Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz majom2 #192 üzenetére

    Mert egyes esetekben (sőt, általában) jobb, mint a semmi, nemcsak budapesti olvasóink vannak, vidéken meg macerásabb kalibráltatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz majom2 #225 üzenetére

    Nem a lótúrót nincs pénz, van elég sok csúcs vga-s, csúcs cpu-s vérpisti. De nem is kell ennyire nekiszaladni, vannak itt jópáran akik évente fejlesztik a konfigjukat, aztán össze lehet számolni, hogy 3-4 év alatt mennyivel többet költöttek, mint amennyi ez az imac.
    Ha vesznek egy konzolt, és egy imac-et állandó vga-cpu-lap csere helyett, olcsóbban kijön az egész bazár és mindkettő céleszköz, így hasznosabbak is lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #225 üzenetére

    nem. a magyar piacon konkrétan nincs erre pénz. ez a legnagyobb baj.
    Persze, hogy nincs. Bezzeg az iPhone-ra van pénz, 120 ezres telefonért sorban állnak az emberek. Meg amikor kijöttek a 8000-es sorozatú geForce kártyák olyan 80 ezres ár körül, akkor gyorsan hiánytermékek lettek, mert arra azért van pénz, hogy a nemtommilyen játékban ne legyen recés a fegyver csövének a széle.

    az usában is úgy alakulnak az eladások h az 1000$ feletti gépek 90%-át (!) a mac-ek teszik ki.
    Igen, de ott kevés otthonra szánt számítógép ára haladja meg az 1000$-t. Az adatot már hallhattuk máshol is, nincsenek benne a céges megrendelések, azzal együtt azért már nem lenne ilyen szép a helyzet. Tulajdonképpen a magánszemélyek körében a 3-400 ezer fölötti ársávban Magyarországon is jól szerepelhet az Apple. :)

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #233 üzenetére

    Amúgy biztos az a baj velem, hogy kinőttem ebből a csavarhúzós alkatrészcserélgetős korszakból. Egy gépnél az érdekel, hogy mire lehet használni, illetve mennyire tetszik, minden más mellékes. Az egyetlen ok, amiért biztosan nem fogok iMac-et venni az az, hogy számomra egy otthoni számítógép nem ér 300-400 ezer forintot.
    Igazából nekem ez a csavarhúzós kártyacserélgetős kábelezős móka kb. egy szinten van a villanyszereléssel vagy a hálózati kábelek telepítésével/szerelésével. Nem becsülöm le, de számtalan kellemesebb, izgalmasabb hobbit tudnék mondani, amivel kitölthetem a szabadidőmet.

  • <NewL>

    addikt

    válasz majom2 #261 üzenetére

    aha,ezt is mutatta haverom. sok mindent be lehet rajta allitani meg a gep kikapcsolasat is es stb.
    nem tudom miert de nekem azonnal kezre allt. lehet azert mert mar 1 hete csak touchpaddal hasznalom a laptopot.:)
    na az 1 honap jo. (lehet nekik csak valami gagyo elem volt benne:D
    ha lenne a laptopomba bt vennek is egyet. (most lattam vateran 17K zsir uj bontatlan;))

    joey : akkor lehet azert volt olyan nehez mozgatni a mightyt mert nem volt beallitva. :D a 27esnel fel metereket kellett huznom saroktol sarokig.:D

    [ Szerkesztve ]

    There's an app for that

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #287 üzenetére

    iff valami fogalomzavar van. milyen vírusra gondolsz, amit a felhasználó maga telepít? meg mi a "vírus"? gyűjtőneve mindennek ami kártékony? gondolom igen...
    Köznapi értelemben igen, gyűjtőnév. Valójában a vírust azért hívják vírusnak, mert pont ugyanúgy működik, mint a biológiai vírusok: a futtatható file-okba fészkeli be magát észrevétlenül és képes magát reprodukálni. 15 éve volt egy one half nevű vírus, érdemes utánaolvasni a működési elvének, szerintem zseniális. Ehhez nagyon hasonlóan működnek a worm-ök, pl. a conficker.
    Egy rendszeresen frissített gépen a legtöbb veszélyforrást általában a különféle trójai programok jelentik, például kétes eredetű szoftverek, amelyek mellé odacsomagolták a kártékony programot is, továbbá a phishing támadások, amelyek viszont nagyjából oprendszerfüggetlenek.

    lehet h olcsó a vírusirtó, de nem is fog meg mindent. ad egyfajta védelmet, de közel sem tökéletest.
    6 éve nem használok vírusirtót, kizárólag a windows beépített eszközei védik a gépemet és persze figyelek rá, hogy felkerüljenek a frissítések. Kb. fél évente végigfuttatok valamilyen online vírusirtót, eddig nem nagyon találtam semmit, max. néhány rendkívül veszélyes cookie-t :D . Részemről ennyit a vírusparáról meg a biztonsági lyukakkal teli windows-ról.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #303 üzenetére

    rosszul tudod, a klasszikus értelembe vett vírusok manapság eléggé visszaszorultak már. jelenleg inkább a trójaik élik a virágkorukat
    Öö, visszaolvastam, mint ha pont ugyanezt mondtam volna én is, szóval mit tudok rosszul? :D

    szuper h neked nem fertőződött még meg a géped, kívánom h maradjon is így. ugyanakkor az h nem találsz rajta semmi, még nem jelenti azt h nincs is rajta semmi.
    Nincs semmilyen jele, hogy fertőzött lenne, a vírusirtó program nem talál semmit, ennél többet nem tudok tenni az ügy érdekében.

    én ilyen online vírusvadászokat is egy kicsit fenntartással fogadnék.
    A nagy vírusirtógyártó cégek netes keresőszoftveréről van szó: nod, kaspersky, ilyenek. Ezek nem lebutított változatok, ugyanazokat a legfrissebb definíciós file-okat használják, mint a rendes windows-os szoftver.

    biztonsági lyukak pedig vannak dögivel még akkor is ha ezek szabad szemmel nem láthatóak, és ez alól a win7 sem kivétel.
    Persze, hogy vannak, nincs 100%-osan biztonságos rendszer. Megmondom őszintén, én bízok abban, hogy a Microsoft a kritikus biztonsági hibákat időben javítja, eddig szerintem ez összejött. Ok, biztos találsz olyan egyedi esetet a múltban, amikor késtek valamilyen javítással, de ahol dolgoznak, ott hullik a forgács :) .

    nem vagy következetes, mert te ugyanúgy gyüjtőnévként használod a vírus definíciót mint vehement69 a kékhalált
    Ööö, hol? Ilyenre szoktam azért figyelni. A vírusirtó programot akkor is így hívjuk, ha nem csak vírusokat, hanem trójaiakat és férgeket is irt.

    OSX vs win7:
    Igen, vannak kevésbé jó dolgok a windows-okban, soha nem állítottam, hogy bármi tökéletes lenne. Azzal nem értek egyet, hogy komoly munkára nem lehet használni.
    Szerintem bármilyen modern és jól átgondolt oprendszert lehet munkára használni, ami támogatja az adott szoftvert és hardvert. Elboldogulok windows-on, elboldogulok linux-on, osx-en is elboldogultam, bár keveset használtam. Bármelyik rendszernek vannak erős és gyenge pontjai, sorolhatnánk napestig, univerzálisan tökéletes oprendszer nem létezik.

    sztem az osx kitárgyalása része a történetnek. egy mac elválaszthatatlan része az osx, enélkül a vas is jórészt értelmét veszti.
    Igazából nem elválaszthatatlan része. Azért elválaszthatatlan része, mert kizárólag így árulják őket a boltban, tehát ez elsősorban üzleti kérdés, nem pedig technológiai.
    Ez egyrészt jó dolog, mert ugye a mac-ek out of the box működnek, nincs kompatibilitási gond, másrészt nem jó dolog, mert az Apple teljes kínálata 3 fajta asztali gépből és 3 fajta notebook-ból áll. Ha nem találsz számodra megfelelő vasat ebben a szédítő kínálatban, akkor így jártál.

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #312 üzenetére

    a symantech-et is próbáld ki ahogy néztem _jelenleg_ az a legjobb.
    Régebben nagyon pocsék szoftvereket gyártottak, szóval fenntartásokkal kezelek bármit, ami Symantec :)

    most persze a balhé miatt 2 hét alatt befoltozták. és csak a jó ég tudja hány ilyen van még.
    Mondom, ahol dolgoznak, hullik a forgács is. Vannak egyedi esetek, amikor valóban eltolták Microsoft-ék, de nagy általánosságban úgy vettem észre, hogy a Vista óta nagyon komolyan ráfeküdtek arra, hogy a termékeik biztonságosabbak legyenek.
    Tökéletesen biztonságos rendszer nincs, nem is volt és nem is lesz. Júzerként mindent megteszek ez ügyben, amit megtehetek, eddig bevált.

    részben szintén egyetértek. egy notebook jellegű cucc pl már régóta hiányzik a palettáról. minden más viszont szerintem megvan. vagy nem?
    Nagyon sokfajta gép hiányzik a palettáról. Például notebook-oknál nincs normális árú nagyképernyős gép, mert a nagyképernyős gépekhez megvetetik veled a lehető legdrágább hardvert. Ha szükséged van bármilyen, asztali pc-nél megszokott bővítési lehetőségre, akkor megvetetik veled a munkaállomásukat, benne a lehető legdrágább hardverrel. Nincs workstation kategóriájú hordozható gépük, nincs normális ultrahordozható gépük (az Air az egy vicc, már bocs).

    (#308) Matthu
    Köszi, ez így tényleg meggyőző, végre egy normális válasz :) .

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz majom2 #314 üzenetére

    a nagyképernyős mindenhol drága. itt mégdrágább. de ez mindenre elmondható. cserébe kapsz 7-8 órás üzemidőt, meg a szokásos körítést.
    Nagyképernyő alatt a 15"-os kategóriát értem. Idősebb embereknél hiába jösz a szokásos körítéssel meg üzemidővel, ha a sima 13"-os macbook képernyője egyszerűen túl kicsi nekik.

    tudom ez pc irányból egy kicsit értelmezhetetlen, de tényleg ez van. mégis mivel bővítenéd?
    Bármivel. Tv tuner, második hdd, raid, jobb hangjártya, amire szükség van. Nem pc szerelgetős pistikékről beszélek, hanem bármilyen, átlagostól csak kicsit eltérő igényről.

    az milyen?
    Erős processzor, nagy felbontás, tervezős videókártya, lást Hp nw sorozat, Thinkpad W sorozat.

    ezt írtam én is... netbook akart lenni...
    Én nem netbook-ra gondoltam, hanem rendes, komoly szubnotira.

  • norbx

    aktív tag

    válasz majom2 #100 üzenetére

    egyetertek tenyleg nem kenyelmetlen.en is hamar megszoktam es jobban szeretem mint a razer mambat ami a pc-mhez volt.:)

Új hozzászólás Aktív témák