Új hozzászólás Aktív témák

  • beyruth82

    veterán

    A fórumon lehet én vagyok az egyetlen ember aki nincs elájulva a A plague tale requiemtől, ahogy az eddigi véleményeket olvastam. A történet,a karakterek jellemfejlődésének kidolgozottsága, az egyes szereplők lelki világának ábrázolása, a drámai részek csontig hatoló mélysége és a zenei aláfestés páratlan és egyedülálló. Ha lenne oscar díj virtuális karakterek alakítására akkor ebben a játekban ki lehetne osztani párat. A gameplayt viszont helyenként kiszamíthatónak, önismétlőnek és egyenesen unalomba fulladónak találtam. Bújkálos-patkányos-fényekkel kombinálós rész, szekér-bútor tologatós-kar húzogatós rész, akciós rész, átvezető videó. Aztán újra indul. Persze az elemeket időnként felcserélték vagy kombinálták egymással de egy-egy pálya/rész után boritekolható volt, hogy a körforgás újra indul. Egy-egy önismétlő puzzle vagy patkanyos reszhez erve csak sóhajtottam, hogy mar megint túl kell esnem rajta, hogy a következő katarzist igerő atvezető videóhoz érjek. Az első részt a szebb grafikán kívűl a mennyiséggel igyekeztek túlszárnyalni. Több patkány, több akció, több fejtőrő, stb. A grafika összességében valóban NAGYON szép
    leszamitva néhany trehanyan összedobott rêszt és részletet. A kamera és karaktermozgatas, irányítás lomha, nehézkes szerintem. Nem tudom a 30 fps az oka vagy más de más játékoknál (pl ac: odyssey) az egész kamera és karakter mozgás sokkal fluidabb. Én belefutottam laggolasba, akadasba is kamera mozgataskor (vagy annak látszó valamilyen technikai hibába). Az első rész nekem jobban tetszett, illetve emlékszem azt élvezettel jatszottam végig és nem voltak részek amin csak túl akartam lenni gyorsan vagy untam.Ennél meg a fél játék ilyen volt. A sötétebb hangulat és a hsz első részében leírt pozitívumok miatt 10/7-re értékelem de nálam a hangulat, a szereplők kidolgozottsága, a történet drámai sötétsege és az átvezető videók vitték a hátán a játékot és nem maga a játekmenet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák