Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Starchm

    őstag

    válasz kukulec #15007 üzenetére

    Aramkimaradasnál egy túlfeszvédő mit ér? Igyis úgyis elmegy az áram a gép alól :D
    Neked egy szünetmentesre lesz szükséged.
    Lehetőség szerint mérd meg egy fali fogyasztásmérővel a géped max terhelés mellett és ehhez add hozzá a monitorod vagy használj egy online kalkulátort( Topik összefoglaló) és add meg, ez alapján majd csicso fog valami jó cuccot ajánlani ha létezik olyan ami megfelel a célra.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz kukulec #15009 üzenetére

    Kár többféleképp is keletkezhet egy PC-ben, HDD-ben:
    - az említett feszültségingadozás se a túl alacsony se a túl magas nem jó
    - ha egy pillanatra elmegy az áram majd visszajön sokszor ez sem tesz jót - ezt pl. a hűtőgép kompresszora nem szereti, a tartós áramszünetet jobban bírja -
    - ha éppen adatmozgatás van a HDD-én akkor az sérülhetnek az adatok egy áramszünet esetén

    A sima feszvédők a túlfeszültségtől védik meg a rá kötött eszközöket, de az áramszünettől nem és viszonylag drágák is ezek az eszközök tehát nem sokkal drágább egy olcsó szünetmentes tápegység mint egy feszvédő. Egy feszvédő kb. 5k de szünetmentes tápegység van már 11k-ért is ami már több dologtól is tud védeni:
    - magától a feszültség ingadozástól anélkül, hogy lekapcsolná a rá kötött eszközöket hiszen ilyen esetben egyszerűen bekapcsol az inverter ami a UPS-ben van és korrigálja a feszültséget
    - áthidalja a pillanatnyi áramszünetet - szerintem ez a legfontosabb tulajdonsága
    - tartós áramszünet esetén pedig egy PC-ét amint van valamilyen operációs rendszer egy telepített szoftver segítségével le tudja állítani szabályosan még azelőtt, hogy az akkuk lemerülnének

    Egy PC fogyasztásának a kiszámolására ez a kalkulátor jobb: [link] egy kicsit még ez is felé lő a fogyasztásnak kb. 10%-al, ehhez még hozzáadod a monitor fogyasztását ami átlagban kb. 50W (van ami ennél kevesebbet fogyaszt) és megkapod az elméleti maximális összfogyasztást.

    Ehhez az értékhez érdemes egy 30%-ot hozzáadni és akkor tartási képességű UPS szükséges.
    pl. egy monitorral együtt 300W alatti összfogyasztás esetén egy600VA-es 360W tartásra képes UPS is elég lehet pl.: Kstar Micropower 600VA LED (KS-MP600LED) 11k-ért.

    Sima feszültségvédőt pl. feszültségvédős elosztót olyan eszközöknek vennék amik jobban bírják az áramszünetet vagy kevésbé probléma ha elmegy az áram pl. tévé, erősítő stb.

    Ha az összfogyasztás alulról súrolja a 400W-ot akkor legalább egy 800VA-es 480W tartásra képes UPS kell.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz kukulec #15011 üzenetére

    Nem jellemző. Bár ha az a tápegységed amit a profilod alatt van az nem egy mai darab FSP Blue 400W-os, de ezzel a KSTAR-ral szerintem simán elmenne.

    Vargáné és TSA tápegység valami Codegány stb. ósdi darab esetleg egy nagyon régi vagy gagyi UPS-el esetleg lehet probléma.

    Amúgy a puding próbája az evés: ki kell próbálni persze nem max terhelésen de bekapcsolt gép és monitornál kihúzod a konnektorból és kész megnézed mit tud.

    Ha viszi akkor nincs gond, ha levágja a gépet akkor nem szeretik egymást, sajnos erre nincs kézikönyv melyik UPS melyik táppal működik együtt szépen.

    Érdemes magán személyként Online intézni a vásárlást és ha nem jó akkor visszaviszed és egy szinuszosat veszel pl. a legolcsóbb szinuszos az amit korábban is linkeltem: PowerWalker VI 800 SW 34k-ért.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz kukulec #15013 üzenetére

    Szinuszos Eaton-t is linkeltem 41k-ért: Eaton 5S 700i (5S700i)
    IEC konnektoros - nem normál konnektoros - szükség lehet átalakítóra: [link]

    A lényeg, hogy kvázi szinuszos UPS már van 11k-tól de szinuszos 34k-nál kezdődik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák