Új hozzászólás Aktív témák

  • kpb

    csendes tag

    A teszt szép, csak az értékelés hiányos kissé, méghozzá lényegi kérdésekben.
    A tesztelő elismeri, hogy nem igazán ért az OSX-hez. Azaz a teszt alapvetően egy windows user szemszögéből elemzi a gépet, mint önálló hardvert, ami még nem baj, csak ezt nem ártana hangsúlyozni, mert alapvetően más következtetést von le az, aki a gyakorlatban használja az apple gépeit, és aki pár perces ismerkedés után alkot véleményt.
    Az apple gépei kétségtelenül drágák, csakhogy a tesztelő véleményével szemben az extra pénzt nem a design-ért fizetjük, hanem egy jól kitalált, stabil hardver-szoftver rendszerért.
    Jellemző, hogy az apple hardvereit kb. ugyanannyit kell szervizelni, mint a konkurens gyártókét, mégis az apple ügyfelek nagyságrendekkel elégedettebbek a többi felhasználónál. Erre persze jön a szokásos duma, hogy naná, mert aki sznobizmusból kiad egy halom pénzt, az meggyőzi magát, hogy az ő cucca a legjobb, stb. stb.
    A gond ezzel az érveléssel az, hogy ahhoz túl sok apple felhasználó van, hogy mindegyik agymosott sznob legyen.
    A helyzet az, hogy az apple rendszereinek minősége akkor derül ki igazán, amikor a gép a napi rendszeres munka során nem szopat, hanem egyszerűen végzi a dolgát.
    Az apple mérnökei persze nem zsenik, szimplán arról van szó, hogy más paradigma szerint építik a rendszereiket. Limitált mennyiségű, jól összerakott, minőségi hardverrel dolgoznak és mind a hardver, mint a szoftver fejlesztéssekor figyelembe veszik, hogy a kettő harmonikus működéséhez hol kell az adott komponensen változtatni.
    Ennek a fajta összehangolásnak persze ára van, és kétségtelen, hogy csak adott felhasználói csoportok tudják igazán értékelni a különbséget.
    A koleszban PC-t hackelő műszaki egyetemista nem fog apple gépet venni, mert abból a pénzből tízszer erősebb tuningolt gépszörnyet tud kreálni, mint amit egy átlag apple gép nyújtani tud. A stabilitás, a problémamentesség számára nem paraméter, mert van ideje és kedve kűzdeni a rendszerrel. Ez azonban nem jelent többet, mint hogy nem mindenkinek éri meg apple gépet venni, és messze nem jelenti azt, hogy akkor senkinek sem. Vannak ugyanis emberek, akik a számítástechnikát nem önmagáért szeretik, hanem azért, amit a segítségével alkothatnak.
    A film-video szakmában például magasról tesznek a designra, ha az ember elbukja a határidőt a gépe miatt, akkor másnap a cucc megy a kukába, tök mindegy, hogy eredetileg mennyibe került. (Egyébként meg lehet nézni, hogy mennyivel tisztább, szárazabb érzés HD videot vágni mac-en, mint PC-n.)
    A lényeg, hogy legközelebb egy rendszert illene teljes rendszer minőségében tesztelni, vagy legalább az értékelésnél figyelembe venni a valódi célközönség valódi igényeit.

  • Cyrin

    addikt

    azért mint látjuk minkét oldalon megvannak a sztereotípiák a másikkal, és a saját rendszerrel szemben is...

  • cucka

    addikt

    válasz kpb #352 üzenetére

    csakhogy a tesztelő véleményével szemben az extra pénzt nem a design-ért fizetjük, hanem egy jól kitalált, stabil hardver-szoftver rendszerért.
    Aha, szóval akkor azért drága, mert jól kitalálták? :D

    A gond ezzel az érveléssel az, hogy ahhoz túl sok apple felhasználó van, hogy mindegyik agymosott sznob legyen.
    Apple marketing egyik legfontosabb üzenete, hogy az ő gépeik a legjobbak, legkifinomultabbak, nem holmi átlag számítógép. Szerinted miért ők az egyetlenek, akik 1000 dollár fölötti gépeket is el tudnak adni a nagy néptömegeknek? Ha drágán veszel valamit, akkor sokkal erősebb az az érzés, hogy jól jártál, és igazi minőséget kaptál. Nem csak számítógépeknél, hanem gyakorlatilag bárhol. Ez van, ilyenek vagyunk.

    Limitált mennyiségű, jól összerakott, minőségi hardverrel dolgoznak és mind a hardver, mint a szoftver fejlesztéssekor figyelembe veszik, hogy a kettő harmonikus működéséhez hol kell az adott komponensen változtatni.
    Izé, ébresztő, ez nem a nők lapja fórum, hagyjuk már ezt a harmonikus működés bullshitet.

    Ennek a fajta összehangolásnak persze ára van
    Márhogy minek? Hogy bugmentes drivereket írnak 6, azaz hat darab különböző számítógéphez? :D

    A stabilitás, a problémamentesség számára nem paraméter, mert van ideje és kedve kűzdeni a rendszerrel.
    Nekem sem időm, sem kedvem nincs küzdeni, de furcsa mód valahogy soha nem is kell küzdenem. (Nem tudom, mindig előjön, hogy minden Apple júzer szerint az élet Win-en/Linuxon csupa küzdelem, szenvedés, vér és veríték. Bennem van a hiba, hogy ezt nem érzékelem?)

    A film-video szakmában például magasról tesznek a designra
    Mindenki profi videóvágó? Te vagy az n+1-edik ember, aki a videóvágással jön. Ok, mac-en jobb videót vágni, de mondjuk az emberek 99.98%-a nem videóvágásból él, tehát ne legyen már ez az alfája és omegája az egésznek. (Komolyan, olyan, mint a monitoros topik, ahol mindenki profi képszerkesztő és nyomdai munkát végez, ezért elengedhetetlenül fontos a jó monitor)

    az értékelésnél figyelembe venni a valódi célközönség valódi igényeit.
    És mégis ki lenne ennek a gépnek a célközönsége? Komolyan, gőzöm nincs, szerintem ez egy drága, játékra korlátozottan alkalmas otthoni gép, és ennél nem több.

  • Xero

    nagyúr

    válasz cucka #354 üzenetére

    És mégis ki lenne ennek a gépnek a célközönsége? Komolyan, gőzöm nincs, szerintem ez egy drága, játékra korlátozottan alkalmas otthoni gép, és ennél nem több.

    Sorolom a célközönséget:
    - Mindennapi felhasználó aki vagy nem akar vagy nem tud foglalkozni a géppel, vírusokkal, rendszer tutujgatással.
    -Hardcore userek akik egy unix rendszer sokoldaluságát és egy mindennapi rendszer kezelhetőségét, kiforrottságát kívánják egy időben használni.
    -DTP
    -Video editing
    -Hang editing, recording

    Soroljam tovább? Ezt a korlátozottan alkalmas játékra dumát pedig végképp nem értem. Ugyan úgy fel lehet rá rakni akármilyen Windows OS-t és ugyan úgy lehet vele játszani mint bármilyen más WinPC-vel.

    De hogy megnyugtassalak sorolom én mire használom pl a MBP-t mióta megvettem:

    -szokásos otthoni dolgok: internet, mail, im, zene hallgatás, video nézés, letöltés, file mozgatás, fénykép rendezgetés
    -DTP munkák: fotó utómunka, szórólapok-plakátok készítése néha munka szinten
    -Video vágás, renderelés otthoni és amatőr célokra
    -weboldalak elkészítése, karbantartása frissítése
    -Java fejlesztés, tesztelés munka szinten
    -egyetemi apró-cseprő dolgok elintézése
    -friss játékok kipróbálása akár osx-en akár windowson, Counter-Strike 1.5 rendszeres futtatása :D

    Ha ez valakinek szűk kör akkor emelem kalapom! :)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Xero #356 üzenetére

    - Mindennapi felhasználó aki vagy nem akar vagy nem tud foglalkozni a géppel, vírusokkal, rendszer tutujgatással.
    Ok, ez stimmel.

    -Hardcore userek akik egy unix rendszer sokoldaluságát és egy mindennapi rendszer kezelhetőségét, kiforrottságát kívánják egy időben használni.
    Várjunk már, mitől olyan sokoldalú az OSX? Pont ugyanannyira zárt, mint a Windows, ugyanakkor összesen 6 fajta gépen hajlandó futni. A másik, hogy a hardcore júzerek ritkán izgulnak rá arra, hogy mennyire kiforrott a grafikus felület.

    -DTP
    -Video editing
    -Hang editing, recording

    Átlag pc szinten nyilván. Konkrétan ennek az imac-nek a célközönsége érdekelt volna, szerintem ez a gép a 2 magjával, 4 giga memóriával és 1 darab vinyójával nem az a dtp-re/videóra/hangszerkesztésre tervezett célgép. Lehet vele azt is csinálni, szinte bármilyen pc-vel lehet, de azért olyat ne mondj már, hogy ennek az imac-nek a célközönsége ezekből a körökből kerül ki. A MacPro közönsége nyilván igen, csak ugye ott megint az ár a kérdéses. (Bár szerintem ár/teljesítmény arányban lényegesen jobb, mint az iMac)

    Ezt a korlátozottan alkalmas játékra dumát pedig végképp nem értem. Ugyan úgy fel lehet rá rakni akármilyen Windows OS-t és ugyan úgy lehet vele játszani mint bármilyen más WinPC-vel.
    Azért korlátozottan alkalmas, mert a 330 ezres árhoz képest gagyi benne a videókártya, ráadásul cserélni sem lehet. Én meg azt nem értem, hogy végig megy a hittérítés a hardver/oprendszer harmóniájáról, meg arról, hogy micsoda kín ehhez képest win-t használni, de amikor játékról van szó, akkor mindig az a válasz, hogy lehet rá windows-t telepíteni. Hát mit mondjak, nagyon harmonikus :D

    De hogy megnyugtassalak sorolom én mire használom pl a MBP-t mióta megvettem:
    Persze, nem szűk kör. Ezeket amatőr szinten bármilyen géppel meg tudod oldani. A célcsoport alatt azt értem, hogy egy terméket egy adott felhasználási területre optimalizálnak. Például bizonyos HP gépekbe brutál felbontású kijelzőt és Quadro kártyát raknak, tehát a célcsoport a CAD szoftvereket használók tábora. Az Imac célcsoportja meg az otthoni felhasználók tábora. Ettől még nyilván más szoftvereket is lehet futtatni, szóval nem értem, miről akarsz meggyőzni?

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz fourgee #349 üzenetére

    Ha már itt tartunk Ti úgy a képernyőn kívül láttok mást is az IPS Led panelen kívül, meg a harapott almán kívül, vagy nem? :N

    Úgy látszik rajtatok, hogy fogalmatok sincs, arról, hogy pl, mikor egy cég kinéz egy gépet, akkor mi alapján dönt, baromira nem mindegy, hogy 4 millából kijön 6 gép vagy 6, mert ennyi lett volna az Apple, ha pedig a jótállásbővítést is akkor még rosszabb az arány, és nem kettő hanem 1 monitorral. Tudom én hogyha már ilyen a stílus, hogy egy IMAC monitor 20 TN panelest is helyettesít, de ha két TN paneles is megfelel miért is kell Az IPS.

    Azt is értem, hogy a fanok nem azt hallák, amit akarnak, akkor ez fáj, de ki fenét érdekel az a 0,5 %, ami ma Magyarországon a Mac piac.
    Válság idején meg valóban a fanok, meg a sznobok vesznek apple gépet.

    Nem akartam visszaírni, de a szemellenző, az nagyon rossz dolog :( .

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • cucka

    addikt

    válasz alamuszi #358 üzenetére

    ha pedig a jótállásbővítést is akkor még rosszabb az arány
    Ha pedig rendes jótállást (pl. next business day garancia), akkor max. széttárják a kezüket.
    Mondjuk ez számomra is furcsa, hogy mindenki jön azzal, hogy ilyen meg olyan professzionális felhasználásra jók ezek a gépek, de rendes garanciát nem lehet hozzá venni, egy manapság átlagosnak nevezhető 3 éves garancia is baráti 50 ezer forintba kerül.

  • Xero

    nagyúr

    válasz cucka #357 üzenetére

    A hardcore usernek pusztán azért jó a bárány bőrbe bújtatott unix, mert a gépháztető alatt azt csinálni amit csak akar, de ha pihenésre vágyik nem kell másik gép elé ülni. Én is jobban örülök, hogy a napi szintű AIX és Debian baszkurálás után normális felületem van a magán teendőimhez, de ha hirtelen valami kódot kell tesztelni vagy éppen valamire szükségem van ami unix alapokon nyugszik mehet egyből a terminal móka.

    szerk: mellesleg nézz utána mennyire is zárt az OS X a felszín alatt. :)

    A DTP és a fejlesztés nem amatőr szinten megy nálam, de sebaj. :)

    Természetesen Win-t indít az ember ha játszani akar, de erről maximum a fejlesztők tehetnek akik csak oda portolnak. Ha nem kellene windows környezetben tesztelnem néha napján, én lenne CS 1.5 OS X-re szarakodás nélkül, lényegesen ritkábban indulna nálam windows natívan. :)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Xero #360 üzenetére

    A hardcore usernek pusztán azért jó a bárány bőrbe bújtatott unix, mert a gépháztető alatt azt csinálni amit csak akar, de ha pihenésre vágyik nem kell másik gép elé ülni.
    Nem igazán értem, mit tudsz csinálni a gépháztető alatt. Attól, mert az osx shell-je a linuxos/unixos shell-ekhez hasonlít, még nem lesz belőle linux. (Bár kétségkívül nagy előny mondjuk egy win-hez képest, ahol a parancssor totál sokadrangú szempont)

    mellesleg nézz utána mennyire is zárt az OS X a felszín alatt.
    Bizonyos részei a nyílt forráskóduak, a túlnyomó többség nem az. Maradjunk annyiban, hogy az osx alapvetően zárt rendszer, szoftveresen és hardveres támogatást tekintve egyaránt.

    A DTP és a fejlesztés nem amatőr szinten megy nálam, de sebaj.
    Én is ismerek grafikust, aki sok munkáját egy tök átlagos Sony laptopon végzi. Attól még nem mondom senkinek, hogy a tökátlagos Sony gép grafikus munkákra lenne tervezve, bár kétségkívül alkalmas a feladatra, pont annyira, mint bármilyen más hasonló hardverrel szerelt gép.

    Win-t indít az ember ha játszani akar, de erről maximum a fejlesztők tehetnek akik csak oda portolnak.
    Tudom. Mondjuk szerintem elsődleges probléma, hogy csak a legnagyobb, legdrágább mac-ekbe szerelnek korszerű és erős videókártyát.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz cucka #361 üzenetére

    Azért az erős, hogy ahhoz hasonlít a shell. :) Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?
    Darwin
    Ráadásul minden OS X telepítő része az X11, amit ugye nem kell részleteznem milyen hasznos tud lenni bizonyos körökben. :)

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Xero #362 üzenetére

    Háát nem győztél meg hogy rosszul döntöttem a mostani "összegányolt" pcékkel. A MAC-nek is megvan a célközönsége, de nem hiszek azokban a sztereotipiákban, hogy bizonyos dolgokra sokkal jobb lenne a MAC mint a PC, itt van mindjárt a Videóvágás. Vagy a CAx rendszerek. Nem hiszen, hogy jobban járt volna a cég, Ha MAC-et vettünk volna. Egyszerűen nincs realitása, a dolognak. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Xero

    nagyúr

    válasz alamuszi #363 üzenetére

    Ki akar itt meggyőzni?:D Bánom is én, hogy ki mit használ. :D Nekem jó és pont, hogy másnak milyen az nem zavar. :D ;]

  • joey04

    titán

    válasz alamuszi #363 üzenetére

    és ez igazából kit érdekel? :D
    nem erről akart téged meggyőzni senki szerintem, Főleg nem Xero.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #365 üzenetére

    A Stílus azért beüt nálad is. És igazából kit érdekel az IMAC :D Pláne ennyiért. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Xero #362 üzenetére

    Ubuntu 9.10 és OS X 10.5.8 tök hasonló elrendezésre, logikára épül, ha a GUI-t nézem. Dizájnban, valamint mélyebb rendszer-szintű dolgokban nyilván elég komoly eltérés van, de most Ubuntu használatnál nekem elég sokat segít a "mit-hol-találok" kérdéskörben, hogy ismerem egy kicsit az OS X-et is.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • joey04

    titán

    válasz alamuszi #366 üzenetére

    Látom nem érted meg. az sem érdekes a vita szempontjából, hogy nekem mire van szükségem. az is kit érdekel kategória. :U
    összehasonlításod nem korrekt. ennyi.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Xero #369 üzenetére

    Semmit..., Csak leírtam a véleményem, de úgy tűnik felesleges volt, mert ment, majdnem hitvita lett belőle, de annak meg nincs értelme... ;]

    (#368) joey20

    Ha te mondod...

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • joey04

    titán

    válasz alamuszi #370 üzenetére

    Tehát szerinted az iMac azért túlárazott, mert egy más konfigurációt, más sajátosságokkal olcsóbban ki tudsz hozni! Értem :D

    Én meg már abban a hitben voltam, hogy akkor mondhatom egy termékre, hogy túlárazott, ha egy hozzá nagyon hasonló termék lényegesebben olcsóbban is elérhető.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #371 üzenetére

    Én meg azt hittem már, hogyha valamiért ennyi pénzt elkérnek, akkor lényegesen többet is nyújt egy átlagterméknél, de ez a helyen felül, semmiben nem igaz, (főleg garanciában nem, a többiről ne is beszéljünk ) ki így ki úgy.
    Ja de van benne IPS panel, akkor máris más a helyzet, mert a vágóink sokkal többet látnak, mint egyszerre 3 TN paneles Samsungon... El is mondom gyorsan a főnökeimnek, hogy gyorsan dobjuk ki az új gépeinket, mert van egy jobb választás... :D
    Mielőtt az összehasonlítással jössz, tudom, hogy nem egy kategória.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    (#371) joey20

    Ja csak tudd részemről off, ha lett volna az adott körülmények között létjogosultsága a MAC-nek, akkor az lett volna, de az sajna nem support amit itthon művelnek a MAC kereskedől, az csak egy vicc. Így aki akar vegyen MAC-et, viszont sajna a Magyar üzleti világban nem játszik a MAC. És ezt nem én mondom, mint a MAC nagy magyar Mumusa :D. Hanem így van.

    Na szia, aztán szól, ha nem csak egy két dolgon tudtok lovagolni, és nem ragazkodtok a Magyarországon feleslegesen drága dolgokhoz, mivel nem hiszem, hogy egy átlaguser számára pont az lenne a fontos, hogy milyen panel van benne (IPS vagy TN), vagy pont olyan legyen, mint az IMAC, szerintem egy magyar piacon ezek a dolgok nem fontosak. (Kétlem, hogy az átlag magyar vásárló 300 000 Ft körüli összeget szán egy gépre, akkor akkor az pont IMAC-et is vesz kivévve azt a kis %-ot aki célzottan veszi azt). Aki ennyire ragaszkodik ehhez a felálláshoz, az nem hiszem, hogy komoly tapasztalattal rendelkezik a magyar informatikai piacon, mint inkább az érzelmei, vagy a magyar nemzetre jellemző renkívüli felvágással rendelkezik (plazma tv, feleslegesen megvett nagy autok, MAC stb), "betegségben szenved" (félre ne értsd nem személyeskedem senkivel, veled sem, csak vannak tények). És nem azért írtam, hogy válaszolj, csak leírtam a véleményem, így ebben a fórumban úgy utoljára, aztán lehet válaszolgatni, de véleményem még lehet az ami nem a tiéd ugye? :)
    Hello!

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • joey04

    titán

    Gyönyörű szónoklat, csak továbbra is értelmetlen. Az, hogy mennyire felesleges dolgok ezek, majd a piac eldönti, ha nem veszik, akkor sok fölös drágító elem van benne. De ez egy összehasonlító vitában lényegtelen.

    A többi márkának (HP, Dell) is van hasonló all in one gépe, azzal korrekt az összehasonlítás, ott meg kb középmezőnyben az árát tekintve.

    Szóval te arról beszélsz folyamatosan, hogy mi a fölösleg benne, ami 1, magánvéleményed, 2, nem erről szól a vita, tehát még érdektelen is. lehet más véleményed, de úgy látom az olvasást még tanulnod kéne, mert egy helyen sem abba a véleményedbe kötöttem bele, hogy mi a felesleges, vagy mi nem. szóval jó lenne ha legalább nem ferdítenél, köszönöm.
    egyébként a saját példám alapján (monitor) abba is beleköthetnék, de itt felesleges, mert nem ebből derül ki, hogy az iMac túlárazott vagy sem. Az abból derül ki, ha a többi gyártó all in one gépeivel összevetem. és ha ezt megteszem, akkor azt látom, hogy nem drágább. vagyis a saját kategóriájában egyáltalán nincs túlárazva...

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Xero

    nagyúr

    válasz alamuszi #373 üzenetére

    Nem az IPS a lényeg. A lényeg az OS X. :)
    Bármilyen brand gépet veszel, bármilyet raksz össze, legálisan csak Mac-en lesz OS X-ed ami bizony elég sokat nyom a latba. :)
    Persze nyilván ezek az én igényeim, amiket fentebb már vázoltam. :)

  • Ijk

    nagyúr

    válasz alamuszi #373 üzenetére

    Már megbocsáss, de az átlagfelhasználó, akinek otthoni szövegszerkesztésre, netezésre és filmre kell a gép, annak nem feltétlen erre van szüksége. Szerintem az emberek többsége képes eldönteni, milyenek az igényei, mennyit szán rá, stb.
    Az IPS panelról annyit, hogy nekem speciel PVA-m van pedig nem vagyok profi. Alapvetően azért vettem, mert érdekel a fotózás és jobb a szerkesztéshez, viszont soha többé nem kellene TN. Egyszerűen sokkal jobb egy ilyen panelra ránézni is, és örülök, hogy az apple is egy komoly paneltípust alkalmaz, és nem TN-t rakott bele, hogy mondjuk 50k-val olcsóbban adja.
    Itt az a lényeg, hogy kapsz a pénzedért egy kompakt, működőképes és optimalizált rendszert. Bekapcsolod és működik.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • madgie

    titán

    válasz alamuszi #372 üzenetére

    Elsikkadtam a válaszod felett, vagy te tetted ezt a régebben feltett kérdésemre, miszerint mi értelme a vérprofi Quadro VGA-nak a vágógépbe, ha a 10 bit/színcsatorna "tudását" tönkrevágjátok azzal, hogy 6 bit + FRC-s TN csodára kötitek?

  • alamuszi

    senior tag

    válasz madgie #377 üzenetére

    Alapvetően azért lett ez kiválasztva, mert nem csak vágnak a gépeken, több célt is szolgálnak. Nem csak vágnak rajta, hanem mást is csinálnak. Vannak amely gépeken CAD/CAM tervezés is van. Valamint nem volt feltétel az ilyen szintű színmélység. A cad viszont sok esetben sokkal jobban teljesít ilyen kártyával, a vektorgrafika miatt. Röviden ennyi.

    (#378) Xero

    Szerintem, ne ítélj elsőre, mivel nem hiszem, hogy olvastál volna tőlem ilyen jellegű minősítést magaddal kapcsolatban, de ezen meg sem lepődöm. Ez is egy fórum sok "hozzáértővel". Az sem meglepő, hogy jó magyar szokás szerint mindig van okosabb mint a másik.
    Örülök, hogy értelmes válaszokat Te esetleg plusz egy kettő fórumozó képes adni... Érts akire szeretnéd. Szép estét, "Apple over the top..."

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Ijk #376 üzenetére

    Ezzel nem is lenne baj amit leírtál, csak azzal van itt a baj, hogy ez a legolcsóbb megoldásuk, és hogy milyen panel van benne, nagyon kevés az a felhasználó aki ez alapján választ gépet.
    Tök jó hogy Te örülsz ennek, csak éppen ez a frászfenéje az Apple-nek itt a sötét balkánon. Hogy az emberek nem annyira becsülik, annyira a panel minőségét, mint inkább az árát. És az tény, hogy a jó panel nagyon jó dolog. De ezen a piacon ez nem döntő szempont. Az is nagyszerű, hogy itt ennyi ember van aki több százezerért vesz monitorokat, ez jelzi, hogy haladunk mi is előre.
    Mi nem tehettük meg :D, és szerintem sok cég sem.

    Vajon miért van az, hogy állandóan válaszolgatnak emberkék a saját igazukat bizonygatva, és folyamatosan ingerelve a hangulatot. Sajna a piac diktál, és jelenleg, ha tettszik ha nem itthon nem jött be. Ez van!

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Alex91

    félisten

    válasz alamuszi #380 üzenetére

    Van aki az arat nezi, van aki a videokartyat, van aki mast...

    Szerintem ez az iMac jo lett. Vegre jo panel, 4 memo foglalat, eros cpu, sd kartyaolvaso stb. Ha az alap 21"-os megkapna az i5-ot, melle egy diszkret VGA-t, es USB3.0-at, es maradna az ara (de tolem csokkenhet is, de ennek kicsi a valoszinusege :D), akkor mar en is elgondolkoznek a cseren :). Egyszeruen jo, szep, csendes. Nekem megeri, masnak meg biztos nem :). (Es bevallom, hogy a mostani Alu iMac-em TN panelje igen is xar! Es anno ez is ugyanannyibe kerult, mint a mostani alap... Ja, es itt van egy premium PVA paneles, 5 eves Samsung moncsi (ami akkoriban majd duplajaba kerult, mint egy TN-es, de sulinettel ki lehetett birni :D.). Veri az iMac-em kepernyojet, szoval tudom, hogy mi a jobb :).)

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Xero

    nagyúr

    válasz alamuszi #379 üzenetére

    Eddig kétszer is kikerülted ezt a kérdést, pusztán ezért írtam amit írtam. :)

    szerk: Mondjuk eddig csak a videovágást említetted, amire tényleg marhaság lett volna ez a vga normális kijelző nélkül. Az viszont hogy a CAD is képbe került megváltoztattja a lányka fekvését, mivel erre MAC-et venni simán marhaság!

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz alamuszi #380 üzenetére

    Így már értem. Amúgy nem több százezer egy jobb monitor, de igaz, nem is 50k ,mint egy full HD TN-es cucc. Öcsémnek olcsó BenQ-ja van, nekem egy 105 ezres IPS NEC-m, így tudom, mi mire való, és látom is, hogy alap, amatőr felhasználásra bőven megteszi a többségnek egy jobb, bekalibrált (ez nagyon fontos, mert alapból nagyon túllőttek) TN-es monitor, ha nincs pénze/igénye a VA/IPS-re. Viszont minél nagyobb a méret, annál jobban előjönnek a TN hibái, ezért például bődületes butaság volna a 27"-es iMac-be TN-t rakni. Végül is a kistesó sem lett drágább, mint az előző generáció kistesója, miben TN volt, így végsősoron nem szidhatom azt sem :))
    (amúgy üssetek, de én az iPad-nál is becsülöm, hogy IPS-t kapott... az ára TN-nel is ennyi volna)

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz madgie #383 üzenetére

    Az IPAD-al kapcsolatban igazad van. Akkor is ennyi lenne, mert igen egyedi, a cucc. A Monitorokkal kapcsolatban, pedig mire van igény, mint ahogyan Te is írtad. Nekünk erre volt. Tulajdonképpen a QUADRO is csak a spórolás miatt lett megvévve, értem ezalatt azt, hogy egy gépen végeznek több féle munkát. Nappal video, éjjel CAD vagy fordítva. Sokkal ideálisabb lenne két külön gép, ami megfelel külön külön az adott alkalmazásnak. De ez a fránya válság. :(

    (#382) Xero :

    Annak én is jobban örültem volna, ha Vettünk volna Videóra MAC Pro-t, Cadra, meg ezeket ami most van. Csak figyelnem kellett a cég érdekeit is, és sajna nem jár a Pro-khoz alap 3 év gar, meghát ami jó, azt meg is kell fizetni, a MAC Pro meg jó. De remélem egyszer mi is veszünk egy kettőt.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Ijk

    nagyúr

    válasz alamuszi #380 üzenetére

    Persze, hogy az embereknek nincs pénzük. De erről nem az apple tehet. USA-ban a fizetések arányában sokkal kisebb kiadás egy ilyen gép, nekik főleg az a piac, nem a balkán. Akinek kevés a pénze az vegyen egy olcsó konfigot és egy kis TN monitort. De azért ne hidd, hogy olyan kevés ember van itthon aki nem költ 300-400k-t a gépére, ha nem is egyszerre, de mondjuk 2 év alatt.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • joey04

    titán

    válasz alamuszi #384 üzenetére

    arra továbbra sem akarsz választ adni, hogy az all in one iMac gépeket árban miért nem a Dell és egyéb cégek szintén all in one gépeihez hasonlítod? Mert így te is belátnád, hogy nincsenek túlárazva a kategórián belül.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #386 üzenetére

    Alapvetően nem a lényeget nézed, hanem ragazkodsz az igazadhoz, és igazad is van. Csak azt nem vesued figyelembe, hogy a jóléti államokkal szemben, itt nem divat, kinézet, vagy divathullámot elindító dolgok dominálnak, hanem az, hogy mennyibe kerül. Van az a réteg, aki megengedheti magának, hogy ilyen cuccokat vegyenek (Amelyeket egy sokkal olcsóbb eszközzel is ki lehet váltani), hanem ami ugyanennyit tud alapjaiban, csak éppen a felébe kerül (És mielőtt előjönnél a panellel, igen a MAC-ben jobb panel van, mint egy 35-ezres Samsung, de kérdés, hogy az emberek 80 % ilyet vesz, vagy a panel árából egy komplett gépet), de a választ Te is sejted. Ha nem nekem lenne igazam, akkor az Emberek otthonaiban all in one IMAC-ek lennének többségben, de nem azok vannak.
    Ja hogy van az 0,5 % akinek ez fontos, ezt senki nem vitatta (Már nem a monitor, hanem az IMAC).

    Ja és, hogy az Apple-nel ez az alapmodell, a komolyabb pc szintű gépek között, mikor bármelyik PC gyártó igaz nem all -in-one termékkategóriában ad harmad annyiért is gépet + monitor ára, az meg azttán szerintem bugyutaság egy ilyen országban.

    OFF

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • joey04

    titán

    válasz alamuszi #387 üzenetére

    továbbra sem leszel hajlandó válaszolni a kérdésemre? Miért nem a többi gyártó all in one gépeihez, vagyis a kategóriatársaihoz méred az iMacet? Ehhez ragaszkodok csupán, nem az igazamhoz. Ha bebizonyítod, hogy a hasonló all in one gépek között hasonló felépítésben az iMac jóval drágább, akkor elismerem, hogy túl van árazva, egy szó nélkül!

    És ez sokkal kevésbé OFF, mint az a téma, hogy általánosan mire jó a Mac, miben jobb, gyengébb stb. Ez szorosan hozzátartozik a teszthez, hogy ár/teljesítményben jó-e a gép a saját kategóriájában. Az egyéb okfejtéseid is érdekesek, de azon túl, hogy nem is értek velük egyet 100%-ban, nem is válasz a kérdésemre.

    Tehát egy egyszerű igen vagy nem választ kérek tőled az alábbi kérdésre:

    Drága az iMac a többi gyártó hasonló kaliberű all in one gépeihez képest?

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #388 üzenetére

    Úgy tűnik elsiklottál e-felett, néha velem előfordul:

    (#387) alamuszi

    "Alapvetően nem a lényeget nézed, hanem ragazkodsz az igazadhoz, és igazad is van. "

    (#388) joey20

    "Tehát egy egyszerű igen vagy nem választ kérek tőled az alábbi kérdésre:"

    Azt hiszem egyel előtted válaszoltam rá, vagy....?

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • joey04

    titán

    válasz alamuszi #389 üzenetére

    Ezt maximum ilyen a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad válasznak tudom értékelni. :D
    De ezek szerint úgy érzem, hogy erre a kérdésre:

    Drága az iMac a többi gyártó hasonló kaliberű all in one gépeihez képest?

    az a válaszod, hogy nem.

    A többi része itt, ebben a topicban nem érdekel. :)

    De offban megjegyzem, hogy abban egyetértünk, sok olyan dolog, amivel kiemelkedik a Mac, valóban nem kell sok embernek. Viszont ebbe belekötni meg szintén nem érdemes, mert az Applenek nem is célja ezeket a vásárlókat megnyerni. Tehát semmi hiba nincs a termékpalettán.

    az ún. prémium kategóriában, az 1000 dollárnál (körülbelül 189 ezer forint) drágább gépek szegmensében a cupertinói székhelyű gyártó részesedése 91 százalékos. Azaz: ha az amerikai vásárlók drágább konfigurációkat vesznek, tízből kilenc esetben Macet választanak.

    És mivel az Apple elsősorban Amerikára koncentrál, és a prémium kategóriára, így szerintem közel tökéletesnek nevezhető a munkájuk, hiszen a kitűzött rétegeknél hatalmas a dominancia.

    Ezek miatt mondom, hogy szép amiket itt összeraktál, tehát az erősebb gépek olcsóbban, de ez nem érdekli sem az Applet (már nem az, hogy konkrétan te raktad össze :D ), sem a mac tulajokat, sem a leendő mac tulajokat. Ezért írtam azt, hogy kit érdekel ez? Nem bunkóságból, bántásból, hanem azért, mert itt ebben a vitában/topicban tényleg lényegtelen az információ.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • alamuszi

    senior tag

    válasz joey04 #390 üzenetére

    "az ún. prémium kategóriában, az 1000 dollárnál (körülbelül 189 ezer forint) drágább gépek szegmensében a cupertinói székhelyű gyártó részesedése 91 százalékos. Azaz: ha az amerikai vásárlók drágább konfigurációkat vesznek, tízből kilenc esetben Macet választanak."

    "És mivel az Apple elsősorban Amerikára koncentrál, és a prémium kategóriára, így szerintem közel tökéletesnek nevezhető a munkájuk, hiszen a kitűzött rétegeknél hatalmas a dominancia"

    Na igen a tudatlanság, és a szűk látókörűség szerintem nem erény, de úgy tűnik, hogy ez már ide is kezd átterjedni. :D

    Igen ezért van az, hogy itt még a fordított arányban sem igaz ez a felvetés, de nyugodtan mondhatom, hogy a világ semelyik részén sem. Persze U.S.A.-t kivéve :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • norbx

    aktív tag

    válasz majom2 #100 üzenetére

    egyetertek tenyleg nem kenyelmetlen.en is hamar megszoktam es jobban szeretem mint a razer mambat ami a pc-mhez volt.:)

  • norbx

    aktív tag

    válasz alamuszi #391 üzenetére

    ezen nem ertem minek vitazni.akinem van penze vegye meg akinek nincs az ne.......
    az emberek 95% a ugysem tud a windowstol elszakadni es nagyreszt penzuk sincsen tehat draganak fogjak talalni.az sem erdekes hogy itt ennyiert legalis op rendszert kapsz stb stb mert ugyis az a valasz hogy ott a warez ingyen letoltom a win-t.persze ha meg kellene venni akkor mar a pc se lenne olyan olcso.a penztelenseg meg nagy ur.bar akinek penze van attol se lattam meg hogy hivatalos win lenne a gepen szoval a fejekben is rendet kellene tenni.ettol fuggetlenul itthon valoban draga a mac az usahoz kepest a nyereszkedo kisvallalkozok miatt......

  • Amarena

    csendes tag

    Grafikusnak tanulok, ha a helyemben lennétek, melyiket vennétek inkább?

    Imperium i5 HD PC
    http://www.depo.hu/imperium/i5_hd_pc/310198
    209.990 Ft+ 7990Ft zajcsökkentő csomag
    +
    F2380M 23"Samsung monitor
    http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/615_samsung_23_f2380m/?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
    74990Ft

    vagy

    21,5" iMac

    Árban majdnem ugyanaz lenne, ha azt számítom, hogy Windows7-et elvileg meg kellene venni hozzá... Az iMac mellett az egyszerűsége is szólna. Eléggé félek a "töltögetett-féle" Windows telepítésétől, nehogy utsó pillanatban legyen vele gond. Lányként - most érzem igazán hátrányát- sajna nem igazán értek az ilyesmihez, de megkérni se nagyon tudok senkit. Sok grafikus választja a macet, a suliban is Imac-ek vannak, csorgatom is a nyálamat rájuk odabent. Pc mellett szól, hogy akár 2 monitor is ráköthető, és kisebb probléma ha neadjisten elromlana benne vmi. Igaz a macnél ez nem valószínű...na jó, ebből is látszódik, hogy folyamatos a vacilla:) Pls, segítsetek!

  • Gecko

    csendes tag

    válasz Amarena #394 üzenetére

    A mac-et megszokod 2 het alatt, es soha nem fagy le. 3 eve hasznalok mac-eket (fotozás) és egyszer sem! fagytak be.

    ezzel szemben DXO optics pro csak winre van ami miatt fel kell rakom a wint is. A gepek teljesitmenye helyett inkabb nezd azt hogymilyen programot szeretnel a gépedre, mi az amin olgozol es az megoldhato e OSX-el.

    az egy dolog ohgy a dizajnt meg kell fizetni de itt a

    PRO :

    - alacsonyabb fogyasztas mellett nagyon jo teljesitmeny (OSX-es szofverekkel)
    - baromi jo kulso, elvezet rajta dolgozni.
    - megbizhato
    - konnyen tanulhato
    - az OSX-et fizeted meg
    - baromi halk
    - ha garis mindent azonnal cserelnek (tapasztalat)
    - nem kell neki hiperszuper audiokartya hogy normalis minosegu hangja legyen
    - baromi jo minosegu a microfon! (nekem skype miatt fontos)
    - ha van wireless keyboard meg eger akkor a gep 1 kábel!!!

    KONTRA :

    - magyar penztalcahoz draga
    - kijelzo fenyes sokan mondtak...1000ft ra a folia es tokeletes!

    Vedd figyelembe hogy a gép van érted és nem te érte. nekem nincs idom bibelődni a geppel, és énekelni a windowsnak hogy meg veletlenul se kezdjen restart loop-ba frissites utan, hogy cseXXXXXgessem a biost hobbibol, vagy hogy draga villanyszamlat fizessek pluszba.

    A mac jo valasztas

  • sanyi8201

    csendes tag

    1.5 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 27"-os modellnek [ioutlet.hu] és a srácoknál vettem még bele egy OCZ Vertex 3 SSD-t is, így az eddigi sebességgondjaim egy jó időre megszűntek! A gép gyönyörű, csendes, fogyasztása tudásához és méretéhez képest elenyésző és nagyon jó vele dolgozni.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gecko #395 üzenetére

    "Vedd figyelembe hogy a gép van érted és nem te érte. nekem nincs idom bibelődni a geppel, és énekelni a windowsnak hogy meg veletlenul se kezdjen restart loop-ba frissites utan, hogy cseXXXXXgessem a biost hobbibol, vagy hogy draga villanyszamlat fizessek pluszba."

    A user error mindenhol user error. Fura, de nekem vagy 10 éve indokolatlan wines problémám nem volt. Vagy noob voltam, vagy hw hiba. Mivel egyik se os sara... Biost se kellett túrni, bár említed is hogy hobbi volt inkább ;]

    Értem én hogy fényezni kell, és a hátrányoknál hallgatni, hogy az új iMac az bizony egy egybeöntött, takaríthatatlan, elemi szinten se bővíthető -se memória se ssd- workstation aio, aminek a puszta célcsoportja is kérdéses nálam. Egy milla fölött meg ne 1000 huffos fóliázzunk már... Biztos egy igen fasza kis vas lesz, de az, hogy valótlanul próbálod a kontrasztot növelni a winen elkövetett failekkel, azzal max hiteltelen leszel. Most ha megbízható akkor miért van szerviztapasztalatod? Nalátod. Ismerősök között is nem egy apple termék van, tudod mennyiért akarták javítani az elbszódott memóriát garidőn kívül? Közel az újkori ár fele fölött. Jah persze, mert rá van forrasztva. De logouton fórumtárs 5 macbook pro-t küldött vissza almáéknak usába, és hónapokat szívott szemmel igen távolról is kivehető összegért.

    Hiba mindenhol van. Nem a windowsra tudtál frissítés után root userrel jelszó nélkül bejelentkezni asszem ugye. Eltűnt már rég a stabilitás és társai eltérés jellemzően a két os közül. Hogy vannak osx-re exkluzív vagy jobban optimalizált programok az tény, de így ennyi a történet. :R

  • Zandrs123

    friss újonc

    Sziasztok!
    uj vagyok gondolkodom egy 21 colos alman, ami nem pc akkor sem ha drágább...
    kerdes
    tenyleg olyan lassú az alapgèp hdd je?
    osszesegeben ha almara valtanek kép videó feldolgozás miatt melyik modellt ajánljatok?
    nyilvan ha használt fontos milyen programok maradnak meg és a felbontás àr... mert egy 4-5 éves 4K s ugyanannyi mint et az új i3 as nettó
    vagy jó egy 9 éves fullhd s mac 2 kiló alatt feléből?
    szoval miben érdemes gondolkodni szerintetek?
    koszonom a válaszokat

  • Alex91

    félisten

    válasz Zandrs123 #399 üzenetére

    [link] , inkább itt kérdezz...!

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Új hozzászólás Aktív témák