Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat.
    Hátha a UPC-s képviselők is látják, olvassák ezt, nekik is segítség lehet.

    Már évek óta, mióta bevezették használom a UPC Mediacard-ot.
    Eddig nem is volt semmi problémám a szolgáltatással, minden tökéletesen működött.

    Viszont valami oknál fogva kb 2-3 hónapja jelentkezett egy olyan hiba, hogy a TV kiírta, hogy "Kódolt csatorna", helyezzem be a kártyát, mivel nem érzékelhető.

    Na mondom ez meg micsoda, ne szórakozzunk :)
    Kihúztam-visszadugtam, működött, aztán fél óra valamikor 1-2 óra múlva ismét produkálta ugyanezt. Aztán ez 1 hét múlva odáig fajult, hogy egyáltalán nem volt hajlandó érzékelni a kártyát.
    A TV valóban nem látta a kártyát, nem érzékelte, hogy be van helyezve a CI+ kártya.

    Telefonáltam is a UPC-nek, abszolút segítőkészek voltak, végigpróbáltuk azt amit távsegítségben meg lehet oldani, de semmi sem segített.
    Így maradt a helyszíni javítás.
    Rövid időn belül sikerült is időpontot foglalni ami Nekem is és a társaságnak is jó.
    Időben jöttek, segítőkészek voltak, tényleg meg akarták oldani a problémát.

    Kaptam egy új CI+ modult és egy új kártyát, ki is próbáltuk, működött.
    Rá pár napra ismét jelentkezett ugyanaz a probléma, hogy csak úgy eldobálta a jelet. Ami különbség volt, az az, hogy a TV látta a CI+ modult, ki is írta, hogy UPC, de nem volt hajlandó a képet dekódolni.
    A kártya ki és be helyezése megoldott a problémát, egy rövid ideig, rapszodikusan valamikor fél óra, valamikor 1-2 óra elteltével ismét jelentkezett a "Kódolt csatorna" felirat, de a kártyát érzékelte a TV.

    Gondoltam, hogy felesleges hívni a társaságot, mert max megint kijönnek, kicserélik a kártyát és kész.
    Valamint a TV-t is vihetném akár szerelőhöz, hogy átnézzék, hogy van-e valami gondja. Amit azért nem gondolok, hogy lenne, mert 1 évig semmi ilyen jellegű probléma nem volt. Korábban egy másik TV-vel használtam a mediacardot.

    Aztán azt vettem észre, hogy a CI+ modulban a UPC-s dekóder kártya nem teljesen illeszkedik, vékonyabb a kis fehér kártya, mint CI+ modul tokjának nyílása.
    Gondoltam egy próbát megér az, hogy "megvastagítom" a kártyát, mögé helyeztem egy kis éket (vékonyat, nincs még 1 mm vastag sem). Konkrétan a kártya hátoldalára ragasztottam pár csík celluxot :)

    Csodák-csodájára azóta nincs semmi probléma, soha nem veszíti el a jelet, nincs "Kódolt csatorna" felirat....stb.

    Esetleg akinek hasonló problémája lenne, ilyen módon tehet egy próbát, hátha Neki is megoldja.

    Üdv:
    Tanisz

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák