Keresés

Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Google Maps kérdés: Hogyan lehet egy keresési javaslatot, ami a keresőmezőbe gépelés közben az alatt előjön, tovább szerkeszteni a keresőmezőben? Pl. tegyük fel, meg akarom keresni a Rottenbiller utca 15-öt, de főleg egy mobilon, nem akarom az egészet begépelni. A "Rot" begépelése után meg is jelenik a javaslatok közt a "Rottenbiller utca", remek. De ha rábökök, azonnal rákeres, így nincs lehetőségem odaírni utána a 15-öt. (Ha ekkor visszamegyek a keresésre, akkor meg már ismét üres a kereső mező, ill. az előzményekben benne van az előző keresés, de ha rábökök, akkor megint kapásból rákeres. Az útvonal tervezésnél viszont át tudom gépelni mint célt... de ez elég gány, főleg hogy nem is akartam, hogy útvonaltervezéssel szívjon. Szóval csak van más megoldás...)

    Amit végképp nem értek, hogy angolul ezerféleképpen kerestem erre, gondolván biztos millióan feltették már a kérdést, de semmi... Ennyire vak lennék? Amúgy nincs a javaslat jobb oldalán felfelé mutató nyíl, mint a böngésző javaslatoknál. Mi folyik itt? ICS, 6.x-es Maps (nem az én telefonom, nem látom innen).

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz zozyk #48014 üzenetére

    Hogy magamat idézzem: "Amúgy nincs a javaslat jobb oldalán felfelé mutató nyíl, mint a böngésző javaslatoknál". Mint itt némely más hozzászólnál sem, a jelek szerint. Lehet Sony-ék alkottak? Hm...

  • ddekany

    veterán

    válasz zozyk #48025 üzenetére

    Köszi, majd ha járok ismét illetőnél, körüljárom a verzió kérdést... Lényeg, hogy legalábbis a 6.9.2-ben ott a nyíl a képeden. Még mielőtt idejöttem, direkt kerestem képeket/videókat, ahol eberek maps-el keresnek, és a kettő amit találtam, azoknál sem volt nyíl. Szóval valami van... régebbi verziókban nem volt ott, vagy mi... furcsa.

  • ddekany

    veterán

    válasz atillaahun #48035 üzenetére

    És 6.9.2-t mond verziónak, azaz, tuti már az is fut? És a böngésző címsáv/keresősáv javaslatok mellett nálad van nyíl? (Ez utóbbit én nem néztem ismerős mobilján, csak tudom, hogy szokott lenni Androidon. Tán egyes mobilokon a javaslat megjelenítés univerzálisan hibás...)

    Amúgy firtattad, hogy ennek hiánya mennyire gond... Enélkül lényegében nem tudod használni az automatikus kiegészítést ha házszám is van a címben, szóval amennyiben Maps-en keresés számít valakinek, über gáz.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Sterilzona #48036 üzenetére

    Ha két ujjadat egymás mellé ráteszed, és felfelé tolod, akkor elvileg bedönti térben a térképet. Ha ilyenkor közelítesz, elvileg elkezdenek kinőni a házak.

  • ddekany

    veterán

    válasz atillaahun #48040 üzenetére

    "Böngészőt azt nem tudom, a gyárit nem szoktam használni, töröltem is."

    Gondolom a nem-gyári is próbál keresési javaslatokat adni. Vagy bármi más. Talán u.a. az a UI komponens látja el ezt a feladatot több helyen is, szóval esetleg megnézhetnéd.

  • ddekany

    veterán

    válasz TRob1 #48048 üzenetére

    Illetőnek ahol ez gond amúgy Xperia Ray van pár hetes ICS-vel (az a 4.0.4 talán). Nem tudom most megnézni, mi van a böngészője esetén, de neked pl. vannak ott ICS-vel nyilak, sőt nekem Android emulátorban "csupasz" ICS-n ugyancsak vannak (oda maps nem megy fel sajnos), míg ezen a videón (Xperia, ICS, gyári böngésző) [link] nincsenek nyilak. Ez valami szerencsejáték... van akinek jut nyíl, van akinek nem... :U

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz atillaahun #48047 üzenetére

    Amúgy a Google search widgeten is ki lehet próbálni, ott is lenne elvileg nyíl. Innentől legalábbis biztosan, de lehet hogy már korábban is: [link] A vicc, hogy találtam egy hibajelzést ezzel kapcsolatban az Android bugtrackerben, 4.1.1-hez.

  • ddekany

    veterán

    válasz TRob1 #48200 üzenetére

    "De komolyan - valaki tényleg meg van győződve arról ha nem szinkronizálja a kontaktjait akkor azok adatai sehol nincsenek meg a neten"

    Melyik adatai? A telefonkönyvedből kiderül, hogy te kikkel vagy kapcsolatba, sőt, akár hogy kik fontosak neked (csillagozottak). Ugyan ezt megteszi még sok felhasználó, elég izgalmas kapcsolati hálót kap a Google (ha két ember telefonszáma megvan egymásnak pl., valószínűleg több közük van egymáshoz, stb). Hogy ez érdekel-e vagy sem, az más kérdés, de ez nem u.a. az információ, mint simán ez illetők telefonszáma.

    Amúgy amit mindig furcsálltam, hogy a Google egyáltalán nem ösztönzi az embert arra, hogy pakolja át a telefonkönyvét hozzá. Amikor más platformról térsz át vagy butafonról, és beimportálod a CSV vagy VCF-ből a telefonkönyvet, hiába állítod be a Sync-et, azokat a számokat nem fogja szinkronizálni, mert a típusuk más ("telefonmemória" vagy ilyesmi). Ez mondjuk érthető, mert balhé lenne, ha szó nélkül átrakná a Google Contactsba. De nincs rá semmi egyszerű parancs, hogy tegye át! Biztos majd átlagos felhasználó exportálással, meg CSV feltöltéssel fog/mert küzdeni... Ráadásul simán azt lehet hinni, miután beállítottad a szinkronizálást, hogy már mentve vannak a számaid "a felhőbe", de közbe persze nem, mert a típusuk nem olyan.

    Amúgy nem megbízhatóbb ("szabványosabb") VCF-et export/importálni ha más platformról térsz át? Csak mert CSV-t mondatok.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz bepken #48227 üzenetére

    Elég sok telefon közt költöztettem már címjegyzéket (mert én vagyok a családban kocka, mindenki más kb. informatikai analfabéta) és ez szinte mindig olyan volt, hogy átlagember aki nem harcedzett IT területen, nem sűrűn oldja meg, van, hogy egy gyártón belül sem. Kavarás Outlook-al, VCF-ekkel (ami ált. névjegyenként egy keletkezik, de van hogy nem), CSV-kkel... kavarás keresztnév VS családnévvel (hungarikum...), elcsesződő ékezetekkel... volt már minden. Egyszerűen nem érdekli a cégeket ez a rész, ami furcsa, mert szerintem ez az átlagembert elriasztja az új készülék vásárlásától. A Google Contacts ezért csodás, de... ott görgetnek akadályt az egyszeri ember elé, mikor oda átpakolná a telefonkönyvedet. Ráadásul nem sokan tudják, hogy mi ez az egész, meg hogy ilyet lehet... honnan tudnák? A Google fiókot ugyan eléggé követeli a telefon, csak épp attól még nem tölti fel a telefonszámokat, hogy van fiókod... nincs is rá parancs, hogy tegye át őket oda! Exportáljál... jaj, de egy fájlba... stb. :W Bénák, na.

    De a csúcs, ahogy ezt T-Mobilnál intézik. Általában kiírják a SIM-re ha nem volt ott eleve (ha nem fér rá, akkor lazán "hát sajnos nem mind fért rá"), és átteszik a SIM-et az új készülékbe, aztán viszlát paraszt, ott a telefonod. Vajon 2012-ben sem tudják még, hogy ezzel eldobnak minden mezőt egyetlen telefonszám kivételével, és lecsonkolják a hosszabb neveket? (Múltkor ismerősnek e mellé még véletlenül leformázták az SD kártyáját is, úgyhogy a régi fotói elvesztek... Ezt is én közöltem vele, hogy azért nem találja őket.)

    Jah... olyan is volt családban, hogy átrakták a SIM-et, és furcsa ";"-vel teli trutyi lett a névjegyzékből. Azaz, még ez sem garantált hogy működik, holott azt hittem az SIM-es formátum ha még buta is, legalább fix. Hát a valóságban nem...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák