Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    válasz LouiS22 #1708 üzenetére

    Megszállott módon már csináltam egy táblázatot, listázva a kommersz márkák 7.1/7.2 erősítőit visszamenőleg is az előző évekből, amik támogatják a DOlby Visiont, Atmost, minden HD hangforumátumot, van valamilyen auto hangkalibárciós megoldás benne, netrádió. Ezen kívül nem igen van más elvárásom, nagyjából már a belépő kategória is tud mindent, ami kell nekem. 5.1 rendszerem van + nemrég egészítettem ki Front height hangfalakkal (ennek kapcsán pont arra gondoltam, hogy ezek talán használhatóak lennének Atmosra is majd, bár nyilván nem a legideálisabb Atmos megoldás). Azt mondják az erősítő újkori árának 2x-ese legyen a hangfalszett (SUB nélkül). Na most ezt a teóriát követve ha én egy középkategóriás erősítőt veszek, akkor a mostani TAGA szettemet is cserélhetném. Én nem vagyok annyira audiophil, nekem tökéletesen megfelel a mostani rendszer, nincs szükségem feltétlen komolyabb vasra. De persze ha árban, használtan akad egy jobb, akkor nem zárkózom el tőle. Amúgy meg köszi a választ, leírást! :R Házimozis topikot gyűlölöm, ott kb. szóra sem méltatnak, olyan sznob áradat van, hogy inkább nem is írok.

    De hogy ne csak OFF-oljak: ahogy írtam, TV-re közvetlenül kötve a Shieldet ott a DV kapcsoló. Viszont hiába kapcsoltam be, és indítottam el a Halálos Iramban 9-et (F9.The.Fast.Saga.2021.DC.2160p.UHD.BluRay.REMUX.Dolby.Vision.SL.DDP.7.1.HEVC-HUN-UFO971), még csak HDR sem aktiválódik. Próbáltam KODI-val, PlexKodiConnect-el, VLC-vel, de nem ment. Plusz egy LG DV Promo videót is próbáltam, de az sem ment DV-el. Ennek vuiszont nem értem az okát. A TV DV képes (Hisense 65U8QF), HDMI formátumot átállítottam Standard-ról Megújult-ra).

Új hozzászólás Aktív témák