Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaripeti

    aktív tag

    Sziasztok. A kérdésem a következő:
    Már rég szeretnék egy komoly fényképezőt. Amiért nekem kellene, mert sokat kirándulunk a családdal, és sokszor szeretnék messzi tájat, meg mindent szépen megörökíteni. Meg az is idegesít, hogy a mostani 6 éves 3 MP-es normál digitális géppel ha benti helységbe fényképezek......hát elég sötét képet csinál (mint minden ilyen gép).
    Pénzt kb 120.000-et szánnék rá.Egyszer itt felvetettem, a táj miatt is, meg ha akarok egy igazán jót, mindenki a tükörreflexes gépet ajánlotta. Most nézegetem az ujságot (Photo Hall) , és látom ott is vannak 10Mpixel-es gépek már 39.000 ért. (Fuji S1500).
    Egy másik sima digitális (Fuji S2100 HD + 2Gb SD, tok) 54.000-ért.
    Mellette ott vannak sorba a tükrössek 129.000 (olympus E-450 14-42, 40-150 ajándék táska+akksi)
    és a másik 119.000 (Sony alpha dslr A320-L)
    Na most a kérdésem: Én megveszem ha tényleg jobb, de én tök kezdő vagyok, de ha mind a sima digitális, mind a tökrös 10 Mpixel, akkor miért vegyek tükröset?
    Ha szebb a képe, és és tényleg jobb a minősége mindennek, akkor ok, de tényleg annyival jobb? Vagy a tükrös igazából csak a messzebb tájak miatt kell?
    És ha tükrös, akkor az itt felsoroltak milyenek? Vagy 120.000-ért inkább már mást?
    Vagy ha jó a sima digitális, akkor az itteniek közül?

Új hozzászólás Aktív témák