Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz ksanc #22256 üzenetére

    Csak akkor egyszerűbb, ha nem zavar, hogy ott marad a GWX mappa, és foglalja a tárhelyet. Ugyanez igaz az esetleges $windows.~BT-re is: nekem, 8.1 felhasználóként nem kellett a letöltött fájlhalmaz.
    Ha csak 1 reg.kulcsot adok meg, akkor a fentiekkel nem foglalkoztam. Mindenki döntse el..

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Villanyász #22279 üzenetére

    Szerintem, az alábbit tedd meg:
    Sokszor be volt linkelve a topicban, hogy honnan tudod lehúzni a win10 általad kívánt bites, és általad kívánt nyelvű verzióját. Töltsd le az ISO-t, csomagold ki egy "massza_ma_fe" mappába, és a setup.exe-n üss egy kövér entert.
    Ha ezek után feltelepül jó, ha nem, akkor nem is fog.*

    *A megvalósítási próbálkozás előfeltétele, hogy tisztában van a T. felhasználó azzal, hogy 32 vagy 64 bites procival rendelkező eszközre akar telepíteni.

    ux1: vicces vagy, de azért, mert a Linux-vízben az általam használt kacsák(játékok) nem tudnak úszni, mint felhasználó(gondos gazda) csak annyit tehetek, hogy azt a tócsát elkerülöm, és szép, langyos Windows-vízben úszkáltatom a sok ÁLLATOT?!

    Clemi: öröm hallani, hogy itt olyan is ír, akinél rendben működik a W10. ;]
    (persze, biztosan nem mikrolagos AMD VGA-d van, és minden esetben főzöl egy teát, mire elindul egy Win 8.1-hez képest, de ezek bagatell dolgok. ;) )

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz spanglee001 #22297 üzenetére

    kicsit konkrétabban, lszi: linket róla, pontos nevet, ilyesmit.. :R

    Burt1793: érdekesség kedvéért, légy szíves, stopperrel - minden droidos telón van, az órában ilyen funkció - hogy pontosan mennyi az annyi? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Döglött Róka #22950 üzenetére

    lol.. az ilyen hsz-ek szánalmasak on-topic-ként, mint a tied..

    szúrd már le a fórumtársat, mert el "meri" mondani a véleményét a termék hibáiról.. :C

    Ice_Man22 véleménye jól jellemzi, hogy hol tart jelenleg ez a termék. ..és ez tény, ami független attól, hogy Neked tetszik-e vagy sem.

    McAfee még mindig nem kompatibilis ezzel a termékkel?

    SymbianOS: az a frissítés lelövése.. na, az nem lesz egyszerű. ;]

    h1mpi: ha a 8.1 alatt frissítettél 10-re, akkor lett egy saját azonosítód. Ha a W10-et felteszed, a telepítéskor tovább kell lépni a serial-kérő ablakokon, majd, ha feltelepült és netet lát a W10, automatikusan aktiválni fogja magát.
    SSD formázás ízlés kérdése szerintem. Én a rajta lévő összes partíciót törölném, és aztán hagynám, hogy a W10 létrehozza, ami kell neki.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Tutivesztes #24002 üzenetére

    ha volt/van bármiféle tuning, az legyen OFF, amíg nem stabil a boot-od.

    Ha nem indul el semeddig, azért valameddig csak elindul, lesd meg, hogy mi van, ha csak az SSD-t kötöd rá, mást nem, úgy vajon el tud-e indulni?

    Giga laphoz keresnék egy BIOS frissítést, de ez csak tipp..

    Pikachu24:a 8.1 "gyors leállítás"-ra volt optimalizálva, ez meg biztosan "működésre" van?! :Y

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Tutivesztes #24007 üzenetére

    külső hdd dokkolóban nézd meg, hogy ha úgy rádugod a már futó W10-re, akkor mi lesz? Lefagyasztja?
    Beolvassa?
    Ha látja a W10, akkor egy rendszergazdai jogú parancssorból futtatnék rá egy chkdsk c: /f -et, és ha azután is gond van vele, akkor lementeném az adatokat róla (ezt már akár a chkdsk előtt is megteheted, ha tudod) és megnézném, a formázás segít-e rajta.
    Én egyébként nem a hdd, hanem a rajta lévő fájlrendszer hibájára gyanakodnék: nem hiszem, hogy hardver szinten ne kezelne egy régebbi hdd-t a W10, de majd Te megírod, mi lett. :)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Sholom #31412 üzenetére

    Az itt leírt, Macrium szoftverrel (link a cikkben, azt használd a letöltéshez! ) le tudod az egész partíciót menteni (illetve, a rendszerindítót és a szükséges, saját partíciókat jelöld bele a mentésbe), és ha gáz lenne, ebből a mentésből - amit pl. usb-s hdd-re el tudsz készíteni - vissza tudsz állni.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Sziasztok!

    Mivel "hála Istennek" a Drága, kedves mikulás Microsoft, már megint tekert egyet a frissítési történeten, és a topicösszefoglalóban is szereplő

    WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL!

    url-en sem lehet letölteni ISO-t, ahogy nézem,is csak egy MediaCreationTool.exe állatka tölthető le, de az ISO-t nyilván torrent oldalakról kellene beszerezni ( ? :W ) amihez egyáltalán semmi kedvem, sőt, nem is töltöm ilyen-olyan oldalaktól..

    ..szóval, valami kósza MS Ftp vagy egyéb, hivatalos letöltési elérhetőséget meg tudna valaki osztani?

    Előre is köszönöm. :R

    más topic: a laptopon időnként nekem is bedobál BSOD-t, ráadásul, a Toshiba L500-1XR-ben szereplő Radeon grafikai komponens utolsó elérhető, ám cseppet sem friss driverével úgy látom, sokkal homályosabb a noti képe, mint amilyen - teljesen normális, jól olvasható - volt 8.1 alatt.. :(((

    Muki94: kolléga az ilyen nem-áll-le problémára, egy shutdown leállítási parancsot, megfelelően paraméterezve tartalmazó parancsikont készített egy HP Notira, amire kattintva, már normálisan leállt az eszköz.
    Próbáld meg, és kérlek, jelezz vissza itt a topicban, hogy így leáll-e?

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz TechN7ne #35153 üzenetére

    Ha van Microsoft oldalra mutató torrented, kérem szépen a linkjét.

    Ha nincs, akkor, áruld el kérlek, hogyan tudtál teljes bizonyosságot szerezni afelől, hogy az akárhonnan leszedett iso-t nem módosította 3. fél? :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz TechN7ne #35155 üzenetére

    Szánalmas az MS-től, hogy offtopic warezként kell beszélni a termék letöltési lehetőségéről..
    Igazi MS balfas*ság.

    Sajnos, céges környezetben - vagy olyan gépen, ami kapcsolatba kerülhet bármiféle munkahellyel - ezek a letöltött iso-k, biztonsági okokból nem számítanak reális lehetőségnek, és ma én már ott tartok, hogy ilyet fel sem telepítenék.

    Kár, hogy a hivatalos elérést így megnehezítik.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #58000384 #35159 üzenetére

    Neked és Racecam-nak: az első linkről azt gondoltam a neve alapján, hogy ott az iso-t is elérem. A "letöltés közvetlenül a Microsofttól" elnevezés ez esetben félrevezető, mert nem a win10-et tudod azon a linken letölteni, hanem csak egy segédprogramot, ami majd elvileg letölti neked a W10-et. Ezzel szemben, azt hiszem, nem csak én tapasztalatam ,hogy ez a letöltési megoldás sokkal több időbe kerülhet, mint az ISO letöltése, és az abból való telepítés.
    A letölthető program teljesen úgy viselkedik, mint egy telepítő - mert, az is - de én nem azt szerettem volna, hogy a meglévő rendszeremet frissítsem.

    Valóban nem olvastam tovább, :B mert már az első link megoldásnak tűnt, és igazad van, karak_22, a multiple edition-os link az rendben van. :R

    sh4d0w: lehet, hogy számodra értelmezhetetlen az a mondat, így elmondom, mire gondoltam:

    Ezt írtam: "Ha van Microsoft oldalra mutató torrented, kérem szépen a linkjét."
    Nyilván ezt akarta jelenteni: "kérek egy linket egy olyan torrenthez, amit a Microsoft adott ki"

    Ezzel csak akkor lehet problémád, ha még nem találkoztál azzal, hogy nem egy gyártó biztosít torrent fájlt, mint letöltési lehetőséget a szoftverfrissítéseihez, éppen azért, mert ha a cégnek sávszélesség gondjai lennének, akkor a torrent technológia remekül kisegíti őket.

    Maguknak a torrentfájloknak VAN linkje, minden egyes "download torrent" gombra kattintásod esetén éppen az történik, hogy letöltődik a torrent fájl! ;)
    Abban igazad van, hogy már maga a torrent fájl nem 1 oldalra mutat, de ebbe belekötni.. hát, erre is lenne egy kifejezés.. ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Tutivesztes #35844 üzenetére

    Várj 3 hónapot, addigra kiadnak majd - vélhetően - egy olyan frissítést, ami superseedeli ezt a vackot, ami nem települ.
    Ha fagyogat is a géped ettől, az már problémásabb.
    Ha csak az Adobe-ra nyávog, és mindenképp frissíteni szeretnéd, próbálj meg egy tiszta Adobe telepítést, és arra ráengedni a frissítést (lehet, akkor fel sem teszi majd,ha új verziót teszel fel..)

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Sziasztok!

    Hogy lehet ezen a retek windows 10 HOME-on a hálózat típusát - azaz, hogy magán vagy nyilvánosnak vett - megváltoztatni, ha egyszer valakinek sikerült nem jót kattintani?
    Konkrétan, egy "nem azonosított hálózat" -ból szeretnénk otthoni-nak minősülőt csinálni, mert most nyilvános-nak veszi. A hálózat alapja egy USB stick-es mobilnet kapcsolat.

    Hogyan állítsam át?
    Találtam a neten ilyen-olyan leírásokat, hogy a hálózatra kattintva a gépházban lenne valami 2 on/off kapcsoló, de a spec-nél nálam semmi ilyesmi nincs.

    Ha esetleg képekkel illusztrált leírást tud valaki, az lenne a legjobb.

    Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Sziasztok!

    Windows 10-en a bejelentkezési ablak előtt, induláskor, van egy kép.

    A képre még kattintani kell, vagy ctrl+alt+del-t nyomni, vagy ki tudja, hová kattintani, mire hajlandó elhúzni, hogy láthatóvá váljék a bejelentkezési ablak, ahol a felhasználónév és a jelszó megadható.

    Néha, elég nehezen akar arrébb mászni a képecske (több másodperc, mire hajlandó eltűnni), így inkább kikapcsolnám, hogy egyből a bejelentkezési ablak fogadjon, és ne egy kép.

    Hogyan tudom ezt megtenni? :F

    Egy kis off azért:

    Azért azokról, akik arra sírnak, hogy nem kompatibilis/rosszul működik a Win10 a gépükön, míg a pl. Win7 meg nem, csak feltételezzük már, hogy nem kitalálják, és semmi más dolguk, mint örömükben ide írogatni, hanem amit írnak, az sajnos határozottan igaz is.

    Vegyük pl. a HP notikat, amiken - több darab - a Win10 leállítására ikont kellett az egyik kollégának csinálnia az ügyfele gépére a desktopra, mert a start/leállítás egyszerűen nem működik. Ez azért nem vicces.

    A Microsoft ügyfélorientáltságát pedig jól mutatja, amikor a Lumia 830-as mobilról, ami tartalmaz rádiót hardveresen, az egyik FW update-el törölték(!!) a menüből a "Rádió" menüpontot.. no comment..

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz fulton #69972 üzenetére

    Ezzel a sz*rsággal én is összefutottam.

    Hihetetlen, hogy folyamatosan sikerül az MS-nek egyre blődebb baromságokat integrálni. Remek példa erre a "peoples" megjelenő szemét a tálcán, aztán én keresgéljem, hogyan öljem meg.. nyilván az asztali pc-m telefonálni fog... hát E.T. előbb fog! :W

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Geth #72003 üzenetére

    Azért ne romoljunk el teljesen:

    Az, hogy a Win 10-nél
    - a frissítésekkel szétcsapja saját magát, és fél óra - 2 nap fórumozással már meg is bírod oldani, amit elrontottak, azért az nem gyengén gáz;
    - az, hogy a Candy Crush "must have", kérdés nélkül felmászik párszor és már rutin a "Start menü/szeméten jobb egér/uninstall" , de csak +3-4 kattintás egy hálózati kapcsolat beállításának elérése az előző win verzióhoz képest, az szintén egy röhej;
    - az, hogy leállni sem képes, mert még szüttyög, és a hardveres leállító gomb a PC-n a nyilvánvalóan helyes beállítás ellenére hol leállítja a gépet, hol nem..

    ..ezek mind, mind NEM előnyös tulajdonságok, amikre ne az legyen már a válasz, hogy "Höhö, hüle user, tanujjad meg' , mer' ez a Zúj" ?!

    Van pár app, amit csak azért nem tiltottam még le, mert lusta voltam a fentebb írt fél óra - 2 napot rászánni arra, hogy megkeressem, hogyan kell megölni..

    Valóban jogos, hogy 4 év alatt összerakhatták volna ezt az "ingyenes"-telemetrikus csodaszemetet egy működő op.rendszerré is, ami segíti és támogatja, nem pedig szívatja a felhasználókat.

    A sok hsz meg általában nem arról szól, hogy

    "Nekem is tökéletes!"
    "+1"
    "like!"

    hanem épp a kétségbeesett felhasználókról, akik végképp nem értik, hogy ami tegnap ment, ma miért nem megy, tehát a hsz-szám valójában teljesen jól megmutatja az egy termékkel kapcsolatos véleményeket, csak rá kell keresni a "hiba" és a "szeretem" szavakra, máris látszik, melyik nyer? :)

    vagy lsd. az épp fölöttem írt hsz-t: szerinted, örömében írta a fórumtárs? :DDD :N

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz winfos #72453 üzenetére

    Ha volt aktív helyreállítás engedélyezve, akkor egy bootlemezről indítva helyreállítás-t tudsz csinálni.
    Ha nem volt, akkor nincs ötletem.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #09819904 #83670 üzenetére

    "Sosem értettem, hogy az emberek egy amúgy is rohanó világban mégis hova kapkodnak még?" - pedig trivia: egyetlen olyan dolog van az életedben, amit nem kapsz vissza: az eltelt idődet.
    Inenntől egy lassú hardverre várni - csak azért, mert nem tol bele a tulaj 15e ft-ot egy SSD-be, hogy legalább a rendszer a maga kis 120 GB-s ssd-jén elfuthasson - gáz. Ha a hardver a "haveré, mert szívességből én, aki értek hozzá, minden IT-s problémáját meg tudom oldani, 0 ft-ból" mentalitású pajtié, akkor Ő lopja el azt az idődet, amit
    - a kedveseddel;
    - az unokáddal;
    - sétálással;
    - alvással,
    - vagy netán sörözéssel
    is eltölthetnél, de nem, mert más kiszúr veled. (és nem is akarja ezt belátni.)

    Tőlem használhat bárki hdd-t, amíg nem nekem sír, hogy "lassú ez a szar" :DDD

    Szép napot. :)

    ui: a fórumtárstól a balta a lassú hardvernek szólt, és véleményem nyomokban megértést tartalmaz. :D

    ui2: Nem egy lassú gépet láttam win 7 helyett win 10-el, és egyáltalán nem mondanám, hogy a 10 rosszabbul kezelte volna az adott hardvert, sőt: amiket én láttam, azokon egész jól futott. Persze, azt nem tudom, ebben mennyi szerepe volt annak, hogy természetesen minden esetben tiszta telepítés történt, azaz, új volt az op.rendszer. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz bobalazs #85693 üzenetére

    Belinkelnéd légyszi, melyik drivert használod?

    Azért kérdezem, mert én kb. minden windows update után azt tapasztalom a Creative X-fi Titanium általam telepített - most nem tudom, melyik verziójú - driverével, hogy elmegy a hang: a windowsban a hangpanelnél ha teszt célból rákattintok mondjuk egy sztereo beállítás mellett a bal hangszóró formára, azt mutatja a rendszer, hogy szól, de valójában a fülhallgatón sem, és 5.1-nél a hangrendszerre sem ad ki a Win 10 hangot.
    A driver újratelepítése oldja csak meg ezt a hibát, de roppant idegesítő havonta szórakozni ezzel.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Döglött Róka #93266 üzenetére

    Home usernek az a funkcionalitás, hogy az adott OP.rendszer működik.

    Semmiképp sem az, hogy adott esetben "guglizni" kelljen azokat az elrontott dolgokat, amikkel az MS megajándékozza őket 1-1 frissítésnek nevezett esemény keretén belül, és azután a boltos/autószerelő szívjon az IT ismeretet feltételező megoldások alkalmazásával.

    Ebben a tekintetben, sok esetben problémák vannak a Win10-el.

    A tesztelésről pedig annyit, hogy az, hogy úgy frissül adott esetben a rendszer, hogy akármilyen okból elhagyja a user fájljait, vagy be sem lehet lépni többet, arra még a nevetséges is enyhe kifejezés.

    Az Insider program már a Windows Phone esetén is remekül működött, és figyelembe vették a user visszajelzéseket.. vagy nem? Oh, wait..

    Az helyett, hogy pl. Server op. rendszereknél az a marha nagy újítás, hogy hol belekerül a start menü, hol nem, inkább azt kellene megcsinálni, hogy
    - az eseménynaplóra ne kelljen fél perceket várni, egy új rendszer esetén is;
    - a biztonsági frissítések telepítése egy kiszolgáló esetén ne vonjon magával újraindítási kényszert. (Ebből a kedvencem az ilyen pl. "Timbuktu időzóna módosítás hozzáadása" update, aminek kötelező rendkívüli frissítésként jönnie, és restart-al jár.. )
    - a tűzfalon alapértelmezetten kiengedett Cortana és Xbox az, ami mindenképp kell egy Server op.rendszerbe, igaz? :N

    ..és úgy mellesleg, nem lenne rossz, ha nem halnának le a korábbi Win10 verzióban még remekül működő perifériák egy-egy frissítést követően. (a hibák fele kb. erről szól.)

    Szóval, bár vannak előnyei a Win10-nek, de hátrányai is, bőven.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Döglött Róka #95142 üzenetére

    Azt írta a kérdező, hogy "vmi ötlet?" azaz, tanácsot kért, nem lenéző beszólást. Gratulálok..

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz King Unique #95166 üzenetére

    Csicso, és Te: nem számoltok vele, de
    - A Win 10 lefoglal alapesetben annyi háttértárat page fájlnak, amennyi a fizikai ram mérete. Mondjuk, legyen 8GB a gépében, az ma már nem ördögtől való. 64 GB-ről indultunk, 64-8= 56 GB..
    - Feltette mondjuk a 1803-as Windowst (mert akkoriban az volt a legújabb), és a pár kis programját (56- ..legyen mondjuk 40 GB= 16GB), a win kapott egy havi frissítést, office-al ( 1GB) = 15 GB ..
    - és ezen a ponton, letöltődött neki a 1809.. a maga kis.. legyen 14,6GB méretű, és fel is települt. Lett tehát 400 MB szabad helye, mert ugye a Win 10 az előző verziót legalább 30 napig nem törli ki..
    - és eljövendett a Patch kedd, a maga kis 470 MB-s letöltődő frissítésével. :DDD :K :C

    Szóval - azzal együtt, hogy SSD-n kb. 45 GB-n elférek egy frissített alap Win 10 Pro+ office telepítéssel - bizony a karbantartási műveletek miatt a 64 GB tárhelyméret (pláne, ha egy régebbi SSD, ami csak 60 GB névleges, és ennél kevesebb formázott méretű) simán kevés lehet, nem kell hozzá semmi extra.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz King Unique #95176 üzenetére

    Unique, egy normál felhasználó nem fog pagefile méretet tekergetni, mert azt se tudja (és nem is kellene, hogy tudja) hogy azt eszik-e vagy isszák?

    Ja, az előző számításomból kimaradt a hiberfil.sys, ami szintén jelentős gigabyte-okat fogyaszt el, és egy mezei felhasználó nem fogja kikapcsolni, ugyanazért, amiért pagefile-t sem tekerget(lsd. 1 sorral fentebb.)

    Az a probléma, hogy a rendszer a tárhely kezelést továbbra sem képes a háttérben normálisan maga megoldani, hanem lemezkarbantartózni kell hozzá egy pl. autószerelő végzettségűnek - aki a szakmája mestere lehet, de a wint "csak" használni szeretné, abban nem akar expertté válni.

    Sokkal barátibb lenne, ha amikor frissíteni akar az update service, magától letörölné az előző héten/hónapban letöltött és azóta feleslegessé vált elavult update-eket maga után, és problem solved. (Főverzióról persze megkérdezné a tulajdonost.)
    Nem értem, hogy ha annyira fontos az MS-nek, hogy a user ne beszéljen bele a folyamatokba illetve abba, hogy akar-e frissíteni, akkor miért is nem lehet átgondoltabban megcsinálni ezt a folyamatot?

    A havi frissítések pedig eleve kevesebb tárhelyet igényelnek, - ez erősen kérdéses amíg 1 GB tud lenni havonta egy sima win+office update, az szerintem elég nagy adatmennyiség.

    "Az Office pedig eleve külső program, nem az alap Windows 10-telepítés része' - lol.
    MS cucc, anélkül sima irodai/otthoni email kezelés, doksi olvasás (pláne válasz) vagy sikertelen lesz, vagy ha mást használsz akkor majd épp akkor lesz inkompatibilis (lsd. Libre és egyéb office) amikor a legjobban kellene, hogy hibátlan legyen.
    Tehát, tökéletesen lényegtelen, hogy a windows része-e, vagy sem, ha 10-ből 9 fogorvos ezt ajánlja?! :Y egy normál felhasználáshoz bizony szükséges az Office.

    "Szóval az továbbra is mese, hogy egy 64 GB-os SSD-n egyáltalán nem fér el önmagában a Windows 10 és a frissítései, pláne ha karban van tartva a rendszer, vagy éppen elvégzi maga automatikusan." - ha azt el tudod fogadni, hogy nem mindenki tud/akar windows expert lenni, akkor bizony - ahogy már leírtam - meg kell értened, hogy simán nem fog elférni 64GB-n, egyrészt mert normál felhasználó nem karbantartózik, másrészt mert a rendszer maga nem partner ebben.
    Érintettért nem kell messzire menni: itt van ugye a fórumtárs, aki nem véletlenül fordult ide a topichoz: nem érti, hogy miért, de nem fér el a 64GB-n?

    Fentebb amúgy írtam ám, hogy nekem is van negyvenX GB méretű, frissített Win 10-em. (office-al :DDD ) Ettől még azt, hogy ezt összehozni mindenkinek alapból menni fog, én nem gondolom. :N

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #54072192 #95424 üzenetére

    Minden SOKKAL okosabb lett, ez remek.. de korábbi Windows verziókban vot kép szerkesztése opció, ahol pl. átméretezést, élesítést normálisan meg lehetett csinálni.(mármint, azért alap szinten, de sokszor az bőven elég volt.) Most meg, egy képet semmilyen, alapból felajánlott megnyitási lehetőséggel nem tudok olyan programmal indítani, ami tudna élesítést, mert.. nincs. Számomra ez nem fejlődés. Másban jobb, szebb, de azt gondolom nem vagyok egyedül, aki csökkent funkcionalitásról tud beszámolni bizonyos gyári alkalmazások esetén.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz King Unique #95801 üzenetére

    Pörgesse a rák egy ÓRA beállítását?! Ez mekkora lol?? Ha órát állítok be, nyilván SZÁMOKAT szeretnék beírni, nem tekergetni egy idióta UI-t, FEL-LE egy LISTÁT??? Agybeteg aki ezt kitalálta, de komolyan..
    Nincs itt mit ragozni, ami sz*r, az sz*r!

    Az insider feedback is a fenti, utolsó mondat kategóriába esik. Miért?

    Remek példa, hogy az Insider feedback, fórum, akármi már a WP idején is tökéletesen felesleges volt: az MS hónapok alatt se javított ki triviális hibákat, amikre 100e+ darab szavazat volt, és hónapokon át első helyen állt.

    Az a baj, hogy minden "cuki" változtatást lenyomnak force update-el a közönség torkán, de azután
    - a termék funkcióvesztést szenved (olvasd: sz*rabb lesz, kevesebbet tud, nehézkesebben, illogikusabban kezelhetővé válik);
    - egy 5 éves szintjére süllyesztett grafikai megjelenítést kap, egyszerűen egy vicc..

    ..és ez az INNOVÁCIÓÓÓÓÓÓÓ!!

    Nos, nekem, nem ez az. Plusz pl. twofatcat-nak sem. És ezért nem kérünk elnézést.

    update: ha bármit keresek, ami korábban a vezérlőpulton keresztül egyszerűen, világos, érthető információkat adva, működött, az nemigen van meg.
    Van helyette a "csicsa UI", ami semmi érdemi infót nem ad, de legalább a legegyszerűbb logikát is kifelejtették belőle, lsd. pl. hálózati beállítások elérését. Ott is van egy semmirekellő információs panel, de hogy szerkeszthesd is a beállításokat, ahhoz nagyon oda kell figyelned, hogy mire is kattintasz..

    Tamy: insider hibabejelentő!! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz vlevi #95849 üzenetére

    Normálisabb óra progiban droidon, pl. AMDroid -ban legalább körtárcsa van, ahol rá lehet egyből mutatni a számra, de itt a 20:00-hoz bizony, scrollozhatsz lefelé. :Y
    Annyi csak a baj vele, hogy időrabló, primitív GUI, és ezt már 10 éve is a programozó fejéhez vágták volna, hogy mi ez a sz*r, most meg "Creature Update" ?! :DDD

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz King Unique #95852 üzenetére

    valóban.

    Inkább hagyjuk..

    Azért mert nincs igazad, de legalább meggyőzhetetlen is vagy (érvekkel), nyilván neked van igazad.

    Örülj.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz King Unique #95983 üzenetére

    Én nem traktállak semmivel.

    Információkért és ha tudok, segíteni jövök ide - és bármely egyéb - PH-s topicba.
    Ha kérdésem van, hibát tapasztalok, rákérdezek, és ha van valami anomália amiről beszélgetnek, hozzászólok, hiszen ez egy fórum.

    Ahogy látod, mások is ezért vannak itt.

    Sajnálom, ha te valamit félreértettél. :F

    Nem folytatom, mert legyőzöl a rutinoddal..

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Sziasztok!

    Rendszeresen frissített Windows 10-nél az alábbi hibákat tapasztalom:
    - a rendszer indulásakor, miután a bejelentkező képernyőn megadtam a jelszót, a rendszer 10-ből mondjuk 2 esetben fekete hátterű ablaknál gondolkodik valamin, de az asztal nem töltődik be. Ha ctrl+alt+del-el elindítom az asztali ablakkezelőt(ugye fájl/run/explorer.exe) akkor onnantól rendben használható a windows.

    - a másik dolog, hogy az utóbbi kb. 1 hónapban - miközben csak a Windows update-ek települtek, más hardverváltozás nem volt a rendszerben... (igaz, házat azt cseréltem, de annak nem hiszem, hogy köze van ehhez) - valahogy lassabban indul el a windows: szinte mindig sárga felkiáltójel van a hálózatnál, és kell neki még 10-15 másodperc az asztal betöltődése után is, mire egy windows intézőben megjelennek használhatóként a hálózati meghajtók. Net már ennek ellenére korábban is működik. Úgy emlékszem, néztem Sentinellel a boot meghajtót, de azon nem volt hiba.
    (Közben, eltöprengtem: egy switch-hez csatlatkozik a PC, szerintem újraindítom majd, és lehet, hogy az megoldja ezt a hibát.)

    Ilyenekkel esetleg találkoztatok már?
    A teljes újratelepítésen kívül milyen megoldás lehet, főleg az asztali ablakkezelős problémára? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Döglött Róka #96165 üzenetére

    Minek kötnéd ki, majd kiég?! :DDD

    Erre esetleg, ötlet? :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz slett27 #96222 üzenetére

    Kicsit még mindig másról van szó:

    A WSUS vállalati környezetben teszi lehetővé azt, hogy az Üzemeltetés kontroll alatt tarthassa, hogy hová mi települ fel frissítés gyanánt. Ez azért fontos, mert lehetnek olyan céges alkalmazások, amik egy-egy frissítést követően nem fognak megfelelően működni - és adott esetben a cégnek azokra akár semmi szüksége sincs. Vagy, lehetnek hibák egy adott frissítésben. Ezért első körben mindig tesztkörnyezetben telepítik a frissítéseket, ott "hatástanulmányt" végeznek, és ha nincs galiba, csak ezt követően kerülhet szóba az éles rendszeren történő frissítés.

    A Te általad kérdezett update megosztás funkció pedig nem azt jelenti, hogy mindenképp másik gépről fog letölteni az a windows példány, ami épp frissülne: ha pl. a 2. , 3. , n. PC ki van kapcsolva, akkor szerintem ugyanúgy a netről fognak települni a frissítések, mintha ez az opció nem is lenne aktív. E mellett, ha van 10 géped, és azon - mondjuk egy átlagos hónap win+office frissítéseit nézve, de legyen hozzá egy SQL service pack is mondjuk - darabonként 2 GB helyet adnod kell csak arra, hogy az fent legyen tartva erre a megosztás funkcióra.. hát, én komolyan nem tudom, hogy ez mennyire jó megoldás.

    Van itt olyan, aki ezt használja? :F

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    No, az ilyen Windows/Outlook változásoktól mennek falnak a felhasználók. :W

    Ezt úgy találtam, hogy szeretném egy felvett exchange postaláda mail server tulajdonságát ellenőrizni Outlook 2016-ban, de egyszerűen nem látok rá vonatkozó menüpontot.
    Lehet keresgélni a megoldást a neten (a cikk tartalmazza a hivatkozást amúgy) de miért kell olyan fejlesztést csinálni, ami nem segíti hanem éppen hogy hátráltatja a felhasználót?! Ms...

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Dragon3000 #100718 üzenetére

    "Az megint csak a te hibád volt" - na ez innentől LOL.

    A felhasználóbarát megvalósítás az alábbi volna [a frissítések kezelésében, visszaállást követően]:

    - mondjuk, "telemetriaként" begyűjtöm (a user lábméretét is) azt a tényt, hogy userke visszaállt egy korábbi verzióra. Jól beleírom a profilkája adataihoz.
    - visszaállást követően, ha ellenőriztem a neten, hogy userke bizony visszaállt, akkor nem tolom lefele a frissítést, mit süket a budiajtót, hanem rákérdezek, hogy "Kedves userke, ha épp visszaállítottál, hogyan tovább?"

    Ez lenne egy normális hozzáállás, nem a felhasználó hibáztatása. :N

    " igaz 2019-ben mindenről az ms programozói tehetnek" - nos, ha mindenről nem is, ERRŐL bizonyosan. :K

    Szerencsére, nekem most nincs sok gondom a géppel.. hm, de tényleg, valami mégis van:

    Olyannal találkozott valaki, hogy random nem töltődik be Win 10 Pro alatt a Desktop egy cold boot után?
    Ha ilyenkor egy feladatkezelőben futtatásban elindítom az explorer.exe-t, akkor szépen megjön a desktop az ikonkákkal, de magától, mondjuk 50-ből háromszor nem.
    Mit tehetnék ezzel, a nyilvánvaló "húzzuk újra az egészet" ötleten túl (mert annyit nem ér a hiba) ? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz paolinho #112145 üzenetére

    Ha (normál indítás után) a Windows-ban a command prompt-ot megkeresed, és jobb egér-rel kiválasztod a "Futtatás rendszergazdaként" opciót, ott ha meg tudod adni a megfelelő jelszót, akkor lesz egy admin jogú (elevated) cmd ablakod, és abból amit indítasz, az már admin joggal fog futni.
    Ez így segít neked?

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Sziasztok!

    Windows 10 , 2004-es (19041.450) a legutóbbi frissítések óta azt csinálja, hogy a felcsatolt hálózati meghajtó(ka)t indítást követően hol eléri, hol nem. Most épp az alábbi hibát adja:

    Ugyanezt több gép is "megtanulta" felénk, amin lement a frissítés, és az is mindegy, hogy mi a célszerver IP.
    Ha

    \\IP\megosztas_neve

    formátumú a megosztás, és épp nem megy, akkor azt törölve és felvéve DNS névvel, működik az elérés. Egy következő újraindításig. Onnantól már nem, de cserébe azt törölve, és felvéve IP címmel a hálózati csatlakoztatott meghajtót, máris jó - a következő újraindításig?!

    (Természetesen, korábbi Windows kliens verziók alatt semmi probléma a felcsatolt megosztott mappák elérésével, melyeken módosítás nem is történt már jó ideje. )

    Találkozott valaki már ilyesmivel? Bár több ilyen vagy hasonló panaszt láttam neten, megoldást egyet sem. Mit lehet ezzel tenni? Várni a patch keddet? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Darkness #124017 üzenetére

    A megbízható helyek-et IE-ben találtam meg legegyszerűbben, de ott azt írja, hogy csak https:// előtagot viselő címek vehetők fel. De így pl. a 192.168.1.20 -as IP cím alatti megosztásom eléréséhez az IP-t nem tudom felvenni.
    (A megosztást ugye például a
    \\192.168.1.20\megosztott
    kifejezés beírásával adom hozzá, mint hálózati meghajtót. )
    Te ezt hogyan is oldottad meg? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz zolee001 #124241 üzenetére

    Az 1000+1 kérdéshez csatlakoztam pár napja azzal, hogy a múlt havi valamelyik 2004 update csétszeszte az IP\megosztásnév alakú hálózati csatlakozást azzal, hogy köv. restart után a 2004 immár képtelen ismételten felépíteni az egyébként addig hibátlanul működő( azaz, az útvonalon, a megosztott mappában írható, olvasható) hálózati kapcsolatot.
    Magától tönkrement. Olyan gépeken is, ahol hónapokkal ezelőtt már fel volt véve, és eddig hibátlan volt, tehát nem kellett host file, meg semmi más, és ment.

    Ez nem user error - pláne nem 10+ db userre - hanem az MS egyik kiváló update-je.

    A kérdés csupán az, vajon mikor lesznek képesek ezt javítani, mert a tegnapi update után ma megpróbáltam a
    - töröltem a hibásnak (piros X) mutatkozó hálózati meghajtót;
    - beírtam az IP\megosztásnév alakú nevet, amihez elsőre nem (cancel), másodikra azonnal képes volt a Win 10 2004 csatlakozni, az szépen, rendben működött;
    - újraindítottam a Win 10-et,

    és "természetesen" elment kukába az egész, piros X van, a megosztás nem érhető el..
    Ehhez a remek munkához csak gratulálni tudok az MS-nek..

    update: még a múltkor próbáltuk az FQDN\megosztásnév alakot a hálózati meghajtó felvételénél, az is éppen egy restartig működött, majd törölve sem ment akkor már, csak IP-vel csatlakozva, majd restart után IP-vel nem ment, de FQDN-el igen, és épp amikor és amivel kedve van, megy, amúgy meg nem.
    Remélem, csinálnak ezzel végre valamit, ha már a tönkretétel ennyire jól ment.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz zolee001 #124241 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséged, :R

    ..de úgy vélem, hogy ha valami eddig hibátlanul működött, akkor a hiba feltárása lenne a feladat, és nem a hálózat mindenféle eltekergetése.
    Az általad többször leírt tűzfal OFF nem valós alternatíva, ebben egyetértünk.

    De, hiába írtam le, hogy nem az a baj, hogy nem lehet felvenni a hálózati meghajtót - akár IP cím alapján is - hanem az a gond, hogy egy restart után az előzőleg tökéletesen működő kapcsolat immár nem csatlakozik.
    Ezt nem tudod tűzfal vagy port hibának vélni, hiszen akkor már az első esetben sem menne a kapcsolat, igaz?

    Én azért jeleztem itt a hibát, mert azt gondoltam, talán nem egyedül csak én futottam bele ebbe, és elképzelhető, hogy valaki a hibakeresésre már több időt szánt, vagy akár csak szerencsésebben keresett, így lesz megoldása erre a teljesen logikátlan működésre.

    A Windows csak azt fújja, ha rákattintok a piros X-es felvett hálózati megosztásra, hogy "A helyi eszköznév már használatban van. A kapcsolat nem állt helyre". Ez, sajnos számomra semmitmondó.

    Ha valakinek van erre megoldása, az továbbra is érdekel!

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    Sziasztok!

    Van egy telepített Windows 10, ahol nem a teljes merevlemez / ssd méretre történt meg a telepítés, és mögé került egy 509MB méretű helyreállítási partíció.
    További partíció a lemezkezelővel csak a helyreállítási partíció mögé hozható létre.

    Milyen ingyenes lehetőség van arra, hogy ezt a helyreállítási partíciót a lemez végére tehessem - azaz, a szabad terület használatára1 db partícióm legyen csak?

    Előre is köszönöm a tanácsokat. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák