Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Ijk #141 üzenetére

    És akkor még mindig csak a doboz-tévé-írógép felállásnál vagy, nem pedig egy jól kinéző, egybeintegrált gépnél.
    Szerintem sem túl drága ez az iMac. Extra fícsörei vannak, amiket ki kell fizetni, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Ijk #146 üzenetére

    20k-s házat írtam mivel onnan kezdve van valami esztétikai értékük.
    Lehet jönni a brutál drága Lian Li meg Silverstone meg mittudomén milyen házakkal, de továbbra is egy dobozról beszélünk az asztal alatt, amiből lógnak a kábelek.

    Amúgy ez a Mac gép egy késztermék, nem pedig komponensek összessége, így is kell rá tekinteni. Egy mobiltelefonnál sem érdekel senkit, hogy nem lehet az alkatrészeket korszerűbbre cserélni, aki ennek a számítógépnek a célcsoportja, az ugyanígy gondolkozik. Figyeld meg, pár éve boldog-boldogtalan notebook-ot vesz otthonra, mert jól néz ki. Az emberek többségét nem érdekli, hogy mi lesz, ha monitort vagy más alkatrészt szeretne cserélni. Szerintem az emberek többségének jobban tetszik az iMac-es mindent egybe megoldás, mint a különálló számítógépház.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Jaffafa #174 üzenetére

    Aki azt állítja, hogy Win-en nem lehet professzionális munkát végezni, az HAZUDIK, vagy csak TUDATLAN.
    Na és, szerintem senki nem állított ilyet.
    Amúgy a dizájnerek/tördelők/grafikusok körében két dolog miatt népszerű a mac:
    - Hagyományőrzés. 15 éve, a win3.1 meg a win95 idején a mac-ek valóban sokkal jobbak voltak ezeknek a feladatoknak az elvégzésére, innen ered ez az elképzelés.
    - Jól néznek ki. Ha van egy dizájnnal foglalkozó céged, akkor nem engedheted meg magadnak, hogy az irodád olcsójános kinézetű legyen. Ebbe beletartozik az, hogy nem a külvárosban egy gyártelepen van az iroda, beletartozik a jól kinéző irodabútor és beletartozik az is, hogy ha belépsz az irodába, akkor egy imac-et látsz a titkárnőnél és nem egy codegen házat kilógó drótokkal. Ez van, bizonyos területeken adni kell az image-re is, a tudás nem elég, ennek pedig ára van.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #225 üzenetére

    nem. a magyar piacon konkrétan nincs erre pénz. ez a legnagyobb baj.
    Persze, hogy nincs. Bezzeg az iPhone-ra van pénz, 120 ezres telefonért sorban állnak az emberek. Meg amikor kijöttek a 8000-es sorozatú geForce kártyák olyan 80 ezres ár körül, akkor gyorsan hiánytermékek lettek, mert arra azért van pénz, hogy a nemtommilyen játékban ne legyen recés a fegyver csövének a széle.

    az usában is úgy alakulnak az eladások h az 1000$ feletti gépek 90%-át (!) a mac-ek teszik ki.
    Igen, de ott kevés otthonra szánt számítógép ára haladja meg az 1000$-t. Az adatot már hallhattuk máshol is, nincsenek benne a céges megrendelések, azzal együtt azért már nem lenne ilyen szép a helyzet. Tulajdonképpen a magánszemélyek körében a 3-400 ezer fölötti ársávban Magyarországon is jól szerepelhet az Apple. :)

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #233 üzenetére

    Amúgy biztos az a baj velem, hogy kinőttem ebből a csavarhúzós alkatrészcserélgetős korszakból. Egy gépnél az érdekel, hogy mire lehet használni, illetve mennyire tetszik, minden más mellékes. Az egyetlen ok, amiért biztosan nem fogok iMac-et venni az az, hogy számomra egy otthoni számítógép nem ér 300-400 ezer forintot.
    Igazából nekem ez a csavarhúzós kártyacserélgetős kábelezős móka kb. egy szinten van a villanyszereléssel vagy a hálózati kábelek telepítésével/szerelésével. Nem becsülöm le, de számtalan kellemesebb, izgalmasabb hobbit tudnék mondani, amivel kitölthetem a szabadidőmet.

  • cucka

    addikt

    válasz Keksz #277 üzenetére

    A mac-nek es az azon futo programoknak mas a celja, mas a kozonsege es masra hasznaljak.
    Na, azért nem kell ennyire túlmisztifikálni. A mac is egy számítógép, alapvetően ugyanaz a vas van benne, mint bármelyik pc-ben és nagyjából ugyanazokra a feladatokra is szokták használni, akár otthoni, akár céges környezetről van szó.
    Az Apple marketingjének az egyik fontos üzenete, hogy megpróbálják megkülönböztetni a mac-et az átlag pc-től, ami egy prémium termék esetén teljesen jó taktika, de ettől még nem lesz igaz :) .

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Keksz #279 üzenetére

    Amit itt mar 2en leirtak, egy Photoshop MAC-en maskeppen mukodik mint Windows alatt
    Na, homályosíts föl légy szíves, mi az egetrengető különbség a mac-es és a windows-os photoshop között?

    Kerdezz meg pl egy budapesti ceget akik dvd filmek forgalmazasaval foglalkoznak, akik teasereket csinalnak h miert nem PC-n teszik azt :-D
    Mondjuk hagyományőrzésből? Vagy esetleg azért, mert a macpro-t egész olcsónak számít a hasonló tudású gépek között? Vagy simán csak jobban tetszik nekik?
    Tudod, vannak ilyen tévhitek, hogy bizonyos munkákra csak mac-et érdemes használni. Ezek valóban igazak voltak 15 éve, amikor a Microsoft a win95-nél tartott, de helló, ébredjünk már fel, most már a Win7-nél tartunk, kicsit változott a helyzet.

    Amúgy meg tetszik, ahogy jön mindenki bizonygatni, hogy a képszerkesztés meg a videóvágás az mennyire különleges felhasználási terület és oda aztán tényleg speciális hiperszuper céleszközök szükségesek.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz madgie #281 üzenetére

    Videóvágásban többek szerint is jobb a maces környezet (vagy szoftverek, ki tudja)
    Én abszolút meggyőzhető vagyok, ha valaki valamilyen szakmai érvet is hoz, hogy miért jobb. És a szakmai érv alatt nem azt értem, hogy szarfos windóz meg kékhalál és vírus, hanem bármilyen szakmailag komolyan vehető érvet.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Keksz #284 üzenetére

    Topic elejen Matthu is irta.
    Azt írta, hogy windows-on nincs olyan videóvágó szoftver, ami neki tetszik. És? Én például rengeteget használom a Total commander-t, az meg nincs mac-re. Ettől a mac szarabb gép lesz?

    Aposom miota el fotos/grafikus, regen mac-en dolgoztak, egyszer aztan betortek es elloptak toluk az osszes gepet, majd windowson folytattak, most 1 eve megint visszavaltottak h meglett a penz a gepekre.
    Anyámnak meg van egy Toshiba notebook-ja és szerinte jó gép. Most akkor ezzel a nagyon komoly szakmai érvvel vajon menjek-e győzködni az embereket a notebook topikba, vagy inkább tartsam meg magamnak? :D

    Azert gondolom az is jatszik h biztonagosabb, ugyfeltol johet barmilyen virus nem hatja meg.
    Ok, windows-ra írnak vírusokat, mac-re meg nem, ez jogos. Bár azt hiszem elég erős dolog vírusnak nevezni azokat a szoftvereket, amelyeket a felhasználó saját maga telepít fel a gépére. Ha szigorúan vesszük, akkor win-re szinte alig írnak vírusokat. És ugye egy vírusirtó viszonylag olcsó termék, tehát kérdés, hogy megéri-e pusztán ezért mac-et venni.

    Nekem is tetszik néhány Apple gép, nem állítom, hogy ne lennének jók, van két gépük, amely kifejezetten tetszik, de azért nem kell elkábulni a nagyszerűségüktől.

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #287 üzenetére

    iff valami fogalomzavar van. milyen vírusra gondolsz, amit a felhasználó maga telepít? meg mi a "vírus"? gyűjtőneve mindennek ami kártékony? gondolom igen...
    Köznapi értelemben igen, gyűjtőnév. Valójában a vírust azért hívják vírusnak, mert pont ugyanúgy működik, mint a biológiai vírusok: a futtatható file-okba fészkeli be magát észrevétlenül és képes magát reprodukálni. 15 éve volt egy one half nevű vírus, érdemes utánaolvasni a működési elvének, szerintem zseniális. Ehhez nagyon hasonlóan működnek a worm-ök, pl. a conficker.
    Egy rendszeresen frissített gépen a legtöbb veszélyforrást általában a különféle trójai programok jelentik, például kétes eredetű szoftverek, amelyek mellé odacsomagolták a kártékony programot is, továbbá a phishing támadások, amelyek viszont nagyjából oprendszerfüggetlenek.

    lehet h olcsó a vírusirtó, de nem is fog meg mindent. ad egyfajta védelmet, de közel sem tökéletest.
    6 éve nem használok vírusirtót, kizárólag a windows beépített eszközei védik a gépemet és persze figyelek rá, hogy felkerüljenek a frissítések. Kb. fél évente végigfuttatok valamilyen online vírusirtót, eddig nem nagyon találtam semmit, max. néhány rendkívül veszélyes cookie-t :D . Részemről ennyit a vírusparáról meg a biztonsági lyukakkal teli windows-ról.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz vehement69 #290 üzenetére

    azért a Win7 is túl van misztifikálva, azért borul mindenki térdre a hallatán, mert a Vista után sikerült Redmonban összehozni egy olyan rendszert, ami átlagban rendesen működik, ez nem extra
    Nem is mondtam. Annyit állítottam, hogy a Vista/Win7 és az OSX egyaránt alkalmas bármilyen hétköznapinak számító feladat elvégzésére.
    Az, hogy neked személy szerint tetszik-e a Win7 kinézete, vagy kézreáll-e, az már ízlés kérdése. Az OSX-et és a Win7 kezelőfelülete is profik munkája, ha rászánsz egy kis időt és megtanulod, hogy hogyan érdemes használni, akkor bármelyik kézre fog állni.

    a kékhalál meg szerintem gyűjtőnév most már ugyanúgy, mint a vírus, én is sokféle kontextusban használom
    A kékhalál vagy a vírus konkrétan definiált fogalmak, irreleváns, hogy szerinted mit jelentenek meg hogy te személyesen hogyan szoktad használni őket.

    ráadásul egy csomó olyan beépített szolgáltatás van, ami segíti még jobban átlátni az egészet, vagy gyorsítani egyes funkciók elérésén.
    Amúgy meglepő módon a win-ben is megvannak ezek, csak sokan nem használják. Például nem egyszer láttam, hogy visszaállítják az emberek a hagyományos start menüt, pedig az újfajta sokkal jobb, ha veszed a fáradságot és megtanulod úgy használni, ahogy azt kitalálták.

    zenélésre viszont ez a legalkalmasabb platform, ez megkérdőjelezhetetlen, axióma, miértmertcsak.
    Na mert miért? Megvannak ugyanazok a profi eszközök win-re is, profi hardverek egyaránt támogatják a win-t és az osx-et is, mi a probléma? Megint itt vagyunk, hogy kétféle roppant szakmai érvet hallok:
    - jobb, mert azt mondtam
    - jobb, mert jobban tetszik

    az nem semmi, hogy még az SDK is totál felhasználóbarát és élvezet használni. windowson meg súlyos tétel ez is, ha nem akarsz freeware szarokkal szenvedni, akár több százast is leszurkolhatsz.. egyszeri szerencsétpróbáló zöldfülűnek meg sose lesz ennyi pénze, pedig a professzionális fejlesztőeszköz elengedhetetlen, ha ezzel akar valaki foglalkozni.
    Izé, ott a Visual Studio Express, az ingyenes, lehet vele szerencsét próbálni. Ha szoftverfejlesztésből szeretnél élni, akkor lesz szükség a fizetős verzióra, ami többet tud és vélhetően vissza fogja hozni az árát.

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #303 üzenetére

    rosszul tudod, a klasszikus értelembe vett vírusok manapság eléggé visszaszorultak már. jelenleg inkább a trójaik élik a virágkorukat
    Öö, visszaolvastam, mint ha pont ugyanezt mondtam volna én is, szóval mit tudok rosszul? :D

    szuper h neked nem fertőződött még meg a géped, kívánom h maradjon is így. ugyanakkor az h nem találsz rajta semmi, még nem jelenti azt h nincs is rajta semmi.
    Nincs semmilyen jele, hogy fertőzött lenne, a vírusirtó program nem talál semmit, ennél többet nem tudok tenni az ügy érdekében.

    én ilyen online vírusvadászokat is egy kicsit fenntartással fogadnék.
    A nagy vírusirtógyártó cégek netes keresőszoftveréről van szó: nod, kaspersky, ilyenek. Ezek nem lebutított változatok, ugyanazokat a legfrissebb definíciós file-okat használják, mint a rendes windows-os szoftver.

    biztonsági lyukak pedig vannak dögivel még akkor is ha ezek szabad szemmel nem láthatóak, és ez alól a win7 sem kivétel.
    Persze, hogy vannak, nincs 100%-osan biztonságos rendszer. Megmondom őszintén, én bízok abban, hogy a Microsoft a kritikus biztonsági hibákat időben javítja, eddig szerintem ez összejött. Ok, biztos találsz olyan egyedi esetet a múltban, amikor késtek valamilyen javítással, de ahol dolgoznak, ott hullik a forgács :) .

    nem vagy következetes, mert te ugyanúgy gyüjtőnévként használod a vírus definíciót mint vehement69 a kékhalált
    Ööö, hol? Ilyenre szoktam azért figyelni. A vírusirtó programot akkor is így hívjuk, ha nem csak vírusokat, hanem trójaiakat és férgeket is irt.

    OSX vs win7:
    Igen, vannak kevésbé jó dolgok a windows-okban, soha nem állítottam, hogy bármi tökéletes lenne. Azzal nem értek egyet, hogy komoly munkára nem lehet használni.
    Szerintem bármilyen modern és jól átgondolt oprendszert lehet munkára használni, ami támogatja az adott szoftvert és hardvert. Elboldogulok windows-on, elboldogulok linux-on, osx-en is elboldogultam, bár keveset használtam. Bármelyik rendszernek vannak erős és gyenge pontjai, sorolhatnánk napestig, univerzálisan tökéletes oprendszer nem létezik.

    sztem az osx kitárgyalása része a történetnek. egy mac elválaszthatatlan része az osx, enélkül a vas is jórészt értelmét veszti.
    Igazából nem elválaszthatatlan része. Azért elválaszthatatlan része, mert kizárólag így árulják őket a boltban, tehát ez elsősorban üzleti kérdés, nem pedig technológiai.
    Ez egyrészt jó dolog, mert ugye a mac-ek out of the box működnek, nincs kompatibilitási gond, másrészt nem jó dolog, mert az Apple teljes kínálata 3 fajta asztali gépből és 3 fajta notebook-ból áll. Ha nem találsz számodra megfelelő vasat ebben a szédítő kínálatban, akkor így jártál.

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #312 üzenetére

    a symantech-et is próbáld ki ahogy néztem _jelenleg_ az a legjobb.
    Régebben nagyon pocsék szoftvereket gyártottak, szóval fenntartásokkal kezelek bármit, ami Symantec :)

    most persze a balhé miatt 2 hét alatt befoltozták. és csak a jó ég tudja hány ilyen van még.
    Mondom, ahol dolgoznak, hullik a forgács is. Vannak egyedi esetek, amikor valóban eltolták Microsoft-ék, de nagy általánosságban úgy vettem észre, hogy a Vista óta nagyon komolyan ráfeküdtek arra, hogy a termékeik biztonságosabbak legyenek.
    Tökéletesen biztonságos rendszer nincs, nem is volt és nem is lesz. Júzerként mindent megteszek ez ügyben, amit megtehetek, eddig bevált.

    részben szintén egyetértek. egy notebook jellegű cucc pl már régóta hiányzik a palettáról. minden más viszont szerintem megvan. vagy nem?
    Nagyon sokfajta gép hiányzik a palettáról. Például notebook-oknál nincs normális árú nagyképernyős gép, mert a nagyképernyős gépekhez megvetetik veled a lehető legdrágább hardvert. Ha szükséged van bármilyen, asztali pc-nél megszokott bővítési lehetőségre, akkor megvetetik veled a munkaállomásukat, benne a lehető legdrágább hardverrel. Nincs workstation kategóriájú hordozható gépük, nincs normális ultrahordozható gépük (az Air az egy vicc, már bocs).

    (#308) Matthu
    Köszi, ez így tényleg meggyőző, végre egy normális válasz :) .

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #314 üzenetére

    a nagyképernyős mindenhol drága. itt mégdrágább. de ez mindenre elmondható. cserébe kapsz 7-8 órás üzemidőt, meg a szokásos körítést.
    Nagyképernyő alatt a 15"-os kategóriát értem. Idősebb embereknél hiába jösz a szokásos körítéssel meg üzemidővel, ha a sima 13"-os macbook képernyője egyszerűen túl kicsi nekik.

    tudom ez pc irányból egy kicsit értelmezhetetlen, de tényleg ez van. mégis mivel bővítenéd?
    Bármivel. Tv tuner, második hdd, raid, jobb hangjártya, amire szükség van. Nem pc szerelgetős pistikékről beszélek, hanem bármilyen, átlagostól csak kicsit eltérő igényről.

    az milyen?
    Erős processzor, nagy felbontás, tervezős videókártya, lást Hp nw sorozat, Thinkpad W sorozat.

    ezt írtam én is... netbook akart lenni...
    Én nem netbook-ra gondoltam, hanem rendes, komoly szubnotira.

  • cucka

    addikt

    válasz tob!as #321 üzenetére

    Látható hogy amerikában ugyanez az termék lényegesen olcsóbb. Azaz ha amerikai vagy dönthetszt: iMac vagy PC. Az apple vicces árképzése az, hogy USD = EUR, ami mapaság már nagyon nem így van
    Ez a megállapítás gyakorlatilag a teljes IT iparra vonatkozik, tehát nem csak a mac-ek olcsóbbak odaát, hanem bármilyen számítógép, az 1 USD=1 EUR árfolyamot használja szinte minden cég. Ezért butaság, amikor fórumokon jönnek az arcok és összehasonlítják a mac-ek amerikai árát más számítógépek magyarországi árával. (Arányaiban ugyanannyival olcsóbbak odaát a mac-ek, mint az egyszerű mezitlábas pc-k, ezért jöhetnek ki olyan számok, hogy a home user-ek körében az 1000 dollár fölötti gépek piacán egyeduralkodó az Apple)

    De azért szerintem a mi kedves drága Apcomunk a legnagyobb nyertese a versenynek. Ami németországban 298.000 nálunk 330.000.
    Ez természetesen jogos panasz.. :)

    Ezért sokan elképzelni sem tudják milyen egy PC tuning nélkül, milyen a gép boltban megvéve és nem PH bazárról összerakva, és milyen az amikor nem nyúlhatsz bele, illetve azt sem tudja elképzelni hogy mi a különbség a PVA és a TN+ Film kijelző között, no meg a Windows és OSX között.
    Na, azért a többségnek van fogalma :) . Egy bármilyen notebook-ba pont ugyanúgy nem a bazárból van, alapvetően nem nyúlhatsz bele, és nincs olyan monitorokkal foglalkozó fórum topik, amiben ne jönne legalább 4-5 ember elmondani, hogy milyen gyengék a tn panelek :)

    Csak idehaza ha egy átlag PH-st megkérdezel az Apple-ről akkor azt mondja hogy a sznobok játékszere. Szerintem a legnagyobb gond itt lehet
    Inkább az van, hogy a magyarországi keresetek és az Apple itteni árképzése miatt az emberek többségének egyszerűen nincs 3-400 ezer forintja számítógépre (leszámítva a tuningos arcokat, de ugye nekik meg nem alternatíva a Mac). Tehát nem az ár/teljesítmény arányról van szó, meg arról, hogy az Apple extra dolgokat is nyújt azért a sok pénzért, mert a 15 Milliós BMW is nagyon sokat nyújt, ez nem vitás, csak sajnos kevesen engedhetik meg maguknak.

  • cucka

    addikt

    válasz kpb #352 üzenetére

    csakhogy a tesztelő véleményével szemben az extra pénzt nem a design-ért fizetjük, hanem egy jól kitalált, stabil hardver-szoftver rendszerért.
    Aha, szóval akkor azért drága, mert jól kitalálták? :D

    A gond ezzel az érveléssel az, hogy ahhoz túl sok apple felhasználó van, hogy mindegyik agymosott sznob legyen.
    Apple marketing egyik legfontosabb üzenete, hogy az ő gépeik a legjobbak, legkifinomultabbak, nem holmi átlag számítógép. Szerinted miért ők az egyetlenek, akik 1000 dollár fölötti gépeket is el tudnak adni a nagy néptömegeknek? Ha drágán veszel valamit, akkor sokkal erősebb az az érzés, hogy jól jártál, és igazi minőséget kaptál. Nem csak számítógépeknél, hanem gyakorlatilag bárhol. Ez van, ilyenek vagyunk.

    Limitált mennyiségű, jól összerakott, minőségi hardverrel dolgoznak és mind a hardver, mint a szoftver fejlesztéssekor figyelembe veszik, hogy a kettő harmonikus működéséhez hol kell az adott komponensen változtatni.
    Izé, ébresztő, ez nem a nők lapja fórum, hagyjuk már ezt a harmonikus működés bullshitet.

    Ennek a fajta összehangolásnak persze ára van
    Márhogy minek? Hogy bugmentes drivereket írnak 6, azaz hat darab különböző számítógéphez? :D

    A stabilitás, a problémamentesség számára nem paraméter, mert van ideje és kedve kűzdeni a rendszerrel.
    Nekem sem időm, sem kedvem nincs küzdeni, de furcsa mód valahogy soha nem is kell küzdenem. (Nem tudom, mindig előjön, hogy minden Apple júzer szerint az élet Win-en/Linuxon csupa küzdelem, szenvedés, vér és veríték. Bennem van a hiba, hogy ezt nem érzékelem?)

    A film-video szakmában például magasról tesznek a designra
    Mindenki profi videóvágó? Te vagy az n+1-edik ember, aki a videóvágással jön. Ok, mac-en jobb videót vágni, de mondjuk az emberek 99.98%-a nem videóvágásból él, tehát ne legyen már ez az alfája és omegája az egésznek. (Komolyan, olyan, mint a monitoros topik, ahol mindenki profi képszerkesztő és nyomdai munkát végez, ezért elengedhetetlenül fontos a jó monitor)

    az értékelésnél figyelembe venni a valódi célközönség valódi igényeit.
    És mégis ki lenne ennek a gépnek a célközönsége? Komolyan, gőzöm nincs, szerintem ez egy drága, játékra korlátozottan alkalmas otthoni gép, és ennél nem több.

  • cucka

    addikt

    válasz Xero #356 üzenetére

    - Mindennapi felhasználó aki vagy nem akar vagy nem tud foglalkozni a géppel, vírusokkal, rendszer tutujgatással.
    Ok, ez stimmel.

    -Hardcore userek akik egy unix rendszer sokoldaluságát és egy mindennapi rendszer kezelhetőségét, kiforrottságát kívánják egy időben használni.
    Várjunk már, mitől olyan sokoldalú az OSX? Pont ugyanannyira zárt, mint a Windows, ugyanakkor összesen 6 fajta gépen hajlandó futni. A másik, hogy a hardcore júzerek ritkán izgulnak rá arra, hogy mennyire kiforrott a grafikus felület.

    -DTP
    -Video editing
    -Hang editing, recording

    Átlag pc szinten nyilván. Konkrétan ennek az imac-nek a célközönsége érdekelt volna, szerintem ez a gép a 2 magjával, 4 giga memóriával és 1 darab vinyójával nem az a dtp-re/videóra/hangszerkesztésre tervezett célgép. Lehet vele azt is csinálni, szinte bármilyen pc-vel lehet, de azért olyat ne mondj már, hogy ennek az imac-nek a célközönsége ezekből a körökből kerül ki. A MacPro közönsége nyilván igen, csak ugye ott megint az ár a kérdéses. (Bár szerintem ár/teljesítmény arányban lényegesen jobb, mint az iMac)

    Ezt a korlátozottan alkalmas játékra dumát pedig végképp nem értem. Ugyan úgy fel lehet rá rakni akármilyen Windows OS-t és ugyan úgy lehet vele játszani mint bármilyen más WinPC-vel.
    Azért korlátozottan alkalmas, mert a 330 ezres árhoz képest gagyi benne a videókártya, ráadásul cserélni sem lehet. Én meg azt nem értem, hogy végig megy a hittérítés a hardver/oprendszer harmóniájáról, meg arról, hogy micsoda kín ehhez képest win-t használni, de amikor játékról van szó, akkor mindig az a válasz, hogy lehet rá windows-t telepíteni. Hát mit mondjak, nagyon harmonikus :D

    De hogy megnyugtassalak sorolom én mire használom pl a MBP-t mióta megvettem:
    Persze, nem szűk kör. Ezeket amatőr szinten bármilyen géppel meg tudod oldani. A célcsoport alatt azt értem, hogy egy terméket egy adott felhasználási területre optimalizálnak. Például bizonyos HP gépekbe brutál felbontású kijelzőt és Quadro kártyát raknak, tehát a célcsoport a CAD szoftvereket használók tábora. Az Imac célcsoportja meg az otthoni felhasználók tábora. Ettől még nyilván más szoftvereket is lehet futtatni, szóval nem értem, miről akarsz meggyőzni?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz alamuszi #358 üzenetére

    ha pedig a jótállásbővítést is akkor még rosszabb az arány
    Ha pedig rendes jótállást (pl. next business day garancia), akkor max. széttárják a kezüket.
    Mondjuk ez számomra is furcsa, hogy mindenki jön azzal, hogy ilyen meg olyan professzionális felhasználásra jók ezek a gépek, de rendes garanciát nem lehet hozzá venni, egy manapság átlagosnak nevezhető 3 éves garancia is baráti 50 ezer forintba kerül.

  • cucka

    addikt

    válasz Xero #360 üzenetére

    A hardcore usernek pusztán azért jó a bárány bőrbe bújtatott unix, mert a gépháztető alatt azt csinálni amit csak akar, de ha pihenésre vágyik nem kell másik gép elé ülni.
    Nem igazán értem, mit tudsz csinálni a gépháztető alatt. Attól, mert az osx shell-je a linuxos/unixos shell-ekhez hasonlít, még nem lesz belőle linux. (Bár kétségkívül nagy előny mondjuk egy win-hez képest, ahol a parancssor totál sokadrangú szempont)

    mellesleg nézz utána mennyire is zárt az OS X a felszín alatt.
    Bizonyos részei a nyílt forráskóduak, a túlnyomó többség nem az. Maradjunk annyiban, hogy az osx alapvetően zárt rendszer, szoftveresen és hardveres támogatást tekintve egyaránt.

    A DTP és a fejlesztés nem amatőr szinten megy nálam, de sebaj.
    Én is ismerek grafikust, aki sok munkáját egy tök átlagos Sony laptopon végzi. Attól még nem mondom senkinek, hogy a tökátlagos Sony gép grafikus munkákra lenne tervezve, bár kétségkívül alkalmas a feladatra, pont annyira, mint bármilyen más hasonló hardverrel szerelt gép.

    Win-t indít az ember ha játszani akar, de erről maximum a fejlesztők tehetnek akik csak oda portolnak.
    Tudom. Mondjuk szerintem elsődleges probléma, hogy csak a legnagyobb, legdrágább mac-ekbe szerelnek korszerű és erős videókártyát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák