Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #151 üzenetére

    Sokan a gyakornokoskodást rossz időpontra lövik be! Az azért gyakornok, mert az egyetem mellett csinálja!
    Ez a cég munkavállalói béta tesztje ami arra való, hogy kicsiny diákot letesztelje olcsóbban, csökkentett munkaórában, hogy alkalmas-e később bármire. Ha kicsiny diák nem értelmi fogyatékos taknyoló, akkor mivel már gyakornoknak felvették, valószínű marad, és akkor már teljes állásban, teljes fizetésért.
    Amelyik cég gyakornokot heti 40 órába kíván fél fizuért alkalmazni, oda nem szabad menni! (jó, könnyen beszélek első látásra, de én a 3 év melót egyetem mellett csináltam!)

    A diploma tényleg drága, de helyette OKJ-re menni nem alternatíva! Szakközépből kiesett tizenéves suhancot pedig nem fog egy cég nulláról betanítani, hogy aztán bármikor dobbantson, a diploma annak a fokmérője hogy hajlandó vagy egy szintért megdolgozni. (a szint aktuális minősége persze jogosan vita tárgya)
    Én annak örülnék, ha volna egy alternatíva az egyetemnek, ahol jóval szabadabban válogathatnál tárgyakat, kurzusokat, és ugyanúgy elfogadnák. Vagy az egyetemek törnék magukat friss tudás megszerzésére és pénzért oktatására, de jelenleg minden szorgos oktató keze meg van kötve. Az meg hogy mutat, hogy edx-en végeztem X kurzust? Még sehogy!

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák