Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scalpel

    senior tag

    válasz julius666 #6 üzenetére

    Na most, antivir programok, hát hogy is mondjam, az ismert vacakok ellen tényleg jók, de a heurisztikus analizátor is átengedhet olyan dolgot, amit előtte nem ismertek a fejlesztők. De ha nem is figyelmeztetnek, hogy akkora kiskapuk vannak a gépeden, amin átfér keresztben egy gyorsvonat és épp egy bank rendszerének feltörésére vagy akármire használható, akkor lehet sose fogod megtudni, csak amikor kopogtatnak... ráadásul a userek nagyrésze csak builtin windows tűzfalat használ, ahogy jelenleg én is, mert nem tudtam a Win7-re felerőszakolni a kedvenc tűzfalamat. De ami késik, nem múlik.

    Egyébként meg a google vagy az apple vezette be, hogy távoli eléréssel eltávolíthatók programok a telefonról egyes esetekben...

    Én ezen, hogy szól valaki jó szándékkal, hogy egy botnet része a gépem, még örülnék is, hogy szóltak, de persze tépném ki a hálókábelt a gépből.
    Csináltam már ilyet, amikor valami vírus kilőtte az antivirt, meg a tűzfalat (zonealarm). Én kilőttem a gépet, majd hálózati csatlakozás (kábelkihúz) nélkül kapartam le a gépről a nyavalyát.

    Valamint egyetértek VladimirRal, hogy valóban nem kötelező Windowst használni, de hozzátenném, hogy a Windows jelenlegi igazi alternatívája a szememben a Novell SUSE Enterprise 11 a bennelévő Microsoft támogatású OO3 miatt, ami teljesen, minden irányban támogatja az Office 2007 formátumokat (legalábbis, ahogy utánaolvastam).

  • Depression

    veterán

    válasz julius666 #23 üzenetére

    De itt elvileg egy létező botnetet szereztek, és utána megszüntették. Nem ők hozták létre, azt bárki másnak is eladták volna jó pénzért a botnet létrehozói. Nem ők törték fel az áldozatok gépeit.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • azbest

    félisten

    válasz julius666 #23 üzenetére

    (#25) julius666:
    aha, szóval szerinted rosszat tettek a botnet tagjaival, hogy arra használták a hozzáférést, hogy figyelmeztessék őket a fertőzöttségre :W

    (#9) moonman:
    "ha azért törvénytelen, mert lecserélték a háttérképet, akkor az ms háttérképet feketére cserélős megoldása is az"

    "... akkor több betű lenne a hozzászólásomban. eszement marhaságot írt, maradjunk annyiban." - (#9) moonman

    "hogy ontopic is legyek, szerintem teljesen rendben volt ez a BBC-s akció, ez ismeretterjesztés, nem bűnözés - pláne, hogy azt is bemutatták, hogy utána milyen módszerrel figyelmeztették a nyomorultakat." - (#17) moonman

    Ezek után nem igazán értem mi a problémád.

    Az EULA-val kapcsolatos rész pedig rávílágít egy fontos dologra:
    ha egy program telepítőjének licenszébe beleírják, hogy feljogosítja a a program készítőjét a gépe használatára, akkor teljesen legálisan is lehet botnetet építeni. Ezt adware/spyware programok terjesztésénél manapség is alkalmazzák, pl: christv lite verzió telepítőjéhez mellékelt, eulával rendelkező reklám/kém program.

    Másrészt, az illegális használattal megsérti a felhasználó a windows euláját, tehát úgymond felbontódik a "szerződés", így a szerződés többi pontja sincs már hatályban.
    Ilyenkor a win használata nem legális.

    Viszont nem lehet törvénytelen eszközökkel fellépni a törvénysértőkkel szemben sem.
    Ha érvénytelen a szerződés, akkor jogtalan a felhasználó adatainak módosítása IS.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz julius666 #27 üzenetére

    aha, szóval az szerinted teljesen rendben van, hogy kiakasztották egy biztonsági cég szerverét illetve hogy spamelgettek saját e-mail fiókokat, viccből?

    Ezek után a kamerák előtt egy IT-biztonsági cég, a Prevx egyik tesztszervere ellen indítanak DDoS (elosztott, szolgáltatás-megtagadással járó) támadást, majd két e célra létrehozott postafiókot vesznek célba kéretlen levelekkel. - hír

    Ezt a szervert ezért tartják: tesztszerver. Ha kihozták, hogy 60 géppel már meg lehet fektetni a szervert, akkor gondolom csak fokozatosan engedtek rá gépeket, így csak karcolgatták azt a terhelést, amire képes lenne a teljes rendszer.
    Érdekes, hogy most parkoltatják a domaint amit teszteltek... jó eséllyel direkt csak ezért vették a domaint, a teszt kedvéért. http://test.uploadwebservice.com/

    A levelező szerveres teszt pedig nagyságrendileg meg sem közelíti azt a terhelést, amit normál körülmények közt feldolgoznak.

    Az eulás válaszoddal jól megfogtad a lényeget :K : arra megy ki, hogy szinte senki se olvassa végig. Cégeknél persze azért egy jogásszal átnézetik, de a sokmillió otthoni felhasználó nem fog 100 oldalas eulát magozni... bármit aláíratnak velük.

  • moonman

    titán

    válasz julius666 #27 üzenetére

    "kísérletezgettek egy botnet-hálózattal, meg hogy belenyúlkáltak a tudatlan júzerek gépébe"

    nem "kísérletezgettek", saját tesztszervert zúztak meg és pláne nem nyúlkáltak bele senki gépébe, egyetlen demonstrációt végeztek olyan gépekkel, amik már amúgy is régesrég fertőzöttek voltak, hogy felhívják a figyelmet a veszélyre. ezek után - szintén a nyilvánosság előtt - figyelmeztették a usereket, hogy mi a gond.

    "ezeket a "szerződéseket" olyan csűrt-csavart jogi nyelven írják"
    nem vagyok jogász, de elsőre megértettem, magyarul van.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz julius666 #53 üzenetére

    igen :DDD
    4x4 GB swapfájlt használtam.
    A paint egy jó tesztprogram ;]

    20 000 x 20 000-es kép több mint 1 gigát foglal... inkább a 10e x 10e jobb, azzal kb fél gigát foglal egy paint. Sajna csak összefüggő memóriaterületet tud használni. Ezért jobb a kisebb méret:

    2.5 GB RAMmal kb a 4edik paintnél már swappel a Vista mint az állat (belassul durván)
    2.5 GB RAM + 3.5 GB ramdrivera tett swappel már 6 paint is beleférhet (32bites rendszeren nem használt ram területre ül a ramdrive progi legfrisebb változata - kicsit kellett trükközni, mert alapból a merevlemezen lévő swappel kezdett, rá kellett vennem hogy a ramdiskeset használja először)
    6 GB rammal 64 bites Vistán már 9 paint is elmegyeget, de nagyon durván elkezd swappelni és akad akadni az egér.

    Ha nem swappel még a win, akkor folyamatosan lehet görgetni bármelyik paint ablakban. Amikor a ramdrivera swappel, az olyan gyors, hogy alig lassul.

    A vista32 automatikusan a fizikai ram 3xosáig növeli a swap fájlt, kézzel viszont megadható 16TB is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák