Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Dyingsoul #5130 üzenetére

    (és freeknight) ++

    Feleségem hülyének nézett, mikor február végén pár karton ávízzel, liszttel, konzervvel állítottam haza, azóta mentünk még egy kört is. "Sajnos" még így is kicsit optimista voltam, nagyjából egy hónapnyi cuccunk van (persze asszony szerint jövő hétre elfogy :D ;]). Majd meglátjuk. Babát várunk és van egy kétévesünk, nem lesz könnyű.

    (#5127) Kobe "PS: nem lehet, hogy ez utolagos onigazolas es racionalizalas? (De) " Mindenki örülne, ha a végén majd az optimisták önigazolhatnának, hogy lássátok megmondtuk hogy nem kell tartalékolni stb. de ezt csak az idő fogja megmondani, hogy így lesz-e.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Soulfly842 #5106 üzenetére

    Valaki megmagyarázná ez miért jó? A topicösszefoglaló értelmében egyelőre nem fejtem ki a mai nap személyes, szubjektív tapasztalatait, csak érdekelne hogy kinek mi a meglátása, neadjisten valamivel alátámasztott véleménye.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Nehéz erre a moratórium dologra polkorrektül reagálni, azért megpróbálok. Előrevetítem, szerintem most kifejezetten nem szabad senkit az út szélén hagyni (na nem mindenkit a saját két szép szeméért, hanem a közösség érdekében). De kicsit túlzásnak érzem a bejelentéseket (lehet hogy azok is voltak, várjuk meg a közlönyt). És azt is, hogy rögtön kvázi éves távú döntéseket hoztak.

    Pár hétnyi visszaesésről van szó (sőt, az elején még csak a növekedés csökkenéséről volt), és máris egy jelentős embertömeg pánikol (csak számszerűen nézve többé-kevésbé persze megalapozottan), mert az egyik napról a másikra élés közepébe ajtóstól rontott a mostani helyzet.

    De most vírus van, gazdasági válság van, ilyenkor nem szabad az okokat feszegetni. "Békeidőben" meg persze senkit nem érdekel.. De mikor lehet erről beszélni?

    Nemhogy a gyakran emlegetett hathavi tartalék (amit úgy kell érteni, hogy ha minden bevétel kiesik, akkor is minden kiadást, inkl. kaja, rezsi, hitelek, tudjon fizetni az ember) nincs sokaknak, hanem két hét után olyan szintű sírásokat olvasok néhány helyen, hogy egyszerre vagyok mérhetetlenül dühös és szomorú. És akkor jönnek a reakciók, hogy "te Magyarországon élsz?" mintha itthon ez lehetetlen, sőt tilos lenne.

    A kiszámoló blogon volt emlegetve, hogy hagyni kéne az embereket elmenni a falig, hogy ott koppanjanak egy nagyot, és hátha észhez térnek. Úgy néz ki, ehelyett ismét meg lett simogatva a fejecskénk, és átirányítottak egy kicsit hosszabb folyosó felé, aminek a végén még keményebb betonból van a fal.

    A vállalkozásokat kicsit más tésztának tartom, bár valahol itt is érvényesnek kellene lennie, hogy ha 1-2 hónap kiesésbe belerokkan, akkor miért csinálják... de itt nem csak a saját dolgaiért felelős, hanem az alkalmazottakért is. Ugye a bajban ismerszik meg a jóbarát, gondolom ez igaz lehetne a munkáltatókra is, akik közül sokan csúnyán leszerepelnek most, vagy hamarosan le fognak.

    Mindenesetre kíváncsi leszek a végleges szövegezésre. És jó egészséget, kitartást mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Wanderlust #6997 üzenetére

    Anyámékhoz az irodába az egyik munkatárs Németországból, a másik Spanyolból jött haza pár napja, 0 ellenállással beengedték őket az országba, dolgoznak az irodában mintha mi sem történt volna.

    De most hogy kinézek itthon az ablakon, a ház előtt hatan(!) dohányoznak itt egy csoportba verődve. Hát szép idő van, na.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Patikától szigorú 4-5 méteres távolságra kezdődik a várakozók sora. De onnantól egymás szájában trécselve elemzik a helyzetet meg az időjárást vidáman, kb. 15-en egymás hegyén-hátán. Nem értik.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Doki16 #9135 üzenetére

    Mi most vagyunk a terhesség felénél. Kicsit "jobb" a helyzetünk, a 18-20 hét közötti UH-k még megvoltak, "csak" a vérvételekkel, cukorterheléssel vagyunk bajban, az SZTK-ból konkrétan elhajtottak telefonon, a magánba ahova járunk, kérdéses hogy megcsinálják-e.

    Az anyukák azzal szokták vigasztalni egymást, hogy a nyugati országokban sokkal kevesebb vizsgálatot, törődést kapnak a kismamák a terhesség alatt (és a szülés után is jóval kevésbé támogatják őket)**. Nyilván ez nem vigasztalja a veszélyeztetett/problémás terheseket akiknek szüksége is lenne a folyamatos kontrollra, de a legtöbb terhesség, ami gond nélkül indult, az végig is megy gond nélkül.

    **Legalábbis ezt mondják, én is feleségemtől hallottam, de ne is vegyük el ezt a kapaszkodót tőlük azzal, hogy forrásokat keresünk erre :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Micsurin #9196 üzenetére

    Szerintem térjünk vissza a miért nincs megtakarítása az embereknek témára "békeidőben". Ez a "különösen most" dolog elég érzékeny, szerintem legalább akkora demagógia mint (hogy csak a legutóbbi eresztésből válogassak) pl. a ne lássák el a dohányost kijelentés.

    Nem megyek most bele, írtam pár napja, már bánom (mármint azt hogy jelen helyzetben ilyet leírtam, a véleményem nem változott). Most nem a pénzügyi átnevelés ideje van, és nem is a itthonnemlehetmegtakarítani panaszkodásé.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #9867 üzenetére

    Meg is jött, vagy csak megrendelted? :) Kolléga ugyanezt mondja, berendelte, elvileg 3 hetes full refundot vállalnak rá, de egyelőre még az esélytelenek nyugalmával vár, se shipped státusz nincs se semmi.

    Mondjuk azt aláírom, párom rákeresett neten, hogy "gumikesztyű vásárlás", két nap múlva itt volt az ajtó előtt két doboz gumikesztyű. (még mindig ott van, hozzá se nyúltunk a dobozhoz, karanténban van holnapig, hogy tuti megdögöljön rajta minden :D)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Linem #9890 üzenetére

    "Utólag már lehet okoskodni" - ha kibekkeltük volna, akkor most azok okoskodnának, akik "megmondták hogy nem lesz semmi". Az ember már csak ilyen. Sajnos most az van, hogy akinek igaza lett, az nem örül ennek annyira.

    "Honnan tudhatta volna bármelyik ország, vagy kormánya, hogy ez lesz belőle?" Nem kell jósnak lenni, de létezik ilyen "prevenció" nevű fogalom. Illetve a mai napig (pedig most már nem mondhatják hogy "honnan tudtuk volna") sok helyen mind a kormányok, mind az egyének nem tesznek meg mindent.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Official. Kicsit sarkos hogy 9 és 12 között csak az öregek mehetnek boltba / gyógyszertárba, de jogos és szükséges

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz envagyok #11061 üzenetére

    Eladókon gumikesztyű és maszk, szuper.

    Tegnap reggel az egyik pesti Pennyben vásároltam, volt a pénztároson gumikesztyű, maszk, DE a gumikesztyű fekete volt a retektől, szerintem az előző 1-2 napban tuti végig ugyanaz volt rajta :((( Itthon nem győztem fertőtlenítős kendővel törölgetni mindent, és most ami nem hűtős, még kint van a teraszon karanténban.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Nyilván a sok értetlenekedőhöz ez úgyse fog eljutni, ők örülnek maguknak tovább...

    index - Miért kérdeztük meg az operatív törzset, hogy járvány van-e Magyarországon?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #15630 üzenetére

    "Nem jelentettek beteget, nincs jelenleg járvány", ja mert azt mondja a kínai kormány? OK, akkor meg is nyugodtam. Van erre a kijelentésre más forrásod is?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #15636 üzenetére

    Mondjuk egy független, objektív jelentésnek. Abban igazad van hogy arra várhatunk hogy Kínától olyat kapjunk (vagy valakinek megengedjék hogy összerakjon egyet), gyanús hogy még itthon se.

    Meg még bőven benne vagyunk a világjárványban, még valószínűleg felfelé fut, hogy lehetne lezárni a dolgot? Simán visszahurcolják és máris újra ott van Kínában, volt is erről hír már.

    Tudom hogy viszket a sejhajjod és mehetnéked van, nekem is. De még messze van hogy biztonságosan feloldják a korlátozásokat.

    (#15638) Ezért kéne még azelőtt konkrét, büntethető tilalom, nem csak korlátozás. Attól hogy sok a hülye, nem kell rájuk hagyni, hogy jóvanakkor menjetek.

    Nem követem már ann yira a topicot, ez ilyen sorsszerű lehet, hogy pont most van olyan komment, amiről írtam két órája a blogomban, vagy naponta előkerül valaki aki nem bír magával, és mindig találni ilyen hsz-t? :D .

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #15683 üzenetére

    Az a szép ebben, hogy nem tudhatjuk kinek van igaza. Nem kell se pánikolni, se tojni az egészre, csak észszerűen viselkedni. Na ez az ami keveseknek sikerül jelen helyzetben.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    37:50-nél: "...az egészséget veszélyeztető, és a tartós károsodást eredményező beavatkozásokat meg kell csinálni, most is meg kell csinálni..." :D asszem ez nem (így) volt leírva ;]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz ollie #18060 üzenetére

    "az emberek úgy 90%-a nem tudja megválogatni, hogy hol dolgozzon."

    Azért mert... ?

    Nem kötözködök, biztos mérhető lenne %-ban is hogy hányan és miért nem tudnak tényleg váltani, de ez a kijelentés így minden csak nem objektív (attól még hogy kb. kifogásként tényként van ott sokaknak a fejében).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz azbest #18067 üzenetére

    +(#18068) pjen
    Tudom milyen az amikor nem bátornak kell lenni a váltáshoz, hanem kb. a hajléktalanlét küszöbén, én is jöttem már onnan vissza. Nem 0-n, mínuszban voltam vastagon.

    Én se azt mondtam hogy minden esetben működik a dolog, a valóságban is láttam már olyat én is, ahol okoskodhattam volna, teljesen mindegy lett volna.

    De nem bírom ezt, a kijelentem hogy 90% tehetetlen, meg bezzegteholélsz-hozzáállást :N Mindegy, ez nem az életvezetés topic.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Jablocskov #18825 üzenetére

    Azért az emag jelöletlen kínai gyorsimport maszkjaitól ne legyünk úgy oda, szerintem csak nekik is jutott egy kör selejt, és jobb mint a semmi alapon kiszórják.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz solti #23822 üzenetére

    Nem álszentkedek, mi is sétálgatunk 2-3 naponta, szerencsére van 1-2 elhagyottabb utca erre, sőt, ültünk már autóba és elmentünk a természetbe kétszer is(ejjha!). (ugyanis más is megőrül néha, ha egy kétévessel van összezárva egy 5. emeleti panelban, nahát....)

    Sőt, ezt nem is tilos csinálni (az egymás nyakában fagyizásról ez már nem elmondható, mindegy, ezt is látom bőven) - csak lehetne szépen csendben is élvezni azt a kis szabadidőt, és nem mások orra alá dörgölve, látványosan "hagyjukmár"ozva, ami nem kicsit bicskanyitogató a jelenlegi helyzetben. (nem személyes megjegyzés, sokaktól látom, ismerősök is konkrétan hülyéztek már le hogy ők bizony mennek amerre látnak)

    "hihetetlen élet van az utcákon"

    Irigykedve nézünk a heti 1-2 séta alkalmával a gyerekkel, a tömegben tobzódó emberekre, gyerekekre, és baromi nehéz neki elmagyarázni hogy miért nem mehet ő is oda játszani. Ha nektek lesz végül igazatok, örüljetek csendben légyszi, mert ha neadjisten nekünk lesz majd, akkor mi minden galádnak el lennénk hordva ha ezt szóvá tennénk. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ezekiell #24493 üzenetére

    A vicc kedvéért megnyitottam a videót. Gyorsan rákerestem a "szakértőkre".

    Dr. Ébert Jenő pl. oltásszkeptikus homeopata. Van még kérdésed a hitelességgel kapcsolatban? :D ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #24501 üzenetére

    Ok, essünk túl rajta: valóban, nem néztem végig a videót, sőt.

    Nem arról van szó hogy nem érdekel a "másik oldal" véleménye, hanem hogy a homeopátiát és annak kitartó hirdetőit eleve nem tartom bármilyen orvostudománnyal szemben figyelembe veendő oldalnak, ezerszer cáfolt butaság, ahogy az oltáskritikusság szó sem egy pozitív pont nálam. "Oltáskritikus életvédők". Az. :W

    (#24507) radi8tor ez a hátránya, hogy ha az ember kitart az egyéb hülyeségei mellett: lehet hogy egyszer jót mondana, de arra már nem leszek kíváncsi :D De jogos. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #24941 üzenetére

    "Szerinted melyik vált ki jobb hatást az emberekből?"

    Egy világjárványnál nem azt kell nézni hogy Karen-ék kicsi lelkecskéjébe gázolunk-e a korlátozásokkal, és hogy ez milyen hatásokat vált ki bennük.

    "a görbe azért ilyen jó nálunk is"

    Én még ennél is jobb görbét tudnék rajzolni, és szerintem ők is sokáig faragták a számokat míg ilyen "jó" lett :) Szerintem erre ne építsünk érvelést. A 70 napos dolgot meg már leírták hogy semmilyen alapja nincs.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Bibby #24969 üzenetére

    "Mert ha normálisan, odafigyelve kommunikálsz, értelmesen, akkor nagyobb eséllyel tartják be az emberek a korlátozásokat."

    Ezzel egyetértek. Ami itthon van az minden, csak nem nevezhető normális, egységes kommunikációnak, kb. hetente szembemennek a saját dolgaikkal (és nem azért ami itt többször meg lett jegyezve hogy a tudomány folyamatosan fedezi fel az új dolgokat és változik a tényállás, itt simán csak inkonzisztensek), és folyamatosan szembemennek a világgal.

    (halk megjegyzés, ugye ez volt a kiindulása ennek a szálnak, erre reagáltam, hogy ha össze kell vetni hogy egy véleményvideó / a magyar görbe által kiváltott hatást a tények által kiváltott hatással, szerintem hanyagoljuk az előbbit)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #25023 üzenetére

    Mint ahogy sokan mások, én sem láttam a családom, a barátaim, alapvetően szinte embert sem a feleségemen és a gyerekemen kívül két hónapja (khm, illetve bullshit, dehogynem láttam, napi nettó 1-2 óra mindig elmegy a "családdal" skypeon és minden hétvégén online sörözés van a cimborákkal, nehogy megmagyarázzuk már hogy jajj, szegény kocka fiatalok semmit nem hallottak egymásról azóta).

    Amúgy igen, én is ezt csinálnám ha most érettségiznék. És a statisztikában sem fog megjelenni az a néhány plusz fertőzés, amit az egész országban így szednek most össze/visznek haza. Csak annyit akarok mondani, hogy szerintem senki nem sajnált senkitől semmit, tényközlés volt, tessék galéria: ölelkezés, maszk nélküli tobzódás.

    --
    Kína témára: 9gag-en volt valami meme erről, valami ilyesmi hogy "Kína a hibás az egész koronavírusért és annak következményeiért". 2 perccel később: "Áh, igaz hogy nincs szükségem erre a ***ra de 3 dollárral olcsóbb wish/alin/GB-en és ingyen van a szállítás, kibírom amíg ideér 5 hét alatt, megveszem".

    Vicces hogy itt a fórumon is vannak erre szakosodott topicok.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ezekiell #25046 üzenetére

    "de akik nem engedhetnék meg maguknak az így megemelt árú termékeket, és csúsznának a szegénységbe"

    Semmilyen összefüggést nem érzek a két dolog közt. Nagyon helyes lenne ha nem azért engedhetnék meg maguknak az emberek a korábban luxusnak számító dolgokat, mert Kína ontja magából.

    #25049 mondjuk az pont kormányrendeletbe van iktatva, hogy "A rendelet értelmében mindenki köteles más emberekkel a szociális érintkezést - a közös háztartásban élők kivételével - a lehető legkisebb mértékűre korlátozni, és a másik embertől lehetőség szerint legalább 1,5 méter távolságot (védőtávolságot) tartani."

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Asbee #25065 üzenetére

    Szerintem nem azzal van baja az embereknek, hogy ejnyebejnye a hormontúltengéses felelőtlen fiatalok összeborulnak egy kicsit, meg a bezárt családok elmennek fagyizni.

    Az a probléma, hogy nem sikerült kommunikálni, megértetni, (és a befogadó oldalnak megérteni) sem azt, hogy mindenkit jogszabály kötelez a védelmi intézkedések betartására, sem azt hogy mások érdekében akkor sem lehet belesz**ni ebbe, ugyanis egyszerűen nem mondhatod azt hogy neked eleged van, nem érdekel, nem vagy érintett, csak egy influenza stb. Mindenkinek (a nyugdíjasoknak, az érettségizőknek, nekem és neked személyesen) kötelessége betartani, pont. Akkor is ha nem tartod helyesnek, vagy rossz hatással van a lelkivilágodra a bezártság vagy viszket az orrod a maszk alatt, vagy már régen láttad a cimborádat.

    Akkor inkább ne legyen semmilyen intézkedés és korlátozás, amin mi idegeskedünk hogy az emberek fele le*****ja, aki hozta az meg nem tartatja be.

    Mert amikor "a kormányrendelet a Kormány, vagyis a végrehajtó hatalom által hozott legmagasabb szintű jogszabály", és az emberek jelentős része legyint rá, hogy ez csak puffogás, akkor az tényleg tök fölösleges.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Asbee #25074 üzenetére

    Amíg az az állampolgári kötelesség hogy a saját lehetőségei szerint minden óvintézkedést megtegyen mindenki, addig szerintem (fölösleges, de) jogos hogy az emberek felhúzzák magukat a renitenseken (akkor is ha sokan vannak, akkor is ha ők a többség), és az sem túlzott reakció, hogy könnyen szétvihetik mindenfelé, mert nagyon fertőzőképes.

    Mondanám hogy majd két-három hét múlva nézzük meg a számokat hogy mi jött be és mi nem, de ahogy írtam, ezekre a számokra fölösleges bármikor nézni :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Reggie0 #25099 üzenetére

    Ezek a kérdések hogyan szolgálhatnának bármilyen objektív ténnyel a valós állapottal kapcsolatban? Ha én (vagy Kékes525) nem vagyok beteg, és nem is ismerünk olyat, akkor nincs is világjárvány?

    Amúgy azzal kapcsolatban én is szkeptikus vagyok, hogy miért ilyen "kevés" a beteg, tök jogos felvetés hogy a mai világban azonnal izzana az internet, ha robbanásszerű növekedés lett volna már itthon.

    De ezt itt is írták páran, és én is ezen a véleményen vagyok: nem volt valódi első hullám, kibekkeltük az intézkedésekkel. Hogy mi lesz a jövőben, azt meg nem tudhatjuk. De ez a relatív jó helyzet nem adhat okot az önkényes lazításra (ejtőernyős hasonlat, "igaz hogy még nem értem földet, de már eléggé lelassultam, elvágom a zsinórokat") - még mindig nincs bizonyíték, hogy a kipcsak vérünk bármelyik másik nemzetnél - akik majdnem belerokkantak - különbbé tenne minket.

    Valahogy ebben a topicban mindig ez jut eszembe.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Reggie0 #25117 üzenetére

    "amint az egesz orszag ezt tapasztalja"

    Mármint úgy érted, te és a környezeted, és a néhány tucat fórumozó (és környezete) aki szintén ezt tapasztalja, és ugyanezen az állásponton van? Ez így már legalább párszáz, ha nem párezer ember tapasztalata, ja akkor minden rendben van 10M emberre vetítve? :C

    A véleménybuborék szó mond valamit? Érdemes rákeresni :)

    A tapasztalat nem alátámasztható tény. Akkor se ha "sokan" tapasztalják. Semminek nem lehet az alapja az hogy valaki mit érez vagy mit tapasztal.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Asbee #25131 üzenetére

    Pont ezt mondtam ((#25115)), nincs ilyen tapasztalatom nekem sem, a számok sem azt mondják hogy robbanás lett volna.

    Minden szupi-szuper, igaz ahhoz hogy ezt elérjük, mindössze romba kellett dönteni a gazdaságot (szerencsére elég volt a miénket mert amúgy a világé már leállt korábban, biztos viccből), kvázi megszüntetni az egészségügyet, és kellett hozzá néhány korlátozás ami ugye mindenki szerint elfogadható áldozat, hogy ilyen szépek legyenek a számok (ja várj).

    Nem vagyok se jós, se alternatív idősíkokat kutató szakember, de még mindig nincs semmilyen bizonyíték arra, hogy az EU átlagtól legalábbis nem fejlettebb magyar egészségügy nem ugyanúgy reagált volna az EU-s átlagember genetikájától nem túl sokban külöböző magyar emberek tömkelegére, mint az olaszok vagy a spanyolok.

    Ahogy írtam: szerintem nem megúsztuk, hanem csak mint sokminden mással, le vagyunk maradva. Most jönnek a lazítások (a jó idő és a nyári szünet (meg a tökömtele effektus) miatt, ha nem lenne "hivatalos", akkor is lazítanának egyre többen), meglátjuk június környékén.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Asbee #25145 üzenetére

    "Megúszni szerintem sem úsztuk meg, de egyelőre nincsenek olyan állapotok még tovább romboljuk le a gazdaságot."

    A végén még megegyezünk :) :R

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Kuter #25224 üzenetére

    Múlt héten, amikor itt (Bp.) már kötelező volt, bementem egy kisebb, meg nem nevezett kis műszaki üzletbe, kb. öten egymás hegyén-hátán 25m2-n, kettő vásárlón maszk, többin nem, eladón sem.
    Természetesen nagybetűkkel kiírva hogy fővárosi kötelező rendelet így meg úgy, a segíthetekbéla olyan undorral nyomkodta a fertőtlenítőt a kezére miután leraktam két huszast, mintha nem kifizettem, hanem kiraboltam volna. (ja hát ha kártyát nem fogadnak el és egy k**va előleget sem lehet nekik utalni, hanem behívtak személyesen befizetni, bocs)
    Olyan flegmán lettem kiszolgálva, mintha ő tenne szívességet hogy elfogadja a pénzem és nem épp haldokolna az építő-felújító biznisz (ami lehet hogy így is van, nem tudom, minden ilyen helyen azt látom és minden építkezős ismerőstől azt hallom hogy az emberek még mindig be vannak zsongva, sőt még jobban ilyen téren). Meg se mertem már kérdezni, hogy és a maszk, hol van, Béla? :o

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ezekiell #25228 üzenetére

    "az egészségért az emberek mindig fizetnek,"

    Igen, csak a maszk az most létfontosságú lenne és ha valakinek nem elérhető, mert annyira drága vagy épp hiánycikk, az egészen más mintha valaki nem tudja megvenni a fogyitabit meg a csodavitamint :)

    Még szebb, hogy "megbízható" boltból "eredeti" "minőségi" maszkot sikerült vennem 1500 forint / darab áron, talán 4-5-öt. Hazavittem, felpróbáltam, leesett a hetykén odapöttyintett orrögzítő drót vagy mi az.
    Elképzelem ismerőst, hogy mit érezne hasonló helyzetben: kemóra hordja a fatert, nekik létfontosságú a maszk és a havi bevétel egy jelentős része jelenleg egyetlen maszk ára is.

    Ha csak közelítené a helyzetem az övéket, szerintem már felgyújtottam volna a boltot, de mondjuk úgy, hogy most órabérre és egészségre vetítve nekem baromira nem éri meg hogy elkezdjek velük hadakozni, ellenben kívánom nekik hogy valaki megfelelően szembesítse őket az általuk forgalmazott termék ár/érték arányával.

    (#25234) ooloo ++

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Reggie0 #25236 üzenetére

    Aki akar maszkot az annyit ad érte amennyit kérnek. Olcsóbban nincs, válogatni meg nem lehet.

    (#25238) Reggie0 Valahol ezzel egyetértek, ma én is írtam hasonlót. Várjuk a kínai szállítmányokat mint a messiást, kapjuk a sz*rt drágán.

    (#25240) ooloo azért azt a maszk-túlkínálatot megnézném. Google első 10 találat pl. ffp2-3 maszkokra "elfogyott" "nem rendelhető. Én a nagyon sokadik boltban nagyon sok idő után csíptem el, mert pont akkor jött ki egy fb-kampányuk és időben rendeltem. Kollégák is járják a város(oka)t, illetve 3-4 különböző külföldi forrásból (ali, gearbest) próbálunk rendelgetni, eddig összesen 3 rendelésünk jött meg március eleje óta nyolcunknak. Mit csinálunk rosszul? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Alex91 #26168 üzenetére

    Szláviknak ez az első korrekt nyilatkozata, hogy bevallja hogy lósz***t se tudunk, és mindenki csak megy az eredmények után (nem csak itthon). Kb. február elején a Balázsék (Rádió 1) reggeli műsorában nyilatkozta, hogy nem lesz itt semmi, tessék nyugodtan lenni.

    Most rákerestem, érdekes hogy még miket nyilatkozgatott az elején (sokkal magabiztosabban :U ). Azóta amúgy Balázséknál már élőben bevallotta hogy tévedett, ennyiből korrekt.

    (#26195) ncc1701 ha ironizálsz, nem jön át, ha komolyan gondolod... nos a nevemben légyszi ne nyilatkozz, (bár parásnak nem mondanám magam) de baromira nem látom hogy ne lett volna (és lenne) veszély, és azt sem hogy ennyi lett volna.

    Egyébként meg még mindig: kormányrendelettel (lásd még: magas szintű jogszabály) hadakozni (nem betartani a kötelező maszkviselést, távolságtartást, otthonmaradást) nem társadalmi támogatottság kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ezekiell #27290 üzenetére

    "és nálunk nincs kultúrája az önkéntes maszkhordásnak"

    Ezt sose értettem amúgy, ugye az elején volt az a hülye mondás hogy "olyan mint az influenza", "abban is sokan halnak meg" - mintha szükségszerű, elkerülhetetlen, megelőzhetetlen lenne az influenza által okozott halálozás.
    Pedig pont ugyanígy mint most (na jó a gazdaság leállítását leszámítva, tehát: maszk, kézmosás/fertőtlenítés, ha göthös vagyok nem megyek emberek közé, ha mások göthösek (=szezon van) akkor (ha elkerülhető) nem megyek emberek közé) simán csökkenthető lenne.

    Dehát ha a jogszabályba iktatott kötelezettségekre tojnak az emberek, mit várok a saját józan eszüktől... mindenesetre minden évben ufónak néznek amikor változatos maszkokban (szezon elején orvosi, közben ffp) utazok a villamoson.
    Majd miután jól megnéztek hogy mit akar ez a hülye, elégedetten köhögnek kettőt az előttük ülő nyakába anélkül hogy bármit a szájuk elé tennének. :U Na mindegy, flu-puffogás vége.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz aprokaroka87 #32169 üzenetére

    Vicces, de tavaly év végén volt logout-on egy bejegyzésem, a maszkviselésről (villamossal járok munkába ~10 éve minden influenzaszezonban, láttam már egyet-mást).

    Év elején töröltem is, pár hétre rá nagyon megbántam mert sztár lettem volna ha akkor tudom mutogatni :D

    Eddig a téli szezonban úgy álltak hozzá az emberek, hogy majd ők eldöntik hogy vesznek-e maszkot (=nem), és senki ne mondja meg nekik hogy ők mehetnek-e betegen dolgozni mert ők nem engedhetik meg maguknak hogy hiányozzanak a munkából...

    Pedig kb. az lehetne a normális eljárás abban a pár hónapban, ami most tavasszal volt (mármint nem a karantén, hanem maszk + lehetőségekhez mérten távolságtartás + megtanítani az embereket a személyes higiéniára) +flu shot, és szerintem töredéke megbetegedés lenne abból is.

    De ugye az ego... aminek most sok helyen láthatjuk az eredményét. (elnézést, nem vicces, de ezen pl. felröhögtem kínomban, és nem a címen hanem hogy ilyen hülyék az emberek: https://24.hu/kulfold/2020/07/08/koronavirus-jarvany-ausztralia-melbourne-vesztegzar-karanten/)

    Én mérnökember vagyok, elég szkeptikus, sőt, nem láttam még olyan embert akiről tudtam volna hogy covidos lett, ismerősöktől se hallottam ilyet. A számok alapján itthon eddig enyhe volt az első hullám, ezt is elhiszem.

    De mindezek ellenére, van szemem, és tudom értelmezni a világból jövő híreket - konkrétan fizikailag nem tudom elképzelni, hogy gondolhatják egyre többen (pl. a - nem csak itteni - kommentek alapján, és amúgy nem csak itthon) hogy az egész kamu, hiszti, nincs, vagy ha van is akkor ők nem kaphatják el, vagy ha igen, akkor majd kibekkelik mint az influenzát.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz pjen #32294 üzenetére

    Lassan két hónapja nem követem a topicot, de egész érdekes látni, hogy még mindig van aki ezt érvként használja.

    Ha itthonra gondolsz: rohadt nagy mákunk van - egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Alex91 #32414 üzenetére

    Az a baj ezzel, hogy nem mérlegelés kérdése, hanem jogszabályi kötelezettség (és amúgy minimális emberség és empátia kérdése, de azt tudjuk hogy abban nem jeleskedünk) hogy viseljék.

    Kb. mintha a KRESZ-en gondolkoznának az emberek, hogy "áthajtok a vasúti átjáró piros jelzésén, mert ez szerintem nem magas kockázat, amúgy se korlátozzon engem senki a személyes szabadságomban".

    Csak a védekezés hiánya miatt (sajnos, még) nem büntetnek még annyira sem, mint a KRESZ megszegéséért.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz rsf #32435 üzenetére

    Nem tudom hogy neked mi a szakterületed ( :U ), de sokkal egyszerűbb témákban sem biztos hogy fél év alatt túl sokminden biztosat ki lehetne jelenteni. Persze ha valamit tényleg leírnak valahol szakmai kijelentésként, és véletlenül nem 100%-ban úgy lesz (volt ilyen már covid-19 témában is), akkor meg azért cincálnátok szét....

    Mindenesetre nem kételkedésnek nevezném amit az általad említett gondolkodó emberek csinálnak, az aláírásod sokkal jobban körülírja a helyzetet :DDD

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Asbee #32568 üzenetére

    "hányan vannak akik betegen dolgoznak, mert nem mehetnek táppénzre, nem hiányozhatnak, félnek elvesztik az állásuk, fizetés kiesés vagy akár egy értekezlet nem maradhat el,"

    Szerintem inkább ez a primitív hozzáállás (még egy sima nátha/influenzaszezonban is). Önző dolog azt gondolni hogy ő a világ közepe, de másokat meg simán végigfertőz (esetleg veszélyeztetetteb csoportba tartozó embereket is), akik lehet hogy szintén vagy még jobban nem engedhetik meg hogy kiessenek a munkából.

    Ráadásul ha olyan betegség (pl. influenza, korona), akkor semmit nem ér azzal hogy két nappal tovább jár be dolgozni, mert úgy is leverheti a lábáról, de legalább addigra csomó embert megfertőzhetett, és neki is nehezebb lesz kiheverni... :((( Aki tudja magáról hogy beteg, az maradjon otthon. Ahogy írták is: azért gyanúsan kamu hogy az ember nem tudja eldönteni, hogy jó eséllyel beteg-e, és azért köhög, vagy csak a reggel cigitől harákol ahogy mindig is.

    Másrészt OK, ha ezt mégse tudja eldönteni, vagy tényleg "nélkülözhetetlen": maszk + távolságtartás! Persze ez se megy, tipikusan a "saját bevallása szerint nélkülözhetetlen" típusnak... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz pjen #32595 üzenetére

    Nincs ilyen hogy nem mehetnek táppénzre mert elvesztik az állásukat, semmilyen időkben... Illetve de, persze, van, én is látom, pont azért van mert sokan elfogadják ezt ("nincs más lehetőség" - aha). Na mindegy, ez már messzire vezet.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz lacos001 #33035 üzenetére

    Ha az épp egymást körbenyaló fejesek közt nincs beteg (és rájuk azért vigyáznak), nyilván akkor egymás szájában is túrhatnak, akkor se kapnának el semmit egymástól. Ez semmit nem bizonyít.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #33040 üzenetére

    Mindenkinek jogában áll hülyének lenni, nem csak a politikusoknak :D

    Lehet hogy tudják, hogy sokkal kisebb az esélyük ott elkapni. Lehet hogy épp nincs is ott előírva a maszkviselés. Lehet hogy csordaszellem. Lehet hogy mind önző, és fontosabb egy jó sztori mint a védekezés. Lehet hogy teszt nélkül nem is engedték be őket, így bízhatnak abban hogy más se fertőzött.

    Az tuti hogy rossz példát mutatnak az ilyen jelenetek, és érthető hogy ezeket a képeket látva sokan felhördülnek, hogy "dehát dehát dehát". Ahogy írtam, ez nem igazol semmit.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #36792 üzenetére

    Jééézusom. Eddig csak olvastam erről a Gődényről, de látni-hallani még rettentesebb.

    Boldogkői: "ez nem teljesen így van" Gődény közbevág: "de így van, ez tény", majd löki a hülyeséget anélkül hogy szóhoz jusson a másik.

    Jeeez. Uramisten. Te jó ég.

    Eleve: nincsenek oldalak (amúgy ezt is csak Gődény erőlteti hogy mi és ti, tipikus hergelő), nyilván itt senkinek sincs teljesen igaza és nem tudunk mindent, változik a tudomány álláspontja, de legalábbis az semmiképp se tekinthető figyelembe veendő oldalnak hogy felesleges minden védekezés és nincs is vírus.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #36816 üzenetére

    Mivel nekem válaszoltál, szerintem kikérhetem magamnak hogy se itt se korábbi hsz-emben nem említettem hogy bűnözőnek tartom :P

    Az hogy Balázsék behívták "vitára" az semmit nem jelent. Balázs többször elmondta már hogy ők műsort csinálnak, ahol nyilván a hallgatottság a lényeg. Márpedig a hangos hülyéket hallgatják a legtöbben, persze hogy ilyeneket (is) hívnak be.

    "Szerintem struccpolitika az, hogy nem veszitek figyelembe a másképpen vélekedő szakemberek által mondottakat."

    Attól hogy Gődény kb. megkerülhetetlen az itthoni koronavírus témában, még nem szakember.

    Csak a mai "vitára" reflektálva:

    Boldogkői Zsolt Endre molekuláris biológus, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára,

    vs.

    Gődény György magyar gyógyszerész, a Közös Nevező 2018 nevű kamupárt elnöke[1][2][3], többszörös bajnok testépítő és amerikaifutball-játékos, erőnléti és fitneszedző. 2013-tól a magyar média- és filmipar egyik szereplője.[4]

    Persze, overkill volt összeereszteni őket, de azért érezzük már hogy Gődénynek semmilyen releváns tudása és címe nincs ami feljogosíthatná arra hogy publikusan olyan kijelentéseket fogalmazzon meg amilyeneket ő tesz.

    Mondjuk nem ez a szomorú, - mert a szó szoros értelmében joga az mégis van hozzá - hanem hogy ennyien megeszik ezt.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Z.É.T. #36851 üzenetére

    "Szóval, a Gődény-félék csúsztatásai nem csak kib@szott fárasztóak azáltal, ha utánanéz az ember, de kifejezetten kártékonyak is, mert a legtöbben nem veszik a fáradtságot az informálódásra, de a hitrendszerükbe beépítve nagy bőszen osztogatják tovább."

    Nekem a klasszikus Prosectura szöveg jut eszembe: "...utálom ha hülyének néznek". Mintha a szabályokat betartóknak élvezetet jelentene a sok korlátozás (ezredjére: nem vitatéma hogy kell-e maszkot viselni, távolságot tartani stb., hanem jogszabályi kötelezettség, csak - sajnos - nincs aki betartassa/büntesse).

    Én is gyűlölöm az egész helyzetet, hogy kisfiamnak pont a szocializálódás időszakában kellett fél évet szinte 100%-ban a társai nélkül itthon töltenie, ez később valószínűleg vissza fog ütni. Hogy idén kezdtem volna dolgozni tömegrendezvényeken és személyes szolgáltatásokkal. Hogy a nagyszülők most tudtak volna a legtöbbet segíteni, de majdnem 5 hónapig nem is találkoztunk. Hogy bármikor amikor a terhes feleségemmel orvoshoz mentünk, pluszban idegeskedhettünk. Hogy nem csak hülyének néznek, de látom a megvetést, amikor maszkviselőként egyedül/kisebbségben vagyok valahol. Mégsem kérdőjeleztem meg egy pillanatra sem a szükséges betartandó intézkedéseket, még akkor sem, ha eleinte kérdéses volt a hatásosságuk, mert nincs jobb opció.

    Egyébként a jelenséget magát megértem, gondolom egyszerű pszichológia, egy ennyire durva helyzetben az agyban bekapcsol a tagadás, és ha elég sokan ugyanazt a véleményt fújják, akkor el is hiszik, hogy se vírus, se baj, se semmi.

    Amikor azt mondják, "normális életet" akarnak, szerintem arra gondolnak, ami a vírus előtt volt. Elhiszem hogy nehéz feldolgozni, hogy már nem lesz olyan (legalábbis egy túlságosan hosszú ideig még nem), és amúgy azt gondolom, hogy a tagadók/ellenzők ilyesfajta érzéseire kellene hatni (pl. hogy ha elfogadják, sokkal könnyebb lesz továbblépni és hamarabb lehet újra minden hasonló a régihez), és nem tudományos tényekkel, mert azok láthatóan lepattannak róluk.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ricardo #36963 üzenetére

    Ez annyira durva, igazából március közepe óta lett volna idő/lehetőség kitalálni, hogy hogyan tovább, ha esetleg ősszel (ami 100% biztos volt) jön a második hullám. 0-ról is fel lehetett volna okosítani a nyugdíjas inkompetens tanárokat is ennyi idő alatt az (akár csak félig-meddig) online oktatásra, vagy ha össze akarják ereszteni a gyerekeket (teljesen érthető és támogatom hogy ne otthon punnyadjanak) akkor a közösségi helyeket (művház, tornatermek, sportcsarnokok...) lehetett volna megfelelő távolságtartásra alkalmas oktatóhelyekké alakítani... de annyira semmi nem látszik hogy bármin is akár csak gondolkoztak volna...

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz radi8tor #37016 üzenetére

    Letoha az akiről írta a tegnap pont a Balázséknál Gődénnyel összeeresztett Boldogkői:

    "A valóság mezejéről letévedt orvosok ebben az ábrándalapú gondolkodásban erősítik meg a laikusokat. [...] Rendszerint arról van szó, hogy relativizálják a SARS-CoV-2 hatását azt állítván, hogy semmi különös jelenségről nincs szó, hiszen nincs is járvány, az influenzavírus is megöl ennyi embert, különben is a vírus általi halál csupán egy kis csepp a világ éves mortalitási rátájában."

    És mit ad isten, a cége "egyik eredményük a Mentalfitol termékcsalád, az általuk fejlesztett, természetes növényi eredetű hatóanyagokat alapvető élelmiszerekben teszik elérhetővé. Ezek fogyasztása segíti megelőzni (sic!) az Alzheimer-kórt, a Parkinson-kórt vagy a cukorbetegséget.".

    Érdekes módon egy gyors kereséssel én sehol nem találtam erről nemzetközi tanulmányokat (ami ha ekkora csodaszer, hogy feltételes mód nélkül, "segíti megelőzni" az összes nyavaját, első helyen kéne hogy felbukkanjon valami neves értekezésben). Na mindegy. Lenkei is dr. :D Amúgy most nézegettem Letoha interjúkat, sokszor mond jókat is, félreértés ne essék. De pl. az influenzás összehasonlításra is már 5 hsz. jött hogy miért hülyeség.

    (#37034) radi8tor erre csak a tegnapi hsz-em lényegét idézném fel: Gődény, attól hogy dr (gyógyszerész...), és attól hogy a csapból is ő folyik, még nem szakember (covid témában). És valószínűleg pont a hozzá hasonlók véleményét idézgeti, tehát kb. pont annyit is ér.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák