Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz nemlehet #157 üzenetére

    Vázlatosan:

    - Semmi katasztrofális sem történik, ha 1 évvel tovább tart a diploma megszerzése, de közben pluszban képzed magad, esetleg dolgozol is
    - Nem kötelező minden órára bejárni (sorry, ez van, triage-olni kell)
    - Nagyon extrém esetben, ha nincs katalógus / gyakorlat, akkor komplett tárgyakat meg lehet tanulni csak a vizsgaidőszakban, könyből, jegyzetekből (munkahelyen amúgy is elvárás, hogy záros határidőn belül végezz ki ezeroldalas szakkönyveket)
    - Másfél óra utazás: vagy oda vagy oda-vissza? Ha nem te vezetsz, autóval, akkor tökéletes szabadidő tanulásra-olvasásra
    - Multiknál tipikusan vannak utolsó éves egyetemistáknak, frissen végzetteknek gyakornoki programok, ahol egy már szemmel látható fizetés mellett 3-6 hónapig vagy még tovább "csak" oktatják, képzik az embert. Ezeket meg kell találni, és ki kell használni

    Végül egy igencsak nyers és őszinte zárógondolat: nem mindenkinek való ez a szakma. Hát nem egy sültgalamb, az biztos. Szabad mást, könnyebbet, egyszerűbbet keresni.

    #158: ennyi, kösz a példát. És látod hányszor uppolta, nyilván nem találtak rá embert...

    [ Szerkesztve ]

  • Béééla

    őstag

    válasz nemlehet #157 üzenetére

    A kandót egyenesben végeztem, és nem muzsikus szakirányon, hanem az egyik nehezebben (műszer-F4).
    Na most egyenesben kimentem egy félévre erasmusolni, ami AKKOR azt jelentette, hogy a hazai ÉS a külföldi tárgyakat is teljesíteni kellett (csak nemrég lett az bevezetve, hogy itthon nem kell tárgyat felvenni erasmushoz). És az nem azt jelentette, hogy megkegyelmeztek, sőt! Az egy dolog, hogy odakinn, laborfelszerelés nélkül kellett produkálnom az eredményeket (programozz FPGA-t FPGA nélkül, csak szimulátorból kitalálni hogy működik-e), de pontosan ugyanarra a határidőre. Mivel a német egyetemi félév kb. áprilisban kezdődött, már a félév elején egy tárgyból előre vizsgáztam és a közös beadandós részem megcsináltam, odakinn csináltam a beadandókat, augusztban jöttem haza úgyhogy szeptember első hetében vizsga a maradék tárgyakból (egy hét a 3-4 hetes alap vizsgaidőszak helyett) és persze egész augusztusban tanulás keményen. Végül EGY tárgyból nem sikerült levizsgázni: menedzsmentből! (mert a villamosmérnöknek a legfontosabb tárgya a menedzsment, ha nem tudtátok volna)
    Szóval igen, amíg mindenki más nyáron kirándult, szórakozott, szigetelt meg fesztiválozott, addig én ilyen áldozatot hoztam. De megcsináltam. És nem kettesekre.
    Igen, egyenesben egyetemet csinálni ÉS dolgozni nem egyszerű. Főleg nem egyszerű JÓL csinálni. De meg lehet, csak épp az esti szocializálós kocsmázást kell kihagyni meg a hétvégi egész napos döglést, na és az egész napos előadáson fészbúkkozást meg nájngegelést sem árt dobni. Kemény évek voltak, de cserébe minden félévben komolyan jött a tanulmányi ösztöndíj is. Aztán ha az ember jól indít, akkor az elsők között veheti fel a tárgyakat, akkor nem is lesz ütközés meg 2-3 órás holtidő :D
    Mielőtt valaki nagyzolásnak venné: inkább példa hogy megcsinálható, csak sokkal szórakoztatóbb még két kör dotát lenyomni, mint tanulni. Akkor tényleg szórakoztatóbb. Cserébe most különösebb áldozatok híján cserélgethetném évente a csúcs-gémer gépet és azzal játszhatok, amivel csak akarok, miközben nem kell 2 műszakban megdöglenem. És nem 30 évesen.

    És nem kell MINDEN évben gyakornokoskodni, elég az utolsó 1-2 félévben, amikor már értesz is valamihez, addigra jó esetben kevesebb, intenzívebb órád lesz amire a papírforma szerint több otthoni munkaóra az elvárt. Aztán arról nem is beszélve, hogy cégnél is csinálhatod a szakdolgozatodat (15 kredit a féléves előirányzott 30-ból)
    Úgyhogy sok lehetőség van, csak a tanárok se ismerik a felét se!

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák