Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    válasz hcl #42177 üzenetére

    Nem egy malomban őrölünk. Ami egyébként nem baj csak jól őröljünk mindketten. :)

    Csak erre reagálnék mivel pont ezt kiveséztem régebben:
    "Meg amikor ugyanazon a hardveren 2x annyi az akkuidő egy minimálabb Linuxszal"

    Ez totál igaz ha a Te felhasználásodat vesszük.
    És azonnal elvérzik ha a fészbukos 4k videós böngészős torrentes gamer usert nézzük.
    De, és megint itt a de, most én felhasználói desktopon lovagolok, ami szerintem töklogikus mivel az átlaguser nem arra használja amire te. Őt hidegen hagyja a bérelt szerveren futó vm, azt se tudja mi az, meg nem futtat otthon szervert se egy 15 éves minimálkoncepciós pc-n mert vett egy konyhakész nast.
    Hanem média, és böngészés, én erről beszélek, nem a szerver meg egyéb ilyesmiről.

    Itt egy általam pár éve mért, igen pontos eszközökkel történt mérési eredmény.
    Ragyogóan modellezi a tökátlagos felhasználást.
    És ezt már megbeszéltük a blogom alatt ahonnan a képet beemeltem ide, valószínű driver vagy egyéb probléma áll a háttérben, nade ez megint csak totál hidegen hagyja az egyszeri usert.
    Toronymagasan veri a W10 a Linuxomat.
    (nem kizárt hogy az anomália egyedi és csak nálam jelentkezik a naprendszerben, de mivel én mértem, én teszteltem ezeket 1 órán keresztül, így én magamnak hiszek)

    Ennyit az átlagfelhasználás energiatakarékosságáról.

Új hozzászólás Aktív témák