Új hozzászólás Aktív témák

  • suraki

    tag

    válasz madgie #299 üzenetére

    Nem véletlenül írtam, hogy elsimerem mint negatívumot. De csak mint átmeneti megoldást, áthidalásra.
    Ide csak szüleimet tudom példának hozni: saját bevallásuk szerint is könnyebben boldogulnak az OSX-el mint előtte a magyar Winnel....pedig nem beszélnek angolul és elfogultságról (bármely irányba is) nehéz lenne estükben beszélni. :) Aki nem is akarja megérteni a redszert az persze nem is fogja, legyen az akármilyen fajta.

    Sztem is kicsit túlragoztam. Kösz az eszmecserét. :R

  • Feruendios

    aktív tag

    válasz suraki #301 üzenetére

    Ennyi OFF között azért megjegyezném ez a gép most tényleg szép lett. Azért az Apple találta ki mai kezelői felületet amit a PC-n is használunk.
    Ha valaki a audio/video/képszerkesztés/kiadványszerkesztés üzletágban dolgozik sokkal jobban jár egy Mac-el.
    Persze Windows-on is meglehet mindent csinálni sőt nagyobb a teljesítménye, de mikor egy katalógust szerkesztesz 3-4órája azért szereted biztonságban tudni, hogy ha elmented akkor az biztosra elmentődik. Igaz nekem se fagyot le a pc-m már vagy fél éve.
    Szerintem a Mac a stabilitása és az egyszerűsége miatt olyan népszerű.

    Egyébként meg a CAD programok PC-n sokkal jobbak mint Mac-en nem is beszélve a játékokról.

    A PC-t és a Mac-et nem lehet összehasonlítani mindkettőnek van erőssége és gyengéje és ezek nagyjából kiegészítik/átfedik egymást. Ami biztos Áram nélkül egyik sem megy.

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

  • majom2

    senior tag

    cucka:
    rosszul tudod, a klasszikus értelembe vett vírusok manapság eléggé visszaszorultak már. jelenleg inkább a trójaik élik a virágkorukat amik ugye teljesen másképp működnek. köszi a vírusajánlót, valószínűleg már olvastam róla. a régi vírusok működését elég jól ismertem, de az utóbbi 10-15 évben már nem foglalkoztam velük ilyen behatóan és azóta nagyon sok minden változott.
    nekem sem vírus parám van, hanem elég sok rossz tapasztalatom sajnos. szuper h neked nem fertőződött még meg a géped, kívánom h maradjon is így. ugyanakkor az h nem találsz rajta semmi, még nem jelenti azt h nincs is rajta semmi. én ilyen online vírusvadászokat is egy kicsit fenntartással fogadnék. végülis egy vírus akkor működik jól ha észrevétlen. például a sokat hallott belassulásokat is meggyőződésem h részben rosszul megírt vírusok okozzák. biztonsági lyukak pedig vannak dögivel még akkor is ha ezek szabad szemmel nem láthatóak, és ez alól a win7 sem kivétel.
    nem vagy következetes, mert te ugyanúgy gyüjtőnévként használod a vírus definíciót mint vehement69 a kékhalált (bár tény h ez utóbbi egy kicsit félrevezetőbb) :)

    OSX vs win7:
    a kezelőfelület szerintem is izlés dolga. nekem a win-el (többek közt) rendszerszinten van problémám. nem szeretem ahogy a win-nél a programok bele vannak nőve az os-be. ez később rengeteg problémát szokott okozni. nem szeretem a registryt mert csak egy hatalmas káoszfelhő. vagy hibás a koncepció vagy rosszul kivitelezték. nem szeretem az iszonyatos dll-poolt (nem rendszer dll-ekről beszélek), ami eredetileg jó ötlet volt, de mára sztem már látszik h nem működik. az osx ehhez képest egy sokkal átgondoltabb rendszer. nincs installshield és társai. nem kell installálni ahhoz h valamit ki tudj próbálni, stb. a nyelvi támogatás példaértékű. szó volt a globális helyesírásellenőrzésről. a biztonságot is már említettük. de millió apró dolog van még. ezen felül pedig le kell ülni egy ilyen gép elé és használni. és akkor mindenki megértené miről beszélünk.

    madgie:
    sztem az osx kitárgyalása része a történetnek. egy mac elválaszthatatlan része az osx, enélkül a vas is jórészt értelmét veszti. kicsit azért nem tetszenek az itteni tesztek, mert az os-t nem veszik figyelembe, csak a vassal foglalkoznak. ez sztem alapvető hiba egy mac tesztnél, ha a közönség jelentős része még csak hallomásól sem ismeri az osx-et.
    a magyar nyelvvel kapcsolatban teljesen igazad van. bár én ha lenne is angolul használnám, de egy Mo-on forgalmazott termékben legyen már ez benne. szégyen h az iphone-ban sem elérhető ez még.

    [ Szerkesztve ]

  • suraki

    tag

    válasz Feruendios #302 üzenetére

    Már hogyne lehetne összehasonlítani. Sőt össze is kell, ha valaki objektívebb képet szeretne kapni.
    A CAD terén annyiban igazadvan, hogy kisebb a spektrum amiből lehet válogatni és több nagy név is hiányzik (pl AutoCad, Microstation). De hogy PC-n jobbak lennének....aligha.
    Itt is megfigyelhető, ahogy a Mac egyre nagyobb hangsúlyt kap. Pl az Autodesk a tavaji évtől hivatalosan is támogatja a Parallelsen keresztüli AutoCad futtatást.
    De említhetném a Vectorworksöt, az Ashlar-Vellumot vagy a hazai feljesztésű ArchiCAD-et is, akik bizony Macre is kiadják a nem éppen kispályás CAD szoftvereiket.

    Ugyan ez igaz, a játékokra is. Sok a hiányzó de azért éhen nem hal aki feltétlen a számítógépén akar játszani:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Mac_OS_X_games

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz suraki #304 üzenetére

    Szvsz nem kell annyira erőltetni a játékokat Mac-re, 40k körül XBox 360-at kapni, azt legalább nem kell fejlesztgetni, emiatt kevésbé pénznyelő, mint a PC-t tuningolgatni (és minden megy rajta flottul, az újabb játékok is).

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #303 üzenetére

    rosszul tudod, a klasszikus értelembe vett vírusok manapság eléggé visszaszorultak már. jelenleg inkább a trójaik élik a virágkorukat
    Öö, visszaolvastam, mint ha pont ugyanezt mondtam volna én is, szóval mit tudok rosszul? :D

    szuper h neked nem fertőződött még meg a géped, kívánom h maradjon is így. ugyanakkor az h nem találsz rajta semmi, még nem jelenti azt h nincs is rajta semmi.
    Nincs semmilyen jele, hogy fertőzött lenne, a vírusirtó program nem talál semmit, ennél többet nem tudok tenni az ügy érdekében.

    én ilyen online vírusvadászokat is egy kicsit fenntartással fogadnék.
    A nagy vírusirtógyártó cégek netes keresőszoftveréről van szó: nod, kaspersky, ilyenek. Ezek nem lebutított változatok, ugyanazokat a legfrissebb definíciós file-okat használják, mint a rendes windows-os szoftver.

    biztonsági lyukak pedig vannak dögivel még akkor is ha ezek szabad szemmel nem láthatóak, és ez alól a win7 sem kivétel.
    Persze, hogy vannak, nincs 100%-osan biztonságos rendszer. Megmondom őszintén, én bízok abban, hogy a Microsoft a kritikus biztonsági hibákat időben javítja, eddig szerintem ez összejött. Ok, biztos találsz olyan egyedi esetet a múltban, amikor késtek valamilyen javítással, de ahol dolgoznak, ott hullik a forgács :) .

    nem vagy következetes, mert te ugyanúgy gyüjtőnévként használod a vírus definíciót mint vehement69 a kékhalált
    Ööö, hol? Ilyenre szoktam azért figyelni. A vírusirtó programot akkor is így hívjuk, ha nem csak vírusokat, hanem trójaiakat és férgeket is irt.

    OSX vs win7:
    Igen, vannak kevésbé jó dolgok a windows-okban, soha nem állítottam, hogy bármi tökéletes lenne. Azzal nem értek egyet, hogy komoly munkára nem lehet használni.
    Szerintem bármilyen modern és jól átgondolt oprendszert lehet munkára használni, ami támogatja az adott szoftvert és hardvert. Elboldogulok windows-on, elboldogulok linux-on, osx-en is elboldogultam, bár keveset használtam. Bármelyik rendszernek vannak erős és gyenge pontjai, sorolhatnánk napestig, univerzálisan tökéletes oprendszer nem létezik.

    sztem az osx kitárgyalása része a történetnek. egy mac elválaszthatatlan része az osx, enélkül a vas is jórészt értelmét veszti.
    Igazából nem elválaszthatatlan része. Azért elválaszthatatlan része, mert kizárólag így árulják őket a boltban, tehát ez elsősorban üzleti kérdés, nem pedig technológiai.
    Ez egyrészt jó dolog, mert ugye a mac-ek out of the box működnek, nincs kompatibilitási gond, másrészt nem jó dolog, mert az Apple teljes kínálata 3 fajta asztali gépből és 3 fajta notebook-ból áll. Ha nem találsz számodra megfelelő vasat ebben a szédítő kínálatban, akkor így jártál.

  • Matthu

    aktív tag

    válasz cucka #282 üzenetére

    Elmondom szerintem miért jobb Macen vágni. Főként azért mert a HD-t sokkal jobban támogatja, mint a PC-s vágószoftverek. Nagyon jók az Apple codecjei, gördülékenyen és gyorsan folyik a munka. Az Apple HDV codecjével olyan sebességgel vágom a HD anyagokat mint más szoftveren/platformon az SD(720x576) felbontást. Ráadásul mindehez nem kell erőmű. Az ProRes codec pedig szintén párját ritkítja.. Amikor pl. renderelek simán tudom mellette még használni a gépet, mert nagyon jól kezeli az OS az erőforrásokat. Régebben sokat vágtam PC-n, Edius, Liquid és társai. Sima SD felbontáshoz kiváló mindegyik. Amikor áteveztem a HD-ra, onnantól kezdtem érezni szükségességét a váltásnak. Ami a PC-n nekem nyögvenyelősnek tűnt az a Macen nagyon olajozott. Ez az én véleményem. Én ezt tapasztaltam. Mint írtam nekem nem azért van Macem mert szép, hanem mert amire nekem kell arra tökéletes.

  • szutyis

    tag

    válasz Matthu #308 üzenetére

    EDIUS Tökéletes szerintem HD-ra is:))))
    TV2 RTL-nek megfelel akkor azért szerintem nem lehet nagyon gagyi.
    Haver i920 + edius 1 óra avi 5 PERC :B

    [ Szerkesztve ]

  • Matthu

    aktív tag

    válasz szutyis #309 üzenetére

    Nem mondtam, hogy nem jó. Az a verzió valszeg régi volt. Az edius előnye, hogy az NX-hez van hardver kártya. Duna az pl final cut. Kinek a pap kinek a paplan.

    1óra avi 5perc. Milyen felbontásban, milyen bitrátával, hány kamera képe, mennyi effekt, ésatöbbi? Na de nem lényeg.

    Nekem jó a final cut:)

  • vehement69

    senior tag

    gyorsan még pár dolgot írok ide:

    érdekes, hogy sokszor 'milyen modern' kifejezésekkel illetjük az OS X-et, pedig ha pontosan akarunk fogalmazni, ez egy 9 éves rendszer, azóta csak frissítéseket kapunk - persze ezáltal jönnek új funkciók is, cserélik ki az alapvetőbb részeit az egésznek. lehet a Microsoftnak is ilyesmit kéne csinálnia, ahelyett hogy 3 évenként alapjaitól akarják megújítani az egész rendszert mind kinézetben, mind belsejét tekintve-ez a másik amit nem szerettem a Windowsokban, a következetlenség.

    az is egy említésre méltó dolog szerintem, hogy bárha az OS X biztonságosabb a szó azon értelmében, hogy kevesebb kártevő (de nem nulla!) létezik egyelőre erre a rendszerre, technikailag viszont ilyen (biztonsági) szempontból kb ugyanúgy van fényévekre a Windowstól, mint ahogy a Windows használhatóságban az OS X-től.

    akik meg az árral jönnek, hát ez kérem szépen egy prémium termék, ezért nem a saját kezűleg épített gépekkel kell összehasonlítani, hanem a hasonló kategóriás márka-gépekkel. és akármilyen furcsa is, a maga kategóriájában mindegyik Mac jó üzlet, eddig a Minire ez nem volt igaz, de azt is megújították. szálljunk már le erről a dologról, a minőséget meg kell fizetni (bár evvel kapcsolatban meg ugye ott van az, hogy az Apple is kurvul és egyre több és egyre nagyobb bakikat követnek el). ráadásul nem iMac-et meg Mac Pro-t kell először venni, ott a Mini, akármennyire is papíron kevésnek tűnik, szuperjó gép és mondom itt nem úgy működik (igen, ez ellen meg a PPC-Intel váltásos példa szól :D), hogy biztos elavul majd, meg biztos belassul néha, nem, megveszed és jópár évig kiszolgál, akár a legújabb aktuális rendszerfrissítésekkel is, nem kell azon aggódni, hogy lehet el is avul a géped stb, és még gyorsul is. ráadásul a mini igazán nem drága. és egy Mac nem úgy tartja az értékét, ahogy egy PC. ja és érdemes az új gépek kijövetelekor megvenni az embernek a saját kis almás szarját, mert olyankor 100ezreket lehet nyerni (én konkrétan 110-et nyertem ezen, áldom azóta is a szerencsémet hogy nem egy hónappal előbb vettem meg) ha meg valaki játszani akar, az tényleg ne Mac-et vegyen. vagy de, csak egy konzollal kiegészítve :) de inkább nőjjön fel :D

    szerk: off

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • majom2

    senior tag

    válasz cucka #307 üzenetére

    nekem úgy tűnt h kevered a dolgokat, de lehet h csak én értettelek félre. mind1, ezen nem veszünk össze... :)

    Nincs semmilyen jele, hogy fertőzött lenne, a vírusirtó program nem talál semmit, ennél többet nem tudok tenni az ügy érdekében.
    persze. ettől még bármi lehet azon a gépen, de nyilván itt lehetetlenség 100%-ra menni.

    "nod, kaspersky"
    a symantech-et is próbáld ki ahogy néztem _jelenleg_ az a legjobb.

    "a Microsoft a kritikus biztonsági hibákat időben javítja, eddig szerintem ez összejött."
    szerintem meg nem. emlékszel a google támadásra ami pár hónapja volt? azt egy olyan ie hiba tette lehetővé, ami az eddigi összes ie-ben szerepelt. ki tudja mióta tudtak már róla (de azt lehetett olvasni h régóta ismert volt a probléma), most persze a balhé miatt 2 hét alatt befoltozták. és csak a jó ég tudja hány ilyen van még. régebbről több olyan esetre is emlékszem ahol a ms fél-1év múélva reagált csak a kritikus hibákra. addig meg mindenki azt csinált amiket akart, hiszen publikus volt. és akkor nem beszéltünk még a nem publikus lyukakról...

    "Azzal nem értek egyet, hogy komoly munkára nem lehet használni."
    ezzel egyetértek, azzal a kitétellel h ettől függetlenül mindkét rendszernek megvannak a maga erősségei.

    "másrészt nem jó dolog, mert az Apple teljes kínálata 3 fajta asztali gépből és 3 fajta notebook-ból áll."
    részben szintén egyetértek. egy notebook jellegű cucc pl már régóta hiányzik a palettáról. minden más viszont szerintem megvan. vagy nem?

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #312 üzenetére

    a symantech-et is próbáld ki ahogy néztem _jelenleg_ az a legjobb.
    Régebben nagyon pocsék szoftvereket gyártottak, szóval fenntartásokkal kezelek bármit, ami Symantec :)

    most persze a balhé miatt 2 hét alatt befoltozták. és csak a jó ég tudja hány ilyen van még.
    Mondom, ahol dolgoznak, hullik a forgács is. Vannak egyedi esetek, amikor valóban eltolták Microsoft-ék, de nagy általánosságban úgy vettem észre, hogy a Vista óta nagyon komolyan ráfeküdtek arra, hogy a termékeik biztonságosabbak legyenek.
    Tökéletesen biztonságos rendszer nincs, nem is volt és nem is lesz. Júzerként mindent megteszek ez ügyben, amit megtehetek, eddig bevált.

    részben szintén egyetértek. egy notebook jellegű cucc pl már régóta hiányzik a palettáról. minden más viszont szerintem megvan. vagy nem?
    Nagyon sokfajta gép hiányzik a palettáról. Például notebook-oknál nincs normális árú nagyképernyős gép, mert a nagyképernyős gépekhez megvetetik veled a lehető legdrágább hardvert. Ha szükséged van bármilyen, asztali pc-nél megszokott bővítési lehetőségre, akkor megvetetik veled a munkaállomásukat, benne a lehető legdrágább hardverrel. Nincs workstation kategóriájú hordozható gépük, nincs normális ultrahordozható gépük (az Air az egy vicc, már bocs).

    (#308) Matthu
    Köszi, ez így tényleg meggyőző, végre egy normális válasz :) .

    [ Szerkesztve ]

  • majom2

    senior tag

    válasz cucka #313 üzenetére

    szóval fenntartásokkal kezelek bármit, ami Symantec
    szarnak tényleg szar, de a legjobb találati aránya ennek van. most csak erre koncentráltam.

    notebook-oknál nincs normális árú nagyképernyős gép
    a nagyképernyős mindenhol drága. itt mégdrágább. de ez mindenre elmondható. cserébe kapsz 7-8 órás üzemidőt, meg a szokásos körítést.

    Ha szükséged van bármilyen, asztali pc-nél megszokott bővítési lehetőségre, akkor megvetetik veled a munkaállomásukat, benne a lehető legdrágább hardverrel.
    ja. de pont az a lényege h nem bővíted mert nem kell... tudom ez pc irányból egy kicsit értelmezhetetlen, de tényleg ez van. mégis mivel bővítenéd?

    Nincs workstation kategóriájú hordozható gépük
    az milyen?

    ultrahordozható gépük
    ezt írtam én is... netbook akart lenni...

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #314 üzenetére

    a nagyképernyős mindenhol drága. itt mégdrágább. de ez mindenre elmondható. cserébe kapsz 7-8 órás üzemidőt, meg a szokásos körítést.
    Nagyképernyő alatt a 15"-os kategóriát értem. Idősebb embereknél hiába jösz a szokásos körítéssel meg üzemidővel, ha a sima 13"-os macbook képernyője egyszerűen túl kicsi nekik.

    tudom ez pc irányból egy kicsit értelmezhetetlen, de tényleg ez van. mégis mivel bővítenéd?
    Bármivel. Tv tuner, második hdd, raid, jobb hangjártya, amire szükség van. Nem pc szerelgetős pistikékről beszélek, hanem bármilyen, átlagostól csak kicsit eltérő igényről.

    az milyen?
    Erős processzor, nagy felbontás, tervezős videókártya, lást Hp nw sorozat, Thinkpad W sorozat.

    ezt írtam én is... netbook akart lenni...
    Én nem netbook-ra gondoltam, hanem rendes, komoly szubnotira.

  • <NewL>

    addikt

    válasz vehement69 #311 üzenetére

    az utolsó részt kifejtenéd? hogy nyertél rajta? nemértem

    There's an app for that

  • vehement69

    senior tag

    válasz <NewL> #316 üzenetére

    amikor kijött az alu macbook széria, 374-ről lement raktárűrítés miatt a fekete macbook ára 260-ra. minden egyes típus megújítás során hasonlókat lehet nyerni, bármelyik típusra igaz ez (iMac, Mac Pro stb).. persze az összeg eltérhet! ja és Magyarországon vettem, az egyik jónevű, X-szel kezdődő Apple boltban itt BPn (remélem ez nem minősül reklámnak, de ha nem akartok szívni és tényleg a jobb helyeken (nyugat íjú, júeszéj) elvárható színvonalú támogatást szeretnétek, az iJ kezdetű mellett csak itt érdemes vásárolni személyes (és sok más) tapasztalat alapján)

    bárcsak visszahoznák a fekete mekbúkot.. bárcsak :( vagy tőlem jöhet carbon is az alu mellett :D

    --

    cucka, itt egy idézet Tim Cooktól (azt hogy mennyire marketing duma/jó kifogás, hagyjuk):
    "(...) We've always been about making the best product, not having the highest market share or the highest revenue (...)" (forrás: Apple Insider)

    tehát még mindig úgy kell kezelni, hogy ők bevallottan csak a felső kategóriára mennek rá, és bizonyos szint alá nem hajlandók menni, mert szerintük az nem méltó az Apple névre. pedig azért pont hogy ott tartunk manapság, hogy elérhető áron már igencsak jó minőségű cuccokat lehet összepakolni minden szempontól, de hát ők tudják, mindenesetre jó kamu duma megmagyarázni miért adják magas áron a szaraikat és miért ilyen kicsi a részesedésük :D

    szerk: és persze érdekes lenne egy műanyag unibodys 15/17 colos nem Pro Macbook, csak hát azzal tökönszúrnák a drágább családjukat, ugyebár :) vagy legalábbis valami különbséget elő kéne állítani mesterségesen (vidi kari/ proci?), mert van akinek nem létszükség az aluház, még ha jobb is minőségre mint az occókínai műanyag..

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • <NewL>

    addikt

    válasz vehement69 #317 üzenetére

    ja,értem.
    akkor várható lassan egy újabb raktársöprés^^
    plusz még akkor rájön a 10% diákkedvezmény

    There's an app for that

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz <NewL> #318 üzenetére

    remélhetőleg élni fog az az állandó kedvezmény azokra is. úgy megérné, pl egy mac mini vagy egy imac. vagy egy Pro ;)

    I humbly and respectfully decline™

  • vehement69

    senior tag

    válasz Magnum_ #319 üzenetére

    ha nem notebookot veszel, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy külföldi ismerőssel behozatni nulla forintért.. notin a billcsere összege miatt változik a helyzet

    szerk: úgy értem akkor a magyarisztáni luxusadó lejön belőle, így nem kell várni a raktársöprésre, bár ha kint is vannak ilyen akciók, akkor meg akár még többet is lehet rajta nyerni :)

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • tob!as

    tag

    USD - 240.000
    GBP - 296.000
    EUR - 298.000
    HUF - 330.000

    Ezek az árak forintra átszámolva a belépő szintű iMac-re. Látható hogy amerikában ugyanez az termék lényegesen olcsóbb. Azaz ha amerikai vagy dönthetszt: iMac vagy PC. Az apple vicces árképzése az, hogy USD = EUR, ami mapaság már nagyon nem így van, de még talán azt is be lehene nyelni nekik, mert megtehetik, hogy itt drágábban adják. De azért szerintem a mi kedves drága Apcomunk a legnagyobb nyertese a versenynek. Ami németországban 298.000 nálunk 330.000.

    A teszt amúgy tetszett, és meglepődve tapasztalom, hogy végre ilyet is látni a PH!-n. Ahogy olvasom a hozzászólásokat, a probléma azzal van, hogy nem sikerült megfelelő célközönséget megtalálni ezzel a teszttel. Aki PH! fórumbetyár az általában magának bütyköli a gépet, és windowsos (esetleg linuxos) felhasználó. (Nem azt mondom hogy mindenki, de java rész, mint ahogy összességében idehaza jellemző)
    Ezért sokan elképzelni sem tudják milyen egy PC tuning nélkül, milyen a gép boltban megvéve és nem PH bazárról összerakva, és milyen az amikor nem nyúlhatsz bele, illetve azt sem tudja elképzelni hogy mi a különbség a PVA és a TN+ Film kijelző között, no meg a Windows és OSX között.

    Félreértés ne essék, nem akarok feszültséget kelteni, és senkit osztogatni. Csak idehaza ha egy átlag PH-st megkérdezel az Apple-ről akkor azt mondja hogy a sznobok játékszere. Szerintem a legnagyobb gond itt lehet :)

    Még egyszer jó teszt, és tessék szoktatni a közösséget az igenis kiváló termékekre.

  • cucka

    addikt

    válasz tob!as #321 üzenetére

    Látható hogy amerikában ugyanez az termék lényegesen olcsóbb. Azaz ha amerikai vagy dönthetszt: iMac vagy PC. Az apple vicces árképzése az, hogy USD = EUR, ami mapaság már nagyon nem így van
    Ez a megállapítás gyakorlatilag a teljes IT iparra vonatkozik, tehát nem csak a mac-ek olcsóbbak odaát, hanem bármilyen számítógép, az 1 USD=1 EUR árfolyamot használja szinte minden cég. Ezért butaság, amikor fórumokon jönnek az arcok és összehasonlítják a mac-ek amerikai árát más számítógépek magyarországi árával. (Arányaiban ugyanannyival olcsóbbak odaát a mac-ek, mint az egyszerű mezitlábas pc-k, ezért jöhetnek ki olyan számok, hogy a home user-ek körében az 1000 dollár fölötti gépek piacán egyeduralkodó az Apple)

    De azért szerintem a mi kedves drága Apcomunk a legnagyobb nyertese a versenynek. Ami németországban 298.000 nálunk 330.000.
    Ez természetesen jogos panasz.. :)

    Ezért sokan elképzelni sem tudják milyen egy PC tuning nélkül, milyen a gép boltban megvéve és nem PH bazárról összerakva, és milyen az amikor nem nyúlhatsz bele, illetve azt sem tudja elképzelni hogy mi a különbség a PVA és a TN+ Film kijelző között, no meg a Windows és OSX között.
    Na, azért a többségnek van fogalma :) . Egy bármilyen notebook-ba pont ugyanúgy nem a bazárból van, alapvetően nem nyúlhatsz bele, és nincs olyan monitorokkal foglalkozó fórum topik, amiben ne jönne legalább 4-5 ember elmondani, hogy milyen gyengék a tn panelek :)

    Csak idehaza ha egy átlag PH-st megkérdezel az Apple-ről akkor azt mondja hogy a sznobok játékszere. Szerintem a legnagyobb gond itt lehet
    Inkább az van, hogy a magyarországi keresetek és az Apple itteni árképzése miatt az emberek többségének egyszerűen nincs 3-400 ezer forintja számítógépre (leszámítva a tuningos arcokat, de ugye nekik meg nem alternatíva a Mac). Tehát nem az ár/teljesítmény arányról van szó, meg arról, hogy az Apple extra dolgokat is nyújt azért a sok pénzért, mert a 15 Milliós BMW is nagyon sokat nyújt, ez nem vitás, csak sajnos kevesen engedhetik meg maguknak.

  • joey04

    titán

    válasz tob!as #321 üzenetére

    Olyan szempontból nincs gond az árakkal, hogy egy ugyanilyen pc-t ennyi pénzből nehezen tudsz kihozni (leginkább sehogy). Csak itt ahogy írták is, minden drágább... :W

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • tob!as

    tag

    válasz cucka #322 üzenetére

    Na, azért a többségnek van fogalma .
    Költői túlzás volt részemről :)

    Egy bármilyen notebook-ba pont ugyanúgy nem a bazárból van, alapvetően nem nyúlhatsz bele, és nincs olyan monitorokkal foglalkozó fórum topik, amiben ne jönne legalább 4-5 ember elmondani, hogy milyen gyengék a tn panelek
    Itt tulajdonképpen nem notebookra hanem pc-re akartam utalni. Szerény véleményem szerint aki aktív forumozó és PC-je van szereti berhelni, pont azért fórumtag :P
    Meg mondjuk pont egy ilyen cikknél, ahol ömlesztve van minden egy hardverbe, nem 4-5 ember jön, hanem lényegesen több.

    Mindamellett tényleg jó, hogy van ilyen cikk is, és nem azt mondom hogy sokkal több almát az oldalra, de igenis nevelni kell valahogy a jónépet, mert ami jó az jó. Attól függetlenül hogy a többi se szar :)
    Érdemes lenne egyébként egy olyan mélyreható cikket is írni, hogy mennyi mindenben volt úttörő az Apple. Több programozó ismerősöm is mondja, hogy habár nem apple-ön fejlesztenek, mégis amikor kijön valami újdonság azonnal kielemezik, és sok sok sok mindent merítenek például a User Interface-ből.
    Mondjuk valóban nem az idehazai fizetésekhez vannak szabva, de ha kicsit is többet foglalkozna a "hivatalos hazai forgalmazó" a történettel, és többet visszaforgatna a fenenagy hasznából mondjuk marketingre, folyamatos ismertetésre, akkor azért lényegesen többen is vennék.

    Csak egy példa:
    Egy mac, ha használod, lazán kiszolgál 4-5 évig az esetek többségében hibamentesen. Ugyanígy PC-n 4-5 év alatt annyi hardvert cserélsz ki, tutymálnak rád stb... hogy észre sem veszed, de kb már maced is lehetne.
    És most a gamerek ne jöjjenek a "nem lehet játszani a mac-en szöveggel", mert azt nem nekik találták ki. Az átlag user meg aki dolgozik vele, az mindent meg tud egy macen is csinálni.

    Amúgy meg WOW van rá, csak az igazi kockák kedvéért.

  • Spor

    tag

    szép meg minden...de az ára :( egy Dell vagy egy HP is van ilyen minőségű és jóval olcsóbbak...

    www.pc-style.hu

  • wolfman

    veterán

    Egyik jó barátom most vett egy ilyet. 1 hónapot használta, aztán most be se kapcsol. Gyulaiak vagyunk, a legközelebbi szervíz Szeged.

    Nagyon szövegelt itt nekünk, hogy neki nem kell többet PC, mert mindig csak a baj volt vele, folyamatosan rossz volt, most ez a MAC majd kibírja legalább 7 évig, meg a windows is egy használhatatlan, instabil &đĐ@@!!! Hát azért kapta az osztást rendesen, hogy tönkrement a tökéletes vadiúj MAC! :) Megjegyzem hogy neki többnyire játszani kellene, de jártathattam a számat, hogy akkor PC, mi voltunk a hülyék.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • joey04

    titán

    válasz wolfman #326 üzenetére

    1.: Remélem nem 1 darab hibás példány miatt von le sem ő, sem a környezete téves konklúziót a márkáról...

    2.: Ha tényleg játszani kell, akkor valóban nem is értem miért vett ilyen gépet, még Mac Pro-ban lévő VGA is kevés lenne komoly játékra... Ennyire nem értene hozzá?

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Alex91

    félisten

    válasz Spor #325 üzenetére

    Igen, bar design es anyaghasznalat teren azert megis van kulonbseg! :) De az teny, hogy sokszor ott is ugyanugy xopni lehet mondjuk a specialis tap es hutes kilakitasokkal, ha javitani kell...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • wolfman

    veterán

    válasz joey04 #327 üzenetére

    Nem von le senki semmilyen konklúziót emiatt a rosz példány miatt. :) Ő továbbra is vakon hiszi hogy a MAC mindenre jó, mi meg tudjuk hogy mire jó csak, de azokra nagyon. :)

    Az a gond, hogy annyira elvetemült MAC rajongó, hogy azt hiszi, hogy tényleg mindenre lehet használni. :) De tényleg többnyire játékra lenne, arra meg pont nem.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • zedii

    aktív tag

    válasz tob!as #324 üzenetére

    "Egy mac, ha használod, lazán kiszolgál 4-5 évig az esetek többségében hibamentesen. Ugyanígy PC-n 4-5 év alatt annyi hardvert cserélsz ki, tutymálnak rád stb... hogy észre sem veszed, de kb már maced is lehetne."
    teljesen hülyeség, amit írsz. nem tudom mit kell itt általánosítani, ennek semmi köze nincs az oprendszerhez, vagy épp a termékhez. ha a hardver beszarik az beszarik. de könyörgöm, a mac is ugyanúgy kínai gyárakból gördül le egyszóval az is ugyanolyan hardver elemekből áll, mint a pc. 7éve dolgozik lassan ugyan az a gép odahaza, nem cserélt benne senki semmit, megy és kiszolgálja szépen azokat, akik használják. ha pc hardvert cserélsz esetek többségében azért teszed, mert lett pénzed, hogy fejleszd a vasat, míg a mac esetében ezt erősen butad, vagy épp tízszer annyiért fogod tudni cserélni a hardvered.. :(((

    "És most a gamerek ne jöjjenek a "nem lehet játszani a mac-en szöveggel", mert azt nem nekik találták ki. Az átlag user meg aki dolgozik vele, az mindent meg tud egy macen is csinálni."
    Ezzel sem értek egyet. Átlag usernek vélem magam, az életben mérnöki pályát választottam, már az egyetemen megkezdhettem volna a szívást a mac-el, mert annó még ennyire se lett volna lehetőség Cad-et alkamazni, mint napjainkban a 3D-s támogatásról meg nem is beszélve, most pedig a munkámból adódóan szintén off a mac, mert értelmét nem látom annak, h van egy remek operációs rendszerem, de napi 10-12órát a winnel kell szórakoznom, mert az alkalmazott szoftvereknek nincs támogatottsága mac-re (pl a cad, vagy az outlookos baromság, amit a cég használ, office alkalmazások grouve stb), akkor nem sok értelme van az ox-nek nemde?

    szóval nem minősítem mit írsz, de jó lenne már, ha nem csak úgy a nagy átlagba bele vágni a jól hangzó sablon mondatokat, hanem kicsit átgondolni is azokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz zedii #330 üzenetére

    Maximálisan egyetértek!
    Cad-re az OS X alkalmatlan.
    Hiába kedvelem ezt a márkát a köreimben lévő gépész mérnököknek/tanoncoknak nem ezt javaslom.
    Részemről én is betonozhatom be a Win7-et a boot camp partícióba, mivel szeptembertől kezdek mellék vonalon egy mechatronikai mérnök msc-t, így tetszik-nem tetszik windowson kell dolgoznom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz Alex91 #328 üzenetére

    Na rátapintottál a lényegre!
    Engem 3 dolog tart az Apple termékek mellett:
    -Kidolgozás. Nem feltétlenül a minőség, hanem az anyagok. Én szeretem hogy a laptopom alu, kedvelem a minimal designt.
    -OS X. Elismerem, hogy a Win7 már kellemes operációs rendszer, sőt 1-2 Linux disztrib-el is ki vagyok békülve, viszont nekem szinte minden feladatra és hétköznapi tevékenységre ez áll a legjobban kézre. Nyilván mindenki más.
    -Tökéletes összhang. Bármilyen Apple terméket veszek, azok garantáltan hibátlanul működnek egymással. Az öreg PowerMac-em ugyan olyan hibátlanul dolgozik a MacBook Pro keze alá, mint ahogyan az iPhone-t tudom szinkronizálni mindenféle gond nélkül.

    Remélem így értitek. :)

  • tob!as

    tag

    válasz zedii #330 üzenetére

    ... ha pc hardvert cserélsz esetek többségében azért teszed, mert lett pénzed, hogy fejleszd a vasat, míg a mac esetében ezt erősen butad, vagy épp tízszer annyiért fogod tudni cserélni a hardvered....
    Átlag usernek vélem magam, az életben mérnöki pályát választottam, már az egyetemen megkezdhettem volna a szívást a mac-el, mert annó még ennyire se lett volna lehetőség Cad-et alkamazni, mint napjainkban a 3D-s támogatásról meg nem is beszélve, most pedig a munkámból adódóan szintén off a mac, mert értelmét nem látom annak, h van egy remek operációs rendszerem, de napi 10-12órát a winnel kell szórakoznom, mert az alkalmazott szoftvereknek nincs támogatottsága mac-re (pl a cad, vagy az outlookos baromság, amit a cég használ, office alkalmazások grouve stb), akkor nem sok értelme van az ox-nek nemde?

    Nagy átlagról beszélsz, mégsem tartozol az átlag userek közé ezek szerint.
    Ha az Apple nem az átlag felhasználókra építene, hanem olyanokra mint te, akkor már rég halott lenne, nemde???
    Elmondom neked, hogy a magyar lakosság több mint fele azt sem tudja hogy mi az a processzor, meg vga, még is van PC-je => soha nem fog azért vasba fektetni, amiért te, hogy fejlessze. Egyszerűen csak 1-1.5 év alatt tönkrevágja a Tescoban vagy Auchanban megvett 80000 forintos PC-t. Ezzel nem tudsz mit csinálni, de az átlag user ilyen. Nem veszi figyelembe hogy ha tartós gépet akar, akkor inkább adjon ki érte többet (itt nem csak mac-re utalok).
    De inkább nem is vitatkozom, mert úgy látszik felesleges ....

  • dokesz007

    aktív tag

    válasz evone #258 üzenetére

    USA-ból hozta egy barátom...mert jófej volt ;]
    De ismerek olyat akit TCHLY-ről redeltel ps3-at 35-40e között és iphone-t 53e-ért...
    Szóval bármennyit képes vagyok kifizetni szállítási díjra, akárhonnan is veszem min. 30-40%-ot spórolok bár néha féláron is sikerült...Pl cipőnél...

    Elegem van ebből az országból és a kereskedői felfogásból....nagy tévedés, h itthon csak vastagon megkent árakkal lehet életben maradni, nevetséges....inkább a telhetetlenség jellemzi ezt az országto, itt mindenki drága autóval akar járni, és milliókat keresni, lehetőleg minél kevesebb munkával és minél hamarabb...hát ezért van az, h ha nem vagy kiszámolva hónapról hónapra és kicsit félre tudsz tenni, egy nagybevásrlással ausztriában vagy a cseheknél több száz ezret meg lehet spórolni évente...

    ---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

  • adnoctum18

    senior tag

    válasz dokesz007 #334 üzenetére

    Egyetértek. Mi az a TCHLY?

    ---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

  • dokesz007

    aktív tag

    válasz zedii #330 üzenetére

    Poénos srác vagy te...
    Én mac-et arra vattem, h netezzek, torrentezzek,képeket rendezzek, pár filmet megnézzek és zenét halgassak eseténként a szobámban....DE ENNYI

    Munkára van egy mobil workstation-öm és egy asztali mindkettő hp és mindkettő win7-tel..

    Rossz duma, h 4-5 évig kiszolgál egy mac, miért a sima x86 nem?
    Az a HP lapos amin ma is dolgozom CATIA-Pro/E, ACAD márciusban lesz 5 éves, egy karc sincs rajta, tisztitva és karban van tartva, fejleszteni ezt nem lehet, mégis hibátlan...Még öt évesen is többet tud mint egy átlag iMac, pedíg nekem van már a legújabbról....Az asztali is megvan egy éve, akkor olyat raktam össze, h jóidejig kitartson, 3+2 év gari 40e plusszért, h kijönnek és kanyiba nem kerül...ha jól tudom a mac még ilyet nem nyújt....ha tévedek akkor sorry én sem tughatok mindent...

    Tehát én is tudok úgy érvelni, h a mac szarra nem jó az én életemben, max drága hobbi kurvának...

    ---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

  • majom2

    senior tag

    válasz cucka #315 üzenetére

    szerintem akinek laptop kell, annak korfüggetlenül lényeges az üzemidő. egyébként igen, drágák a laptopok. simán visszahozhatnák a műanyagházas szériát sztem.

    tvtuner: veszel egy usb-set és rádugod.
    hdd: nagyobbra tudod cserélni. ha még több hely vagy raid kell, akkor megoldod valami külső cuccal. rengeteg ilyen van.
    jobb hangkártya? szintén egy csomó usb-s v firewire-es megoldás létezik, de ez már inkább profi terület, otthonra bőven elég ami benne van. otikai kimenet így is van rajta, szóval surround erősítőt rádugva mehet a móka.

    a macbookok elég erősek így is, de biztos mindig lesz majd ezeknél hw-esen jobb.

    erős szubnotinak sztem sok értelme nincs. kicsi üzemidő + kicsi kijező... emiatt nem is lesz ilyen sztem náluk soha.

  • zedii

    aktív tag

    válasz dokesz007 #336 üzenetére

    :D remek. ugyan nem teljesen értem ,hogy miért vagyok poénos, hiszen végülis részben egyetértünk, hogy "Rossz duma, h 4-5 évig kiszolgál egy mac" ugyanakkor a magam esetét írtam le, ami pl pont ütötte az elöttem hozzá szóló nagy állítását, gondoltam ,hogy arra reflektálok.
    én csak azt nem értettem, hogy mindenki jön itt az efféle szöveggel, h így jobb meg úgy jobb, ugyanakkor meg hiába váltottam volna már évekkel ezelőtt, mert például a videózásaimhoz sokkal alkalmasabb rendszer lett volna, mint a win de mégis puff és NEKEM használhatatlan, meg pl anyáméknak, mert bár ők hót átlag felhasználók, és lövésük sincs ,h mi az a táp vagy processzor, de irodában dolgoznak ahol officet használnak meg olyan szoftvert, ami pl csak winre van mert ugye a remek szoftvergyártók nem kínálnak alternatívát a különböző oprendszerekre, linux, mac, így hiába örülnék, ha mac lenne nekik otthon és 10-ed annyit kéne nekem foglalkozni a behalt/belassult/nemmegy/nemtudomhovatöltődöttle/jajjeltűnt/stb oprendszerükkel, egyszerűen marad a win, mert a munkahely azt követeli meg. Az meg ,hogy két masinával bohóckodjak, és állandóan szinkronizáljam az adatokat valahogy nem vonz, mint ahogy az se ,h bootcampeljek nonstop. De ez az én privát véleményem.
    tob!as: az átlag tekintetében igazad van. de itt vissza köszön az árpolitika, hisz azok akik a tescoba vagy egyéb nagyon akcióba veszik a vackot, azok vélhetőleg sose fognak tudni 5szörös áron pénzt áldozni, persze igen vélhetőleg nekik méginkább megfelelőbb lenne a mac, vélhetőleg jóval kevesebbszer tennék tacsra az egészet.. akiknek meg nem számít a pénz, az meg amúgyse a vackot veszi meg, itt meg továbbra is tartom, hogy nem fog nonstop hardvereket cserélgetni és mégis fog működni neki. Az más kérdés, h az átlag felhasználó 80%ban többször vágja haza a win-t és igényel majd állandó segítséget a "szakitól", mint linux vagy mac esetében.

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    Sajna Magyarországon soha nem vennék Apple terméket. Nem éri meg. Most egy T61-em van (Tudom régi téma a Corporate Business Brand Notebook vs. Apple MacBook) nem is ezért. A T61-es is alaplapos lett, December 15-én beadtam 17-én nagy bocsánatkérések mellett adták vissza (röpke 40 - 42 óra munkakiesés volt). Namost, ha jól tudom ennyi pénzért nem nyújtja az almás cég.
    Itt mondogatják a videio vágást. Nem tudom a cégnél ahol dolgozom, a következő konfigokat állítottam össze (csak sokan mondják hogy összehányt gagyi PC) :

    Intel DX58SO lap
    I7 920
    8 Giga Kingston
    1 db 320 -as RE3-as WD
    2 db 1 TB-os RE3 -as WD
    DVD író
    Enermax EMG700AWT
    Chieftec BH-02B-B-B-OP ház
    PNY FX 1800 Quadro GDDR3
    Kettő db Samsung 2243SW

    Darabja picit több volt mint 500 000 Ft.
    Mivel 8 db-ot vettünk adtak kedvezményt is. Az volt az előirányzott döntés, hogy 5 évig menjen a gép. Ha minden jól megy, és semmi nem gyári hibás.

    Ha valaki véletlenül megmondja, hogy melyik az a Mac, ami kijön ennyiből, és még obb minőségű is, mint ez, akkor annak örülnék. Mert akárhogyan néztem ennyi pénzért meg sem közelítette egy Mac sem sem a minőséget sem a tudást.
    Jött egy két kolléga a szokásos dumával, hogy az Avid, vagy a Premiere, vagy épp az Edius Mac-re van optimalizálva (ha egyáltalán fut osx-n), és hogy milyen jól futnak, meg nem fagy meg a többi. De még egyik sem panaszkodott, hogy a Win 7 Prof megfagyott volna, vagy lassú lenne.
    Igaz nincs IPS panel, de nem is hiányzik.
    A Vezetőség pedig örül, mint majom a farkának, hogy ~ 4 millióból kijött a cucc. És valaki megmondja, hogy melyik Mac-ben enermax szintű táp?

    Na csak megjegyeztem nem flame-nek szántam, csak tapasztalat....

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • fourgee

    csendes tag

    Azért kíváncsi vagyok, hogy a minimumkonfig PC-s változatának 250 ezres árában benne van-e egy 21"-os IPS monitor. :)
    Sokan próbálták már kiszámolni, hogy mennyiből jönne ki az Apple gépeihez hasonló PC, csak mind-mind TN+Film paneles monitorral számoltak...

    Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

  • alamuszi

    senior tag

    válasz fourgee #340 üzenetére

    Persze ez igaz, és sok esetben meg felesleges is az IPS panel, mert mi a fenének, hogy elmondhassa, hogy neki olyan is van. A mi vágóinknak sem kell... Persze ha lenne, nem lenne baj, de nem létszükséglet. Ha meg erre nem akarok költeni ne mondja meg senki, hogy márpedig e-nélkül nem vehetek gépet, mert ez egy picit sántít, ha én az IPS monitor helyett enermax tápot, vagy Quadro VGA-t akarok, akkor ezt hogy oldom meg az IMAC_ben, legfőlépppen sehogy? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Alex91

    félisten

    válasz alamuszi #341 üzenetére

    Ja, de iMac nem igazandibol profi vagasra van kitalalva, arra ott a Mac Pro... (Tudom, ennel is lehet olcsobbat, jobbat, szebbet, nagyobbat, gyorsabbat talalni :).)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • madgie

    titán

    válasz alamuszi #341 üzenetére

    Végül is a tápot nézegeti egész nap a vágó, nem a monitort... érted, vesztek egy Quadro-t, vélhetően azért, hogy ne csak színcsatornánként 8 bitetek legyen, erre rákötöttök erre a vaskosan profi megoldásra egy 6bit+FRC-s monitort? Vagy nem jól látom?

  • joey04

    titán

    válasz alamuszi #339 üzenetére

    senkit nem érdekel, hogy nektek kell-e IPS panel. már olyan szempontból, hogy ha ips konfigot hasonlítunk, akkor az ellenfélbe is olyat kell nézni hozzá. ja és ezeket a cuccokat tedd bele egy iMac házba, és legyen olyan csendes is. Meg hozzá egy W7 Ultimate, meg egy iLife csomagot kiváltó valami.
    Továbbra sem igaz, hogy egy iMac vagy szinte bármelyik Mac árából jobb PC-t ki lehetne hozni, ugyanilyen körítéssel... Ha sok dologra rámondjuk, hogy ez sem fontos, az sem fontos, akkor igen, és még igaz is lehet, de az összehasonlítás onnantól nem lesz korrekt.

    Az IPS panelhez: Én 2009 nyaráig vártam a TFT-re váltással, pontosan azért, mert én a TN+Film panel betekintési szögeit nem nagyon tudtam megszokni. Nagy nehezen rászántam magam, és direkt olyat választottam, aminek a kategóriájában igen jó betekintési szögei vannak. Semmi extrára nem használom, mégis, még ennél a modellnél is érzem a panel gyengeségeit, és bár hozzászoktam, belenyugodtam, nagyon szeretnék egy normális minitort. És ezt szinte semmi összegért megkapom, ha a legkisebb iMacet veszem meg. Ez is a terv

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Xero

    nagyúr

    válasz joey04 #344 üzenetére

    Pontosan.
    Részemről a hideg víz ver ki a TN panelektől (MacBook Pro-ban is utálom, de nincs választás). Anno kb 4 éve mikor megvettem a mostani monitoromat három feltétel volt: 20" legalább, wide kialakítás és NEM TN panel. Azóta hiába vadászom az utódot racionális árakon (150e alatt), nem igazán jutok dűlőre. Ez a vén viewsonic kalibrálva több mint kiváló. Eddig 2 monitor mozgatott meg: 30"-os Dell kalibrálva (bár ez sem volt az igazi csak nagy), illetve az iMac 27" (ez meg csillog ami szintén biztosíték leverő faktor nálam).
    Nekem például nagyon-nagyon erős szempont, hogy a 27-es iMac-ben olyan panel van amilyen!

  • alamuszi

    senior tag

    Sajna nem szempont, hogy beleférjen egy házba az egész, mert fontosabb a funkcionalitás, mint a kinézet. Valamint az is fontos, hogy tartós, és könnyen cserélhető alkatrészeket tartalmazzon, nem pedig egy egybe integrált cuccot, ami nem bővíthető. Jó lenne ez a MAC, ha nem IPS panellel, meg lehetne venni 200 000 Ft- Bruttóé, de így inkább olyan dolgokra költötte a cég a pénzt, amiből haszon is van.
    Ha pedig megfelel a TN panel, akkor az lesz nem kell IPS. Az nem baj, ha valami, sokat tud, az viszont baj, ha csak ez van.

    joey20:

    "senkit nem érdekel, hogy nektek kell-e IPS panel. már olyan szempontból, hogy ha ips konfigot hasonlítunk, akkor az ellenfélbe is olyat kell nézni hozzá. ja és ezeket a cuccokat tedd bele egy iMac házba, és legyen olyan csendes is. Meg hozzá egy W7 Ultimate, meg egy iLife csomagot kiváltó valami."

    Na igen pont engem sem érdekel, hogy bele tudom-e tenni egy házba, vagy nem, ha olcsóbban, sokkal többet tud jobb minőségben. Igaz ez a konfig nem teremt "DIVATOT", de arra sokkal jobban megfelel, amire össze lett állítva, picit drágábban, mint IMAC. Arról nem beszélve, hogy a szerver winchesterek, meg a táp nagyobb élettartamot és minőséget, teljesítményt ígér, mint bármelyik IMAC. Vagy inkább úgy kellene fogalmaznom, hogy APPLE termék. (Kivéve a MacPro-t).

    Na de off a téma, nem szeretnék itt famelni, vagy kötözködni, csak a véleményem írtam le.

    Csáó.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Race-Face

    tag

    Egy apró probléma van az alapvető hozzáállással, amit itt a többség pc - mac összehasonlításként gondol, az igazából összerakott pc - brand pc kérdés. A legtöbb mac-re vonatkoztatott megállapítás ugyanúgy igaz az összes brand pc-re. A brand gépek között az apple nem számít drágának.
    Az iMac alapból rendelkezik rengeteg extra tartozékkal, alapból van benne bt, wifi, webkamera, van hozzá távirányító, minőségi panel. Ha valakinek ezekre nincs szüksége, attól nem az iMac lesz drága, hanem szimplán csak nem neki való az a konfiguráció.
    A bővíthetőség érdekes kérdés, a legtöbb dolog megoldható usb-n vagy firewire porton (tv tuner, plusz merevlemez), memória bővíthető, vinyó cserélhető, akinek nem elég a vga, úgyis megszállott játékos, akinek eleve a Mac nem alternatíva.
    A BMW 320d-t sem hasonlítjuk a Ford Transithoz, mondhatnánk, hogy a transitnak nagyobb a csomagtere, tehát sokkal jobb, mint a BMW, de ez így azért egy kicsit sántít.
    Egy biztos, egy iMac felszereltségének megfelelő pc-t összerakva sokkal olcsóbban nem úsznánk meg a dolgot, a ledes háttérvilágítású IPS paneles monitor már eleve feladná a leckét...

    Kelj fel és járjunk!

  • joey04

    titán

    válasz alamuszi #346 üzenetére

    ez rendben van, ha nem kell ilyen ház és ips akkor valóban nem jó választás pl az imac. de összehasonlításnál teljesen érdektelen, hogy nekem, neked vagy bárkinek mi a fontos. ha valamihez hasonlítani akarok, akkor a lehető legpontosabban próbálok hasonló konfigot mérni mert így korrekt, szerintem. :)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • fourgee

    csendes tag

    válasz alamuszi #346 üzenetére

    "ha olcsóbban, sokkal többet tud jobb minőségben"

    Pont erről van szó, hogy egy TN+Film paneles monitor lehet hogy olcsóbb, de minőségben mélyen alatta marad... Már 5 éves a SPVA paneles Samsung monitorom, rég lecseréltem volna egy 24"-os wide kijelzőre, ha nem csak TN+Film monitorokat lehetne kapni... Ha összehasonlítunk valamit árban és minőségben, akkor az ugyanolyan alkatrészek árait hasonlítsuk össze, különben semmi értelme az összehasonlításnak.

    Pl. mondhatnám azt, hogy van egy sokkal olcsóbb alternatívája az iMac-nek: AMD-s alaplap 12 ezer, AMD processzor 10 ezer, ház+táp 10 ezer... Olcsóbb lenne, de nem lenne ugyanaz.

    Ennyi erővel azt is lehet mondani, hogy pénzkidobás 5.1-es hangfalakra költeni házimozihoz, mivel a 2000 forintos hangfalpárból is ugyanúgy jön hang, hallom a zenét meg a beszédet filmnézés közben.

    Nem az a gáz, ha valakinek nincsen igénye TN+Film paneles monitortól jobb monitorra, hanem az, ha büszkén hangoztatja, miközben grafikai munkára használja. : :DD

    Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

  • fourgee

    csendes tag

    Egyébként próbált már valaki 24"-os cinema display-t PC-re kötni? Vannak minidisplayport-os videokártyák, azokon elméletileg működik, a kérdés csak az, hogy vajon Windows 7 alatt életre lehet-e kelteni a monitorban lévő kamerát :)

    Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

Új hozzászólás Aktív témák