Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz htc07 #14783 üzenetére

    ..és ha 3 hónapja használtam egy konverter progit, és franc se emlékszik a nevére, akkor mégis hogyan tallózom be a telepített alkamazásaimat? :W Érted már a problémát? :DDD

    8.1 alá a Classic shell az kell, ha sok programod van, és át szeretnéd látni - szerintem.

    Kérdés: jól értettem egy korábbi hsz-t, hogy ebben nincs magyar nyelv? A tool-al letöltöttben nincs, a "majd-egyszer-értesítünk" nódon letöltődöttben pedig van, vagy hogyisvanez? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz szupersanyi #14831 üzenetére

    Nem tudsz semmiféle vállalati verzióról frissíteni.

    Telepítési kérdés: nekem a MCT indítás után kicsit "karikázik", majd a
    "0x80070002-0x20016 Valami hiba történt." üzenet + OK gomb felirattal nem megy tovább.

    Mi lehet a gond?

    Két gépen is néztem, mindkettőn 8.1 pro van.. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz samgar #14835 üzenetére

    Szerintem, ha verziószámod megegyezik a legújabbal, és nem érzel itt-ott lassulgatást, hagyhatod.. - de ez csak 1 vélemény :)

    "Valaki tapasztalt már olyat, hogy az asztalra kitett ikonok minden indításnál más méretűek..
    Amúgy alapjában véve rendben van minden."
    - hát ez lol.. :C :C :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz samgar #14846 üzenetére

    start / futtatás / cmd
    és ott winver mit ír ki? (már, ha van olyan :DDD )

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz daczkó #14873 üzenetére

    van HUN cortana? :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz daczkó #14877 üzenetére

    háát. magánvélemény, de a fene egye meg őket kicsit.. olyan lassan, mint ahogy kifejlesztik a HUN Cortana-t.. és addig is csámcsogjon rajtuk, míg el nem készítik.. :(((

    warcat: ha magyarul elérhető a termék, legyen elérhető a szolgáltatás is. Pártízezer? :U Ezt honnan szedted, hogy csak pártízezer Win futna legálisan egy 8-10 millió fős országban? Tudsz valami statisztikát? Mert ez nagyon nem hangzott jól..

    ..azért ez a W10 frissítő install nem egy versenyló.. i3 procis laposon, 4 GB rammal igencsak lesz neki vagy fél óra mire összeszedi magát, az alapján, hogy setup-ból indítva 10 perc alatt, a komoly fájl másolás 60%-ig jutott, SSD meghajtón.. (igaz, ugyanazon a partíción van a setup is..)

    Remélem, beregisztrál szépen, aztán tolom is fejbe tiszta telepítéssel, én azt látom célszerűnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #14887 üzenetére

    Nem az a kérdés, hogy hogyan védik meg a családi fotóimat a saját szervereiken, hanem hogy mi a jó édes.. adatmegőrzési/elemzési okból viszik el, és főképp, a W10 használatnak miért is feltétele, hogy még a spájzba betett vécépapír gurigáimról is adatokat gyűjtsenek? :(((

    Persze, lehet írni, hogy ha nem tetszik, ne fogadd el.. hát, ezzel most el is gondolkodtam, hogy ez tetszik-e így.

    Persze, ha be lehet állítani, hogy ezeket nem szeretném megosztani a T. Vállalattal, akkor rendben van.
    Ha nem lehet, akkor nagyon nincs.

    daczkó: amíg ugyanannyiba kerül a szoftver itthon, mint USA-ban a Cortana-s verzió, miért is kell örömmel elfogadnom, hogy sz*rnak a fejemre nem érhető el a szolgáltatás? Szerintem, nem én vagyok a furcsa, hogy teljesen működő programot várnék a dollárra váltható forint vételárról, ha érted..

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #14891 üzenetére

    Ha a személyes mappám fájljait menti kérdés nélkül, akkor máris náluk van.
    Ezért is írtam fentebb, hogy "remélem, ez választható és nem kötelező opció." - vagy ezt nem olvastad?

    daczkó: jelentősen szűrt az a képhalmaz, amit drive-on tárolok, nem véletlen: nem akarom megosztani az MS-el, hogy milyen képeim vannak. Nem azért, mert "hű-de-titkosak", hanem, mert így döntöttem.
    Google is csak azt elemzi, amit feltöltök.
    Egyetlen kérdés van, hogy mennyire lehet beleszólnom abba, hogy mit mentsenek. Ha úgy lesz, mint a mobil W 8.1-nél, semmi bajom nem lesz vele, azon szépen beállítható. Remélem, ilyen lesz a W10 is - már, ha elindul a laptopon egyszer majd :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #14896 üzenetére

    a linkelt riogató cikkben írók hámozgatták ki valahonnan.
    Ott vannak alul a forrás linkek, angolul.
    Ha van időd, olvasd el őket, ha megvan, pontosan melyikben volt, majd írd meg.
    Addig is, én remélem, hogy valóban csak a Onedrive mappa menne felhőbe, mint eddig is.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz wjbhbdux #14901 üzenetére

    Szia!

    Itt linkeltek egy riogató cikket :)

    Szerencsére, a telepítéskor testre szabható, mit is engedélyezek, és mit nem.
    Már csak az a kérdés, hogy a fenti cikk íróinak ez a testreszabás miért nem ment. :)

    ..ám, ezt is írtam: "Ha úgy lesz, mint a mobil W 8.1-nél, semmi bajom nem lesz vele, azon szépen beállítható." - nem értem, hogy egyesek miért csak szelektíven képesek olvasni.. :W

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz INTELligent #15029 üzenetére

    Le kell tölteni ISO-ban a magyart, ha eddig az volt fent, és akkor nem kell a nyelvi csomaggal játszani.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz TYÜTYI2006 #15050 üzenetére

    Telepítéskor van olyan gomb, hogy "beállítások testreszabása" ..lehet, hogy nem épp ezek a szavak, de ez az értelme. Ott meg tudod adni részletesen, hogy mihez járulsz hozzá, és mihez nem.

    Én sem szeretem, ha ok nélkül fosztogatják az adataimat, de ez így, testreszabva, rendben van.
    Klónozd le a windows-odat egy 2. meghajtóra - 128GB -s SSD már 10k körül elérhető apróban - majd ezt a meghajtót tedd be, frissítsd meg, és ha nem tetszik, hát visszaállsz a másik drive-ra.

    Amíg nem próbáltad, nem nézted meg, csak mérsékelten parázz. :DDD

    Amúgy, kérdezd meg magadtól, hogy van-e olyan KFT vagy RT, akinek online rendelés során megadtad az adataid. Ha van, akkor már mindegy, nyugodtan telepíthetsz akár default beállításokkal is win10-et.

    Fájlokból - mint már írták is - azt szinkronizál fel, amit a OneDrive mappába teszel. A OneDrive-nak már az automata indítása is kikapcsolható.

    Ha ennyi nem elég, hogy feltedd, akkor valóban húzd le a neted, mert ha pl. google-t használtál már, akkor az is elmentette, mit neteztél, és - bár én egyelőre az MS-nek nem adtam oda a böngészési előzményemet, de, lehet megnézem - elvileg épp az MS-nek szigorúbb az adatvédelmi szabályzata, mint a google-é, ahol ha kerestél ütvefúrót, akkor 2 hétig minden weboldal reklámja ütvefúrót fog ajánlani Neked. :DDD ;)

    Telepítés:

    Ha nem adja fel automatikusan, és a rendszer nem akarja letölteni a Win 10-et, és a Media Creation Tool letöltő eszköz is feladná – mint nálam, ahol 2 gépen is megállt már a legelején hibával : "Valami hiba történt. 0x80070002-0x20016. OK" - akkor az ISO közvetlenül is letölthető a Microsoft oldaláról.

    Az ISO-t a célgépre kicsomagolva, a setup.exe indításával rábeszélhetünk a frissítésre.
    Előtte szerintem célszerű MS fiókba belépni, mert valahogy userhez (ebben nem vagyok biztos) és computerhez (ez biztos) köti a W10 a licenc-t.
    Ha megtörtént egy frissítés, és a termék be is regisztrálta magát, elvileg azt követően már arra a hardverre – ha nem változott alaplap vagy egyéb fő komponens – tiszta telepítés is megtehető, a W10 vissza fog aktiválódni.
    Tiszta telepítéshez az USB készítésnél nálam a DVD tool meg a Winbootic is fail lett, nem tudta megcsinálni az USB meghajtót, de ez a tool megcsinálta.

    A telepítés(ek)hez kapcsolódó legviccesebb, főképp windows hibaüzenetek pedig, itt nézhetőek meg, a galériában. :DDD :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz TYÜTYI2006 #15066 üzenetére

    ha olvastad a fentebbi hsz-emben, hogy elsőnek egy frissítést kell csinálnod, akkor szűz ssd-n úgy fog csak menni - már, ha szeretnéd, hogy aktivált legyen - hogy pl. a logouton bemutatott Macrium Reflect-tel készítesz egy teljes rendszer mésolatot az üres meghajtóra, és azt upgrade-eled fel, mielőtt majd tiszta telepítésbe fogsz..

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    NVidia 960 driver felrakás után nem ad a W10 képet. Indításkori csökkentett mód van valahogy? Ha nincs, hogy szedjem le a hibás drivert?

    Tehát: Pc elindul, épp csak a monitoron nem jelenik meg kép. Monitor szerint, no signal. Install lemezt indítani tudok, de parancssorban nincs msconfig, hogy lesz ebből safe boot? :F

    Instalert indítva, visszaállítási pont nincs, az egész rendszerrel tudnék visszaállni, van még cmd prompt, és van restart.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz MrCsiT #15466 üzenetére

    Hogy szopjon le az MS egy taliga aprómajmot (tudod? azért aprót, mert abból több fér egy taligába.) :((( .. de legalábbis az a fejlesztő biztosan, aki nem tette be a helyreállítási opciók közé a safe-módot.

    Nem hiszem el, hogy egy sikertelen nVidia VGA driver frissítést követően, ami azt okozta, hogy elindult a PC, de a monitor elment "no signal"-al aludni, nem lehet ezt a problémát megoldani normálisan. :W

    Tök állat, hogy az előző verzióra visszaállítást tesztelhettem, visszaállt 8.1-re, de rohadtul nem ezt akartam, most megint 20 perc lesz, mire áttelepíti magát a rendszer W10-re, és ha ismét egy hibás eszközillesztőt találok a 960-hoz, akkor újabb 1 óra, mire újra próbálhatom?! :((( :((( :(

    Itt van egy leírás, hogy elvileg hogyan lenne a telepítővel csökkentett módú indítás elérhető. A dolog szépséghibája, hogy ott, ahol a cikkben a "startup options" van, hát a W10 install lemezen a "back to previous version" díszeleg. (értetlenül-felrobbanós smiley..)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz daczkó #15475 üzenetére

    Az f8 nem csinált semmit.

    Displayporttal van a monitorra kötve. Nem néztem másik kimenetet, már csak azért sem mert a "353.62-desktop-win10-64bit-international-whql.exe" felrakása előtt volt kép, épp csak az eszközkezelő "?" jellel sorolta fel a VGA-t.
    Valaki írta neten, hogy a "353.62-desktop-win10-64bit-international.hf.exe"-t kell próbálni, majd az jó lesz. Nos, összehasonlítottam a 2 fájlt Windows commanderrel, bitre azonos.

    Valaki írta fentebb, hogy 353.30-az kellene feltenni, de azt hol találok win10--hez? ..és ami fontosabb: ha az sem lesz jó, megint állhatok vissza 8.1-re?

    daczkó: neked el is indult a W10-nél ez az F8-as menü, tapasztaltad, vagy megszokásból írod ezt?
    Nekem F8-ra egy olyan boot menü jött fel, ahol meghajtók között tudtam választani, nem üzemmódok között.
    Z77-es lapom van, talán azért.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz daczkó #15478 üzenetére

    Köszi a kedvességed, - schawo , neked is - de - mint egyetlen lehetőség - már visszaálltam 8.1-re, hiszen valamin kellett olvasgatnom a hiba után. Ilyen este későn biztosan nem állok neki DVI kábelt keresgélni vagy egyáltalán gondolni rá, 2015-ben.. Grrrr... (meg, egyébként se: legalább lesz okom fúj-olni a MS-t. ;] Ma megkerestem a technikai támogatás telefonszámát. Holnap lesz velük egy kis elbeszélgetésem..)

    Ám, Te, daczkó, hát csak nem válaszoltál a kérdésemre: kipróbáltad, hogy ez valóban működik? Lásd, én is tudok linkelni hivatalos infót - fentebb megtettem - hogyan érhető el telepítő médiáról a csökkentett mód, épp csak rohadtul nem az a menüpont van a telepítő futtatásakor, mint az oktatóanyagban. Ezért kérdezem: próbáltad, valóban működik?

    Ezt a hsz-t találtam itt korábbról. Ezek szerint, ha nincs TV-re kötve a gépem, így jártam, nem lesz jelem Display Porton? Na, ez már a "jóvan, kaccsojja ki" - szint.

    Hagyom mára a francba az egészet.

    Vajon, ha már volt fent a W10, és azt is olvastam, hogy aktivált, akkor- annak ellenére, hogy visszaálltam - elvileg nekiugorhatnék a tiszta telepítésnek? hiszen a PC-azonosítóm már megképezték? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz MrCsiT #15472 üzenetére

    Sziasztok!

    Fenti, nVidia driver után csak szép fekete kép van problémára - most nem tudom tesztelni - lehetséges megoldás e szerint a cikk szerint, a

    BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY LEGACY parancs futtatása a telepítő lemezzel indított parancssorban.

    (letiltása a BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY STANDARD futtatásával, de szerintem, ha már fut a Win, akkor a többek által írt msconfig-ban is látszania kellene, hogy engedélyezett a boot menü, tehát logikusan, ott is kikapcsolhatónak kellene lennie a safe mód-nak. :F )

    Elvileg, az itt leírt módszer is működhetne, csak bonyolultabbnak tűnik.

    Valaki erősítse/cáfolja meg, hogy ez megoldás a problémára.

    Sajnos, a többi weboldal a telepítő lemez "további opciók" alatti safe mode kiválasztását javasolja, de ennél az ingyen W10-nél - legalábbis abban a szakaszban, mikor még csak a korábbi rendszer, pl. 8.1 frissítése történt meg W10-re - a "további opciók" helyén a "visszaállás előző verzióra" lehetőséget kínálja fel a telepítő.
    A visszaállítás működik, de köszönöm szépen..

    Elkerülő megoldás, hogy a W10 frissítést követően, mikor a W10 elindult, azonnal készíteni kell egy visszaállítási pontot, és ezek után, a telepítő CD-vel van mire visszaállni. (nekem sajnos nem volt, és az nVidia telepítő pedig nem csinált ilyet.)
    Beleszólhat a problémába - bár mindenképp logikus - hogy a driver telepítés során tiszta telepítést kértem.
    Ez első körben leszedte a Win 8.1 alatt még rendben lévő korábbi drivereket, a PC újraindult úgy, hogy valami 640x480 vagy hasonló alap felbontásban, majd a telepítő továbbment, befejeződött. A befejezést követő újraindítás során azonban már a windows köröcske - azaz,az operációs rendszer betöltődése - után már csak egy teljesen fekete ablakot mutatott a monitor, "no signal" felirattal.

    Javasolták még többen a shift+F8 lenyomását az UEFI bios letiltása mellett, de nekem fogalmam sincs, hogy pl. egy Z77 alaplap esetén egyáltalán van-e a BIOS-ban ilyen lehetőség. Ha van is, akkor sem nevezhető normálisnak ez az eljárás, szerintem.

    MS Supportot próbáltam elérni telefonon a probléma megoldásáért, de akkora urak, hogy 8:50-kor a telefonos automata szerint, "kollégáink még nem érhetőek el."

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz csabi63 #15525 üzenetére

    Mi működik? a parancssori rész? ..mert nálam a telepítőcd-s indítás után a helyreállítás részen egyáltalán nem volt startup settings, azon a helyen a visszaállás korábbi állapotra lehetőség van felsorolva. :F

    Közben, megkérdeztem az MS Supportot, szerintük, már a gép indításától kezdve nyomva kell tartani a shift-et magát, és akkor lesz lehetőség különféle boot opciókra.. kíváncsi leszek, ez igaz-e..

    más kérdezte: VISSZAÁLLÁS: igen, természetesen teljes értékű visszaállás történik, azaz teljesen az előző állapotot kapod vissza, minden adatoddal együtt.

    "a hírekhez az indexet szeretném berakni de Magyarország még véletlen sem szerepel.": ez kb. ugyanaz a kiváló usercare lesz, mint amit a HUN Cortana esetén tapasztalunk: mi "csak" magyarok vagyunk, ugyan már, hogy lehetnének saját híreink, vagy igényünk rá? Majd 3 év múlva kidolgozzák.. :(((

    Snoop-y: minek aggaszt olyan, amire van letiltási lehetőség, nem értem..

    junior11: tiszta telepítésből nyilván csak egy másik tiszta telepítéssel tudsz "visszaállni", nem? :D

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz junior11 #15553 üzenetére

    tiszta telepítésből nyilván csak egy másik tiszta telepítéssel tudsz "visszaállni", nem? :D

    Ha nincs a laptopodon recovery boot lehetőség - ezt nézd meg a gyártó által adott felhasználói leírásban/netes fórumon - sok laptopon megnyomsz egy billentyűkombót, és erre újratelepíti neked a kezdeti rendszert, akkor mit tehetsz?

    Ha a Tiéd nem ilyen, csak a Sárga Macska Kft. által feltett OEM Win8 volt rajta, és nincs reg.kódod sem, akkor ez egy szép nagy user error:
    1. a régi rendszered úgy borítottad fel, hogy semmiféle mentést nem csináltál róla.
    2. biztosra mentél, mert a tiszta telepítéskor gondolom, formáztad a vinyót.

    Ezek után, azt kérdezed, hogyan állj vissza? Ha a fentiek mind igazak - tehát se serial-od, amivel telepíthetnél, se egy Macrium-os vagy egyéb teljes mentésed nincs a saját magad által törölt rendszerről - akkor, sehogy. :N

    ..de miért szeretnél visszaállni? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz csabi63 #15556 üzenetére

    Amikor egy fekete képernyőnél felmerül az, hogy csökkentett mód kellene, akkor parancssorra az egyetlen esélyed a telepítőlemez által biztosított parancssor. Ott meg az a fogalom, hogy "rendszergazdai parancssor", nem létezik szerintem..

    Akkor, jól értem? a shift lenyomásával indított Windows 10 valamiféle boot menüvel indul újra? ..vagy egyből csökkentett módban? Ha utóbbi: hálózattal, vagy anélkül? :F

    Snoop-y: jó kis gondolatsor..érdekes. :U

    woland_y2k: van remény :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz csabi63 #15566 üzenetére

    Ha visszaolvasol, leírtam, hogy mi történt:
    1. VGA WHQL illesztőprogram felment;
    2.a telepítő kérte a restartot, rányomtam;
    3. már fekete képernyővel indult.

    Ilyen esetben, nehéz lesz az "A Shift lenyomásával állítsd le a gépet" alapfeltételet teljesíteni, mivel leállítás is egyetlen módon lehetséges szabályosan: úgy, hogy szerencsére a PC-n a főkapcsoló megnyomása szabályos leállítást végez.
    Azt majd megnézem, hogy a be/kikapcsoló gomb megnyomásakor már nyomvatartott shift-billentyű esetén működik-e ez a dolog? :U

    Snoop-y: szerintem egy magára valamit is adó hálózaton a MAC szűrés alap dolog otthoni környezetben, ahol csak a 2.4Ghz-en látok magam körül 10-20 egyéb wifit. Onnantól meg azt oszt meg a rendszer amit csak akar, szerintem nem ekkora para ez. Ha meg egységsugarú userről beszélünk, akinek a wifijén semmiféle jelszó nincs, annak meg tök mindegy, nem tudja mi történik vele. ;]
    Azért vélem, hogy a W10 szolgáltatás úgy lett kialakítva, hogy segítse az embereket.
    Annak meg elég kicsi az esélye, hogy egy illetéktelen épp a Te barátod gépéről - ami ismeri a wifi jelszavad - fogja megkapni/elkérni, majd a Te wifid hatótávolságában próbál jogosulatlan kapcsolatot csinálni. Ha ennyire kellenek az adataid, szimplán betörnek és elviszik a géped. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Snoop-y #15584 üzenetére

    Ez - mint fentebb is írtam, nem bug, hanem feature. :D

    Abból indulnak ki, hogy a wifi szabadon használható adatkapcsolati forrás, és csak olyan, vendég-wifit osztasz meg, ami nem fér hozzá a saját hálózatodhoz.
    Az meg tényleg valószínűtlen, hogy valaki majd 30km-el arrébb a barátod gépén megkapja a wifi jelszavad (de azért, ahogy olvasom, meg sem kapja magától) erre odamegy hozzád, hogy wifizhessen?! :N

    GEPESZ66: olvass privit.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Snoop-y #15587 üzenetére

    Kapcsold le a wifid, szerintem. :C

    mutyi: éjszakára shutdown. kevesebb áramot is fogyaszt, vissza sem kapcsol, próbáld ki ;)
    Amúgy valami frissülni akar szerintem, én arra tippelnék, de keress rá neten. Ha megvan az oka, légy szíves, oszd meg velünk, mi volt az ok. :R

    W10 kérdés: Toshiba laptop alaplapi wifi csak 72 Mbps-el csatlakozik, USB-s TP-link meg le-lecsatlakozik.
    Másnál működik rendes sebességgel a wifi? Lehet, hogy csak nem jó csatornára van állítva nálam? Melyik az alapértelmezett magyar a sok #xx jelzésűből, vagy, mi máson múlhat? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Telda #15879 üzenetére

    Nálam a 8.1-ről 10-re frissítéskor, a rendszer képtelen volt használni a GTX960-at. Bármilyen drivert próbáltam, driver clean után is akár, mindenképp felkiáltójeles maradt a 960. Kép csak DVI-on volt, az általam amúgy használt displayport-on csak no signal-t kaptam.
    Visszaálltam, közben már a korábban azért elindult W10 aktiváltnak jelezte magát. Ezen felbuzdulva csináltam egy tiszta telepítést, meglepő módon, gond nélkül megy a gtx960 is. A frissítés nem 100-as. :DDD
    Ha módodban áll, javaslom, hogy csinálj te is egy tiszta telepítést, megoldhatja a problémádat.

    Amúgy, próbáltam pár játékot, pl. Diablo 3-t, Mafia 2-t.. néha mintha lett volna némi fps drop (nem mértem, csak érzésre), plusz ami feltűnt, hogy szerintem a Win 10 jobban meghajtja a VGA-t: a venti terhelés közbeni hangjáról erre következtetek.
    Viszont, mivel ezek a játékom 8.1 alatt is hibátlanul futottak, nem látom létjogosultságát a plusz terhelésnek, amitől az egész gép is melegebb..
    A másik, hogy próbáltam a posta programot. Az a gondom vele, hogy szerintem a felvett fióknál mikor levelet írok, nem lehet a feladót megváltoztatni, nincsenek alias-ok. Márpedig, az imap fiókom több pop3 fiókból kér le levelet, így azok nevében is szeretnék küldeni. Ha ez nem megy, számomra ez a szolgáltatás használhatatlan. Szerencsére, a 8.1-et megtartottam, a 10-es másik meghajtóra lett telepítve, így a visszaállás csak egy sata csatlakozó átdugás.
    Fentiek miatt, töprengek, hogy kell-e nekem így egy ilyen Win10..

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz szunyi777 #15884 üzenetére

    Tehát szerinted, azok után, hogy
    - feliratkozol,
    - majd olyasmit ír az első oldala az értesítő szoftvernek, hogy "gépét még vizsgáljuk, hogy megfelel-e a követelményeknek"
    - erre, mivel ott van a lehetőség az értesítő felületen a bal sarokban lévő gyorsmenüben, fogod, és kérsz egy vizsgálatot, ahol minden sornál zöld pipa jelzi, hogy a gépeden futni fog a Win 10. Ezek után, miféle "driver gondok"-ra gondolsz, kérlek, írd le bővebben, mert ez így kevés, és a Win 10 saját, beépített ellenőrzője mond ellent Neked. :U

    Az általad írt "egyéb" -nél arra gondoltál esetleg, hogy csupán az MS szervereinek terheltsége miatt, várni kellene mindenkinek - hogy is írja az értesítő? "pár napon vagy héten belül értesítjük." - miközben a felhasználók 95%-nál gond nélkül települ a Win 10?

    Én nem szeretnék hónapokat várni, ám ez az én döntésem, az meg, hogy majd egyszer Te is megkapod a frissítést, az meg a Tiéd. Ismerek olyat, aki konkrétan azt mondta, hogy majd a 3. javítócsomag után ránéz, ad-e neki bármi pluszt a most teljesen jól futó és használható, belakott Win 8.1-e után. Ez is egy álláspont.

    Azért, légy szíves, írd meg majd, ha neked az értesítőn keresztül letöltődött, és megkaptad az értesítést, hogy telepítheted - érdekel, hogy ez időben mikor lesz?
    ..és természetesen, írd majd le a tapasztalataid: minden rendben van-e, vagy valami mégsem.. :R

    SharpSA: hogyan kell azt beállítani? :F

    NGA: azért, ha 7/8/8.1 alatt 1+ éve megy valakinek a rendszere, akkor a kék halál okának hardverhibát mondani kicsit átgondolatlannak tűnik számomra. ;)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz SharpSA #15902 üzenetére

    Ja, ezt láttam, csak kicsit félreértettem, amit írtál.
    Most nem tudom megnézni azt, hogy van-e lehetőség több küldőt felvenni - azaz, a felületen megjeleníteni a feladó mezőt, és módosítani azt tetszőlegesre - de ha nincs, akkor ez nekem, mint írtam is, nem lesz jó.

    NGA: az x32/x64 , főleg operációs rendszernél nem szeretném-nem szeretném kérdése: ha a hardver nem támogatja - legfőképpen, mert a processzor nem tud 64 bites utasításkészleteket - akkor elvileg fel sem települ a 64 bites operációs rendszer. Abban igazad van, hogy lehet olyan eset, hogy egy régebbi, de már 64 bites környezet valamely tagjára nincs, vagy nem jól működő 64 bites driver van, ez esetben lehet kékhalál, de nem a hardver, hanem a driver hibájából. Persze, ez a felhasználónak édesmindegy ugye, mert van a "megy" és a "nem megy" állapot, a háttér ok nem feltétlen számít. Ezzel együtt, szerintem ha 32 bites op.rendszerrel ment, és a hardver egyébként támogatná a 64 bitet, akkor valamelyik driver lesz a ludas, és ez általában az eseménynaplóban található logokban meg is jelenik.

    szunyi777: így már értem, amire gondoltál, és igazad van. :R A hibakeresés és elhárítás már magasabb szintű tudást feltételez, mint a next-next-finish. :DDD

    t72killer: ha ez valóban így működik, az nagyon gáz.. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz t72killer #15905 üzenetére

    ..még jó, hogy 100/100 MBPS neten lógok?! :DDD :C
    így maradt némi sávszélem :) ;)

    bon: a probléma nem az, ha átmenetileg lefoglal a sávszélből, hanem az, ha folyamatosan ezt teszi.
    Azt nem tudom, melyik eset az igaz? :F Logikusan az, hogy ezt átmenetileg teszi, és ez rendben is van szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz junior11 #15914 üzenetére

    MI van, ha letöltöd MS-től, és megfuttatod közvetlenül? :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz lowzor #15965 üzenetére

    Van ötletem, már, ha ez nem tiszta telepítés, hanem még az update. Az update csinál furcsaságokat.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz mekker #15997 üzenetére

    Ez már ilyen lett, ez a modernség, tessék örülni neki. :DDD

    Ha userVoice fórumon beírod, hogy "bekk-a-régit!" rászavaz 7 Milla ember (+3 bot és 2 drón), és máris megjelenik a 2021. áprilisi javítócsomagban. :C

    addig meg.. használd a régi OS-t. :K

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz feel2006 #16111 üzenetére

    Semmiféle értelmes magyarázatot el nem tudok képzelni erre a jelenségre.
    Nem hiszem, hogy lenne program, vagy szolgáltatás, aminek az lenne a normális működése, hogy a felhasználó hibernálási döntését felülbírálja.
    Kíváncsi leszek, hogy
    - lesz-e magyarázat a leírt jelenségre;
    - mi lesz az?

    :U

    pendre54: A KB3035583 update, ami a "jelentkezés windows 10-re". Azt távolítsd el, a géped ekkor újraindul. Csinálj egy Windows update keresést, majd a listában ezen az update-en jobb egér gomb, és elrejtés.
    Ezek után keress újra frissítéseket, hogy "megértette-e" a windows, hogy ezt elrejtetted, azaz, már nem hozza fel találatnak.
    Ha eddig rendben, töröld a ~BT és a másik mappát, amibe letöltötte a Win a telepítőt.
    Ezzel megmenekülsz, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Khaosz55 #16581 üzenetére

    A win10 jobban tudja, mi kell neked, mint Te magad, ezen mi a fura, nem értelek?! :DDD

    Hewfgtr: ha a win 10-ed aktiváltnak mutatja magát (dugd be kábellel, akárhogy érd el, hogy legyen netje) akkor állj vissza 7-re, majd egy másik hdd/ssd-re csinálj egy tiszta telepítést.
    Ha az alatt is sz*r, akkor a hardvered nem szereti és/vagy driverprobléma.
    Eszközkezelő szerint, minden rendben?

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz kisapa #16614 üzenetére

    1. megnyitod a jelentkező felületet a jobb alsó sarokban az ikonnal, és jól lemondod.
    2. megkeresed a KB3035583 frissítést a telepített frissítések között, és törlöd.
    3. újraindítás után, Windows update-en csinálsz egy frissítések keresését, előtte megnézed, hogy semmiképpen se legyen "frissítések automatikus telepítése" beállítva, hanem csak a töltse le és majd eldöntöd, hogy telepíted-e opció.
    4. a keresés megtalálja a KB3035583-t, nyomsz egy jobb egeret rajta, és elrejted.
    5. a ~BT meg a másik mappát, ha már azokat létrehozta a cucc, letörlöd a C:-ről.

    Ezzel szerintem megszabadulsz a W10 "tegyé má fel, tegyé má fel,"piszkálásától.

    Nordekk: akkor fogyaszt a system, mikor épp jelentést csinál a telepített alkalmazásaidról az MS-nek. :DDD :C

    h1mpi: nálam a Tp-link 450MBps USB stick dobálta el a netet W10 alatt. Érdekes módon, a laposba beépített max. 150Mbps-es wifim az ment, igaz, csak 72-vel. :D

    dajkapeter: szerintem sehogy. By design úgy van, hogy mindent telepít amit talál az update szerveren, vagy nem? :F ( ha jól tudom, max. azt tudod megadni, hogy most, vagy kicsit később tegye ezt.)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz doctorur #16732 üzenetére

    Egyetlen egy "user error"-t követtél el: a "Telepíti a Windows 10-et?" kérdésre - hibásan - "Igen" -t nyomtál! :DD :DDD

    Mindenesetre, szerintem az MS részéről ez a 16.000.000 felhasználós béta teszter játék az év húzása! :C

    Dtomka: írtam korábban, hogy szerintem, a W10 jobban meghajtja a hardvert, ezáltal jobban is melegszik majd - de ez érzésre nem járt nálam együtt teljesítmény növekedéssel, ami - bár rá lehet fogni az ennyire-annyira nem kiforrott W10 nV driverekre - szerintem inkább a kiforratlan OS hibája.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Colos1 #16831 üzenetére

    lifetime lesz, ja, vagy 5 évre örök élet. :DDD

    Nem tudom elhinni, hogy az MS komolyan gondolja, hogy nem lesz Windows 2018, mert ezzel az egy új termék körüli marketing rizsát se tudná tolni.
    A másik, hogy milyen lesz már majd az 2019-ben, hogy "Telepítse a legjobb, 2015-től növekvő - jelenleg 19.9GB patch-nél tartó, de SP1 nem lesz, ne is várja - Windows 10-et!" ?! :DDD

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz schawo #16976 üzenetére

    ..és ezen az ablakon hogyan kell azt érteni, hogy nincs bekapcsolva? Hogy alap 100%-on van, balra húzott csúszkával? :F ..közben későbbi hsz-ben megtaláltam a választ. :)

    Azért, ahogy látom a hsz-mennyiséget, ez a Windows 10 termék még koránt sem nevezhető kiforrott rendszernek.

    MadGame: Reinstall tiszta telepítést takar? Mert ha ezt egy upgrade-elt rendszer produkálja, csinálj - akár egy átmeneti, másik meghajtóra - egy tiszta telepítést, és nézd meg, úgy milyen. Pl. nálam az upgrade változat a VGA drivert nem volt hajlandó telepíteni, egyfolytában lekapcsolta a VGA-t. A tiszta telepítéssel pedig, azonnal jó lett ez a rész.
    Teszel fel valami külső drivert, vagy más vezérlőprogramot, ami bekavarhat a W10-nek?

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz csixy #17010 üzenetére

    Szerintem simán: csinálsz a telepített példányról egy Macriummal vagy más klónozóval egy másolatot, és használod. A hardware ID-d ugyanaz lesz, csak majd a frissítések települnek 2x. :DDD

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Barthezz2 #17054 üzenetére

    Én ezt asztali PC-n tapasztaltam, de azt hittem, rosszul esik a fény a monitorra, azért látom eltűnni az egérmutatót a képernyő jobb széle felé húzva. :DDD

    a problémára a megoldás viszonylag egyszerű, ha adottak a feltételek: visszaállni 8.1-re, mentésből. :DD
    thx, MS.... :(((

    cattus: "A csempés Skype már nem elérhető Windows 10-en, csak az asztali verzió." - valaki írta, hogy MS-nek halvány fogalma sincs, merre is terelgesse ezt a szerencsétlen op.rendszert. Amit írsz, remek példája ennek..

    vovoka: visszaállásra +1..

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz King Unique #22022 üzenetére

    Hogy ne legyél egyedül: jelenleg éppen azért nem használom a Win10-et otthoni környezetben, mert sugárban hányok attól nagyon zavar, hogy a minimum, "basic" szinten is jelentgetné MS-nek a szoftver, hogy mi van telepítve a gépemen, és nincs kikapcsolási lehetőség.

    Ha gondom van, és support-ot kérek, és ilyenkor a support - teljesen jogosan - elkéri a gépről, amire szüksége van az elemzéshez, az rendben van, mert az az én saját döntésem.
    A "kuss, adatot gyűjtök" hozzáállás morálisan megkérdőjelezhető, ha EULA, ha ilyen irányelv, ha franckarika, tőlem akármire hivatkozhatnak, ez - véleményem szerint - egyszerűen gusztustalan, és kész.

    Warter: mint láthatod, nincs egyedül King Unique azzal, hogy nem "érti meg", hogy az MS miért akarja a globális pók szerepét játszani, és az "ingyenes" Win-ért cserébe, miért prostituál azzal, hogy Te magad leszel az - illetve, az adataid - amivel kifizetteti az ingyenességet..

    Ezzel együtt, szakmai kíváncsisággal olvasom a felmerülő hibatengert, és egyet tudok azokkal érteni, akik jelen formájában béta állapotúnak minősítik a terméket.

    Mielőtt egy MS fan elkezdene itt cáfolgatni engem, a pár hete történt windows update hiba, ami userek sokaságának okozott problémát, kiválóan jellemzi az átgondolatlan, nem végleges folyamatokkal és működéssel tűzdelt Win10 jelenlegi állapotát. Nem érv az "új a rendszer", mert volt insider időszak, az alatt pedig frissítettek a felhasználók, tehát fel kellett/lehetett volna készülni egy ilyen hibára MS oldalról.

    Gyick: Diablo 3 sem megy egy kötelező új Catalyst driver telepítéstől? :Y

    vg elkerülő megoldása, meg az ilyen, egyéb, áthidaló, elkerülő "megoldások" semmiképp sem jellemezhetnek egy átgondoltan működő rendszert.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #22185 üzenetére

    "meg akar igazad is lehetne, ha nem lettek volna "hibas" frissitesek xp-nel, vistanal, windows 7-nel es windows 8-nal. es nem a megjelenest koveto hetekben, hanem a megjelenes utan evekkel."

    Ne már. Komolyan azzal próbálod bagatellizálni a W10 rendszerhibáját, hogy visszamutogatsz korábbi windows-okra? :DDD

    Értem.
    Tehát azért, mert korábban el tudta rontani az MS, máris teljesen érthető és elfogadható az, hogy ez most ilyen. Szerintem, erről beszélgetned kellene egy IT tudással nem rendelkező olyan felhasználóval, aki megszívta ezt. Azt gondolom, 3 percen belül meggyőzne, hogy tévedsz.

    Attól az "apróságtól", hogy 8.1 alatt még eldönthettem, hogy nem azonnal kötelezően telepítek, most meg ugye nem, gondolom, tekintsünk el?

    Tehát , újra:

    Ha normálisan átgondolták és tesztelték volna, ez az eset, egyszerűen nem valósul meg, hiszen, akár kivételkezeléssel megoldhatták volna, hogy egy hibát okozott update egyszerűen ne települgessen megint és megint és megint és megint és megint és megint ... ;)

    Zolar: :C :C

    woland_y2k, látod? Erről beszélek. Hogy a W10 olyan kihívások elé állítja a felhasználóit, ami sokaknál leveri a lécet. Ezért béta. A morális résztől eltekintve is nevetségesek ezek a dolgok.
    Nyilván detektálja a W10, hogy valami írni akarja azt a rohadt C:-t.
    Megoldást kellene adjon a felhasználónak, áthelyezést javasolva, vagy tudom is én. Helyette, csak tiltás van. Ez hol felhasználóbarát?! ..és nagyon sok területen ugyanilyen a W10, sajnos. (szeretném a Windows-t, amúgy..)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #22188 üzenetére

    még mindig nem érted: azzal van a baj, hogy egy olyan folyamatot - ez most a frissítés - találtak ki, ami
    1. alapból felhasználó által nem szakítható meg
    2. hibakezelést nem írtak bele.

    Nem az a baj, ami az 1-nél van, hiszen nagyon sok felhasználónak nincs meg a tudása és akarata ahhoz, hogy figyelemmel kísérje a frissítéseket. Ez jól van így. Ami a gond, hogy a 2-es pontban megnevezett folyamatot egyszerűen elfelejtették megcsinálni, ami koncepcionális hiba.

    Nehogy már egy probléma elemzését "fikazni kell hozzaertes nelkul" - nek minősítsd?! :W
    Windows rendszergazda vagyok huszon+ éve, ne magyarázzál a hozzáértésről, a személyeskedést meg hagyd meg más topicba!! :(((

    "olyan hulyeseget meg ne irjunk mar, hogy ha teszt alatt egy frissites hibat dob, akkor azt kikuldik a usereknek," - ezt kinél olvastad? Nálam biztosan nem.

    Abban igazad van, hogy egy - új - rendszernél lehetnek hibák, ez természetes. Az átgondoltság, ami hiányzik, és ez annál fájóbb pont, minél több az érintett felhasználó.

    Rasiel: kérdezd meg Gyick-et, miért érdeklődött erről. ;)

    ksanc: megértem az okokat, engem sem zavarna, hogy települnek a driverek, ha azok hibátlanul működnének.
    A fent leírt folyamat hiánya viszont, határozottan zavar, mert csak némi gondolkodást igényelt volna, hogy ez az eset előfordulhat, tehát, kelleni fog rá hibakezelés is. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    woland_y2k

    Kérdés: 8.1-en felment a W10-re frissítő notification update.
    Rájöttünk, hogy mégsem szeretnénk.

    Eltávolítottuk, de ennek ellenére, a figyelmeztető ikon még mindig ott van.

    Milyen, hivatalos Microsoft megoldást tudsz, ami nem egy neten talált szutyok registry hack meg egyéb, talán-működik-kategóriájú megoldás, hanem, ami valóban, véglegesen leszedi ezt az értesítést?

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #22199 üzenetére

    OK. egy példa:

    Tehát akkor - tegyük fel - ha egy dobozos terméket, szoftvert veszel, ami, indításkor 1-est vár tőled, de Te 2-est nyomsz véletlen, erre a termék soha többet nem működik megfelelően, miközben mondjuk félmilliót fizettél érte, akkor vajon azt fogod mondani, idézlek:
    "hibakezeles meg mindig server oldalon van, nem pedig kliens oldalon" - azaz, mivel neked a nem-szerver oldali terméked a hibás termék, természetesen csendben benyeled a veszteséget, és mosolyogva veszel egy újat ? Hm..

    Légy szíves, ne keverd össze kérlek a fanboy-ságot, vakhitet, meg azt, hogy kérdéseim vannak. ;) :R

    A W10 notification eltüntetésre van ötleted?
    Sajnos, a 22204-ben javasolton már túl vagyunk, le van szedve, el van rejtve, és mégis ott az ikon a tálcán.
    Az érintett op.rendszer, egy 8.1 Pro.

    Milestone2: :R Köszönöm, közben update-eltem a hsz-t. A 22204-ben javasolt, sajnos, nem megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz SP4C3 #22198 üzenetére

    Kérem szépen, linkeld őket, mert én csak 1-ről tudok, de azt nem volt elég leszedni.
    rgeorge: :R

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #22218 üzenetére

    Tehát akkor, csak hogy végre most már jól értsem, szerinted ez így teljesen rendben van.

    Az MS-nek még véletlenül sem kellett volna úgy megírnia a Windows Update kliens oldali változatát, hogy az fel legyen készítve a rendszer működését ellehetetlenítő, frissítés általi hibák lekezelésére, ezáltal is biztosítva a rendszer működőképességének fenntartását.

    Értem.

    Más a véleményem, és az érintett x ezer felhasználónak is biztosan más, de az én példám ettől még rossz.
    Ezt akkor túlbeszéltük.

    Döglött Róka: megértettem végre, köszönöm. :R

    King Unique: elvileg, az Enterprise-nál azért tudsz majd kategóriákat létrehozni, így legalább újraindulni nem fog azonnal.

    Ice_Man22: WP-s telefonom van. ..de nem úgy volt, hogy még erősen Béta állapotú a WP10? Pár napja olvastam bele a vonatkozó topicba, akkor még írogattak hibákról vastagon. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Ice_Man22 #22226 üzenetére

    A logikus érvelést megértem, a vitákkal semmi bajom.
    Semmiféle értelmes indokot nem hallottam arra, hogy bárki szerint is miért működött jól az az Update verzió, ami ezt a boot-loop szerűséget összehozta a felhasználóknál.
    Remélem, MS tanul az esetből, és javítják a folyamatot.

    "Viszont csak nekem tunt fel, hogy a windows op rendszer pc ken hagy kivanni valot"- :DDD ..elnézést, hogy félbevágtam a mondandód, de ez így viccesen hangzik. A topic 22000 hsz-e éppen azt támasztja alá, hogy másnak is feltűnt. :K

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz ksanc #22217 üzenetére

    Sajnos, nem oldódott meg.
    Az rgeorge által írt: "Windows 7-en két frissítést kellett unistallálni és elrejteni: KB3035583 és KB2952664." közül, a KB3035583 van letörölve és elrejtve, azonban a KB2952664 nincs a telepített frissítések között.

    Tehát, a kérdés megmaradt:
    A W10 notification 8.1 Pro-n hogyan tüntethető el?

    ux1: Mi? Széllel szemben?? Azt nem tudok: én fújom a passzát-szelet?! :DDD

    woland_y2k: az isten szerelmére.. ha annyira jó ez a folyamat, hogyan lettek azok a boot-loop-szerű jelenségek, amiktől hangos volt pár hete a sajtó? :U

    Nem mellesleg, saját tapasztalat: Win 8.1 update után, amikor is a Windows Update MS-től letöltve feltette a VGA drivert, majd újraindult, nem kaptam képet Displayport-ra. Miután rájöttem, hogy DVI-on még van kép, annyit láttam, hogy a hardvert letiltotta a Windows (ezt írta az eszközkezelőben) és visszaállítási pont éppen nem volt egy darab sem.
    Erre még mondhatod, hogy az update furcsasága, mert tiszta telepítésnél ezt a hibát nem tapasztaltam, de az Update folyamatra - ami nem feltétlenül csinál visszaállítási pontot - ismét egy jó példa. Nyilván ezek után, a tiszta telepítés első boot-ját követően, készítettem kézzel egy visszaállítási pontot, hogy ha a Windows Update megint elrontana valamit, ne legyen 1,5 óra, mire ugyanott tartok, de ez milyen már?..

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #22236 üzenetére

    szomorúan hallom.. :O

    t72killer: melyik verzió alatt, nem lehet válogatni? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Воланд #22236 üzenetére

    update:
    Mégsem.

    Annak azért örülök, hogy van jobb megoldás, mint a registry turkálás, bár ez a saját használatba vételes-parancssoros dolog sem egy automata folyamat, lásd lentebb. ;)

    Partyface007: köszönöm, közben meglett a megoldás, össze is szedtem, magyarul, hogy nálam mi vált be:

    Az rgeorge által írt: "Windows 7-en két frissítést kellett unistallálni és elrejteni: KB3035583 és KB2952664." teljesen igaz, viszont én írtam 2x is, hogy nálam 8.1 Pro az érintett operációs rendszer.

    Ott a KB3035583 "párja" nem a KB2952664, hanem a KB2976978.

    Tehát: ( pzstm: szerintem, ez mehetne az 1-es hsz-be, mert közérdekű. )

    A Windos 7, 8, 8.1 rendszereknél, az óra melletti, Windows 10 frissítési értesítés ikon eltávolításához

    - Windows 7-en a KB3035583 és KB2952664
    - Windows 8-on a KB3035583 és KB2976978

    frissítéseket kell letörölni és elrejteni.
    Ezt követően,

    - feladatkezelőben a GWX.exe -t kilőni, ha netán még fut
    - a c:\Windows\System32\GWX mappát kell saját tulajdonba venni
    - rendszergazdai parancssorban a c:\Windows\System32\ -útvonalra lépve az
    Attrib -s GWX
    parancsot kiadva, már nem lesz a GWX mappa rendszermappa, és úgy ahogy van, törölhető: a GWX-ből fut(ott) a frissítési értesítés ikon mögötti GWX.exe

    Ha már előrehaladott a telepítési folyamat, akkor a C: gyökérkönyvtárban egy $windows.~BT nevű mappa is létrejön, ebbe tölti le a Win10 a telepítő anyagot, ez is törölhető, ha nem kell a telepítő anyag.
    (Figyelem! aki korábban upgrade-del frissített Windows-t, az a $windows.~BT le ne törölje! )

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák