- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Synology NAS
- 3,6 billió dollárt ér az NVIDIA, idáig még egy cég sem jutott el soha
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hálózati / IP kamera
- Windows 7
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Windows 10
- AliExpress tapasztalatok
- Windows 11
Új hozzászólás Aktív témák
-
Várj, a bányászatot azért hoztam fel, mert joysefke említette, hogy van, hogy az áram a legdrágább. Ez a kriptóbányászatra jellemző. Nem túl általános dolog.
Van, hogy a kiszolgáló infrastruktúrára költesz a legtöbbet. Az se sűrű általános eset.
Reggie0 említette a szuperszervereket, arra mondtam, hogy aham, mindenkinek ott a pincéjében, mert az se sűrű eset.Mikor leírom, hogy pl egy Photoshopnak milyen ára van, vagy egy jogászok által használt szoftvernek az meg speciális? Elismerem nem mindenki programozik C#-ban, az Eclipse meg ingyen van, de van úgy, hogy a fejlesztő környezet szoftveréért is fizetni kell.
VMWare árak? Ma már szinte mindenki virtuális környezetet használ, az se két fillér, de abban megy a "ingyenes" linux. Ha nem Redhat Enterprise...Szinte mindenki használ valamilyen okos eszközt, azok árában is jelentkezik a szoftver minősége. Miért választasz 2-3x drágább mobilt a 20e kínai occó helyett? Csak a vas miatt? Pont ezek a termékek miért is lehetnek olcsóbbak? Csak nem azért mert a személyes adataidat értékesítik, s meg éri nekik annyival olcsóbban adni?
Miért éri meg a Googlenek, Facebooknak "ingyen" vasat és szoftvert adni? Talán nem azért mert az általa nyert adat vagy értékesítési lehetőség értékesebb?Egyébként meg hallottam pár szoftver bevezetés árát hazai nagy vállalatoknál, és nem a vas volt benne a legdrágább tétel.
Elismerem vannak speciális esetek, mikor nem a szoftver vagy az adat a legdrágább, de az esetek többségénél ezek.Időtállóság. Mezei user mennyi időnként vesz magának új telefont illetve vált jelszót, vagy lakcímet?
-
Azt nem vitatom, hogy van mikor nem a szoftver, vagy az adat a legdrágább. Csak azt a kijelentésedet, hogy nem általános, hogy a szoftver és adat legyen a legdrágább.
Semmi gond se lett volna, ha azt mondod, hogy igen, lehet, hogy általánosságban ez az elv, s régen ezt tanították, de ma már a szabad szoftverek megjelenésével van úgy hogy ez nem áll fent. Erre te ideböfögted, hogy "ha két hétig székrekedésem van, utána meg két hétig fosásom van, akkor átlagban elég jól vagyok" Ok statisztika sok mindent elfed, de ez a sokkal speciálisabb eset, mint amit te kikértél, hogy Photoshopnak, és célszoftvereknek ára van. Baz. Általában minden cégnek kell számlát kiadnia, most az a gond, hogy nem számlázóprogram árát vettem figyelembe? A jogtár sokkal drágább, mint egy AutoCAD?Elismerem Amazon AWS, MS Azure abból él, hogy egy csomó vasat összerak, azt saját vagy ingyenes szoftverekkel üzemeteti, és bérbe adja. Aztán a bérlő vagy ő is saját vagy ingyenes szoftvert használ rajta, vagy fizetőset. Ezt diplomatikusan már nem ecsetelted.
De a lényeg, hogy az Amazon AWS, MS Azure, Google, Facebookon túl is van élet. Ezekhez közelállóan, mondjuk Oracle felhő, ahol máris plusz pénzt csengetsz (AWS-hez képest) a DB-ért, de még mindig olcsóbb lehet, mint a saját. De ezen kívül ott van még a PrivateCloude, VM, Asztali PC, célhw, mobil, robot porszívó, NAS, szuperszámítógépek stb. Ahol már nem biztos, hogy meg tudod úszni a (minőségi) szoftver árának a kicsengetését.
"Ha amit írtál igaz lenne, akkor az intel még följebb emelhetné a szerverproci árakat, hiszen "az úgyis csak egy kisebb költség" alig nyom az ügyfélnek a latban. Aztán mégis annyiba kerülnek az intel procik -ellátási nehézségekkel együtt- amennyibe kerülnek és nem a duplájába."
Akkor erre most válaszolok: Mindenért igyekeznek elkérni a maximális árat. Ami nem jelenti azt, hogy egy összetett rendszerben egy adott részelem képezné a legnagyobb költséget. (eleve logikailag értelmetlen) pl tégla. Elkérik érte a maximális árat, amit még elkérhetnek érte, hogy a többség ne fából, nyomtatással betonból, vagy ytong téglából építkezzen. Ennek ellenére nem a tégla a legdrágább egy házban. S nem is a festék, vagy a bejárati ajtó. Ráadásul ott is előjön az, hogyha az ablak 20% drágább de éves szinten meg lehet spórolni x Ft fűtést/klímát akkor...A licenszmodel vs licenszmodellhez igazított processzorkínálat egy örök harc, mert mindkét fél nagyobb szeletet akar az ügyfél büdzséjéből kiszakítani a másik kárára....
Egyetértünk. Abban is, hogy a HW ára is számít az összképben. De ebben az összképben sok más tényező is van, s lehet, hogy egy fajta HW-en 50% HW költséget lehetne spórolni, vagy másikon a HW költség +30% lenne, de ha máshol viszont $-ban kifejezve többet változtat, akkor az önmagában nem szempont, hogy a HW ára +/- x százalék.
Igen helyzete válogatja, ebben igazad van, de faék egyszerűséggel még mindig a HW a legolcsóbb a legtöbb helyzetben. (Bár ott az ellenpélda, hogy a home PC-ben, pont a HW a legdrágább a komponens, mert minden "ingyé" van a magos szoftverboltban.) -
Reggie0
félisten
A kutatonak az a kutatasi temaja, te sem szamolod bele az otthon gep elott eltoltott idodet, mint orabert, sem az altalad elvegzett szerelest es a takaritast, mint mellekes uzemeltetesi koltseg...
Ritkabban veszel, de oraclet is kelloen ritkan veszel, kar beleszamolni. Egy atlagos proci irodai vagy otthoni gepben van, ott pedig a szoftver nem tetel. A laptop araba integralt windowsokat leszamitva par tizezer forint lehet. Egy sima win+office kijon 50k-bol, egy gep vagy noti 100k-tol indul. Nem beszelve az ingyenes szoftver alternativakrol.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest