Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kpityu2

    őstag

    válasz tordaitibi #42178 üzenetére

    Ez szinte biztosan driver probléma. A linuxos driverek a legritkább esetben képesek optimálisan kihasználni a videokártya képességeit, ennélfogva a CPU-t tekerik. Sokszor nem is lehet észrevenni, mert a driver elrejti, hogy a GPU-t vagy a CPU-t használja az adott feladathoz. A linux előnyét én inkább az "egyfeladatos" felhasználásnál látom (mondjuk a böngészés, videonézés idetartozna ha volna rendes driver, az Androidnál és a médiaboxoknál ezt megoldották), mert az adott feladathoz lehet optimalizálni a rendszert és nem akar "mindentis" csinálni közben. Ezek miatt én nem is hiszek az univerzális linux desktopban, mert nem csorog vissza bevétel a hardvergyártókhoz és a szoftverfejlesztőkhöz. Márpedig mint tudjuk, a szocializmus építése közben enni is kell. :D

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz tordaitibi #42178 üzenetére

    Több gond is van.
    - az átlagusernek lehet, hogy laptopja van
    - hogy a te 1db mérésed szerint ez a fogyasztás, az csak 1 gépet jelent Én azért pár hardveren ezt megnéztem. BTW szerintem is az lesz, hogy SW render módban ment az ablakkezelőd :)

    Amúgy pont ezt mondom : VPS-t egyre több "átlag" felhasználó vesz, és egyre többen kezdenek el valamilyen cuccot Raspberry alapon.
    És ott van pl. a mini PC-d, aminél igencsak lényeges a RAM mennyisége ;)

    Illetve pont az átlaguser örülne legjoban, ha nem kéne az OS támogatottsága és igényei miatt gépet cserélne, mert pont az általad emlegetett réteg szeretne 10 évig használni egy vasat. Pont ez az a réteg, akik inkább böngészőznek, meg filmet néznek, és ez alá kb. mindegy, hogy mi az OS. De ha elmegy kevesebb hardveren, akkor ugye a usernek ez csak jó.

    "azt se tudja mi az, meg nem futtat otthon szervert se egy 15 éves minimálkoncepciós pc-n mert vett egy konyhakész nast."
    Azon is Linux fut :D
    Meg a routerén, a TV-jén, a telefonján az Android alatt, a szerveren, amiről a poreszt nézi, meg a médiaboxán is, ha van neki :) Windows meg tud futni x86 PC-n :D

    @kpityu2 : "az Androidnál és a médiaboxoknál ezt megoldották), "
    Kodi, Open/Libreelec is :)
    Pont nemrég csináltam ilyet, hogy valami 8 magos, 2GB RAM-os médiabox, amin évek óta nincs supportált droid, SD kártyáról nagyon szépen futtatta a Kodi-t, és lehetett vele 4K-t is nézni, ahogyan droiddal. Azt valaki összerakta, és azt össze lehetett volna rakni mezei Ubuntura is, csak tudni kéne, hogyan.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák