Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    Sajna Magyarországon soha nem vennék Apple terméket. Nem éri meg. Most egy T61-em van (Tudom régi téma a Corporate Business Brand Notebook vs. Apple MacBook) nem is ezért. A T61-es is alaplapos lett, December 15-én beadtam 17-én nagy bocsánatkérések mellett adták vissza (röpke 40 - 42 óra munkakiesés volt). Namost, ha jól tudom ennyi pénzért nem nyújtja az almás cég.
    Itt mondogatják a videio vágást. Nem tudom a cégnél ahol dolgozom, a következő konfigokat állítottam össze (csak sokan mondják hogy összehányt gagyi PC) :

    Intel DX58SO lap
    I7 920
    8 Giga Kingston
    1 db 320 -as RE3-as WD
    2 db 1 TB-os RE3 -as WD
    DVD író
    Enermax EMG700AWT
    Chieftec BH-02B-B-B-OP ház
    PNY FX 1800 Quadro GDDR3
    Kettő db Samsung 2243SW

    Darabja picit több volt mint 500 000 Ft.
    Mivel 8 db-ot vettünk adtak kedvezményt is. Az volt az előirányzott döntés, hogy 5 évig menjen a gép. Ha minden jól megy, és semmi nem gyári hibás.

    Ha valaki véletlenül megmondja, hogy melyik az a Mac, ami kijön ennyiből, és még obb minőségű is, mint ez, akkor annak örülnék. Mert akárhogyan néztem ennyi pénzért meg sem közelítette egy Mac sem sem a minőséget sem a tudást.
    Jött egy két kolléga a szokásos dumával, hogy az Avid, vagy a Premiere, vagy épp az Edius Mac-re van optimalizálva (ha egyáltalán fut osx-n), és hogy milyen jól futnak, meg nem fagy meg a többi. De még egyik sem panaszkodott, hogy a Win 7 Prof megfagyott volna, vagy lassú lenne.
    Igaz nincs IPS panel, de nem is hiányzik.
    A Vezetőség pedig örül, mint majom a farkának, hogy ~ 4 millióból kijött a cucc. És valaki megmondja, hogy melyik Mac-ben enermax szintű táp?

    Na csak megjegyeztem nem flame-nek szántam, csak tapasztalat....

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz fourgee #340 üzenetére

    Persze ez igaz, és sok esetben meg felesleges is az IPS panel, mert mi a fenének, hogy elmondhassa, hogy neki olyan is van. A mi vágóinknak sem kell... Persze ha lenne, nem lenne baj, de nem létszükséglet. Ha meg erre nem akarok költeni ne mondja meg senki, hogy márpedig e-nélkül nem vehetek gépet, mert ez egy picit sántít, ha én az IPS monitor helyett enermax tápot, vagy Quadro VGA-t akarok, akkor ezt hogy oldom meg az IMAC_ben, legfőlépppen sehogy? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    Sajna nem szempont, hogy beleférjen egy házba az egész, mert fontosabb a funkcionalitás, mint a kinézet. Valamint az is fontos, hogy tartós, és könnyen cserélhető alkatrészeket tartalmazzon, nem pedig egy egybe integrált cuccot, ami nem bővíthető. Jó lenne ez a MAC, ha nem IPS panellel, meg lehetne venni 200 000 Ft- Bruttóé, de így inkább olyan dolgokra költötte a cég a pénzt, amiből haszon is van.
    Ha pedig megfelel a TN panel, akkor az lesz nem kell IPS. Az nem baj, ha valami, sokat tud, az viszont baj, ha csak ez van.

    joey20:

    "senkit nem érdekel, hogy nektek kell-e IPS panel. már olyan szempontból, hogy ha ips konfigot hasonlítunk, akkor az ellenfélbe is olyat kell nézni hozzá. ja és ezeket a cuccokat tedd bele egy iMac házba, és legyen olyan csendes is. Meg hozzá egy W7 Ultimate, meg egy iLife csomagot kiváltó valami."

    Na igen pont engem sem érdekel, hogy bele tudom-e tenni egy házba, vagy nem, ha olcsóbban, sokkal többet tud jobb minőségben. Igaz ez a konfig nem teremt "DIVATOT", de arra sokkal jobban megfelel, amire össze lett állítva, picit drágábban, mint IMAC. Arról nem beszélve, hogy a szerver winchesterek, meg a táp nagyobb élettartamot és minőséget, teljesítményt ígér, mint bármelyik IMAC. Vagy inkább úgy kellene fogalmaznom, hogy APPLE termék. (Kivéve a MacPro-t).

    Na de off a téma, nem szeretnék itt famelni, vagy kötözködni, csak a véleményem írtam le.

    Csáó.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz fourgee #349 üzenetére

    Ha már itt tartunk Ti úgy a képernyőn kívül láttok mást is az IPS Led panelen kívül, meg a harapott almán kívül, vagy nem? :N

    Úgy látszik rajtatok, hogy fogalmatok sincs, arról, hogy pl, mikor egy cég kinéz egy gépet, akkor mi alapján dönt, baromira nem mindegy, hogy 4 millából kijön 6 gép vagy 6, mert ennyi lett volna az Apple, ha pedig a jótállásbővítést is akkor még rosszabb az arány, és nem kettő hanem 1 monitorral. Tudom én hogyha már ilyen a stílus, hogy egy IMAC monitor 20 TN panelest is helyettesít, de ha két TN paneles is megfelel miért is kell Az IPS.

    Azt is értem, hogy a fanok nem azt hallák, amit akarnak, akkor ez fáj, de ki fenét érdekel az a 0,5 %, ami ma Magyarországon a Mac piac.
    Válság idején meg valóban a fanok, meg a sznobok vesznek apple gépet.

    Nem akartam visszaírni, de a szemellenző, az nagyon rossz dolog :( .

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Xero #362 üzenetére

    Háát nem győztél meg hogy rosszul döntöttem a mostani "összegányolt" pcékkel. A MAC-nek is megvan a célközönsége, de nem hiszek azokban a sztereotipiákban, hogy bizonyos dolgokra sokkal jobb lenne a MAC mint a PC, itt van mindjárt a Videóvágás. Vagy a CAx rendszerek. Nem hiszen, hogy jobban járt volna a cég, Ha MAC-et vettünk volna. Egyszerűen nincs realitása, a dolognak. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #365 üzenetére

    A Stílus azért beüt nálad is. És igazából kit érdekel az IMAC :D Pláne ennyiért. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Xero #369 üzenetére

    Semmit..., Csak leírtam a véleményem, de úgy tűnik felesleges volt, mert ment, majdnem hitvita lett belőle, de annak meg nincs értelme... ;]

    (#368) joey20

    Ha te mondod...

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #371 üzenetére

    Én meg azt hittem már, hogyha valamiért ennyi pénzt elkérnek, akkor lényegesen többet is nyújt egy átlagterméknél, de ez a helyen felül, semmiben nem igaz, (főleg garanciában nem, a többiről ne is beszéljünk ) ki így ki úgy.
    Ja de van benne IPS panel, akkor máris más a helyzet, mert a vágóink sokkal többet látnak, mint egyszerre 3 TN paneles Samsungon... El is mondom gyorsan a főnökeimnek, hogy gyorsan dobjuk ki az új gépeinket, mert van egy jobb választás... :D
    Mielőtt az összehasonlítással jössz, tudom, hogy nem egy kategória.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    (#371) joey20

    Ja csak tudd részemről off, ha lett volna az adott körülmények között létjogosultsága a MAC-nek, akkor az lett volna, de az sajna nem support amit itthon művelnek a MAC kereskedől, az csak egy vicc. Így aki akar vegyen MAC-et, viszont sajna a Magyar üzleti világban nem játszik a MAC. És ezt nem én mondom, mint a MAC nagy magyar Mumusa :D. Hanem így van.

    Na szia, aztán szól, ha nem csak egy két dolgon tudtok lovagolni, és nem ragazkodtok a Magyarországon feleslegesen drága dolgokhoz, mivel nem hiszem, hogy egy átlaguser számára pont az lenne a fontos, hogy milyen panel van benne (IPS vagy TN), vagy pont olyan legyen, mint az IMAC, szerintem egy magyar piacon ezek a dolgok nem fontosak. (Kétlem, hogy az átlag magyar vásárló 300 000 Ft körüli összeget szán egy gépre, akkor akkor az pont IMAC-et is vesz kivévve azt a kis %-ot aki célzottan veszi azt). Aki ennyire ragaszkodik ehhez a felálláshoz, az nem hiszem, hogy komoly tapasztalattal rendelkezik a magyar informatikai piacon, mint inkább az érzelmei, vagy a magyar nemzetre jellemző renkívüli felvágással rendelkezik (plazma tv, feleslegesen megvett nagy autok, MAC stb), "betegségben szenved" (félre ne értsd nem személyeskedem senkivel, veled sem, csak vannak tények). És nem azért írtam, hogy válaszolj, csak leírtam a véleményem, így ebben a fórumban úgy utoljára, aztán lehet válaszolgatni, de véleményem még lehet az ami nem a tiéd ugye? :)
    Hello!

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz madgie #377 üzenetére

    Alapvetően azért lett ez kiválasztva, mert nem csak vágnak a gépeken, több célt is szolgálnak. Nem csak vágnak rajta, hanem mást is csinálnak. Vannak amely gépeken CAD/CAM tervezés is van. Valamint nem volt feltétel az ilyen szintű színmélység. A cad viszont sok esetben sokkal jobban teljesít ilyen kártyával, a vektorgrafika miatt. Röviden ennyi.

    (#378) Xero

    Szerintem, ne ítélj elsőre, mivel nem hiszem, hogy olvastál volna tőlem ilyen jellegű minősítést magaddal kapcsolatban, de ezen meg sem lepődöm. Ez is egy fórum sok "hozzáértővel". Az sem meglepő, hogy jó magyar szokás szerint mindig van okosabb mint a másik.
    Örülök, hogy értelmes válaszokat Te esetleg plusz egy kettő fórumozó képes adni... Érts akire szeretnéd. Szép estét, "Apple over the top..."

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Ijk #376 üzenetére

    Ezzel nem is lenne baj amit leírtál, csak azzal van itt a baj, hogy ez a legolcsóbb megoldásuk, és hogy milyen panel van benne, nagyon kevés az a felhasználó aki ez alapján választ gépet.
    Tök jó hogy Te örülsz ennek, csak éppen ez a frászfenéje az Apple-nek itt a sötét balkánon. Hogy az emberek nem annyira becsülik, annyira a panel minőségét, mint inkább az árát. És az tény, hogy a jó panel nagyon jó dolog. De ezen a piacon ez nem döntő szempont. Az is nagyszerű, hogy itt ennyi ember van aki több százezerért vesz monitorokat, ez jelzi, hogy haladunk mi is előre.
    Mi nem tehettük meg :D, és szerintem sok cég sem.

    Vajon miért van az, hogy állandóan válaszolgatnak emberkék a saját igazukat bizonygatva, és folyamatosan ingerelve a hangulatot. Sajna a piac diktál, és jelenleg, ha tettszik ha nem itthon nem jött be. Ez van!

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz madgie #383 üzenetére

    Az IPAD-al kapcsolatban igazad van. Akkor is ennyi lenne, mert igen egyedi, a cucc. A Monitorokkal kapcsolatban, pedig mire van igény, mint ahogyan Te is írtad. Nekünk erre volt. Tulajdonképpen a QUADRO is csak a spórolás miatt lett megvévve, értem ezalatt azt, hogy egy gépen végeznek több féle munkát. Nappal video, éjjel CAD vagy fordítva. Sokkal ideálisabb lenne két külön gép, ami megfelel külön külön az adott alkalmazásnak. De ez a fránya válság. :(

    (#382) Xero :

    Annak én is jobban örültem volna, ha Vettünk volna Videóra MAC Pro-t, Cadra, meg ezeket ami most van. Csak figyelnem kellett a cég érdekeit is, és sajna nem jár a Pro-khoz alap 3 év gar, meghát ami jó, azt meg is kell fizetni, a MAC Pro meg jó. De remélem egyszer mi is veszünk egy kettőt.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #386 üzenetére

    Alapvetően nem a lényeget nézed, hanem ragazkodsz az igazadhoz, és igazad is van. Csak azt nem vesued figyelembe, hogy a jóléti államokkal szemben, itt nem divat, kinézet, vagy divathullámot elindító dolgok dominálnak, hanem az, hogy mennyibe kerül. Van az a réteg, aki megengedheti magának, hogy ilyen cuccokat vegyenek (Amelyeket egy sokkal olcsóbb eszközzel is ki lehet váltani), hanem ami ugyanennyit tud alapjaiban, csak éppen a felébe kerül (És mielőtt előjönnél a panellel, igen a MAC-ben jobb panel van, mint egy 35-ezres Samsung, de kérdés, hogy az emberek 80 % ilyet vesz, vagy a panel árából egy komplett gépet), de a választ Te is sejted. Ha nem nekem lenne igazam, akkor az Emberek otthonaiban all in one IMAC-ek lennének többségben, de nem azok vannak.
    Ja hogy van az 0,5 % akinek ez fontos, ezt senki nem vitatta (Már nem a monitor, hanem az IMAC).

    Ja és, hogy az Apple-nel ez az alapmodell, a komolyabb pc szintű gépek között, mikor bármelyik PC gyártó igaz nem all -in-one termékkategóriában ad harmad annyiért is gépet + monitor ára, az meg azttán szerintem bugyutaság egy ilyen országban.

    OFF

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #388 üzenetére

    Úgy tűnik elsiklottál e-felett, néha velem előfordul:

    (#387) alamuszi

    "Alapvetően nem a lényeget nézed, hanem ragazkodsz az igazadhoz, és igazad is van. "

    (#388) joey20

    "Tehát egy egyszerű igen vagy nem választ kérek tőled az alábbi kérdésre:"

    Azt hiszem egyel előtted válaszoltam rá, vagy....?

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #390 üzenetére

    "az ún. prémium kategóriában, az 1000 dollárnál (körülbelül 189 ezer forint) drágább gépek szegmensében a cupertinói székhelyű gyártó részesedése 91 százalékos. Azaz: ha az amerikai vásárlók drágább konfigurációkat vesznek, tízből kilenc esetben Macet választanak."

    "És mivel az Apple elsősorban Amerikára koncentrál, és a prémium kategóriára, így szerintem közel tökéletesnek nevezhető a munkájuk, hiszen a kitűzött rétegeknél hatalmas a dominancia"

    Na igen a tudatlanság, és a szűk látókörűség szerintem nem erény, de úgy tűnik, hogy ez már ide is kezd átterjedni. :D

    Igen ezért van az, hogy itt még a fordított arányban sem igaz ez a felvetés, de nyugodtan mondhatom, hogy a világ semelyik részén sem. Persze U.S.A.-t kivéve :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák