2019. január 16., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-31 08:29:27

IT café

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1401) daja28 válasza Firedaddy (#1386) üzenetére

daja28
(kvázi-tag)

Itt semmi sem eredeti .... Felejtsd el hogy itt majd eredeti Nike Air Max 90 cipőt fogsz venni .... Ha eredeti lenne nem 50 euro lenne , hanem minimum 80-100 euró . Mindegyik replica egytől egyig ! Viszont a a szállítással ne nagyon idegeskedj . Ha beért az országba és nem írja h Vám ... vagy ilyesmi akkor általában 2-3 nap alatt a kezedbe van . Én sokat rendelek innen másoknak nike cipőt mert az eredetit nem tudják megfizetni , dobozzal együtt jön , eddig egyszer se volt se vám se adó fizetés . De mondom itt egy darab termék sem eredeti ... Ha eredeti lenni lenne feles méret illetve a nyelvében a címke is máshogy nézne ki :)

(#1402) jungcipe válasza blueMerle (#1400) üzenetére

jungcipe
(újonc)

Köszönöm! Már hívom is.
Cipe

(#1403) Firedaddy válasza daja28 (#1401) üzenetére

Firedaddy
(lelkes újonc)

Hát akkor marha jó replika.Bementem az itteni egyik NIKE boltba, kértem egyet. Címke ugyanaz, ugyanugy néz ki. Mindenben hasonló. Akkor két lehetőség. Vagy ez is eredeti, vagy a boltban is replikát adnak el.
De most akkor mi van ?
Tényleg semmiben,de az ég világon semmiben nem különbözik.Hidd el van szemem az ilyesmihez.Ezért is kérdeztem itt, hogy akkor most mi van ? Mert szerintem a második szitu van.hogy replikát árulnak eredetiként a NIKE boltban,ahol néztem.

ASROCK G31M-S 4GB RAM, Intel Q9650 Quadcore, AMD SAPHIRE RADEON HD 7770 DDR5 1GHZ ---< HUAWEI MATE 10 PRO >---

(#1404) dzsidzsas

dzsidzsas
(fanatikus tag)

Valaki tud segíteni? Megjelent a trackeren a következő: Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted, július 24-én. Erre elküldtem emailban a postaimport@posta.hu-ra a megfelelő papírokat (még soha nem csináltam ilyet, de úgy csináltam ahogy itt le volt írva), iktatószámot nem tudtam megadni, mert ugye adatbekérő levél a mai napig nem érkezett, erre kaptam 25.-én egy válasz emailt, hogy megkapták az emailt (gondolom automatikus levél). A trackeren azóta se változott a dolog, ha holnap jön egy ajánlott levél adatbekérésre, megint küldjek el mindent, vagy türelmesen várakozzam, mire dolgozni kezd a világ leglassabb postája?

http://ezmagyarorszg.blogspot.hu/ - na ez tényleg Magyarország

(#1405) dzsidzsas válasza dzsidzsas (#1404) üzenetére

dzsidzsas
(fanatikus tag)

Tárgytalan továbbléptek: Megküldött dokumentumok feldolgozása

(#1406) Vitriol87

Vitriol87
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, hátha vki jobban ért ehhez. Rendeltem egy pár cipőt, de a nem egyezik a két cipő mérete, mivel a rányomott cimkét elcseszték, így az egyik kisebb, mint a másik. Szóltam az eladónak, küldtem képeket, felajánlotta, h 18$-ból 8-at visszafizet. Ez nekem nem felelt meg, így escalate lett belőle. Az ügy még nem mozdult semerre, de közben az eladó privát üziben felajánlotta, h elküldi az egyik cipő méretben megfelelő párját.
- Ha most törlöm az "escalate"-t, végleg megszűnik a védelmem ezzel a termékkel kapcs.?
- Ha mégis elfogadom, h küldje el a cipő párját, hol kapok tracking numbert, mi a garancia, h tuti elküldi?
- Sztetek hogy járnék jobban?

Köszönöm előre is!

(#1407) blueMerle válasza Vitriol87 (#1406) üzenetére

blueMerle
(PH! kedvence)

- Ha most törlöm az "escalate"-t, végleg megszűnik a védelmem ezzel a termékkel kapcs.?

Igen.

- Ha mégis elfogadom, h küldje el a cipő párját, hol kapok tracking numbert, mi a garancia, h tuti elküldi?

Semmi garancia, és valószinüleg át fog verni, nem küld semmit.

- Sztetek hogy járnék jobban?

Ne zárd le a vitát, végig ragaszkodj a full refundhoz.

Huawei P20 Lite

(#1408) ugyeletes válasza Vitriol87 (#1406) üzenetére

ugyeletes
(tag)

ne dolj be neki, kerd vissza a teljes penzt, es majd utana vasarolsz max tole megint ( de inkabb mastol :) ).

(#1409) Sutkee

Sutkee
(újonc)

Rendeltem aliról egy cipőt ami átszámolva 45.96 euro. Szerintetek van rá esély, hogy vám és áfamentes lesz?

(#1410) blueMerle válasza Sutkee (#1409) üzenetére

blueMerle
(PH! kedvence)

A kérdésben a válasz :)

Huawei P20 Lite

(#1411) Firedaddy válasza Sutkee (#1409) üzenetére

Firedaddy
(lelkes újonc)

Általában az alliról rendelt cuccokat ugy adják fel hogy kisebb értéket irnak rá,és azt hogy ajándék,ugyhogy nagy eséllyel bízhatsz benne ! Nekem is így volt.

ASROCK G31M-S 4GB RAM, Intel Q9650 Quadcore, AMD SAPHIRE RADEON HD 7770 DDR5 1GHZ ---< HUAWEI MATE 10 PRO >---

(#1412) floryby92

floryby92
(újonc)

Sziasztok!

Ma jött meg a hónap elején rendelt Cubot S208 telefonom.
Hála az égnek se vám se áfa, simán átjött.
A csomagra az volt írva,hogy telefonos kiegészítő 30$.

(#1413) daja28 válasza Firedaddy (#1403) üzenetére

daja28
(kvázi-tag)

Jó szemed van ??? :D Ugye ez csak vicc :D A bolti cipőbe bele van varrva a címke ! Az alis oldalon pedig csak rá van ragasztva . A cipő talp színe is más :) És ha olyan nagyon jól tudod meg látod h melyik kamu melyik nem azt is tudhatnád milyen színeket gyárt és nem gyárt a Nike .De ha ennyire biztos vagy benne hogy eredeti akkor egészségedre :D Majd a vámnak is ha megfogják a cipőt ezt mond :) Biztos egyből át is engedik :)

(#1414) hunterk43

hunterk43
(újonc)

Srácok én úgy tudom, hogyha GIFT jelzéssel küldi akkor az jelenti a magánszemélyt !
Ha nincs gift jelzés akkor céges.

Én rendeltem már pár dolgot úgy 14 cuccot, minden megérkezett.

Egyedül a tabletet vámolták meg.
Illetve egyszer küldtek egy fake vinyót de visszaadta a pénzt és a HDD-t is megtarthatom.

Szerintem korrektek, jól működik az oldal, és mindenhez adnak tracking numbert ami nagy előny.

(#1415) ricsivg válasza hunterk43 (#1414) üzenetére

ricsivg
(újonc)

Én úgy tudom, hogy a vámosokat nem nagyon hatja meg a gift jelzés. Tudják azok nagyon jól, hogy a kínai mindenre ráírja. Tracking numbert nekem is mindig mellékeltek, az már más kérdés, hogy a fele nem működött.

(#1416) Firedaddy válasza daja28 (#1413) üzenetére

Firedaddy
(lelkes újonc)

Nagy baromság amit beszélsz de biztos igazad van.

(#1417) daja28

daja28
(kvázi-tag)

Srácok !!! :D

Ez meg milyen Track : Special Line-YW???

[ Szerkesztve ]

(#1418) blueMerle válasza daja28 (#1417) üzenetére

blueMerle
(PH! kedvence)

Valamilyen helyi logisztikai cég lehet, ami aztán egy nemzetközi postával továbbítja a csomagod. Ilyen például a WeDo is, amit elöszeretettel használnak filléres csomagoknál mert olcsó.

Huawei P20 Lite

(#1419) daja28 válasza blueMerle (#1418) üzenetére

daja28
(kvázi-tag)

Értem köszi :) Csak azért kérdem mert China Postával kértem a csomagot ...

(#1420) #59816064 válasza daja28 (#1401) üzenetére

(törölt tag)

Szia!

Tudnál adni egy linket megbízhatós nike cipőstől? :) Én is szeretnék rendelni magamnak egyet, csak kéne egy megbízható árus.

Köszi.

(#1421) daja28 válasza #59816064 (#1420) üzenetére

daja28
(kvázi-tag)

Küldtem Privátot :)

(#1422) pezó

pezó
(újonc)

Sziasztok Segítséget szeretnék kérni!
"Hi,friend
Your address is a remote area for DHL express
So,you need pay the remote area fee $35 ,or change the address to an not remote area or we can change the Netherlands Post for you
Hope for the reply
Regards!"

Ezt az üzenetet kaptam,mivel rendeltem DHL -al ott a posta 12$ körül volt, és eztán kaptam ezt az üzenetet...

Mi lenne a legjobb döntés? Ráfizetni (és hogy?) vagy változtatni csomagküldőt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin lekvár ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot !

(#1423) WOT-H-A-C válasza pezó (#1422) üzenetére

WOT-H-A-C
(TOPIKGAZDA)

ha nem fizeted ki nem fogják küldeni sem....ha nem akarod válassz másik metódust

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1424) blueMerle válasza pezó (#1422) üzenetére

blueMerle
(PH! kedvence)

Baromi egyszerű: kis kínai barátunk le akar húzni VAGY rosszul informált. De inkább előbbi. ;) Magyarországon a DHL teljeskörű Express szolgáltatással rendelkezik (egyes fejlődő országokban van csak ún. területi képviselete a DHL-nek). Ha ragaszkodsz a DHL-hez nyugodtan írd meg neki hogy rosszul tudja, nem remote area egyetlen cím sem Magyarországon. De én a helyedben az ilyen sunyi eladót messzire kerülném, a végén már azért is pénzt fog kérni hogy ráragasztja a címkét a csomagra. A Holland posta ugyanolyan lassú lenne mint akár a kínai vagy a hongkongi.

Huawei P20 Lite

(#1425) pezó válasza WOT-H-A-C (#1423) üzenetére

pezó
(újonc)

Vissza lehet kérni a pénzt?
Válaszoltam neki és megkérdeztem hogy mennyi idő lenne más féleképp küldeni (igazság szerint nem akarom máshogy csak futárral,mert rövid időn belül kellene és futárral biztosabb hogy nem vész el útközben)

(#1426) pezó válasza blueMerle (#1424) üzenetére

pezó
(újonc)

Nem tudom mi legyen így, és azt sem hogy át akar vernivagy sem
egyébként a termék :ez ,viszont amikor megrendeltem még a shipmentnél volt DHL lehetőség és azt választottam.

(#1427) szili.tamas1 válasza blueMerle (#1424) üzenetére

szili.tamas1
(senior tag)

Felreinformalni nem kellene azert senkit.
Publikus a dhl oldalon a remote areak listaja, barki megnezheti orszag-iranyitoszam szerint.
Es bizony, Magyarorszagon is egy rakat iranyitoszam van ahova csak felar elleneben szallitanak.
Remote Areas

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#1428) blueMerle válasza szili.tamas1 (#1427) üzenetére

blueMerle
(PH! kedvence)

És tényleg. :Y Nem szoktam gyakran DHL-el rendelni, de pl. a kieső tanyánkra is gond nélkül szállítottak mikor egyszer oda kértem egy rendelést, most nézem benne van a remote area-ban, nem kért a feladó és a dhl sem felárat.

Mea culpa, én tévedtem :R

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Lite

(#1429) longwild válasza pezó (#1422) üzenetére

longwild
(senior tag)

Nekem Hong-Kong-ból 20$ volt és gyanítom, azon volt még kis árrés is neki...

szoftver szakmabeli... MS, Brazos, Beverly250

(#1430) longwild válasza longwild (#1429) üzenetére

longwild
(senior tag)

Viszont vicces, hogy ha vissza akarnám küldeni, akkor 30.000 Ft lenne... Ez miért van?

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli... MS, Brazos, Beverly250

(#1431) tbogi

tbogi
(újonc)

Sziasztok,

reklamációm lenne Alin. Telefonról van szó, így a fotón nem jól látható a kijelző hibája. Eladó videót kért. Ez meg is van, de csak képet enged tölteni.

Mit tegyek?

Köszönöm.

(#1432) szuszinho válasza tbogi (#1431) üzenetére

szuszinho
(őstag)

Töltsd fel valami felhőbe, és oszd meg a linket.

(#1433) mustang08 válasza tbogi (#1431) üzenetére

mustang08
(fanatikus tag)

A kép feltöltése alatt egy apró betűs szövegben írja, hogy a videókat hova kell feltölteni.

(#1434) Gépötty válasza longwild (#1430) üzenetére

Gépötty
(senior tag)

Azt olvastam valahol, hogy a kínai állam támogatja az exportengedélyes kereskedőket, így nagyon olcsón tudnak postázni. Nem tudom mennyi a valóságtartalma, de hihetően hangzik.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1435) KKope

KKope
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Mai napon regisztráltam az Ali-ra. Olvasgattam a fórumot és nagyon megoszlanak a vélemények, de számomra mégis a pozitív irányba dőlt a mérleg.

Egy mobilkészüléket szeretnék megvásárolni, aminek összege 130 dollár. Itt legrosszabb esetben a plusz ráfizetés csak a 27% áfa lenne?
Hány dollártól szükséges a vámot is fizetni?

