Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #279 üzenetére

    mindig lehet kicsit húzni a szíjon, meg megszívni a fogunkat, meg összeszorítani a seggünket, hogy még 2 évig beáldozok, csak biztos ebbe az irányba akarunk menni? Folyton a "majd jobb lesz" meg "most egy kicsit még tartsunk ki" csak aztán az egyszeri embernek sose lesz jobb.

    Éppenhogy annak az embernek lesz jobb, aki tesz érte valamit. Ez most kivételesen nem a világháború óta megszokott (és a mai napig sikerrel alkalmazott) "húzzuk meg a nadrágszíjat, elvtársak" szöveg. Ez működik.

    Neked mit fáj 2 évvel tovább végezni az egyetemet, ha azzal 25 éves korodra biztosítod a jövődet? Ha azzal sikeresen tudsz launch-olni a munka világában, ahol még alsó hangon kb. 50 évet fogsz eltölteni?

    Nekem megérte halasztani a diplomát, cserébe felszívnom magam minél magasabb szintre. A nettó 500-as fizu pedig alap volt már 30 éves korom előtt is. De igazad van, lehet lúzer vagyok, mert nem végeztem el "időben" az egyetemet.:)

    #280:

    Konkrétan ugynanazon munkáért amiért nálunk tapasztaltabbaknak átlagban kapnak netto 280kft (~580brutto) fizetnek osztrák kollégák netto 3500-4500eur kapnak. Legyen átlag 4000eur = 1.2misi/hó

    Pé: enterprise üzemeltetés 10-15+ néha 20-25+év tapasztalattal.

    Több észrevétel:

    - Ennél jóval többet, jóval kevesebb tapasztalattal is meg lehet keresni magyar multinál, üzemeltetésen, érdemes lenne váltanod.
    - Az osztrák nettóhoz nem tudok hozzászólni, mivel nem ott élek. Mindenesetre erősen más lehet az adórendszer a némethez képest, mert ([eszerint]) nálunk a magasabb bruttóra kisebb nettó jár, az osztrákoknál pedig a kisebb bruttóra magasabb nettó.
    - A kollégák elmondását mindig szkeptikusan kell kezelni. Nem tudhatod, hogy bónusszal vagy anélkül, ügyeleti pótlékkal vagy sem, milyen adókedvezményekkel kell érteni.
    - Szerintem is túlzóak ezek a számok, de egy hasonló téma kapcsán egy másik topikban már elmondtam: nem akarok számháborúzni, spéci esetekben igazak is lehetnek.

    #285:

    "Kiemelte, hogy egy informatikus évi 15 millió forintnyi hozzáadott értéket termel..."

    Ugyanez az informatikus hogy tud évi 45 millió forintnyi hozzáadott értéket termelni külföldön?

    Úgy, ahogy a magyar vidéki fodrász 3-4 euróért nyír, Budapesten ebből hirtelen 8-10 lesz már, majd pedig Münchenben azt veszed észre, hogy 30 eurót hagytál ott egy hajvágás után. Kapisgálod?

    #314:

    Mondjuk ez nem a te erdemed (se az, hogy 8 evesen elkezdtel nyelvet tanulni, se az, hogy jo nevelest kaptal).

    Hát a nyelvtanulás pont az iskola érdeme, mivel kötelező volt a két idegennyelv.:) Most persze mondhatod azt, hogy ez is rajtam kívülálló ok, mert a szüleim oda írattak, nyilván átgondolták előtte, hogy melyikbe járjak. Hálás vagyok nekik az otthonról hozott "csomagért", és remélem, hogy a lehető legjobbakat fogom tudni megadni a saját gyerekeimnek is.

    be kell latni, hogy az iskola feladatainak csak nagyon kis resze az, hogy onjaro, sajat magat es az eletbeli elvarasokat mar ismero, otthon lenyegeben 'elkeszitett' gyerekeket szorakoztassa.

    Ezt aláírom én is. Mondjuk ez már elég messzire vezet, ez tényleg az iksola dolga lenne? Ezért kell a család, ezért kellenek a barátok, és végszükség esetére ezért van óriási szakirodalma és ráépült tréningipara az önmegvalósítás, sikeres élet és hasonló buzzwordökkel jellemezhető dolgoknak.

  • aaa3

    csendes tag

    válasz nemlehet #279 üzenetére

    kovsol: " kiegyensúlyozott egészséges étrendet tartani hosszútávon," nem vitatom, sosem tettem, csak absz. minimumlehetőségről van szó, aminek a létezésén is sokan megsértődnek. ha kell a pénz vmire, beosztod. régen tudtak ilyesmit az emberek.

    nemleh: nem, nem azt gondoltam komolyan, elnézést, néha én is félreérthető vagyok. osszuk háromfelé, jó? 1, kolit említettél, oda nem kell bic, de bérlet sem. 2, pesti albi, nem a város túlfelén - erre javasoltam. a béren is lehet szardíniázni am. 3, nem tom mennék e elővárosba -20k bérért ha holtfáradt és évftsktólelszakított leszek tőle, de ha igen akkor elsimerem, bérlet. anélkül pláne őrültség lenne.

    van sok más ami nagy érvágás és nem említetted, én csak azért írtam mert néhányban lehet alád menni csak max nem kellemes.

    öltöny vs bic -> ennyire fantáziatlan vki a tiltakozó érzelmek miatt? váltóruha,szappan. bi vagy mot általában: nemdiáknak még egy segédmocis is olcsóbb lehet benyával együtt mint a bérlet. de persze ez mind csak példa, tartsuk szem előtt. voltak itt már 2-en, akik emberfeletti (igaz, tanulmányi, nem megélh) egyetem alatti erőfeszítések megtételéről írtak itt a saját életükből. választási lehetőség a mottó.
    a többi legyen oké, hosszú lenne és nem érdekes senkinek.

    #285: ez nagyon jó! #313 +1, (de azért pár tárgyat mindenki leszar. aki angolt mondjuk, hűbazz.), 314 is.

    fvtan: már tényleg jóideje nincs általánoson egész 12ig jó gimiben sem, csak matszakosoknak. de a #310 azért nagyon durva.

    [ Szerkesztve ]

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

Új hozzászólás Aktív témák