Új hozzászólás Aktív témák

  • H.Ezredes

    őstag

    válasz IntelKiller7 #58517 üzenetére

    Ez függ azért a felhasználás módjától is. Benzinesekből a B motorkódos motorok elég megbízhatóak 4-6 henger. Dízelből N-B is jó. Ha betartod az általános karbantartásokat nagy problémád nem igen lehet egy dízellel sem. Napi használatra kis fogyasztásra 20D ideális ha szereted a nagyobb teljesítményt 30-35D. Rengeteg ügyfélnem van 20D-je és remap al tényleg kellemesen lehet vele utazni de ugye érződik,hogy 4 henger. Érződik bent az utastérben és kívülről is lehet hallani ( belül is persze) 6 henger járáskultúrája sokkal finomabb sokkal jobb nyomatékos erős. De valaki a egy 316i-re is azt mondja,hogy ez elég más meg egy 340i-re is azt mondja alapból,hogy nem erős. Ez szubjektív.

    #58535
    CharlieDrop

    Remélem később összejön amit beszéltünk :)

    #58550
    Newlachka

    Mindenre lehet költeni persze :) Most össze nem írom :D 1 biztos. Volt egy időszak amikor folyamatosan sorra jöttek az N42-N46-os motorok amik teljes motor javítást kaptak. Motor ki teljesen szét és össze. Ekkora motorjavításokat nem kellett csinálni a sokak által lesajnált N47-es motorkkal sem.... :DDD És azokon kívül rengeteg ilyen motort javítottunk különböző bajokkal karbantartásokkal pl vezérlés / valvetronic / vanos / olajfolyások stb stb. Sokkal sokkal szarabbak mint a 6 hengeres motorok. 6 hengerből a B22 még egy betegágy. Lehet isteníteni a 4 hengeres N42-N46 motorokat,hogy mennyire jók de sajnos mivel annyira sok szart láttam / csináltam,hogy nekem ezt senki nem tudja megmondani,hogy mennyire jó..... És még mennyi olyannal találkoztam amire elmondtad,hogy bele kellene költeni nagy összeget mert szar a motor... :U Valahogy 6 hengeres motorknál nem találkoztam ennyi szarral pedig azokat tapossák sokszor.... Persze mindenre lesz ellenpélda x-y-.nak milyen jó a 4 hengeres motorja vagy épp milyen szar a 6 hengeres motorja de az én személyes ( és ismerős szerelőknek) a személyes tapasztali az,hogy nem jók ezek a 4 hengeres benzinesek

    ►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Új hozzászólás Aktív témák