Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Attila2011 #19293 üzenetére

    csak azért szoktam pont a károliból idézni, mert azt mindenki elfogadja "hiteles" fordításnak

    "hatalmában áll embert teremteni akár szülők nélkül is"
    persze, de a kérdés pont ezért nem is erre próbált irányulni
    hanem én vmi olyasmire gondoltam, hogy elvileg ádámék lázadása után is teremthetett volna mondjuk 1 másik "első" emberpárt
    akik ha nem lázadnak, akkor most mindenkinek jobb lenne
    nekünk is, istennek is
    (de ha csak addig bírtak volna ülni a seggükön, amíg megszületik az első pár gyerekük, talán még akkor is jobb lenne)
    ádámékat pedig akár meg is ölhette volna, vagy csak simán hagyhatta volna őket utód nélkül meghalni vhol a paradicsomon kívül
    de vmilyen oknál fogva mégsem tette
    és én azt firtattam, hogy ugyanezen ok "megengedné"-e azt, hogy a felmenőink nélkül teremtsen meg bennünket?

    "A következő kérdésre szerintem már válaszoltam. A Szentírás azt mondja, hogy nem. "
    oké, ez végre 1 világos (és nem meglepő) válasz
    csak akkor számomra (és még 1-2 teremtménye számára) ez a történet itt ér véget

    "Új eget és új földet láttam. Az első ég és az első föld ugyanis elmúltak, és tenger sincs többé.
    Ebből egyértelmű, hogy nem erről a földről van szó."

    és talán nem is erről az általunk ismert vmelyik tengerről:)
    mert ha megnézed pár sorral visszább, akkor ez valszeg ugyanaz a "tenger" amelyik kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.
    namármost sztem ezek a tenger által kiadott halottak nem a vízbefúlt halászokat és tengerészeket jelenti
    mert egyrészt ugyan miért lennének ők külön is kiemelve a többi meghalt közül?
    másrészt meg valszeg ugyanezen "tengerből" láta a jelenések írója egy fenevadat feljőni...akit csodálván, az egész föld követe
    persze az is lehet, hogy a sátán eme kifutófiúja tényleg vmelyik tengerünkből emelkedik majd ki, de én vhogy inkább arra tippelnék, hogy ez is jelképesen értendő
    ...bár ennyire már régen nem vagyok benne ezekben a dolgokban:)

    de akár anélkül is, hogy ennyire belemerülnénk:
    isten eredetileg ide, erre a földre szánta/teremtette az embert...miért is akarna változtatni ezen a szándékán?
    vagy bármelyiken?

    "Idő pedig van a világban."
    sztem meg nincs
    csak mi találtuk ki, mert valóban megkönnyíti a dolgunkat
    de igazából sztem csak változások vannak, de vmiféle idő ami telik-múlik, az nincs
    bár ez most mellékes is
    (azt azért némileg meglepve hallom, hogy "komoly" tudósok között is van olyan, aki szerint szintén nem létezik:)
    ezt nem tudtam)

    "olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben"
    kérdés, hogy mennyiben?
    egy az egyben (azaz az eredetileg embernek megteremtett emberek gyakorlatilag angyalokká fognak avanzsálni? megint ugyan miért tenne ilyet isten??), vagy csak bizonyos tekintetben?

    "Az angyaloknak pedig nincse fizikai szükségletük."
    erről az a bizonyos elbukott egyharmaduk tudna bővebben mesélni
    sztem a rendelkezésünkre álló infók alapján "teljes értékű" az a fizikai test amit képesek felvenni...tehát annak minden szükségletével együtt

    "De látom érdekel a téma"
    érdekelni igazából 6-7 évvel ezelőtt érdekelt:)
    ma már inkább csak nosztalgiázgatok
    a linket köszönöm, de bármilyen könyv is csak egyetlen másik ember véleménye
    amit éppen az a szerző összerakosgatott magának
    saját szavainkkal szívesen beszélgetek ezekről a dolgokról bárkivel, de 1 emberre (ráadásul 1 ilyen "egyoldalú társalgásra", mint a könyve elolvasása) nem szánok ennyi időt

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák