Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Xero #85 üzenetére

    De az eggyel ezelőtti iMac legkisebb tagjában TN+Film panel volt, ha jól emlékszem. Gondolom ezé' lett megemlítve at IPS dolog :)

  • cucka

    addikt

    válasz Xero #356 üzenetére

    - Mindennapi felhasználó aki vagy nem akar vagy nem tud foglalkozni a géppel, vírusokkal, rendszer tutujgatással.
    Ok, ez stimmel.

    -Hardcore userek akik egy unix rendszer sokoldaluságát és egy mindennapi rendszer kezelhetőségét, kiforrottságát kívánják egy időben használni.
    Várjunk már, mitől olyan sokoldalú az OSX? Pont ugyanannyira zárt, mint a Windows, ugyanakkor összesen 6 fajta gépen hajlandó futni. A másik, hogy a hardcore júzerek ritkán izgulnak rá arra, hogy mennyire kiforrott a grafikus felület.

    -DTP
    -Video editing
    -Hang editing, recording

    Átlag pc szinten nyilván. Konkrétan ennek az imac-nek a célközönsége érdekelt volna, szerintem ez a gép a 2 magjával, 4 giga memóriával és 1 darab vinyójával nem az a dtp-re/videóra/hangszerkesztésre tervezett célgép. Lehet vele azt is csinálni, szinte bármilyen pc-vel lehet, de azért olyat ne mondj már, hogy ennek az imac-nek a célközönsége ezekből a körökből kerül ki. A MacPro közönsége nyilván igen, csak ugye ott megint az ár a kérdéses. (Bár szerintem ár/teljesítmény arányban lényegesen jobb, mint az iMac)

    Ezt a korlátozottan alkalmas játékra dumát pedig végképp nem értem. Ugyan úgy fel lehet rá rakni akármilyen Windows OS-t és ugyan úgy lehet vele játszani mint bármilyen más WinPC-vel.
    Azért korlátozottan alkalmas, mert a 330 ezres árhoz képest gagyi benne a videókártya, ráadásul cserélni sem lehet. Én meg azt nem értem, hogy végig megy a hittérítés a hardver/oprendszer harmóniájáról, meg arról, hogy micsoda kín ehhez képest win-t használni, de amikor játékról van szó, akkor mindig az a válasz, hogy lehet rá windows-t telepíteni. Hát mit mondjak, nagyon harmonikus :D

    De hogy megnyugtassalak sorolom én mire használom pl a MBP-t mióta megvettem:
    Persze, nem szűk kör. Ezeket amatőr szinten bármilyen géppel meg tudod oldani. A célcsoport alatt azt értem, hogy egy terméket egy adott felhasználási területre optimalizálnak. Például bizonyos HP gépekbe brutál felbontású kijelzőt és Quadro kártyát raknak, tehát a célcsoport a CAD szoftvereket használók tábora. Az Imac célcsoportja meg az otthoni felhasználók tábora. Ettől még nyilván más szoftvereket is lehet futtatni, szóval nem értem, miről akarsz meggyőzni?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Xero #360 üzenetére

    A hardcore usernek pusztán azért jó a bárány bőrbe bújtatott unix, mert a gépháztető alatt azt csinálni amit csak akar, de ha pihenésre vágyik nem kell másik gép elé ülni.
    Nem igazán értem, mit tudsz csinálni a gépháztető alatt. Attól, mert az osx shell-je a linuxos/unixos shell-ekhez hasonlít, még nem lesz belőle linux. (Bár kétségkívül nagy előny mondjuk egy win-hez képest, ahol a parancssor totál sokadrangú szempont)

    mellesleg nézz utána mennyire is zárt az OS X a felszín alatt.
    Bizonyos részei a nyílt forráskóduak, a túlnyomó többség nem az. Maradjunk annyiban, hogy az osx alapvetően zárt rendszer, szoftveresen és hardveres támogatást tekintve egyaránt.

    A DTP és a fejlesztés nem amatőr szinten megy nálam, de sebaj.
    Én is ismerek grafikust, aki sok munkáját egy tök átlagos Sony laptopon végzi. Attól még nem mondom senkinek, hogy a tökátlagos Sony gép grafikus munkákra lenne tervezve, bár kétségkívül alkalmas a feladatra, pont annyira, mint bármilyen más hasonló hardverrel szerelt gép.

    Win-t indít az ember ha játszani akar, de erről maximum a fejlesztők tehetnek akik csak oda portolnak.
    Tudom. Mondjuk szerintem elsődleges probléma, hogy csak a legnagyobb, legdrágább mac-ekbe szerelnek korszerű és erős videókártyát.

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Xero #362 üzenetére

    Háát nem győztél meg hogy rosszul döntöttem a mostani "összegányolt" pcékkel. A MAC-nek is megvan a célközönsége, de nem hiszek azokban a sztereotipiákban, hogy bizonyos dolgokra sokkal jobb lenne a MAC mint a PC, itt van mindjárt a Videóvágás. Vagy a CAx rendszerek. Nem hiszen, hogy jobban járt volna a cég, Ha MAC-et vettünk volna. Egyszerűen nincs realitása, a dolognak. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Xero #362 üzenetére

    Ubuntu 9.10 és OS X 10.5.8 tök hasonló elrendezésre, logikára épül, ha a GUI-t nézem. Dizájnban, valamint mélyebb rendszer-szintű dolgokban nyilván elég komoly eltérés van, de most Ubuntu használatnál nekem elég sokat segít a "mit-hol-találok" kérdéskörben, hogy ismerem egy kicsit az OS X-et is.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Xero #369 üzenetére

    Semmit..., Csak leírtam a véleményem, de úgy tűnik felesleges volt, mert ment, majdnem hitvita lett belőle, de annak meg nincs értelme... ;]

    (#368) joey20

    Ha te mondod...

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák