Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #179 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy megrokkanva kezdje az ember az ipart. Nem is érzem megrokkanva magam, de legalább tudom, hogy kell jól időt beosztani :D
    Amit műveltem (meló, konferenciák minden félévben, extra fejlesztés) kirívó, tudom. Fiatal voltam és kellett a pénz, így durván 40-60 ezres fix fizu (épp melyik félévben voltak hajlandók ösztöndíjat adni olyan cikkre, ami végzős mesterszakosok és doktoranduszok között indult bsc-s létemre) be tudott folyni évközben. Valaki mekizik, szórólapozik, én ezt csináltam.
    A problémát az alapanyagban, a diákságban (is) látom. A nagyja teljesen beleszarik. Hú egyetemista vagyok tehát buli csajok parti kocsma, tanulás? Tanulni minek, majd kipuskázom vizsgán! Beül mert közelező (bme-n ujjlenyomatot kell lehúzni mert esze lenne rá hogy vonalkódot, RFID kártyát vagy bármit másoljon) de telefont nyomkod végig (a wifit meg dhcp tartományt foglalja, én meg nem tudom a jegyzethez gyorsan leszedni az ábrát). Neki az egyenlet: diploma = pénz, egyetem = buli. A buliból nem adunk lentebb, de diploma kell, majd kipuskázza. Vagy be se megy vizsgázni mert tudja hogy semmit se tud! A cél meg a kettes.
    Ezekre bízzuk magunkat? Ezek lesznek a mérnökök? Szaladnak a hökhöz hogy brühühü de nehéz, a sörváltóra viszont két hétig edz. Kicsit visszás. Főleg amikor a vizsgalécet olyan magasra húzzák, hogy aki tanul, annak aránytalanul sokat kell rá tanulni és kettest épphogy eléri, a puskázók meg röhögnek hogy "de hülye aki tanul, mert ők megajánlott ötösre kipuskázták a zéhákat!" (megtörtént eset)
    Na most milyen informatikushiány van? Jó fiatal informatikusból meg egyáltalán jó fiatal szakemberből van hiány! Ráadásul ez a fajta, amelyik 500 nettóval akar kezdeni heti 40 perces munkaidővel, miközben Andersen életműve a nyomába se ér az önéletrajzának! Csak sajnos ezek vannak már többségben!

    Bélabá

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #179 üzenetére

    Amit te is megerősítettél szóval nem értem mi a probléma.

    Nem tudom miben erősítettelek meg, kalt 1000 körül talán kapsz egy kisebb lakást egy nagyvárosban, erre még rájön a rezsi, esetleg parkoló, és pikk-pakk ottvagy az általam említett 1000-1500-as intervallum felső részén.

    Minél többet fektetsz be annál nagyobb hozamot szeretnél. 500 Ft-os órabér az nem hozam, az vicc.

    Igen, vicc, mivel te sem gondolhatod komolyan, hogy aki 1. normális egyetemet 2. tisztességesen elvégzett, az havi 80 ezer forintért fog dolgozni. Ilyen nem létezik.

    Csak éppenséggel nem az a normális, hogy csúszol nem?

    Mert mi van akkor, ha csúszol? Megbüntet a rendőr? Elfenekelnek a szüleid? Befenyít a barátnő, hogy fél évig nincs szex? Vagy mi van akkor?

    Nem éri meg csúszni, ha azzal minden esélyt megadsz magadnak egy "jobb" karrierre / életre?

    Te fizeted vagy a húsvéti nyuszi?

    Egy nyelvvizsgát? Ne nevettess már. Mennyibe kerül egy nyelvvizsga? Én még 2000 előtt tettem a nyelvvizsgáimat, de nem rokkantunk bele családilag, pedig még egy testvéremet is iskoláztatni kellett.

    Most te komolyan úgy tapasztalod, hogy a középiskolai angolképzés felkészít egy nyelvvizsgára?

    Én középiskolai német és angolórák + önálló otthoni tanulással, könyvek olvasásával, tévézéssel, Sierra kalandjátékokkal:), magántanár segítsége nélkül tettem le mindkét nyelvvizsgámat. Egyébként meg nem teljesen mindegy, hogy mire készít fel a középiskolai oktatás? Ha nem készít fel, akkor kész, szarni bele, hiszen te mindent megtettél, de az a fránya iskola nem készített fel, basszameg. Ugye?

    Egyszerűen kidobott pénznek érzem. Ehhez képest majdhogy nem felső fokon beszélek. Persze ez a HR-es kiscsajt nem érdekli neki a papír kell.

    Itt kissé a savanyú a szőlő effektust érzem. Vagy, ne is haragudj, szimplán hülye vagy: tudod, hogy kell, állításod szerint le is tudnád tenni, de nem, mert te jól megmutatod nekik. Whoa, remek stratégia!

    Szóval önmagában hogy elvégeztél egy általános gépész vagy mérnök infot kiemelkedő adott részterületet érintő tudás, tapasztalat nélkül túrót nem ér.

    Ébresztő! Ki mondta, hogy bármit is ér, ha végigbukdácsolsz? Még a BME is olyan, amilyen, de kb. az a csúcs Magyarországon. Akkor most mit kezdjünk egy bivalybasznádó "infós" főiskolai oklevéllel?

    Vagy úgy gondolod, hogy megintcsak megteszel mindent azzal, hogy szépen bejársz órákra meg vizsgázgatsz, mint egy jóllakott napközis, aztán kész, ennyi? Kicsit más elképzelésünk van a felsőoktatásról és az ottani lehetőségekről.

    HÁt ez az, mikor volt az a régen? 10 éve? 5 éve? A műszaki terület gyorsan változik

    Régen volt, de teljesen mindegy, mivel kurrens technológiákkal foglalkoztunk egyrészt alapképzés egyes tárgyain is, de szakirányon már mindenképpen. Mondom, az sem mindegy, hogy milyen egyetemen "vesztegetsz" el éveket...

    A cégnek sem tiltja meg senki, hogy értelmes elvárásokat támasszanak a gyakornokok felé.

    Mi az irreális elvárás? Én láttam felvételit az egyik munkahelyem gyakornoki programjában, általános] pozira, tehát alapvetően all-in-one képzés, aztán majd eldől mi lesz a gyerekből... Egyetemről kijött, nagymellényű arcok sem hálózati, sem fejlesztési, sem infrastrukturális, sem üzemeltetési kérdésekhez nem tudtak hozzászólni! És ne szopatásra gondolj, hanem olyan jellegű kérdések, mint pl. mi az az IP cím, mesélj a virtuális memóriáról, miért-mire használunk jogosultságkezelést, select * from table jellegű lekérdezést írni, etc... Amikor 20 emberből egyet tudunk felvenni (nem dolgozni, hanem képezni!), akkor az micsoda?

    oda és vissza is. Igen, remek élmény a tömegben állva a fékezgető villamoson tanulni. Mellesleg kérlek rajzolj műszaki rajzot a buszon, vagy írj jegyzőkönyvet. A fejedbe üvöltő kisgyerekekről és a mobilról zenét hallgatókról nem is beszélve. ideális tanuló környezet.

    Tehát szumma 3 óra? Azaz az életed 12%-át utazással töltöd, amikor semmit sem csinálsz, csak nézel ki a fejedből? Ez heti 15 óra, havi 60. (Viszonyításképpen itt jegyezném meg, hogy 60-80 óra alatt nulláról el lehet érni egy alapfokú idegennyelvtudást.)

    Most tényleg én oldjam meg az életed problémáit? Ne műszaki rajzolj, hanem olvass. Nézz filmet. Hallgass előadásokat. Nézz prezentációkat. Képezd magad, nem feltétlenül csak szakmailag, hanem bármilyen egyéb az élethez szükséges témában. Dugd be a füled, zárd ki a külvilágot.

    Életem egyik legkellemesebb időszaka a kiküldetéses munka volt, amikor minden reggel és este volt fél-egy órám amíg a szállodából beértem az ügyfélhez, illetve vissza - úgy, hogy nem nekem kellett vezetnem. Tudtam olvasni (szakmai és szépirodalmat), TED előadásokat, dokumentumfilmeket nézni, magammal foglalkozni, akármit csinálni, ami előre visz.

    Csak ne az legyen már az alap elvárás, hogy eleve megrokkanva lépjünk a munka világába...

    Megrokkanva? Mitől? Ne nevettess már ilyen késői órán...

    Lenne egy érdekes javaslatom: kicsit pozitívabb hozzáállás! És ha már a nicked sem az lesz, hogy mit NEM lehet megcsinálni, hanem azt kezded el nézni, hogy mit LEHET, na akkor jó úton fogsz járni.

Új hozzászólás Aktív témák