Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz tob!as #321 üzenetére

    Látható hogy amerikában ugyanez az termék lényegesen olcsóbb. Azaz ha amerikai vagy dönthetszt: iMac vagy PC. Az apple vicces árképzése az, hogy USD = EUR, ami mapaság már nagyon nem így van
    Ez a megállapítás gyakorlatilag a teljes IT iparra vonatkozik, tehát nem csak a mac-ek olcsóbbak odaát, hanem bármilyen számítógép, az 1 USD=1 EUR árfolyamot használja szinte minden cég. Ezért butaság, amikor fórumokon jönnek az arcok és összehasonlítják a mac-ek amerikai árát más számítógépek magyarországi árával. (Arányaiban ugyanannyival olcsóbbak odaát a mac-ek, mint az egyszerű mezitlábas pc-k, ezért jöhetnek ki olyan számok, hogy a home user-ek körében az 1000 dollár fölötti gépek piacán egyeduralkodó az Apple)

    De azért szerintem a mi kedves drága Apcomunk a legnagyobb nyertese a versenynek. Ami németországban 298.000 nálunk 330.000.
    Ez természetesen jogos panasz.. :)

    Ezért sokan elképzelni sem tudják milyen egy PC tuning nélkül, milyen a gép boltban megvéve és nem PH bazárról összerakva, és milyen az amikor nem nyúlhatsz bele, illetve azt sem tudja elképzelni hogy mi a különbség a PVA és a TN+ Film kijelző között, no meg a Windows és OSX között.
    Na, azért a többségnek van fogalma :) . Egy bármilyen notebook-ba pont ugyanúgy nem a bazárból van, alapvetően nem nyúlhatsz bele, és nincs olyan monitorokkal foglalkozó fórum topik, amiben ne jönne legalább 4-5 ember elmondani, hogy milyen gyengék a tn panelek :)

    Csak idehaza ha egy átlag PH-st megkérdezel az Apple-ről akkor azt mondja hogy a sznobok játékszere. Szerintem a legnagyobb gond itt lehet
    Inkább az van, hogy a magyarországi keresetek és az Apple itteni árképzése miatt az emberek többségének egyszerűen nincs 3-400 ezer forintja számítógépre (leszámítva a tuningos arcokat, de ugye nekik meg nem alternatíva a Mac). Tehát nem az ár/teljesítmény arányról van szó, meg arról, hogy az Apple extra dolgokat is nyújt azért a sok pénzért, mert a 15 Milliós BMW is nagyon sokat nyújt, ez nem vitás, csak sajnos kevesen engedhetik meg maguknak.

  • joey04

    titán

    válasz tob!as #321 üzenetére

    Olyan szempontból nincs gond az árakkal, hogy egy ugyanilyen pc-t ennyi pénzből nehezen tudsz kihozni (leginkább sehogy). Csak itt ahogy írták is, minden drágább... :W

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • zedii

    aktív tag

    válasz tob!as #324 üzenetére

    "Egy mac, ha használod, lazán kiszolgál 4-5 évig az esetek többségében hibamentesen. Ugyanígy PC-n 4-5 év alatt annyi hardvert cserélsz ki, tutymálnak rád stb... hogy észre sem veszed, de kb már maced is lehetne."
    teljesen hülyeség, amit írsz. nem tudom mit kell itt általánosítani, ennek semmi köze nincs az oprendszerhez, vagy épp a termékhez. ha a hardver beszarik az beszarik. de könyörgöm, a mac is ugyanúgy kínai gyárakból gördül le egyszóval az is ugyanolyan hardver elemekből áll, mint a pc. 7éve dolgozik lassan ugyan az a gép odahaza, nem cserélt benne senki semmit, megy és kiszolgálja szépen azokat, akik használják. ha pc hardvert cserélsz esetek többségében azért teszed, mert lett pénzed, hogy fejleszd a vasat, míg a mac esetében ezt erősen butad, vagy épp tízszer annyiért fogod tudni cserélni a hardvered.. :(((

    "És most a gamerek ne jöjjenek a "nem lehet játszani a mac-en szöveggel", mert azt nem nekik találták ki. Az átlag user meg aki dolgozik vele, az mindent meg tud egy macen is csinálni."
    Ezzel sem értek egyet. Átlag usernek vélem magam, az életben mérnöki pályát választottam, már az egyetemen megkezdhettem volna a szívást a mac-el, mert annó még ennyire se lett volna lehetőség Cad-et alkamazni, mint napjainkban a 3D-s támogatásról meg nem is beszélve, most pedig a munkámból adódóan szintén off a mac, mert értelmét nem látom annak, h van egy remek operációs rendszerem, de napi 10-12órát a winnel kell szórakoznom, mert az alkalmazott szoftvereknek nincs támogatottsága mac-re (pl a cad, vagy az outlookos baromság, amit a cég használ, office alkalmazások grouve stb), akkor nem sok értelme van az ox-nek nemde?

    szóval nem minősítem mit írsz, de jó lenne már, ha nem csak úgy a nagy átlagba bele vágni a jól hangzó sablon mondatokat, hanem kicsit átgondolni is azokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák