Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    válasz ltibor #39646 üzenetére

    Elképzelhető, hogy felvevőd kódolva rögzít (szinte biztos) és a lejátszáshoz a mediacard-ot használja. Ezt úgy tudod kipróbálni, hogy felveszel valamit olyan csatornáról, ami nincs analógon, azaz problémás. A felvétel után áramtalanítasz, kiveszed a mediacardot és a modult, majd bekapcsolod a felvevőt és megpróbálod lejátszani. Ha nem tudja lejátszani, akkor a felvevő a lejátszáshoz is a mediacardot használja és nem saját titkosítási eljárással kódolja a felvételt.
    A probléma ebben az esetben abból adódhat, hogy a szolgáltatók időnként kódkulcsot váltanak, amit az előfizetők nem vesznek észre, mert a kártya kódváltás előtt befrissül az új kódra (kulcsra). Ez jellemzően havonta szokott történni, de úgy tudom, hogy pl. upc direct esetében hetente. A kábeles upc-ről nincs infó, de elképzelhető, hogy a felvétel és a lejátszás között volt kódváltás, a kártya frissült is. A felvétel persze a régi kóddal (kulccsal) készült, a kártya frissült, az új kód felülírta a régit a kártyán, így a régi kód már nincs a kártyán, ami szükséges lenne a dekódoláshoz.
    Ha ez így van, akkor nem nagyon lehet mit tenni ellene.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    Egy ki segítségre lenne szükségem budapesti dvb-c config file készítéshez. A dvb-c frekvenciákat sikerült kinyomoznom, mivel ez a upc hivatalos oldalán elérhető. Azonban itt nem találtam meg az SR és QAM értékeket. Ezek egy részét korábbi hozzászólásokból és egy régebbi lementett NIT táblából sikerült kinyomoznom, de sajnos hiányos a lista:
    112 6900 QAM-256
    120 6900 QAM-256
    128 6900 QAM-256
    220 ?
    314 6900 QAM-256
    322 6900 QAM-256
    330 6900 QAM-256
    338 6900 QAM-256
    346 6900 QAM-64
    570 6900 QAM-256
    578 6900 QAM-256
    586 6900 QAM-256
    594 6900 QAM-256
    602 6900 QAM-256
    610 6900 QAM-256
    618 6900 QAM-256
    626 6900 QAM-256
    666 ?
    674 ?
    682 ?
    690 ?
    698 ?

    A kérdőjelesek esetében nem sikerült kinyomoznom az SR és QAM értékeket. Ami még kérdéses, hogy a 346 MHz esetében valóban 64 a QAM érték? Vagy ez azóta 256 lett? Digikábelen (ez van itthon) az alacsonyabb frekvenciákon csak 6000 az SR érték. UPC esetében minden 6900, vagy itt is van 6000?
    Csütörtök délután megyek egy upc-s rokonomhoz, akinél meg kell vizsgálnom a frekvenciákat, hogy mindenhol rendben van-e a jelminőség és a jelszint. Mivel még nincs tévéje, de éppen azt akar venni, így számítógéppel és dvb-c tunerrel mérek. Sajnos a mérésre csak korlátozottan áll rendelkezésre idő, így kész config állománnyal akarok menni, nem lesz időm NIT táblát elemezni és abból kivadászni ott az értékeket. A kérdőjeles frekvenciákkal kapcsolatban nem maga az SR és QAM érték a kérdés, hanem inkább az, hogy itt is igaz-e minden esetben a 6900-es SR és a 256-os QAM?

  • zichie

    senior tag

    Pénteken egy UPC-s ismerősömnél netbook-al és dvb-c tunerrel lekerestem a muxokat. Eddig úgy tudtam, hogy a kábeles upc csak nagrát használ, de meglepődve tapasztaltam, hogy a kódolt csatornák esetében a nagra mellett már conax (caid: 0B00) is megy. Mióta használ a upc conax-ot (a nagra mellett)? Erről a upc honlapján semmilyen infót nem találtam, de itt a fórumban sem. Ebből feltételezem, hogy nemrég kerülhetett rá a csatornákra.
    A diginél nemrég az irdeto jelent meg a nagrák mellett. Lehet, hogy hosszútávon mindkét szolgáltató meg akar válni a nagrától?

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Zitronensaft #46232 üzenetére

    A "boxból kiveszem a kártyát és saját régebbi vagy olcsó eszközben használom" más szolgáltatók esetében működhet, de a UPC esetében nem, itt szinte biztos, hogy párosítás lesz, továbbá külön conax kártya sem lesz, mivel van mediacard.
    Az előfizetőnek kell alkalmazkodnia a szolgáltató igényeihez, elvárásaihoz és szabályaihoz.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    válasz Zitronensaft #46235 üzenetére

    Conaxnál is van, pl. a műholdas "T" párosít. Ezt a szolgáltató dönti el. Én korábban fibernetes voltam, ahol ki tudtam venni a kártyát a boxból és saját conax modullal használtam. Ezért írtam, hogy más szolgáltatónál működik.

    [ Szerkesztve ]

  • zichie

    senior tag

    Ma délelőtt helyeztem üzembe egy ismerősömnél az új tévéjét. Behangoltam a digitális csatornákat. Nincs neki sem stb-je, sem mediacardja. Örültünk, hogy levették a kódolást a Filmbox csatornákról: Filmbox Extra HD, Filmbox Premium, Filmbox Family, Filmbox Plus.
    Feltételezem, hogy sajnos ez nem végleges. Kódolatlan Filmbox hétvége van, vagy véletlenül maradtak nyitva?

  • zichie

    senior tag

    Az unokanővérem UPC-s, albérletben lakik, tavasszal vett lapos tv-t (CI+ -os). Behangoltam neki a digitális adásokat, amikből több, mint 20 csatornát tud nézni, mert kódolatlanok. Analóg adásokat nem lőttem be, mert nem láttam értelmét.
    Most megkereste őt egy UPC-s üzletkötő, aki mondta, hogy az analógot le fogják kapcsolni és a digitális adásokat csak settopbox segítségével tudja nézni, ezért mindenképpen kell neki majd box. Én mondtam neki, hogy a UPC-s üzletkötő hazudott neki, mivel eddig is digitális adást nézett, a kódolatlanokat.
    Két tv van az albiban, az egyik valóban analóg képcsöves, ehhez értelemszerűen kell majd STB, de a dvb-c tuneres készülékhez nem. Felvetődött bennem a gondolat, hogy az analóg lekapcsolása után a UPC esetleg meglépi azt, hogy lekódolja az eddig nyitott digitális csatornákat. Erről van valakinek tapasztalata? Lehet, hogy ezért akarja az üzletkötő mindenképpen rábeszélni a settopbox-ot?
    Ha igaz a lekódolás, akkor mindenképpen kell bérelnie kell majd mediacard-ot. Ő nem akar settopbox-ot, továbbra is a tv digitális tunerjét akarja használni, mint eddig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák