Új hozzászólás Aktív témák

  • sirály12

    őstag

    válasz Shadowbull #77 üzenetére

    "A hidrogen infrastruktura ki fog epulni. Az EUnak van erre kozponti strategiaja, eleg sok penzt fognak beletolni."

    Mint ahogy az elektromossal is így van ez. Nem csak egy irány támogatnak. De vivel egy gyorstöltő sokkal kevesebbe kerül, ezért ugyanakkor támogatás mellett is sokkal több elektromos töltőhely keletkezik majd! Tehát az eddigi előnyét még növeli is majd az elektromos. :)

    "Igen, dragabb. De konnyen lehet hogy az uzemeltetes (mindent egybevetve) olcsobb lesz."
    Olcsóbb lesz? Mitől? Az előállítása eleve több áramot kíván, tehát drágább, Ezután sűríteni kell ami megint energia, tehát pénz! Ezután szállítani kell speciális tartálykocsival. Ezután átfejteni és újra sűríteni kell megintcsak árammal! És ez szerinted olcsóbb lesz, mint egy sima gyorstöltő lerakása ugyanoda és kész. Szerintem is olcsóbb lesz, majd álmunkban! ;]

    "Nem kell 700 baron tartani, csovezetekben valo szallitasnal teljesen normal nyomasok vannak. Tankolas elott kozvetlenul novelik meg a nyomast."
    300 bar körüli nyomás emlegettek szállításnál, hát az sem piskóta! Tehát speciális tartálykocsi kell hozzá! Ilyennel szállítják a magyar töltőhöz is a hidrogént, volt erről is infó! Tudom hülyeség, mert a cég aki csinálja nem ért hozzá és hazudik is meg Te amúgy is jobban tudod! ;]
    Viszont tankoláskor már 700 bár kell és ezért is van hatalmas áramfelvétele egy hidrogénkútnak!

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Új hozzászólás Aktív témák