Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Ndruu #5272 üzenetére

    A JPEG tömörítésre inkább a kockázódás jellemző. A sávozódás kimondottan az olyan képeknél fordul elő, ahol kevés a szín, pl a GIF-ek esetében. Gradientet tényleg nem szabad GIF-be csinálni, de ott csak 256 szín van, így érthető; míg mhorvat kimondottan 24 bites RGB-t emlegetett.

    Abban még nem láttam ilyet. A 8 bites GIF-ben már igen. Azért említettem a nyomtatót, mert legtöbbször az a leggyengébb láncszem a folyamatban, nem szándékoztam bántani senkit, de tény.

    Akit zavarnak a tömörítési zajok, az használjon PNG-t, az elég jó minőségű, vagy ha nagyon vájtszemű, akkor BMP-t. Ezenkívül még van egy rahedli formátum, amibe a PS képes konvertálni, nem pont a második legxarabbat (GIF után a JPEG) kell választani, ha már példálózik. Le kell renderelni egy BMP-t, PCX-et ugyanabból a munkából, és meglátjuk, csíkos-e a gradient.

    És amennyiben egy mód van rá, munkánál a tömörített képeket mellőzni. Ne JPEG-ből induljunk ki, mert a végeredmény is ronda lesz.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák