Új hozzászólás Aktív témák
-
Syl
nagyúr
A virtuális gép a jelentős hardvereltérések miatt arra alkalmatlan, hogy az OS-t oda-vissza klónozd fizikai és virtuális masina között. Egyszerűbb a Win10 frissítés előtt nyomni egy full Macrium backupot.
A "host" az a gomb, amit a beállításában kiválasztottál. Alapban a jobb ctrl (vagy jobb alt? - régen volt már dolgom windows-zal).szerk.
Ja igen. Ha egy fizikai OS-t "beviszel" virtuális környezetbe, akkor a legelső dolog a csökkentett módú indítás és az összes fizikai eszköz driverének az eltávolítása. Csak ezután szabad "normál" indítani a virtuális gépet és telepíteni a guest additions-t. -
brd
nagyúr
1. A Guest-ről mindenképpen törölheted, igen. Úgy képzeld el, hogy a Guest gépben egy teljesen más VGA van, ami független a Host VGA-tól. A driver hozzá a Guest Additions-szel kerül fel. Ha ez a driver felkerült (és fut a VBoxTray), akkor bármilyen felbontást tud (egy bizonyos határig, afelett parancssorban lehet hozzáadni specifikusakat és persze a virtuális géphez rendelt VGA RAM mérete is számít), de Windowsban csak néhány szabványosat látsz. Viszont ha be van állítva a nézet menüben az auto resize, akkor az ablak méretéhez automatikusan alkalmazkodik a Guest felbontása, ideértve a teljes képernyős módot is (Host Key+F alapból, ha jól tudom).
2. Ettől virtuális gépbe valószínűleg nyugodtan telepíthető a W8 (a PAE/NX legyen bekapcsolva a virtuális gép beállításaiban (System/Motherboard) - alapból be van, csak megjegyzés; ill. ha több magot szeretnél a virtuális gépbe, akkor az I/O APIC is - azért fontos, hogy az elején jól legyen beállítva, mert Windowsnál problémás lehet ezt a telepítés után állítani). Btw. a W10 sosem volt a legszuperebb (csak a legújabb technikailag), főleg az árukapcsolásos szarai miatt.
Ha játékra kellene, akkor a VBox szerintem nem jó választás, max. néhány régebbire (de arra meg a Host OS-en is van valószínűleg megoldás, nem biztos, hogy egy virtuális géppel szórakoznék miatta - persze ez játékfüggő).
-
brd
nagyúr
Pillanatfelvételek: igen, csak arra figyelj, hogy ha egy ilyen felvétel (szülő) alatt már legalább 2 további (gyerek) felvétel lesz, azt a szülőt nem tudod majd törölni, mert ott már nehéz volt (vagy nem akarták) kigobozni a készítőknek, hogy mit is kell csinálni a gyerek felvételekkel. Legalábbis sokáig ez volt a helyzet.
Az viszont hasznos volna néha, ha a gazdagépet nem látná.
Azt nem tudod így megoldani, ezt egyéb eszközökkel kell megoldanod, hogy a hálózaton ne tudjon kommunikálni vele (pl. tűzfal beállítása a host-on). De ha tényleg ilyesmire van szükséged, akkor pl. azt tudod csinálni, hogy 2 virtuális géped lesz: az első, amit szeretnél szeparálni, a másik meg ami route-olni fog az elsőnek. Mindkettőbe készítesz egy ún. Internal Network adaptert (ez olyan, hogy csak az azonos Internal Network-nél megadott nevűek látják egymást és még a host-ot sem érik el sehogyan sem), azonos Internal Network névvel, ill. a másodikba + egy olyat is, ami látja a külvilágot is, így a második gépen tudod szabályozni, valamilyen route eszközzel, hogy mit lásson az első a teljes külső hálózatból. De ez már nagyon power user kategória.
1. Ez egy elég problémás és szakértelmet igénylő témakör és teljes körű megoldás nincs is (a programmal, Windows hosttal meg tudtommal semmilyen - de ez régi infó, azóta lehet, fejlődött a technika). Mit szeretnél pontosan láttatni, mi a cél?
2. Olyat lehet, hogy a CPU bizonyos képességeit elrejted előle. De pontosan mi a hiba/probléma? A VGA-val mi a gond? Az egy egyszerű emulált VGA és ha feltelepíted a guest-be a Guest Additions-t, működnie kellene. Ha 3D-t szeretnél, az a programmal elég korlátozottan oldható csak meg és csak Direct3D-re és csak adott Windows Guest-ekkel; erre jobb a VMWare. -
"hogyan kell beállítani, hogy a virtuális gépem ne legyen a hálózatom része? Ha alapértelmezett beállításon nem az, akkor rendben van"
Alapértelmezés szerint a virtuális gép 10.*.*.* cimet kap, és ugyanúgy látja az internetet mint a meglevő 192.168.*.* LAN-on levő gépeket. De a LAN-on levő valódi gépek nem látják a virtuális gépet..
Tehát pont nem úgy megy alapértelmezés szerint ahogy elvárnád.Mit is kéne egyébként tiltani?
- minden IP-t elérjen a neten kivéve a LAN-t? (ez engem is érdekelne)
- Se az internetet se a LAN-t ne lássa? Mond hogy nincs hálókártya (v nincs bedugva) a virt gépbe. -
brd
nagyúr
A lemezformátum tökmindegy. Ha nagyon ki akar jutni, nem elképzelhetetlen, lásd Spectre/Meltdown és hasonló problémák, de ettől azért nem kell túlságosan tartani. Sokkal veszélyesebb lehet, hogy a virtuális géped a hálózatod része lesz, ha nem állítod be megfelelően és a hálózaton keresztül tud valami terjedni, de ez pont olyan kockázat, mintha egy vírusfertőzött fizikai gépet kötnél a hálózatra.
-
-
Rosszul érted. Ez a VHD csak egy file amit a host os lemezkezelőjében hozol létre (dinamikusan növekvő mérettel) és rámásolod az .mrimg filet majd lecsatlakoztatod ugyanitt a lemezkezelőben, majd a VB kezelőjében hozzácsatlakoztatod a virtuális géphez amire ráklónozod úgy hogy a macrium.iso filet választod DVD bootkor.
Ha jól értem ezt akarod. -
-
A vendég gép ethernet hálózata NAT mögött van így onnan kilát, de nem látni be. Ez bonyolult módon biztos megváltoztatható, de nekem megfelelt így alapon.
Konvertálás nem éri meg mert ha sikerül is, a VirtualBox program beállításait kéne 1000 helyen átírni, biztos maradna 1 hely amit nem állítasz át..
A guest alól is látható könyvtárakat itt állíthatod be: [kép]
A pendriveot látni fogja a gazda gép is amint kilépsz a guest os ből vagy leválasztod a VB programban róla.
-
A guestből éred el a gazda gépet. Nem fordítva. !
Illetve ha valami egzotikus os lenne a guest amin nem fut az additions lemezképe se, azon már létrehozáskor a .vhd lemezformátumot illik választani hisz azt meg tudod nyitni VB nélkül is windows lemezkezelőben és másolgathatsz róla (ismert filerendszer esetén). -
brd
nagyúr
Szívesen! Elvileg igen, gyakorlatilag meg, ha nincsen a megfelelő patch telepítve (pl. Meltdown, Spectre, ilyesmik ellen, ami érinti hardware-edet), a guest-en és a host-on is, akkor azért elképzelhetőek meglepődések.
A guest-en Devices/Shared folders, ott be tudod állítani a gazda gép könyvtárát, amit a guesten a következő útvonalat megtallózva fogsz látni: \\Vboxsvr. Szerk.: meg persze bármilyen hálózati meghajtót (akár a host-ét is) ugyanúgy látni fogsz, mintha a fizikai hálózat része lenne a gép (ha jól van beállítva a guest-en a hálózat persze).
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- OLED TV topic
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Telekom mobilszolgáltatások
- További aktív témák...
- Huawei Watch GT2, 1 Év Garanciával
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest