Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz Tomi_Ohl #5124 üzenetére

    Na azért a prémium és a Xiaomi jó vicc együtt. :D Egy másik, HTC-s hírnél pont ma írtam össze, mitől prémium számomra egy eszköz.

    - Megfelelő az anyaghasználata (nem kell, hogy fém legyen meg üveg, lehet minőségibb műanyag is).
    - Nagyon jó az összeszerelési minősége (nem recseg-ropog ha a zsebedben van míg leülsz, nem esik le róla semmi, stb.)
    - Nincs nagy konstrukciós hibája. Szóval nem színeződik a kijelző, nem hajlik el, nem enged el a ragasztás, és nem megy tönkre 2 hét után sem a jack csatlakozó, sem az USB. Ugyan ez igaz a kiegészítőire is.
    - Kiemelkedő szoftveres támogatás.
    - Egy normális szervizhálózat a cég mögött, akik nem baltával nyitják a telefont, vagy tesznek pár csepp vizet az indikátorpapírra, hogy ne keljen javítani.

    Amit eddig én láttam a Xiaomi-ból:
    - Olcsóbb a nagyoknál
    - Ehhez képest korrekt anyaghasználat, és összeszerelési minőség
    - Nincs eget verő konstrukciós hiba (bár.. hogy is volt a Redmi-nél a hiányzó háttérvilágítás?)
    - A szoftver olyan szinten zabálja a memóriát, hogy a Sony is sírva kéri a tippeket, hogyan lehetne ennyire nem optimalizálni (és ez még nem a custom ROM miatt). Jó példa, hogy alig jött az új Redmi, már jött a ráncfelvarrás a kevés memória miatt.
    - Itthon a szervizhálózat annyi, hogy visszaküld(et)heted Kínába, és imádkozhatsz.

    Ezeket összevetve nálam a Xiaomi bukott. Pont mint a Sony, vagy a Samsung.

Új hozzászólás Aktív témák