Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsekó

    addikt

    válasz King Unique #134128 üzenetére

    Egyébként annyira nem vagyok elájulva az iránytól, ahova a Windows fejlesztés tart. Windows 11-essel már fájl kiterjesztésekhez tartozó alapértelmezett programot sem tudok állítani. Sok képfájl kiterjesztés, és sok videó fájl kiterjesztés egyszerűen hiányzik. Pl. mpg van, mkv és avi nincs. Tehát úgy néz ki, hogy mpg-eket VLC nyitja meg, mkv-t meg avi-t a beépített windows lejátszó. Ugyanott Windows 10 21H2-ben minden a helyén van. A másik problémám, hogy 2019-ben elkezdték kipakolni a régebbi hardverek drivereit. Tehát az utolsó normális Windows 10 pont a 18xx verzió volt. Utána tűnt el az Audigy 2-ről a hang. Aztán lehetett bűvészkedni 3rd party megoldásokkal, hogy működjön. Értem én, hogy vegyél új gépet, de miért fáj nekik, ha valaki a régit használni szeretné? Szánt szándékkal gyomlálják ki a drivereket. És ezek sokszor pár kb-os driverek, szóval, ha helyet akarnának spórolni, akkor nem ezeket kéne eltávolítani. Most telepítettem egy régebbi Lenovo laptopot. 21H2-vel kezdtem, a drivereknél ott voltak a hardverek nevei, de sárga felkiáltójeles volt a chipset, USB, ethernet, wifi, Intel VGA. Konkrétan használhatatlan volt, mivel internet sem volt, mert az ethernet és wifi driver sem ment. Ezek után (Audigy 2 esetem miatt egy ötlet fogant meg bennem) feltettem a 2015-ös legelső Windows 10-et, ami mindent megtalált natívan, még az ujjlenyomat olvasót is. Ikonok szebbek, több ikon Windows 7-ből van még átemelve, nem ez a szürke karctű rajzolat borzadály az óra mellett. Sokkal testre szabhatóbb, több a beállítási lehetőség, és még a windows frissítést is le lehet tiltani. Amit meg is tettem rögtön, mert okultam a hangkártya esetemen, ha frissül a windows, akkor kegyetlenül kitörli a működő drivert. Fent van a legfrissebb böngésző és működik minden, és még a kinézete is szebb. Szóval nem mindig az újabb a jobb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák