Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #59926 üzenetére

    Egyébként ha a WattMan értelmesebb módon biztosítana lehetőséget a tuningra/UV-ra, akkor ezzel is kevesebb baj lenne....
    Jelenleg mit tud? Tudom limitálni a feszt, amit ő valójában úgy "értelmez", hogy az egész tartományon leveszi valahány %-al. Ebből kis terhelésen fagyás az eredmény. Vagy, tudom úgy is, hogy kívülről, pl. MPT-vel korlátozom a maximumot, és teszek rá mondjuk +8-10% órajelet (mert egyébként a kisebb feszhez nagy okosan az órajelet is ejti :W ), így is kis terhelésen fog először összeesni, de mérsékelt órajelemeléssel még stabil marad (így használom jelenleg a 6800XT-m).
    Persze, MPT-vel ha lenne időm beleásni magam tudnék új AVFS görbét is paraméterezni (ez lenne igényes megoldásnak elfogadható), de azért ez nem valami felhasználóbarát semmilyen józan szempontból sem.

    Az Nv megoldása (bár nem tökéletes az sem!) mérföldekkel használhatóbb, amikor szépen kézzel lehet finomhangolni valós időben a V/F görbe pontjait, amiből a GPU kiválasztja a kedvére való pontot, ezzel stabil, és jól működő alulfeszelést létrehozva. [link]

    Persze, az is megoldás lehetne, ha nem adna magának a GPU gyárilag 1.15V-ot 2400Mhz-hez, amikor a tesztjeim alapján betonstabil 1.05V-al is... Persze, nincsenek illúzióim, de legalább adnának lehetőséget utólag a usernek beállítani, finomhangolni, amit gyárilag kevéssé sikerült csak.

    #59928 Abu85 : "ha valaki nagyon elborult, akkor előkaphatja a telefonját, és menet közben állíthatja az órajeleket a játékban a Linkkel"
    Minek ezt így elbonyolítani? :F Ugyanezt meg lehet csinálni, játék közben, ALT+R, bejön OSD-n a Radeon Software, és lehet is vele szórakozni. :P Kár, hogy rendkívül kevés, amit tud finomhangolni a legfontosabb területen (V/F). Illetve nagy kár azért is, hogy az új verziókban összevonták a WattMan-t a CPU tuningjával, és pl. nem tudok már csak kellemesen reset-et nyomni, mert egyből elkezd fenyegetni, hogy a CPU-t is nullázni fogja, amit viszont nem szeretnék. Újabb öngól, hogy tőlük vettem a CPU-t is, és erre ezzel is szivatni kezd a VGA-szoftver... :W Nem is értem, hogy ez hogy nem tűnt fel senkinek a QA-n. :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák