Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz fgst #2493 üzenetére

    Eszméletlen... Remélem, a gyakorlatban is jól fog működni! :R Hát mindig van hova fejlődnöm, amíg én tegnap 2-3 órán át azon szenvedtem, hogy a digitalizáló kártyámból a kép mellett hangot is csiszoljak a helyi stream-hez, addig Te felhúzol egy komplett NAS-t :C Csak kíváncsiságból: az SSD-re telepítendő Ubuntu az milyen fajta lesz? Unity-s vagy akár DE nélküli (ez utóbbi, ha csak KODI-t akarsz futtatni rajta, elég is lehet, nem tudom, hogy a KODI-nak szüksége van-e grafikus környezetre, vagy a saját megoldását használja)?

    Illetve azt egy picit el tudod jobban mondani, mert ezt nem értettem, hogy "x64-nél az update2 fájlt használtam, itt viszont a jelölés nélküli 193 megásat. A boot iso-ból történt img-s pendrive helyett." Főleg az utóbbi, melyik boot és melyik iso-ból? Hogyan is kerülted meg a pendrive-ra írást? (Ez nekem most mindenképp hasznos lenne, mert nálam is lett az adat HDD mellett egy kicsi 2.5-es, 200 gigás HDD, erre kerülnek a rendszerek, és én is ki akarom váltani a pendrive boot-ot, de a grub config nálam mindig szenvedős egy feladat.) Btw, rá lehet venni egy virtuális gépet, hogy egy fizikai pendrive-ról bootoljon, hogy így is tudjam tesztelni a boot folyamatot? Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák