolt mai UL megoldásoknál jobb befektetési alapot ismersz e? Vhol a fórumban mintha említettél volna hasonlót. Érdekel! Akár privátban is. Nem hiszem h a marketingszövegben elhangzott állítások, miszerint a legjobb pénzügyi megoldást adjuk az ügyfeleknek, ez megállná a helyét, bár az UL-t énis jó megoldásnak tartom, elég régóta a lehetőségek között szerepel ez a megoldás (20-30 éve talán?). És jelenleg arra sincs rálátásom hogyha leülnék egy ügyfélel tárgyalni, amiben nyilván az elején segítene a szakmai vezetőm, akkor a továbbiakban hogyan tudom menedzselni a befektetett pénzét az ügyfélnek? Én felelek azért h egyik alapból a másikba teszem át? Vagy hagyom ugyanott? Mindenfajta szakmai háttértudás nélkül bele lehet vágni ebbe?! Ha ez így van, akkor ez nagy hibája lehet a rendszernek.

    Én ugyan gazdasági dolgokat tanulok egy Főiskolán, és érdekel is ez a téma, a befektetésektől kezdve a tözsdéig minden pénzügyi dolog érdekel. És szívesen elbeszélgetnék egy független hozzáértő emberrel a pénzügyekről. Szüleimnek is szeretnék például egy jó megoldást a kezükbe adni, ami például egy biztos nyugdíjat tudna nekik eredményezni, valamint gondolok itt a saját elindulásomra is az életben.
    Minden hozzáértő tanácsnak örülök!
    Üdv, tomi

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz tomika* #1237 üzenetére

    Befektetési alapokkal kis félreértés talán, hogy Bnet által forgalmazott UL termékekben lévőknél van jobb befektetési alap. Befektetési megoldásként a befektetési alap az befektetési alap.

    Szóval a különbség nem két alap kibocsátója közt van, hanem egy befektetési alap - tőzsdei befektetés, befektetési alap - bankbetét, stb viszonylatban. Ha Bnetes termékekben lévő alapokból nem tudsz egy jó stratégiát összeállítani, akkor a bankokban forgalmazott egyéb alapokból sem, mellesleg nem fogsz benne hinni, pénzkidobás a bázis.

    Befektetési alapok nem alkalmasak rövid időn belül óriási hozamokat elérni. Erre a tőzsdei részvények alkalmasak, oda viszont egy olyan speciális szakértelem szükséges, amivel sokak nem rendelkeznek és nem is szánnak rá annyi energiát és időt hogy ezzel rendelkezzenek. Nincs ezzel semmi baj, nekik való a befektetési alap.

    Korábban már leírtam, hogy jogi értelemben a közvetítőnek csak eljárási felelőssége van az ügyletben, eredmény felelőssége nincs. Az eljárási felelősség pedig az ügylet megkötésére vonatkozik. Senki nem kérhet meg téged, hogy váltsd át az alapokat. Ez visszaélésre ad okot, nem is javaslom. Mindenféle háttértudás nélkül bele lehet vágni. Egy biztos, ha hülyeséget csinálsz, kinyírnak az ügyfelek. A rendszer hibája? Ez szakma. Megtanulni ez sem 1 hónap. Láttál olyan szakmát, ahol a tanulóidődben pénzt kereshetsz? Ma egyébként már nem ilyen egyszerű hogy odamész azt kötsz ész nélkül. Persze minden megkerülhető.

    Bármikor, bárkinek akarsz jó megoldást, nagy hozam csakis tőzsdén van a napi kereskedéssel. Hozzá teszem, ugyanekkora kockázattal és viszonylag nagy háttértudással.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz fischerrc4 #1235 üzenetére

    Azt hiszem itt mindenkit az "időben észbekapva" érdekelne. Folyamatosan írják, hogy még a tanácsadók sem kaptak észbe időben.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1229 üzenetére

    Részben ellent kell mondjak.

    A cost-average nagyon is jó, ha az árfolyam folyton az érték körül kering és az időtávomon az olcsó pontokon tudom megvenni a gyufát.

    1. Az árfolyam mindig a valós érték körül kering (http://azonpenzugyei.hu/index.php?file=arertek) és ez törvény. Még a japánoknál is, csak nekik lehet hogy egy emberi léptékben mért idő alatt nem lesz olyan a gazdaságuk hogy visszatér a valós érték felé közelítve. Az deflációs gazdaságukkal amúgy is kicsit kilógtak az inflációval irányítható gazdaságokból.

    2. Baj akkor van, ha azt lehet látni, hogy annak a cuccnak az árfolyama már soha nem megy feljebb a pénzre váltás előtt. Ezzel szerintem kezdjük azt a témát feszegetni, hogy azért csak jók ezek a befektetések, kizárólag azzal van a baj, hogy nem igazán van eltalálva, hogy melyikbe, mikor és meddig legyen a pénz.

    Ezért kell évekel előre spekulálni, illetve hosszabb távon gondolkodni, meg több féle stratégiában gondolkodni, meg folyamatosan menedzselni, meg ilyen apróságok.

    A cost-average azoknak jó érv a befektetésre, akik 2000-ben beteszik a pénzt, és mivel tudják hogy 2020-ban ki akarják venni, 2015-ben elkezdik nézni a megfelelő realizálási pontokat. 2015-ig viszont nem akarnak vele törődni.

    Az ellenkezésem annyiban áll, hogy a legtöbb befektetés trendje hónapok vagy egy-két év alatt fordul és korrigál nem pedig 28, mint a japcsik (nagy gazd. világválság is csak 4 év). Rajtuk kívül az összes bef alap jól kereskedhető eszköz. Bátraknak és tájékozottaknak hónapokra, félénkebbeknek inkább évekre kell beállítani az időhorizontot.

    [ Szerkesztve ]

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz azigazforest #1240 üzenetére

    Nincs ellenvetésem, szépen összefoglaltad. :) A gond csak azzal van, hogy BNet megoldásai esetében fél-egy éves fix befizetések vannak csak, amivel sokmindent lehet, csak a cost-average-et kihasználni nem. Max. az esetiden, ahol te döntöd el, mikor mennyit fizetsz be. A másik pedig, hogy egy piaci beszakadást kétlem, hogy bárki betervezni, bár az lenne a normális, ha egy üzletkötő felhívná a figyelmet rá, hogy egy ilyen nagyobb visszaesés törvényszerűen előfordulhat minden évtizedben, hol kisebb, hol nagyobb mértékben. Hát ez most egy nagyobb. :DD

    OFF:
    Hogy haladsz a TOS-sal? Az idei nagy zuhé nekem eddig elég szépet hozott. Tudom javasolni az olaj futures-t is, jókat lehet kaszálni vele. :) (/CL a TOS-ban)

    Tomika:
    Ha tényleg jó befektetést akarsz, akkor csak azt tudom neked javasolni, hogy kezdd el tanulni a tőzsdét. Jó dolgok a bef. alapok is, de azzal csak karcolod a felszínt. :)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz alexxxx #1236 üzenetére

    ... vagy nem ért hozzá.

    Az én ügyfeleim között leginkább az a probléma, hogy a legkorrektebb tájékoztatás mellett is kizárólag Ők szarják le. Csak addig az egy pillanatig tiszta a tudatuk, amikor aláírják a szerződést. Utána megnyugodva elmesélik, hogy "olyan kiba.. jó befektetésem van, hogy csak na".
    Na ezeknek a fél éve hiába küldtem az infót, hogy szállj be Abszolút alapba, nem hitte el és okoskodott. Azóta nem egy év alatt 13%, hanem fél év alatt 20% hozama lenne. Hiába mondtam a kamatemeléskor hogy kötvényalapban rövidtávú óriási hozam várható, okosabb volt (vagy lusta) nem vásárolt bele, ha már amúgy is kötvény alapban volt a pénze, akkor pedig most nem fog kiszállni belőle. (btw: Kötvény alapok hozama nagyon jól előrejelezhető, október 30 óta (2 és fél hónap !!) 9%-ot hozott.)

    Az ügyfelek nem tesznek meg mindent azért, hogy jobban járjanak. Egyet viszont nagyon szívesen. Szapulják a tanácsadóikat, ha valami nem stimmel.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1241 üzenetére

    "Max. az esetiden, ahol te döntöd el, mikor mennyit fizetsz be."

    pont ezért egyeztünk meg egyszer abban, :K hogy kevés rendszeres (max 600), a többi eseti. Ez itt így helyes.

    "Jó dolgok a bef. alapok is, de azzal csak karcolod a felszínt." :R

    A többségnek viszont nem való más. Aki tényleg érteni akar hozzá és foglalkozni is hajlandó vele, a befektetési alapok egy idő után olyanok lesznek, mint egy csecsemőrugdalózó.

  • tomika*

    újonc

    válasz azigazforest #1238 üzenetére

    A problémám csak az lenne, h még bázison sem voltam, ami tudtommal egy napos, és már most mondja a szakmai vezetőm h érdeklődjek h ki az akit érdekel ez a dolog, meg h a bázis előtt megtartandó előadásra is hozzak embereket és ha tetszik nekik akkor köthetünk velük szerződést.
    Milyen szerződést??
    1. Én még nem ismerem a BrokerNetes megoldásokat, h jószívvel tudnám ajánlani másoknak is.
    2. 1-es posztnál ha jól tudom egy megoldás lesz mégcsak a kezemben, nyilván segíteni fog a szakmai vezetőm, kérdés h ő elmondja e azokat a bizonyos apróbetűs részeket?
    (Gondolok itt arra h az első két év befizetése a szerződés megszakítása esetén nagyrészben elveszik, tehát a befizetett összeget nem kapja vissza ez esetben az ügyfél, hanem csak töredékét.) Énis onnan tudom pl. ezeket mert utánaolvastam, ezt nem nagyon hangoztatják ott cégen belül..(sztem még haverom sem tudja pedig ő már pár hónapja ott dolgozik).

    3. Kiváncsian várom a bázist. Tisztában vagyok h az UL az egy jó megoldás a 10 év befizetés utáni adókedvezményt nézve, DE ez egy rossz menedzselés következtében tényleg képes elég szép minuszokat eredményezni. Persze erre azt mondják h ha 10 éves szerződést írt alá vki, akkor a 8. év környékén érdemes figyelgetni a piacot és ha magasan áll akkor egy biztosabb portfólióba kell áthelyezni. De én azt nem értem h ha én kötök egy szerződést vkivel és tényleg lelkiismeretesen járok el, megosztom vele az apróbetűs részeket is stb. és mondjuk a 3. évben kirúgnak a cégtől/ elmegyek másik céghez, akkor ki menedzseli tovább az ügyfelem UL-jét?? A szakmai vezetőm? aki maga alá szervezett X embert akik megintcsak X szerződést kötöttek? Ezt mind ő figyeli?? Az utánaszámolva elég sok UL menedzselést jelentene.
    Ez a része sajnos nem világos még. Az ügyfél UL-jének a menedzselésre megtanítanak? Hogy adhatok első pozíciósként lelkiismeretes tanácsokat a barátaimnak hha csak egy terméket fogok ismerni? Azt az egyet kell nekik eladnom? V a szakmai vezetőmre bizzam magam? Nemcsak a lelkiismeretességről van szó. Ha én ajánlok vkinek vmit, akkor biztos akarok lenni abban h a legjobbat ajánlottam neki, és nem fog esetlegesen elértéktelenedni a pénze, amiért kemény munkával megdolgozott.

    Egy felvetés: Most lesz ugye 10 éves a BrokerNet. Mivan abban az esetben ha vki az első évben kötött egy 10 éves lejáratú UL-t, fizette lelkiismeretesen (nem egy ilyen ügyfél van), és a tanácsadója már rég nincs a cégnél, és a befizetett (havi 20 ezerrel számolva) 2,4milliója helyett visszakap mondjuk 1,5 milliót mert válság van. Nyilván ez mondjuk egy ilyen alapnál menedzselést igényel (bár még most sem tiszta h egyáltalán ki az aki ezt a folyamatot végzi? ki az aki ezt figyeli??, mert elvileg a tanácsadó csak tanácsot ad :F ). De h fogja a BrokerNet elmagyarázni az ügyfélnek h kevesebbet ér a pénze? (és nem egy ilyen panasz van) Tudom tudom..a BrokerNet nem foglalkozik a pénzzel rajta egy fillér nem megy át, viszont ez kibúvó is a felelősség alól. Ebben az esetben amit felvázoltam kit lehet felelősségre vonni? Ha én voltam mondjuk a tanácsadó, akkor az ismerőseim engem fognak elővenni h hékás nem ezt ígérted..Persze mert nekem sem ezt mondták..
    Nem azt mondom h ettől ez egy nagyon rossz rendszerű dolog, csak h tudjak én mint "pénzügyi tacsádadó" lelkiismeretesen ajánlani bármit, ha nem látok rá az összes lehetőségre amit a Brokernet kínál? Sztem ez egy hosszú előképzéssel és a termékek fokozatos megismertetésével elkerülhető dillema lehetne. DE addig nem lehetne dolgozni. Mert mi a különbség h vki első pozíciósként ajánl vmit az ügyfélnek teljesen rábízva magát a szakmai vezetőjének a hozzáértésére, vagy pedig 7esként? Nagyon sok.. A lelkes újoncok akik elkezdik újságolni azokat a dolgokat amiket végighalgattak a BN-es előadásokon, azok szülhetnek megondolatlan szerződéseket..ÉS az elsőpozíciós BN-es tanácsadó hibája nélkül. Itt látom én a képzetlenséget. Ha egy érettségit végzett zöldségárus bemegy a céghez, akkor gyakorlatilag egy 4 napos képzéssel "pénzügyi tanácsadó" lesz..naneee..És a szakmai vezetőjével aki jó esetben ért a dologhoz (a marketinghez biztos) dönthet milliók sorsáról..Én nem akarok később sem másra mutogatni h háát ezt nem tudtam és a szakmai vezetőm rázott át mert ezt meg ezt a pontját nem közölte a szerződésnek.
    Úgyérzem az elején legalábbis, nagyon függ a kezdő belépő a szakmai vezetőjétől. És aki már milliókat keres, és sorra köti az üzleteket, mintha csak egy szallag mellett állna egyik helyről a másikra megy és köt és köt..És az újonnan belépőknek is azt mondja h köss..

    Nem az a problémám h rossz megoldások lennének ezek. Megfelelő menedzseléssel valóban jó lehet az UL. (bár én még mindig kétlem h a legjobb..) Csak ez a mentalitás, és az elején a képzetlenség, ami riasztó. Hát haveromat is két egyszerű keresztkérdéssel ki lehet zökkenteni a marketingszövegből.. Sztem ahhoz h ezt lelkiismeretesen lehessen csinálni az első perctől kezdve, komoly előismeretek szükségesek. és ez a feltétel itt nem teljesül. Képzések ugyan vannak, de úgyérzem felszínesek. Javíts ki ha tévednék vagy rosszul látnék vmit.

    Üdv tomika

  • tomika*

    újonc

    Agyzuzo: köszönöm a válaszod! Szerinted melyik az a cég ahol érdemes megtanulni a tözsdézés menetét. Ebből is ahogy láttam van jópár..
    pl. néztem egy ilyet: http://www.betbulls.hu/cms2/iskola
    vélemény?

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz tomika* #1245 üzenetére

    Betbulls-ékat sajnos nem ismerem, amiről tudom, hogy nagyon jó, az a Tőzsdeiskola, illetve ha már alap-haladó szintet elvégezted, akkor TraderBambu előadásait ajánlom, mert a csóka hihetetlen profi.

    És persze kezdj el nyugodtan demózni a thinkorswim.com-on található felületen. Regisztráció után le tudod tölteni a progijukat, szerintem az egyik legjobb (ha nem a legjobb). Magyar piac szerintem felejtős, én az amcsit javaslom, ott is a határidős kereskedést és az opciókat. De kezdésként az is elég, ha kitapasztalod, hogy működik egy ilyen felület, hogy megy az adás-vétel, stb, tehát megtanulod kezdelni. Nem nehezebb, mint mondjuk egy Microsoft Word-öt kitanulni. Ezzel kapcsolatban nagyon sok videót meg tudsz nézni az oldalon, fullon van tutorial-okkal, szinte minden le van vezeteve és meg van magyarázva.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz tomika* #1244 üzenetére

    Jó kérdések. Fejlődj szépen, látom érdekel. Te tényleg meg akarod tanulni a szakmát. Ne sajnáld ha időnként lassabban haladsz. Fogd fel úgy, hogy érdekel a befektetések világa. Ki tudja meddig juthatsz el benne, ezt tekintsd belépőnek és ne sajnáld azt sem ha később maradsz az eredeti szakmádnál. Pénzügyileg mindenképpen felvilágosult leszel. Egyébként örülnék ha jó tanácsadó válna belőled.

    Gyere át hozzám, én mindenre korrektül megtanítalak :))

    A kérdéseid jók, tedd fel a szakmai vezetődnek is és ne hagyd békén, amíg meg nem kapod rájuk a választ!

    A névsort nem véletlenül préseli a srác. Nagyon fontos. A legfontosabb. B legfontosabb pedig a csapatod építése.

    [ Szerkesztve ]

  • tomika*

    újonc

    válasz Agyzuzo #1246 üzenetére

    Köszi! Megnézegettem a Tözsdeiskola oldalát, és a TraderBambu-t is, és első blikkre tetszik :C
    Letöltöttem a progit is, de ehhez még bele kell mélyednem a tutoriálba, mert előtte nem használtam még semmilyen tözsdei felületet. 24.-én felnézek pestre, a betbulls-éknak lesz egy előadása, ami ingyenes, meghalgatom, h ne a 0-ról kezdjem majd ha beülök egy fizetős komolyabb előadásra vmikor a közeljövőben.

  • tomika*

    újonc

    válasz azigazforest #1247 üzenetére

    Igen érdekel ez a téma, és eléggé ahhoz h időt fektessek bele. :)
    Nemsokára lesz bázis remélem vmi használható információval ellátnak. Semmiképpen sem akarok az elején ész nélkül üzletet kötögetni senkivel.

    Megfontolom az ajánlatod köszi :DD
    A héten beszélek vele és rákérdezek ezekre a dolgokra. Érdekes lenne ha ezekre nem kapnék egyenes válaszokat..

  • tomika*

    újonc

    válasz azigazforest #1247 üzenetére

    Egy kérdés. A K&H maximum plusz életbiztosításokat mennyire tartjátok jó megoldásnak?
    Egyáltalán ez szerepel a BrokerNet kínálatába? Nyilván az ügyfél céljaitól függ minden, de ilyen időintervallumokra ilyen hozammal sztem nem rossz.

Aktív témák