Üdv,

KKope

(#1436) WOT-H-A-C válasza KKope (#1435) üzenetére

WOT-H-A-C
(TOPIKGAZDA)

Mobilra nem fizetsz vámot csak áfát....
áfa határ 22€
Mielőtt vásárolsz linkeld be azeladót

(#1437) dzsidzsas válasza KKope (#1435) üzenetére

dzsidzsas
(fanatikus tag)

A fórumon rengetegszer elhangzott, tessék használni a keresőt: vám.

(#1438) dzsidzsas

dzsidzsas
(fanatikus tag)

Más, normális dolog az, hogy a tracker 6 napja ezen áll: Megküldött dokumentumok feldolgozása? Mi tart ennyi ideig egy dokumentum bevitelén? Néztem másoknak még aznap, vagy max 2-3 nap alatt váltott tovább a tracker. Engem szívatnak? Akik utánam egy pár nappal vásároltak ugyanazt és ugyan onnan, azoknak hétfőn már kiszállítja a posta, pedig az enyém egy héttel előbb itt volt az országba.

(#1439) WOT-H-A-C válasza dzsidzsas (#1438) üzenetére

WOT-H-A-C
(TOPIKGAZDA)

Nem téged szivatnak!Iyen a magyar királyi pósta!!!Nekem az utolsócsomagom 3 hetet állt a vámon...

(#1440) KKope válasza WOT-H-A-C (#1436) üzenetére

KKope
(kvázi-tag)

"Mobilra nem fizetsz vámot " ? Ez ellent mond a leírtakkal mert a leírtak szerint ez is értékhatártól függ.
Akkor most hogy?

Egyébként mindenkinek köszönöm az infókat.

KKope

(#1441) WOT-H-A-C válasza KKope (#1440) üzenetére

WOT-H-A-C
(TOPIKGAZDA)

2014 EU vámrendelet mobilra tabletre nincs vám tarifa csak áfa vám és áfa nem ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#1442) KKope válasza WOT-H-A-C (#1441) üzenetére

KKope
(kvázi-tag)

Az áfavámról van valamilyen tarifatábla? Érdekelne ha veszek mobilt az aliról, akkor mire számítsak?

(#1443) WOT-H-A-C válasza KKope (#1442) üzenetére

WOT-H-A-C
(TOPIKGAZDA)

DHL: (telefon ára*230+posta költség)*1.27
freeshipping: ((telefon ára*230)*1.27)+1500 ft kez. költg. a magyar postának

*230 ~ $/huf

(#1444) KKope válasza WOT-H-A-C (#1443) üzenetére

KKope
(kvázi-tag)

Köszönöm!

(#1445) daja28

daja28
(kvázi-tag)

Tudna esetleg valaki linkelni nekem egy megbízható mobil eladót Aliról ???

(#1446) daja28

daja28
(kvázi-tag)

Itt tényleg ingyen van a DPD szállítás ??? Csak mert ennél a clone telefonál ingyen van a DPD szállítás . Gondolom akkor Áfát és vámot kell csak fizetnem .

Teló

És kb mekkora áfára illetve vámra kell számítanom ha 121.28 euró a teló ?

(#1447) daja28

daja28
(kvázi-tag)

Vagy van még ez a teló . Ez is clone .

http://www.aliexpress.com/item/Perfect-1-1-i5s-mtk6582-i5s-Quad-Core-4inch-Screen-Original-32GB-ROM-8MP-Android-4/1951833648.html

De viszont ez ahogy látom 100% os és nincs is rossz feedback csak jó :) És ez meg 124.48 euró lenne . Viszont itt is érdekelne a kb áfa , vám összege mekkora lehet ..

(#1448) dzsidzsas válasza WOT-H-A-C (#1439) üzenetére

dzsidzsas
(fanatikus tag)

Akkor semmi gond, mindjárt írok az oldalnak, hogy hol a készülék, mert lassan lejár a Pay Pal védelem. 44. napon visszakérem a pénzt aztán majd ők lefightolják a fogyatékos postával utána berendelem No-ból és nincs gond a vámmal meg itt van 3 nap alatt. Nem lennék én olyan mérges, csak ugye az én pénzemből tartják el a naplopó bandát, akik az helyet hogy szolgáltatnak még majd pénzt is kérnek a semmiért. :W

(#1449) dzsidzsas válasza daja28 (#1445) üzenetére

dzsidzsas
(fanatikus tag)

Én telefont onnan nem rendelnék, arra vannak bejáratott oldalak. Aliról kisebb dolgokat érdemes vásárolni, olyat aminél nem baj ha egy hónapot is kell várni.

(#1450) daja28 válasza dzsidzsas (#1449) üzenetére

daja28
(kvázi-tag)

Bejáratott oldalak ? Mint például ???

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.