Új hozzászólás Aktív témák

  • Timyyy

    őstag

    Pár hete lecseréltem a kb 9 éves régi buta tévét egy Samsung UE50NU7022KXXH-ra.
    Aztán több csalódás is ért nagyon hamar....

    Szóval a fos régi tévém egyszerűen több funkciót tudott, mint a samu, és ezek bizony hiányoznak... szóval a lista:
    - alvás időzítő!!!!?!?!?!?! - álmomban sem gondoltam volna, hogy ma enélkül forgalmaznak tévéket?! mivel minden este tévére alszom el, ez a legnagyobb gondom, utólag valahogy meg lehet oldani a magától kikapcsolást? hja mert gyárilag 4 óra inaktivitás után lövi le magát, és ez az érték nem szabályozható....
    - a régi tévémen ki tudtam kapcsolni a kijelzőt, csak a hangját hallgattam esténként, amikor már elaludtam volna rá, a samu ezt szintén nem tudja
    - a f@sz@ fadobozos, brutál hangzású hangfalaimat adhatom el, mert nincs JACK csatlakozó, mással meg nem működik rendesen az átjátszás, vagy éppen ha mégis, hangot nem tudok szabályozni... szóval vettem egy soundbart, amivel szintén nem működik jól!
    - tehát a tv adás hangja frankón szól rajta (HDMI-n összekötöttem őket), de ha a tévé usb-jéről néznék filmet, azt a hangot már nem viszi át, ahogy azt sem, amikor DLNA-n PC-ről küldök rá filmet - ezekre marad a doboz hang..... megoldás van???
    - néha random nem játszik le filmeket, a 4K-t pl nemtudom átküldeni rá gépről, mert azt írja nem támogatott formátum, vagy frissítsem a tévét (a legújabb elérhető frissítés van rajta)
    - és ami a leginkább felfoghatatlan számomra, hogy ha pendrive-ról nézek filmet, sorozatot bármit, azt feliratozza a tévé angolul!!! úgy, hogy nincs sem ráégetett felirat, sem mellékelt .srt fájl, sem semmi, pc-n be se tudnám kapcsolni, szóval ez a tévé valamilyen funkciója, de az összes beállítási helyen, ahol feliratokat lehet szabályozni, kikapcsoltam mindent, és így is odafossa a videókra!!!

    Úgyhogy egyelőre visszasírom a fos tescos blaupunkt tévémet... :O azzal egyszerűen ment minden, úgy ahogy nekem kellett... :O
    Valaki nálam okosabb remélem tud ezekre megoldást, mert még azon is gondolkozom, hogy visszacserélem a régire :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák