Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gregory91

    senior tag

    válasz cof #138154 üzenetére

    "Meg alapból lefoglal 30% memóriát és még semmi sincsen telepítve. "
    Ha szolgáltatásokból(win+r majd "services.msc") kilőnéd ideiglenesen a windows update szolgáltatást mennyire esik vissza a terhelés?

    Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz cof #138154 üzenetére

    A legtöbb telefonos app szerintem nem indokolna néhány megabájtnál nagyobb méretet, aztán látod... Felteszem az ilyen-olyan framework és egyéb függőségekkel rakják tele a futószalagon készülő termékeiket. Passz, nem vagyok Android fejlesztő.

    Viszont azt is látni kell, hogy manapság azért nincs olyan hangsúly az optimalizáción, mert:
    1. a hardver megoldja erőből;
    2. az emberi munkaóra jóval értékesebb manapság, mint a hardver. Régen ez fordítva volt. Olcsó volt a munkaerő és drága a hardver.

    Win10-ben a felsoroltak nemigen csinálnak semmit ha nem használod őket. Task Manager/Startup fülön ki kell válogatni mit használ az ember, mit nem. Azok a kicsi programok meg nem aktívak, be sincsenek töltve. De a legtöbb eltávolítható bármi trükk nélkül is. Nekem még nem okozott kellemetlenséget egyik sem. Egyedül a OneDrive felhős tárhely szolgáltatás szokott kéretlenül beajánlkozni, amit mindig ki is iktatok. :) A többi nem kér enni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz cof #138154 üzenetére

    Mivel a modern Windowsok szerves része a Microsoft Store, ezért az olyan ostoba felvetéseket nyilván mellőzzük, hogy minek van gyárilag a rendszerbe integrálva.
    A telepítés után a Start menüben lévő appok egy része eleve csak "placeholder" és nem feltétlen van ténylegesen azonnal telepítve, valamint eleve beállítható, hogy megjelenjenek és települjenek-e vagy sem, stb.
    A gépházban külön-külön, de akár egyszerre az összes built-in UWP app háttérben futása tiltható egy kattintással, vagyis így már pláne nem nagyon van miről beszélni, meg amúgy sem feltétlen kötelező ezeket használni.
    Ha a felhasználónak nem elég az előbbiek és kényszeresen el akarja távolítani a beépített alkalmazásokat, akkor az is megoldható pl. a gépházban, valamint egyszerre az összes Powershell módszerrel, amik megint nem újdonság.
    Mivel a Microsoft-fiók használatának számos előnye van a helyi-fiókkal szemben - ami pl. ezen útmutató elején is részletezve van - , ezért nem meglepő, ha a teljes funkcionalitás biztosításához eleve a Microsoft-fiók létrehozását ajánlja fel a Windows 10/11 telepítője. Ami egyébként nem feltétlen kötelező, Windows 10-nél Pro kiadástól eleve kiválasztható aktív internetkapcsolat mellett is a helyi fiók létrehozásának lehetősége, de akár Home kiadás esetén is megoldható a telepítés helyi fiókkal, + utólag is lehet Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani.
    A RAM azért van, hogy használja és kihasználja a rendelkezésre álló mennyiséget az operáció rendszer, nem azért, hogy kihasználatlanul álljon. Ahol a lefoglalt RAM egy része eleve a gyorsítótárazott RAM, valamint hardverelemek (pl. VGA) is lefoglalhatják egy részét, stb.
    Mivel a Windows 7 támogatása konzumer vonalon már 3 éve megszűnt, sőt szervezeteknek nemrég a fizetős ESU is, ezért egyszerűen nem nagyon maradtak észérvek a további éles, online használata mellett.
    Mivel a Windows 7-et már egyre több program nem támogatja, sőt most már Chome, Edge és társai böngészők újabb verziói sem, ezzel ismét -1 ok a régebbi Windows-verziók használata mellett.
    Ha a régi PC-nél, illetve a CPU-nál adott az PAE/NX/SSE2 támogatás és van legalább 4 GB RAM valamint lehetőleg lassú HDD helyett gyors SSD, akkor eleve opció lehet a Windows 10 futtatása, sőt némi trükközéssel akár még a Windows 11 telepítése is megoldható nem támogatott hardverkonfigurációra.
    Új licencre, termékkulcs sem feltétlen kell költeni a váltás miatt, mivel érvényes Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokkal ingyenesen aktiválható a Windows 10 és Windows 11 egyaránt.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz cof #138154 üzenetére

    - a start menüből minden csempét eltávolítottam konkrétan most így néz ki de teljesen csupaszon is maradhat:

    Nyilván ez a 6 ikon is eltávolítható és akár nem is lesz ott semmi simán feljön a lista nézet

    A Gépházban a háttérben futó alkalmazások között kikapcsolhatóak ami nem kell sőt a CCleaner - akár portable változat - segítségével listázhatóak is és el is távolíthatóak ez talán drasztikus de én ezt szoktam csinálni és akkor az a menü így néz ki:

    Sőt az Nvidia driverből is van olyan ami nem UWP appos hanem még régi akár azt is fel elhet tenni és akkor az sem lesz itt a listában.
    Amúgy van powershell-es parancs amivel el lehet távolítani az alkalmazásokat egy sima parancs egyszeri futtatásával, persze ez gyalulja az Nvidia Control Panelt is ezért ezt már nem használom.

    Tehát úgy használom a Windows 10-et mint kb. egy Windows 7 semmi sallang. A Tálcán lévő dolgok is kikapcsolhatóak pl. az időjárás jelzés stb. a feladatnézet, az idővonal stb. is kikapcsolható a gépházban ha windows telepítés után végigzongorázod a beállításokat. A játékmód is kikapcsolható tehát egy játék indításánál sem fog a képedbe ugrálni.

Új hozzászólás Aktív témák