Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sidorovich

    senior tag

    Sziasztok!

    A Telekomos router wifije elég gyenge már a hálószobában, Chromecast alig működik és a telefonok is néha ledobódnak. Szerencsére UTP kábel be van húzva a szobába ami Xboxnak, PC-nek jó, de az előbb említett eszközöknek egy erősebb WiFi kellene. :)

    Mivel hálózati eszközökben nem annyira vagyok jártas, ezért tanácsot kérnék: access pointra, vagy repeaterre, vagy mire van szükségem ezek alapján?

    Így első keresgélésre ezt találtam: ASUS RP-AC53 AC750 kétsávos vezeték nélküli jelismétlő

    Ebbe elvileg bedugom csak az UTP-t, akkor ugyanazt a WiFi hálózatot szórja mint a router a nappaliban? Semmit nem is kell állítgatni rajta? :)
    Olyat esetleg tudok ajánlani ha van ilyen, amin több Ethernet csatlakozó is van? Tehát egyfajta switch és WiFi erősítő egyben. A szobában van egy PC és Xbox, azoknak jó lenne, ha maradhatnának kábelesen, de a WiFi only eszközöknek viszont jó lenne egy erősebb vezeték nélküli hálózat.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Sidorovich

    senior tag

    válasz mezis #36521 üzenetére

    :DD

    Köszönöm a tippeket! Felraktam a "WiFi-elemző" by Abdelrahman M. Sid appot (500k+ letöltés).

    Az egyik dolog, ami számomra is kijött belőle, hogy kb. a legrosszabb csatornán van a Telekom router. Egyébként -50 és -65 közötti dBm-et mér az alkalmazás. Ezen kívül van még hasznos infó, amit meg kellene néznem?
    Elég részletes egyébként az alkalmazás, lehet megveszem a Pro változatot. (csak egy ezres) :R

    A másik problémám, hogy nem tudok belépni a Telekom router admin felületésre. Próbálom a usert és jelszót ami az alján a matricán van, de login után megint a login képernyőn vagyok, nem is írja, hogy rossz lenne a jelszó vagy ilyesmi, nem is emlékszem rá, hogy valaha megváltoztattam volna. Újraindítást, hard resetet próbáltam már, szóval jövőhéten szerintem felhívom őket új routerért. :F

    #36523 gombilaci1: Köszönöm a tippet, de mivel utp kábel be van húzva a falban a szobába, nem lenne egyszerűbb (és valószínűleg jobb) eredmény ha a kábel végéről szórná egy Access Point ugyanezt a WiFi hálózatot? Akkor annak forrása itt lenne a szobában, míg az új router ugyanúgy a nappaliból szórná a jelet, ami a panel vasbetonon keresztül már nem biztos, hogy sokkal erősebb lenne a szobában.

    [ Szerkesztve ]

  • Sidorovich

    senior tag

    válasz mezis #36530 üzenetére

    Ez lett volna a következő kérdésem, hogy a WiFi AP az ugyanazt a hálózatot (SSID) szórja-e. Ideálisan én ezt úgy képzeltem el, hogy az eszközök mindig a közelebbi/erősebb jelű adóhoz csatlakoznak, és ha kimegyek a nappaliba a Telekom router mellé, akkor "átmegy" arra az eszköz. Az nem annyira praktikus megoldás, hogy 2 WiFi hálózatunk legyen és mindig váltogassam attól függően mikor hol vagyok. :(

    Szóval ilyen megoldásra létezik eszköz? Vagy ezt tudja a WiFi AP is?

    Például itt van ez: NETGEAR WAC124 AC2000 Dual Band 4x4 Wireless Access Point

    Ha erre rádugom az UTP-t a falból (ami a nappaliból a router egyik LAN-járól jön), akkor erre az eszközre még vezetékesen rá tudom dugni a PC-t és Xboxot, valamint ugyanazt a WiFi hálózatot szórná itt bent a szobában mint amit a nappaliban a Telekomos router? Tehát nem kell váltogatni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák