Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    Sziasztok!

    Összetett problémám lenne, egyrészt UPC-specifikus, másrészt azért hardveres kérdés is (plusz még egy hardveres hiba, ezt a legvégén írom majd)

    A UPC-nél vagyok, digitális csomag, és szeretném a jégkorong-meccseket (NHL) felvenni, amire persze a set top box is megfelelő lenne, csak a nekem tetszőket szeretném is megtartani ( (a gyári UPC set top boxból viszont nem lehetséges kinyerni a felvételt) Pont ezért van is amúgy egy USB media felvevőm, csak azért az elég macerás (akkor a háttérben még egyszer le kell játszatni a meccset, majd utána még át is kell kódolnom mert helyből nem tud mp4-et, stb)
    Szóval több megoldást is el tudnék elvileg képzelni, de nem igazán értek hozzá melyik mennyire reális, ebben kérnék segítséget (és lehet hogy más topic (is) kell hozzá)

    (1) beszerzek egy olyan set top box-ot (van egyáltalán ilyen?) ami egyrészt benyeli a UPC kártyát, másrészt tud adást olyan módon rögzíteni amit mondjuk egy pendrive-on tána á tudok vinni a gépemre
    _Ha_ létezik ilyen, nekem ez tűnne a legpraktikusabbnak. Létezik ilyen?

    (2) beszerzek egy winchesteres asztali médiafelvevőt (vagy ezek már kihaltak? :) ) Ezt rákötöm a set top boxra, beállítom hogy mikor vegyen fel, aztán ha akarom a felvételt átviszem PC-re.

    (3) beszerzek valami sokkal jobb PC-re köthető médiafelvevőt mint ami most van, de akkor olyanra lenne szükségem amit lehet időzíteni, különben majdnem ott leszek ahol most vagyok, azaz még egyszer le kellene játszani a meccset, ezt szeretném kiküszöbölni (csak akkor plusz macera hogy a PC-nek is működnie kell, lényegében lesz egy csomó fölösleges üresjárat)

    * * *

    Az előzőtől független, de mégis kapcsolódó problémám, hogy a UPC-től kapott set top boxom egy ősöreg Thomson (legalábbis asszem, mindenesetre ilyen: [link])
    Pár hete nem hajlandó felvenni... elvileg jelzi az adásnál hogy megy a felvétel, gyakorlatban meg nem történik semmi (van még rajta szabad hely)
    Ilyenkor lehet valamit tenni házilag? (a UPC-t még nem akartam hívni mert van rajta még sok felvételem, ha kijönnek és végül csere lenne belőle akkor azokat buknám, szóval először le kell mentenem róla a dolgokat)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák