Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz vbbb #30021 üzenetére

    Mi kitöltöttük a formot.
    A vonat előtt a határon az volt a határőr legnagyobb baja, hogy a napellenzőtől nem látta a gyereket.
    Nem volt ott kérdés semmi location formról.

    Tényleg érdemes a kisebb határátkelőket választani Hegyeshalom helyett, ugyanis a hét szinte bármely napján a nap bármely szakában ránézve a Google Mapsra az alábbi horror látható:

    A múltkor nem akartam a saját szememmel látni ezt a borzalmat a valóságban, így egy Ausztriában élő ismerős tanácsára egy kisebb határátkelőt választottunk ami ugyan egy pici kerülő, de mégis gyorsabb, mint Hegyeshalomnál szobrozni.
    2 Jürgen ült egy buszmegálló méretű bódé előtt. Megnézték az útlevelet, aztán Auf Wiedersehen.

    Aki kis határátkelőn akar átkelni, célszerű még Magyarországon megvenni (én Shell kúton vettem) az Osztrák autópálya matricát.
    Egy picit drágább, mint Hegyeshalomnál euróért, de, ha kis határátkelőn mész át, utána még matrica árusító helyet is kereshetsz, ami ki tudja, hol van.

    Most jut eszembe a "kedves kis meglepetés" ami Hegyeshalomnál befelé a Magyar autópálya matrica árusító bódénál ért:

    Jelzem, hogy kártyával fizetek, erre megkérdezi a néni, hogy Magyar vagy külföldi a kártya?
    Azt mondta, hogyha külföldi a kártya, akkor CSAK Euróban tud terhelni, és 15 EUR a 3500 Ftos 10 napos matrica.

    Szép kis felár. Még jó, hogy volt nálam Magyar kártya is.
    Ezután pedig kiderítettem, hogy hogyan tudok Magyar SIM kártyáról SMSben autópálya matricát venni, mert nincs kedvem nenikkel bohóckodni.

    Itt is meglepetés ért, mert a Nemzeti Csodafizetési Csipetcsapat oldalán természetesen hibásan van fenn az SMS formátuma, de csodálatos módon mindhárom Magyar szolgáltató oldalán a működő formátum szerepel a tájékoztatóban.

    Hogy is van ez, hogy pont a hivatalos "központi" oldal a hibás? :F

Új hozzászólás Aktív témák