Új hozzászólás Aktív témák

  • Sensut

    őstag

    válasz speki1982 #16310 üzenetére

    Nem, hát az tiszta, hogy ez a játék, ebben a formában nem több egy olcsó fejtörőnél. Nem tudom milyen regények lehetnek az alapja, de aki ezt a "sztorit" játékra vitte, annak elképzelése sincs arról, hogy miként kell adaptálni egy darabot, vagy egyáltalán mi az a forgatókönyv. Bemásolni csupán a párbeszédeket két karakter közé az nem elég, a cselekményt először értelemre kell bírni hogy a játékosnak legyen egy elképzelése arról, amibe belecsöppen, majd alakítja benne a saját sorsát. Nem hogy össze vissza szőjük a pályákat mindenféle összefüggéstelen feladatokkal, amikről azt se lehet tudni ki a megbízó, vagy ki miatt szaródik el éppen valami, bazmeg találd ki ha tudod. Na de ott vannak azok az értelmetlen, túlzásba vitt teleportok, melyek csak úgy a logikai értelmen túl áttesznek egy másik helyre valamiért. Na de miért kerültem én ide - erről se szó se beszéd, csak töprengsz hogy vajon mi járhatott a szerző fejében, vagy vajon mennyit szívhatott amikor ezt ide tette. Látom a leírásban agyon magasztalják, vagy maga szerző agyon magasztalja a játékot, de sajnos abból a sok dumából alig vetíthető át valami a játékra, mintha a játék maga csak egy csupasz vázlata lenne a leírásnak. Nem az első eset, amikor egy mod jó is lehetne, de a hozzá nem értés a kukába küldi azt. A mod elgondolása nagyon jó, viszont a kivitelezése túl nagy falat volt az alkotójának és így nem lett egyéb egy nagy káosznál. Egy ilyen játékot akár Stalker 2-ként is el tudnék képzelni, na de rendes forgatókönyvvel és ember elé való történetvitellel. Ez így sajnos felejtős lesz, legalább is számomra.

Új hozzászólás Aktív témák