Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz enginev3.0 #21143 üzenetére

    szerintem más lesz ott a baj...

    én ma egész hajnalban klienseket teszteltem
    nekem is kedd óta van 500gigás Samsung 850 EVO SSD meg mellé a WD Black HDD
    és win10-re váltottam azóta már frissült is a legújabbra

    hajnalban teszteltem direkt hogy a hálózat ne szóljon bele
    és 4darab 4gigás linux ISO-t toltam be ami mind 150-200seederel rendelkezett

    utorrent 3.5.0 eredménye borzalmas
    uTP bekapcsolva, fájlok előre lefoglalása bekacsolva, írási cache 512MB
    tekerte a procit mint állat és 20-25megabájt volt a plafon vele meg közbe kb. semmit se lehetett állítani úgy megette a gépet
    pucoltam is le a fenébe

    vuze-t néztem de letoltam azt is mert bonyolult és számomra átláthatatlan, meg a JAVA miatt az is ha gyorsan töltött lezabálta a procit, amúgy jó kliens lenne ha egyszerűbb felülete lenne meg JAVA helyett más nyelvre írnák át

    qbittorrent 3.4/4.0 beta
    sajnos kiderült ha ki van kapcsolva a fájlok előre lefoglalása akkor minden qbittorrent kliens bármi letölt olyan töredezettek lesznek a fájlok hogy hihetetlen... 100giga filmre több százezer töredezettség volt, szóval muszáj benyomni hogy foglalja le a fájlokat mert horror lesz utána

    uTP bekapcsolva, OS cache engedélyezve, írási cache 512MB, szépen és gyorsan tölt de IPv6 címekhez nem tud csatlakozni és a beta verzióban uTP-hez sem tehát csak TCP protokoll megy ami tré szerintem
    seedben meg emiatt nagyon karcsú volt

    qbittorrent 3.3.16
    uTP működik és szépen használja is, OS cache nélkül lassú, IPv6 szintén nem látja és nem tölt
    csatlakozik gyorsan, uTP-vel is tölt gyorsan, seed is van, és procit sem eszi meg
    SSD-re 80-90MB-ot mértem akkor lett 100%-on a laptop proci mert qbittorrent csak 1 magot tud 100%-ra használni, a másik meg meg a másik két szál 15-20% körül teker csak
    i5-2540M procim van

    ami még kimaradt az a uTorrent 2.2.1
    amivel két bajom van csak, egyik ha baromi sok torrentet rakok bele kifagy meg akad
    illetve 6+ éves kliens és kitudja biztonságos-e még azzal fájlcserélni
    még ezt majd kitesztelem aztán döntök hogy marad-e qbittorrent vagy vissza a régi uTorrent-re

    most már hogy van SSD-m nem téma ha 40-50gigás cuccokat kell bedobni mert az SSD gyorsan lefoglalja 500MB/sec sebességgel, aztán utána meg amíg a proci bírja úgy tolja rá mint állat 80-90MB-al

    szomorú a helyzet hogy egyre gyorsabbak a gépek meg a net meg az SSD-k de a kliensek nem tudták ezt követni és mindegyikkel van valami baj

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák