Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    Sziasztok!

    A hétvége óta én is L930 tulajdonos lettem, mindent szépen fel is raktam a telefonra... Tetszik, szép is, jó is... De egy két dologgal meggyűlt a bajom:

    1. Láttam a topikban, hogy a 930 alapból nem tudja a "Gyorsnézet" menüt. Ezt valamilyen appal, vagy trükkel sem lehet előhozni? Nekem az L920 után nagyon hiányzik. Ha tudom, hogy nincs, akkor valszeg nem L930-at veszek (sajnos a 920-ason átment két autó, miután kiesett a kocsiból az útra - még így is működött, csak a kijelzője nagyon pókhálósra tört - ezért kellett vennem másik telót). Szívem szerint nem cseréltem volna le a 920-at, szerintem még évekig jó lett volna, de ha már így alakult, gondoltam, frissítek egy kicsit... De ez nekem így nem tetszik.

    2. Már a 920 gyári autós töltője sem tudta kellően tölteni a telót, ha éppen ment a navigáció. Nos, a 930 meg még panaszkodik is, szóban közli, hogy túl gyenge a töltő. Milyen autós töltőt vegyek hozzá? Létezik olyan, ami kimondottan a 930-as igényeihez igazodik? Az autós töltőket valóban gyengébbre tervezik (kisebb áramerősséggel töltenek), ezzel is védve a gagyibb autós szivargyújtókat, amik néha már egy-két amperes áramtól is melegszenek, netán megolvadnak. Milyen brutál töltő kell a 930-nak???

    Köszi a válaszokat!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz egykori #15121 üzenetére

    :(
    Ez nagyon rossz hír, meg hogy nem is lesz... már bánom, hogy ezt választottam... nagyon sanszos, hogy kerül, amibe kerül, megcsináltatom a 920-at (kijelzőcsere)...életem legjobb telefonja volt, akármennyire is szebb a képe az AMOLED kijelzőknek... a 930-nál nem látok semmiben sem előrelépést, csak hogy elvileg jobb a kamerája, meghogy 20 megapixel (cserébe nagyobb méretű fotók, ami nem feltétlenül előny...), meg a kijelző képe szebb... Sajnos az Ebay-n (külföldön lakom) már csak szinte használt 920-ak vannak, ami zsákbamacska (az enyém bő két év után is (hajszál)karcmentes volt és gyönyörű... ha van is ritkán új 920-as, azért horror árat kérnek, nem ritka a 4-500 euro...

    Köszi a válaszokat! Töltőt meg majd nézek hozzá...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz csokabi #15125 üzenetére

    ...aha, én a 930-at 261 euróért vettem, újonnan, garival, kétféle tokkal (kemény műanyag és egy fekete bőrtok) és kaptam hozzá kétféle vezetéknélküli töltőt... Na, ennek fényében nekem az a 300 euro is sok, pláne, hogy anno két és féléve (vagy mikor, amikor kijött a 920 és a 925) az én 920-amat 273 euróért vettem, szintén garisan, újonnan, szintén plusz vezetéknélküli töltővel, kétféle tokkal, és két autós töltővel... az Amazonnal meg az a bajom, hogy sokszor kiválasztod a terméket, majd amikor fizetni akarsz, közli veled, hogy az adott országba nem szállítják... így jártam a 920-szal is... hidd el, megnéztem...hetekig ezen rugóztam, hogy mit vegyek? 920-at vagy 930-at? Most már lehet, hogy inkább megvenném a 920-at 300 euróért, ha szállítanák... azért köszi... :R

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Zsoleszhun #15127 üzenetére

    Köszi, de már megvan a 930...épp ezért sírok, mert már beüzemeltem, s egyszerűen bőgni tudnék, mert nincs Gyorsnézet... hihetetlen, de ezek szerint ez volt az egyik legjobb ötlete a Microsoftnak ezeknél a telóknál... Ha Magyarországon lennék, szerintem bevinném egy olyan boltba, ahol árulnak új 920-at, s kicserélném rá a 930-am... :(

  • Downsampling

    senior tag

    válasz csokabi #15129 üzenetére

    ...ööö, mi van??? Mint írtam, nem Magyarországon lakom, s nem is ott vettem. Errefelé nem szokás a magyar kis gsm boltos trükközés... Igenis, két év gyári gari van rá, vagy talán szerinted hamis a nokiás papírom??? És nem szolgáltatós, a telefon teljesen független, nem valamelyik itteni szolgáltatónál vettem... már három féle SIM-kártya is volt benne... Most miért kell belekötni abba, hogy igen, az Ebay-n lehet olcsón, jót is venni??? Persze lehet gagyit és drágát is... Az Amazon sok mindenben drágább, de sok mindenben olcsóbb... Hidd el, megnéztem mindkettőt...

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz csokabi #15133 üzenetére

    Ki mondta, hogy német nyelvterületről való a készülék??? Nem onnan való...
    A másik: anno a még most is kiválóan működő, csak betört kijelzős (hiába, átment rajta két autó) 920-ast is kereskedőtől vettem, meg ezt is. Ahhoz is adott a kereskedő ajándékokat (sosem állítottam, hogy ezek a gyári csomag részei lennének), ehhez is. Soha egyik sem volt korábban beüzemelve, mindkettő nullperces volt. Ellenőriztem, de nem kenyerem az ördög ok nélküli falra festése (vagyis nagy ívben kakilok rá, ha mégis volt)... lehet, hogy te sem Magyarországon élsz (adózol), de a hozzáállásod tipikusan magyar: kérdeztem két (az ártól, garanciától és származási helytől független) dolgot, s te máris az árakat vetted elő, meg hogy biztosan van valami okosság abban, hogy miért ennyiért vettem.
    CSAK!
    És kérlek, itt zárjuk le! :R

    (...és ha már használod az Ebay-t, akkor tudhatnád, hogy ott nem csak használt cuccokat árulnak, s nem csak magánszemélyek...)

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Nergalos #15138 üzenetére

    Olvasd már el az első hsz-em, s aztán nézd meg, hogy ki miatt alakult így ez az egész. Annyira bírom a PH-t, hogy tök mindegy, mit kérdezel, mindig lesz néhány okostojás, akinek valami egészen másba bele kell kötnie... Olvasd végig, hogy a "magyarozást" ki kezdte.. aztán lehet beszólni...

  • Downsampling

    senior tag

    Sziasztok!

    Előre szólok, nem vagyok nagy szaki telefonokban, tehát a kérdésem szinte biztosan lúzer, szakmaiatlan és ostoba...
    Azért belevágok: durván egy éve van meg a 930-am, anno Angliában vettem (kártyafüggetlen, hazai vodás kártyával használom - de a munkám miatt leginkább külföldön), a DayGlance kivételével teljesen elégedett voltam vele egészen mostanáig. Külföldön, munka közben nem nagyon van esélyem wifis internetre, így pár napja, amikor hazajöttem, s az otthoni wifire tudott csatlakozni, közölte, hogy szeretné frissíteni magát. Hajnali 5:24-kor kezdte, s másnap estig szarakodott. Kiderült, hogy a Win 10 ment fel rá, s az egész történet ilyen sokáig tartott (ebbe az időben nem volt benne a térképek és a külön alkalmazások telepítése). Először örültem, mert édesanyámnak pár héttel korábbal rendeltem interneten egy vadiúj 650-es Lumiat, ami már alapból Win 10-es, s nekem nagyon tetszett.
    Ami a nagy bajom, hogy amióta Win 10-es a 930-am, nulla használat mellett kb. 6-7 órát bír az akksija, majd lemerül. Ha használom, akkor még hamarabb. Találkozott más is ezzel a problémával? Ez normális? Az az oka ennek, hogy anno nem a Win 10-re lett kitalálva (optimalizálva)? Van valami megoldás? A Win 10 nekem bejön, de ez a pár órás üzemidő elfogadhatatlan (korábban azért 1-1,5 napot simán bírt a teló intenzív használat mellett is...

    Köszi! (és remélem nem a lúzerségem lesz a fő téma a válaszokban)... :)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz ZavaBalazs #20287 üzenetére

    Tegnap három órát voltam távol, a töltőről levett, 100 százalékos teló a 3 óra alatt 50 százalékra ment le, úgy, hogy elő sem vettem a zsebemből, tehát még a kijelző sem ment, ami a legtöbbet zabálja a tapasztalataim szerint a 930 esetében... Amit észrevettem, hogy feltűnően sokat használja a helymeghatározást, ezt Win 8.1 alatt sikerült elég jól belőni, de itt még nagyon nem vagyok képben.
    A HR-re én is gondoltam, de mivel pár napja ment fel rá frissen a Win 10, ez nem korai egy kicsit? Lényegében teljesen új a rendszer... De elfogadom, ha javasoljátok...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Lacics25 #20292 üzenetére

    Köszi a javaslatot! Már egy kicsit bele is olvastam, s meg is rémültem:
    1. Nekem a telefon magától frissült (jelezte, hogy van elérhető frissítés, csak azt nem, hogy ez lényegében a win 10).
    2. A frissítés elindítása után semmiféle lehetőséget nem adott, hogy pl. akarok-e biztonsági mentésből visszaállítást, Lényegében úgy frissített több mint 24 órán keresztül, hogy nekem belenyúlási lehetőségem nem volt, nem is kellett. A végén mindent ugyanúgy visszapakolt, ahogy anno még a 8.1-gyel volt, csak azt a pár progit nem, ami már nem elérhető win 10-en. Pl. a Here Drive meg ilyenek helyett csak a Térképeket rakta fel. Aztán amikor végzett, elkezdte letölteni az appokhoz a win10-es frissítéseket.
    3. Amikor mindennel végzett, elkezdte letölteni az összes európai térképet. Mivel nincs is szükségem mindegyikre (a franc akar Ukrajnába, Oroszországba menni), így némelyiket töröltem a listából. Azóta is egyfolytában reklamál, hogy le akar tölteni térképeket... Ez is nonszensz szerinem...

    Bevallom, édesanyám vadiúj 650-én a Win 10 nagyon tetszett, rettenetesen gyors és látványos. A 930-on ezt nem tapasztalom. Nem mondom, hogy akad, vagy lassú, de nem olyan mellbevágó. Az meg, amit olvastam az általad adott linken, hogy miként lehet tuti módon win 10-re frissíteni, engem eléggé elriasztott. Most már inkább azt kérdezném, hogy tudom visszatenni a Win 8.1-et? De úgy, ahogy régen is volt... vagy a másik megoldás, hogy veszek egy 950-et (Angliában egész olcsók), azt talán mivel eleve win10-re tervezték, nem lesz ilyen erőltetett... nagyot csalódtam ebben a platformban, pedig a legelső windowsos Nokia óta ilyen telóim voltak...

    Köszi

  • Downsampling

    senior tag

    Lehet, hogy nem itt kell kérdeznem, de most nincs jobb ötletem: tudtok WP10-re normális fészbúk appot? 8.1-re a kedvencem a Black (vagy JDB???) volt, az elég sok mindent tudott. A most letölthető talán egyetlen Facebook app kritikán aluli...

    Továbbá, az miért van, hogy amíg le nem töltöm legalább az összes Európai térképet (tényleg az összeset, ami azért nem kevés helyet foglal), addig nem hagy nyugton, s az élőcsempén állandóan ezt követeli?

    Ja, csináltam egy HR-t. A tapasztalat, egy csomó app már nem elérhető, nem működik, le sem tölthető (az első, automatikus WP-re frissítéskor megmaradt szinte minden, még a Here appok is... És a kutyámmal az másfél órás séta alatt 24 százalékra csökkent az akksi (kb. 85 százalékosan indultunk)... Két dolgon gondolkozom: a földhöz vágom a 930-at (a 920 után sosem tudtam igazán szeretni a Glance hiánya miatt), majd ugrálok rajta egy félórát. Vagy megy vissza rá a WP8.1. Csak nem tudom, erre van-e lehetőség, s ha van, akkor hogyan?
    Köszi...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz univerzita #20322 üzenetére

    Anyám vadiúj 650-én sem. Az enyém viszont a csempén ezért sír... De ez már csak hab a tortán, leginkább attól tépem a hajam, hogy pár órára csökkent az amúgy minimum egy napos, de inkább másfél napos üzemidő... Ez katasztrófa. Ja, és ocsmányul kevés a jó app... A wp8.1 Instagram Bétája ezerszer jobb volt, mint a WP10 már nem bétája... A kedvenc Fhotoroomhoz anno már minden kiegészítőt megvettem WP8.1-en, most újra kellene mindent megvenni, ráadásul sokkal kevesebb funkciója van az új verziónak... Ez katasztrófa... Anno az asztali gépen (vagy laptopon) tök jó volt a Win 10 a Win 8 vagy Win 8.1-hez képest, de mobilon egy katasztrófa...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz ZavaBalazs #20326 üzenetére

    ...én asszem nem a bétát raktam fel, de ahogy láttam, a másiktól sincs elájulva senki...

    #20327 Timer: legszívesebben lájkolnám, amit írtál. Én biztosan sosem fikáztam senkit, mert szót emelet a 930 WP10-es megerőszakolásáról, eleve évente 2-3 alkalommal jutok ehhez a fórumhoz... De a történetünk némi időcsúszással (én szinte kerek egy éve használom a 930-at, a munkám miatt 90 százalékban külföldön, ezért is vettem ott - meg mert olcsóbb is volt). A 920-at én is imádtam (szinte napra pontosan két évig használtam új korától), de sajnos kiesett az autóm lehúzott ablakán, s átment rajta két autó. Még ekkor is működött, de kijelzője szilánkosra tört, nem volt értelme a cserének, nem tűnt anyagilag jó ötletnek. gyorsan vettem egy 930-at, sok ajándékkal, jó áron sikerült beszerezni. Bár stabil, jó kis szerkezet, nem tudtam annyira szeretni, mint a 920-at, a már említett fogyatékossága miatt (ez is milyen béna egy dolog a gyártótól - s most mindegy, hogy Nokia, vagy Microsoft - a zászlóshajón ilyen visszalépés, lényegében a legjobb tudását ölték ki belőle... Most meg itthon vagyok pár hétig, a telóm kapott végre stabilan, több napig wifit, frissíti magát, s engem meg most már negyedik napja lever a víz... Ilyen a világon nincs...

    (Persze, az is lehet, hogy ebből az a tanulság, amit édesanyám eleve WP10-es 650-ese sejtet, hogy a WP10-hez eleve erre kiadott teló kell... De most megint nyúljak a zsebembe, s 300-350 euróért vegyek egy 950-et??? Amiről tudom, hogy lényegében semmivel sem tud többet, mint a 930 (csak mondjuk a Glance miatt?)

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    ...nyilván unalmas már a 930+WP10 páros szidása... de hát, hogy dicsérjem, ha erre nem hogy okot nem ad, de minden napra jut 2-3 olyan pofon, amin most már nem vagyok hajlandó túllépni... A három legutolsó:

    1. van egy-két olyan appom, amiket napi szinten használok, s ezeknek meg is van (elvileg) a WP10-es verziója. Azonban ezek - most már két hete van WP10 a telómon - minden egyes alkalommal lefagynak, vagy hibásan működnek, csak az újra telepítés segít...
    2. A kamera alkalmazás (ez is a Wp10-es) most sokadik alkalommal fagy le, ám előtte még kiírja, hogy a képet nem tudja a megfelelő helyre lementeni. Mi van? Ott van az általa létrehozott "Filmtekercsek", akkor most mi ezzel a baja? Ilyenkor újra kell indítani, s működik... de hát ez így ugye nem az igazi...
    3. Hangerő. A telefon minden tekintetben csendesebb lett. Ez igaz arra is, amikor telefonon beszélek: engem is halkabban hallanak, de én is. Ez teljesen független attól, hogy kit és milyen hálózaton hívok...
    A csengőhangok, illetve a jelzőhangok is csendesebbek. Az esetek többségében este-éjszaka a telefonom itt van az ágyam mellett, korábban elég volt 1-re állítani hangerőt, s meghallottam, az üzeneteket, az emailek érkezését, de a hívásokat is. Most ugyanezt 3-4-es hangerőn érem el. De az alkalmazások hangja is halkabb, a maximum 30-as beállítás kb. a korábbi 15-17-nek felel meg...

    Asszem, valahol legbelül már megszületett a döntés: bár a 950 nyilván jobb lenne, már csak azért is, mert eleve WP10-es, de az alkalmazások hiánya, a WP-re átportolás bugossága miatt szerintem elfelejtem a Microsoftot... Amúgy is laptop vásárlása is esedékes, s bár jóval többe fog így minden kerülni, de szerintem egy Alma laptop+iPhone páros sokkal stabilabb, biztosabb, és hosszú távon is működőképesnek tűnik...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz L4D1K #20532 üzenetére

    "...4k videókat asztali gépen milyen programmal érdemes visszanézni? VLC és MPCHC meghal alattuk..."

    Ezt nem igazán értem. Én egy elég szerény kis laptopon, ami lassan négy éves lesz, BD50-ről (fájlból) a 4K-s Martian filmet eredeti angol DTS-HD Master 7.1 hangsávval tökéletesen élvezhetően néztem már nem egyszer végig mindenféle probléma (akadás, egyebek) nélkül az MPCHC-val. A VLC-t nem tudom, sosem használom, mivel az MPCHC mindent megold...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz L4D1K #20536 üzenetére

    Ezt ki fogom próbálni, mert eddig még sosem izgatott... Viszont az gyanús, hogy 192 kbit/sec nem igazán elég a 4K bitrátájához, pláne 5.1 hanggal...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz DaveJr #20554 üzenetére

    ...reméljük, lesz ez még jobb is... a Drive Here is elég lentről kezdte, hajaj...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Mz/ts250@300 #20644 üzenetére

    Az enyém angol vásárlású és független. Az évfordulós frissítés a kibocsátás bejelentésének másnapján már meg is jött, hajnalban, ahogy szokta mostanság... Ami bíztató, hogy bár eddig minden téren csak szidni tudtam a WP10-et, ez a frissítés egy hajszálnyival csökkentette az elégedetlenségem... Nem tudnám megfogalmazni, hogy konkrétan mivel, de jót tett neki... Azt persze még mindig tartom, hogy a rendszer sokkal lassabb lett, mint volt, gyakran két alkalmazás váltása között vagy fél percig csak fekete képernyőt látok, néha vissza is kell lépnem a nyitó képernyőre... Édesanyám echte WP10-es 650-e sokkal gyorsabb, szinte száguld a 930-hoz képest. Emellett sok még a fagyás (főleg a kamera szeret olyan 50 százalékban meghalni), aztán egyes appok, amelyekhez már rengeteg javítás jött...de ennek ellenére, mégis...
    Mondjuk szerintem a WP halálát az fogja okozni, hogy kevés az app, ami van, azok meg rosszak... Nem megy a fejlesztés, mindenhol azt látom, hogy egy-egy alkalmazás csak Play vagy az Apple Store áruházakban elérhető, meg sem említik ezt a platformot... Ami nekem a legjobban fáj, hogy hosszú évek alatt (lkb. négy éve) beletettem az egyik kedvenc futó appomba (anno Nike+ volt a neve, most WP10-nél Run+ lett belőle) sok száz kilométert futásban, de mostanában minden egyes feltöltéskor lefagy, újra kell telepítenem, ami azért eléggé idegesít most már. A pontszámom nem változik, megakadt annál az értéknél, amikor a telóm frissítette magát WP10-re. Tudom, ez sokaknak kicsinyes problémának tűnik, de amikor évek munkáját pakolod egy nagy polcra, s egy költözködés miatt minden elveszik, az azért tud fájni. És ezt én így élem meg...

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz dark-01 #20655 üzenetére

    Nekem is ezt csinálta WP10-zel. Merevre fagyott, majd néha (nem mindig) kiírta egy idő után, hogy nem talál olyan helyet, ahová menthetné a képet... (no comment). Ilyenkor telefon-újraindítás segített, csak már elég volt, hogy napi szinten 20-30 újraindítás kellett, hogy működjenek (úgy ahogy) az appok... Az évfordulós frissítés óta mintha megszűntek volna ezek a problémák, de ugye azóta még nem telt el sok idő, így csak óvatosan nyilatkozom...

    Ööö, lehet, hogy láma kérdés, de hogy lehet használni sima kamerát (a Lumia Camera helyett)?

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20659 üzenetére

    Köszi! :R

    Amúgy, én eddig nagyon sokat szidtam a WP10-et a 930-on (amúgy nem a rendszerrel van bajom, mert a családban lévő eleve WP10-es 650-en csodásan muzsikál, illetve PC-n is), hanem, hogy a 930 (ami eddig betonstabil volt) folyamatosan lefagy, az alkalmazások eltűntek, vagy rosszak. Nos, egy halvány reményt most látok, az évfordulós frissítés - úgy tűnik - sok hibát orvosol, azóta jóval stabilabbnak tűnik. Persze ez sem hoz megoldást a csökkent üzemidőre, az alkalmazások hatalmas hiányára... Eddig mindig csúcs Nokiám volt (ha a 930 annak számított), de valahogy nem visz rá a lélek, hogy most megvegyem a 950-et. Évente adjak ki 100 ezer forintot új telóra (külföldön a független 950-et már 270-300 euró között meg lehet venni - itthon 200-ért függően)? Frászt... Pláne egy döglődő rendszerre, nem...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20662 üzenetére

    Külföldön vadiújakat is lehet venni 270-300 euróért, garival, nem érdekel az itthoni piac, az életem 95 százalékát nem itt töltöm. Csak mostanság már egy iPhone SE is alig több mint 300 euró, innentől kezdve nem hiszem, hogy a 950 labdába rúghat... (az appok miatt, arra nem felejtenek el fejleszteni).

    Én a munkám miatt nagyon ritkán kerülök wifi közelébe, így marad a mobilnet, szóval nekem nem kell olyan teló, amivel hetekig kell kísérletezgetni, újratelepíteni. A kezdetektől kiálltam a WP mellett, amióta létezik ez a platform, csak ilyen telefonjaim voltak, mindig a csúcs Nokiák. De azt hiszem a 950-est már nem fogom megvenni...

    Nekem meg nincs melegedés, csak fagyások, újraindítások, sőt, a Run+-t minden egyes futásom után törölni kell, majd újratelepíteni... Na ebből már elég... Most még adok egy esélyt ennek az évfordulós frissítésnek (egyelőre bíztató a dolog), de ha ez sem válik be, akkor szevasz...

    Amúgy itteni javaslatra az automatikus WP10 frissítés után újra raktam a rendszert, ahogy írtad. Az eredmény: újabb appok tűntek el, s helyettük nincs semmi alternatíva...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20664 üzenetére

    Szia!
    Van webes felülete, de az amit írsz, fogalmam sincs, hogy mi? :B
    Ehhez nem értek... nem tudom, mi az a GPX és TCX...amúgy ez a webes felület is iszonyatosan lassú és bizonytalan... Néha összezavarodik, volt egy időszak (pár hete), amikor hiába állítgattam mindent, ő mindenképpen csak az angolszász mértékegységet használta (pl. mérföld). Az is megfordult a fejemben, hogy nem is a telómmal van baj, hanem maga a Nike appja szar, mert a webes felület egészen biztosan az. De másoknál meg simán jól működik...

    Aztán van ez a NikeFuel nevű pontozás (ami szerintem pl. a Runtasticban simán a kalóriának felelne meg, de ez csak tipp), ami azóta nem megy, amióta nem Nike+-nak hívják a programot, hanem Run+-nak. Ez pedig ugye a WP10-re áttéréshez köthető. Ennek a gyűjtése nem csak motiválja az embert, hanem ha elég sok összegyűlik (nekem most megállt, nem adja hozzá a futások után az aktuális értéket), akkor beváltható a Nike Shopban.
    Ami tök érdekes, s ezért szidom most már a WP-t, hogy a Run+-ban (akárcsak a hasonló appokban, azokban is, amiket említettél) fel vehetsz barátokat. Nekem is vannak, s azt látom, hogy mindenkinek normálisan működik (az osztrák ismerősömnél is, meg másoknál is, akik a világ különböző részén futnak), csakhogy nekik vagy iPhone-juk van, vagy valamilyen droidos telójuk. És ettől tépem a hajam! Mert ha anno nem ragaszkodom a WP-hez (amit maga a Microsoft fog kicsinálni), akkor nem lennének ilyen problémáim. Félreértés ne essék, nem vágyom androidra, s almára sem, de így meg magamat szivatom...

    Amúgy eleinte a Runtasticot használtam, ami kezdetben szintén eléggé bugos volt. De nagyon szépen helyre rázták! Dicséret érte. Csak közben futáshoz mást kezdtem használni (az Endomondót azért nem, mert az ismerőseim nem azt használták), de nagyobb túrákhoz, kutyás sétákhoz a Runtasticot használom ma is. És igen, futáshoz is tökéletes lenne, csak nem ebben van benne az a rengeteg kilométer... :((

  • Downsampling

    senior tag

    válasz whirus #20666 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok! Kezdetben én is több ilyen appot használtam, aztán maradt a Runtastic, mert nagyon jó lett pár év alatt. Meg maradt a Nike+, mert ezt használja jó pár barátom világszerte, s így bár nem ugyanakkor s ugyanott futunk, de azért kicsit olyan, mintha egymással is versengenénk. Persze más appokat is kipróbáltam, s igen, volt köztük jó, megbízható, csak azokat nem használták a barátok...

    Igen, ezt a döntést meg fogom hozni én is. Nem tudom, mikor. Majd akkor, ha végleg eldurran az agyam, s ugrálva őrjöngök a WP10 és a Lumia 930-on. Vagy megvárom, amíg megint össze nem törik véletlenül (ahogy szegény 920, amit azóta is nagyon sajnálok, iszonyatosan jó telefon volt), vagy el nem romlik. Eszem ágában sem lesz megjavíttatni... Most vettem egy csomó mindent, kicsit kiürült a kassza, de jövőre lehet, hogy váltás lesz, s nem Windowsra (ha minden ilyen marad). Akkor még a Run+-t nem kell lecserélnem. Mert nem is a sok kilométer, meg pontszám fájna, hanem a barátok hiánya...

    És akkor még nem is szóltam arról, amit ezek szerint más nem tapasztalt, vagy nem tűnt fel: ez is azóta van, hogy WP10-re frissített a telefonom. Sokkal halkabb! Az előbb hívott édesanyám, s nem hallott engem, de én sem őt. És ezt játszuk kb. egy hónapja... Meg másokkal is... A csengő hangját is alig hallom. A fejem mellett van a töltőjében, az ágyról is könnyen elérem. Korábban akkor is meghallottam, ha 1-re volt állítva a csengő hangereje, meg az értesítéseké. Most már 3-4 -re van tolva... De az emaileket így sem jelzi... A Vibert be sem tudom állítani, hogy értesítést kapjak. Ezen kívűl az alkalmazások is szépen lehalkultak. Az említett Run+ vagy Runtastic régebben 25-28-ra volt állítva, és sokszor úgy is túl hangosnak tűnt, pedig amikor az ember fut, egy idő után liheg, fúj a szél, stb. Most 30-on (maximumon van) és semmit nem hallok belőle...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20675 üzenetére

    A webes felületen még mindig Nike+ a neve, de amúgy a telefonra Run+-ként tölthető már le.
    Ez az oldal: https://www.nike.com/US/en_US/p/myactivity
    Én semmi olyat nem találtam, ahol exportálni lehetne bármit is... Amúgy nagyon gáz az oldal. Eszméletlen lassú és megbízhatatlan. Random szerűen átáll angolszász mértékegységre, meg angol nyelvre. Illetve ami a legújabb (augusztus 20 óta), hogy 1920x1080-as felbontásban szétesik a kép... No comment... .

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20688 üzenetére

    ...ez vicces (és egyben lehangoló): az általad linkelt oldalra engem azonnal beléptet, ki is írja a nevem (tehát be vagyok jelentkezve), de érdekes módon a lap közepén közli, hogy lépjek be (angolul)...

    ...igen, tudom, hogy igazad van, hagyni kell a fenébe, de nehéz eldobni a hosszú évek alatt gyűjtött barátokat, workout-okat, kilométereket, eredményeket. Mindezt azért, mert emberek millióival elhitették egy új rendszerről, hogy az jó és forradalmi, aztán saját maguk ássák meg a sírját az egésznek... Amúgy csak azt nem értem, hogy a világ többi pontján élő barátaimnak, akik szintén ezt az appot használják iPhone-nal, androiddal, nekik miért műkdik tökéletesen (pár ilyen embert megkérdeztem már a fészbúkon, s náluk semmi probléma)... Oké, abbahagyom a siránkozást, végül is ez a topik nem erről szól (bár ez a probléma is jól jelzi, hol tart jelenleg a Windows Phone...)...

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz zsoltzsolt #20690 üzenetére

    Mindkettő szar! Ezt írtam én is.

    Csakhogy nem laptoppal futok, tehát arra magasról teszek, ha rossz a webes felület, mert attól még minden működhetne... De az appot a WP-re áttérés után féltucatszor frissítették, állítólag mindegyikben javították a hibákat. Na én egyetlen hibajavítást sem vettem észre... és ez csak egy app... Említsem a fészbúkot? Magas labda... WP8.1 alatt szinte szuper volt... Én az életem nagy részét külföldön töltöm, így érzékenyebb vagyok arra, hogy az efféle alkalmazások jól működjenek. De nem működnek, vagy egyre rosszabbul... Vagy navigáció? Megint magas labda... Vagy a hangerő probléma? Ahogy látom, sok embernél jelentkezik ugyanez a baj...

    A másik: ha anyám egy hónapja Angliában újonnan (110 euróért) függetlenül vásárolt eleve WP-es Lumia 650 tökéletesen működik, nem fagy le, nem lassul be, akkor jóval erősebb 930 miért nem tudja legalább ezt szintet??? (az árat azért írtam, mert a Lumia 650 a vodánál jelenleg nem függetlenül 57 ezer forintért vehető meg)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz zsoltzsolt #20694 üzenetére

    Július végén, amikor hazajöttem szabira, s megnéztem anyám 650-ét, csak ámultam! Ez igen, én is akarom a WP10-et! Aztán pár nap múlva, hajnalban, másfél napos telepítés után (gondolom, azért csak ekkor, mert a munkám során akár hónapokig nem tudok wifit használni) megjött nekem is a Wp10. Kb. két percig örültem... aztán valahogy semmi sem volt kerek. Ami a 65-en simán, száguldva működik, az itt akadozik, fél percig fekete képernyőt bámulok, aztán a fagyások... 3 nap után az tette be a kaput, hogy 3,5 óra alatt úgy merült le a telefonom, hogy még csak nem is vettem elő a zsebemből, nem is telefonáltam, semmit nem csináltam vele... Akkor még érdekes módon rajta volt az összes Here alkalmazás, aminek örültem. Csakhogy egyik sem működött. Akkor itt ajánlották többen is a HR-t, meg hogy telepítsem újra kábellel. Megcsináltam. Az üzemidő úgyahogy rendbe jött, mondjuk olyan 80-90 százaléka a réginek, de ezt már elfogadnám...A hangerő probléma már jobban zavar, mert se engem nem hallanak, ha telefonálni próbálok, de én sem a másik felet... Arról nem beszélve, hogy nem kapok bizonyos fontos alkalmazásokhoz értesítést, vagy csak nagyon halkan. A Viberhez nem is állítható be, hogy értesítsen... Ami végleg elszomorít, hogy egy csomó alkalmazásom eltűnt, ezeknek nincs is WP10-es megfelelője, vagy nagyon kezdetleges (lásd FB, navigáció, egyebek)... s azt látom, hogy kong az ürességtől az "Áruház"... Mondták, vegyek 950-et. Oké, egy csomó problémám megoldódna, nyilván, bár a Glance képernyőn kívűl nem látok olyan új dolgot, amiért értelme lenne megint kiadni kb 300 eurót. S akkor még mindig nem tudok rendes alkalmazásokat feltelepíteni, mert nincsenek... Miért adjak ki egy olyan telefonra 90-100 ezer forintot, amire eleve nincs mit telepíteni... Na itt és most lezártam ezt a témát, szerintem majd mások folytatják... ez evergreennek ígérkezik...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Francia91 #20698 üzenetére

    Én is a 950-et javaslom a 930 helyett! A 930-cal jó esélyed van hatalmasakat szívni (csak néhány ember elégedett vele WP10-zel), a 950 viszont eleve 10-re lett optimalizálva. Az árbeli különbségek szerintem megérnek ennyit, ha neked elég a Micrsoft Áruházának üresen kongó raktára... és csak 0,2 collal nagyobb az 5-höz képest...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz DaveJr #20715 üzenetére

    ....szerinem meg maradjunk annyiban, hogy pont én nem általánosítottam, azt írtam, vannak sokan, akik szívnak vele, de vannak, akik nem. Aztán azt is írtam, hogy az évfordulós frissítés mintha javított volna a helyzeten (többet egyelőre nem írhatok, hiszen még csak pár napja megy ezzel a telefonom).
    Aztán meg maradjunk annyiban, hogy itt a fórumon ha 20-30 embernek baja van ugyanazzal a dologgal, az igen jelentős. Nem számolom, hányan jönnek ide, és írnak is valamiről, de szerintem összességében nem sokkal többen, talán 50-60 ember az, aki rendszeresen látogatja a fórumot (rendszeresen!) - így kicsit más a statisztika. Ezen kívül én sem írtam volna, ha nem lennék éppen kényszerszabin. Legközelebb kb. egy év múlva lesz lehetőségem ide írni, de akkor már nem fogok, mert ez a telefon valószínűleg addigra már rég a kuka mélyén lesz... Aztán ismerek pár embert, akik hasonlóan jártak a WP10-zel (nem, ezek nem kitalált személyek - unokaöcsém, rokonaim, kollégáim), csakhogy nem szoktak fórumozni, a PH-t még csak hírből sem ismerik...

    Szóval, ne dugd a fejed a homokba, s ne hidd azt, hogy csak azoknak van ezzel a rendszerrel és/vagy a telefonnal komoly problémájuk, akik ezt itt leírják!

    Én örülök, hogy neked jó a véleményed a WP10-ről. Nekem már a 930-ról sem volt az (holott azt is írtam, hogy amióta létezik WP, én csak ilyen telefont használtam, s a 920 volt életem legjobb telefonja). Engem bosszant, hogy az alapvető funkciók is sok hibával, fagyással, vagy csak lassan működnek, érhetők el, nyílnak meg. Lásd fényképező, emailek (a legújabb az, hogy vagy egyáltalán nem jön sem hang- sem ikonszerű értesítés, vagy, hogy ha megnyitom a "Levelesládát", akkor csak fekete képernyőt látok úgy fél percig, utána meg esélyes egy kilépés), fészbúk, a Messenger egy csigavilágbajnokságon is indulhatna...és akkor még nem írtam a speciális, nekem fontos appokról...

    A Lumia 930 nem olyan régen még a cég csúcstelefonja volt, főleg üzletembereknek, üzleti alkalmazásokhoz. Bocs, de egy olyan telefon, ami vásárlók felénél működik csak megfelelően, az nem vehető komolyan és alkalmatlan mindenféle munkához. Ez egy vicc, és nem több... Nekem nincs időm hetente újrarakni a rendszert, mindenféle trükkökkel próbálkozni. Nekem egy elsőre is jó telefon kell. Okostelefon. Szerintem ezzel az igénnyel és véleménnyel nem vagyok egyedül...

  • Downsampling

    senior tag

    ...megfogadtam, nem fikázom többet ezt a rendszert és a telefont (halottról jót, vagy semmit)...
    Most inkább kérdezek, mert újabb problémákba ütköztem, s ha erre nem találok megoldást, akkor a Lumia 930-am telefonként sem képes betölteni a szerepét (holott szerintem ez az elvárható minimum!!!).

    Vasárnap este, hétfő reggel óta vártam fontos sms-eket, de mivel nem láttam a kijelzőn értesítést, hogy érkeztek volna, így bele sem néztem az "Üzenetek" mappába, ma viszont rákérdeztem egy-két "küldőnél", hogy miért nem érkezik tőlük válasz? Erre én estem pofára, mert mindenki elküldte, csakhogy az én kedves telefonom semmiféle módon nem jelezte ezt nekem. Valóban, ott voltak az Üzenetek mappában, olvasatlanul... vagyis, mostmár:
    1. Az SMS-ekről sem kapok értesítéseket, holott ellenőriztem a Rendszer--->Értesítések menüben, minden jól van beállítva!
    2. Az emailek érkezéséről hol kapok, hol nem kapok értesítést. Ez olyan random módon működik. Nem tudtam megfejteni, mikor kapok, s mikor nem?
    3. A Rendszer-->Értesítések menüben nem tudok újabb alkalmazásokat felvenni azok közé, amelyek értesítést küldenek. Így nem tudom felvenni a Vibert sem, ami nekem nagyon fontos lenne... De pl. olyan alkalmazások szerepelnek itt, mint a "Fényképek", a "Lumia mozgásadatok", "Translator", "Kisalkalmazások". Ezek mi a bánatnak küldenek értesítést? Miről küldenek? Miért nem lehet ezeket törölni (az oké, hogy kikapcsolhatom őket, de helyettük miért nem vehetek fel nekem fontosabb alkalmazásokat?)?

    Tud valaki ezekre valaki magyarázatot adni, esetleg megoldást nyújtani? Előre is köszönöm...

    (A HR-t és az újra indításokat már unom, s nem is hoztak megoldást. Pár nap múlva újra utazok külföldre dolgozni, ahol megint nem lesz wifi hónapokig. Nagyon nem lenne jó egy ennyire megbízhatatlan eszközzel útnak vágni, olyannal, ami az alapvető kommunikációt sem látja már el rendesen...)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz DaveJr #20719 üzenetére

    Szia!

    Nem mentésből, mert az nem is ment volna. Újra raktam. Éppen ezért nem egy napig tartott... (és ezt már nagyon unom, s időm sincs rá). Azt hogy érted, hogy minden rendszeralkalmazás a legfrissebb? Persze, hogy az, egy rakás frissítést tett még fel, azóta is érkezett pár. Valamikor a hét elején (vagy hétvégén), megjött az évfordulós frissítés is, utáni megint jött egy csomó alkalmazásfrissítés...

    Ami pedig a legújabb (az alábbi posztom óta), hogy nem küldi el az emaileket. Megnéztem laptopon is ezeket a fiókokat, onnan minden rendben. de a telefonról nem megy el email. Pedig semmin nem változtattam...

    "Még egy tipp. Nézd meg a háttérben futó alkalmazásoknál azokat amikkel gond van."

    Mit nézzek meg ezeknél? Amit meg tudok nézni, az mind rendben van, minden jól van (elviekben, látszólag) beállítva. Vagy valami másra gondolsz?

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20725 üzenetére

    A Viber nálam napi használatban van. (nem tudom miért, egyes emberek a RED csomagok világában is úgy gondolják, hogy olcsóbban telefonálnak Viberrel, mint a fix tarifával, így kénytelen vagyok használni)

    Megnézem külön is, milyen alkalmazások vannak engedélyezve... Amúgy a hétvégig megkaptam az sms-eket (mondjuk bankkártyás fizetésekkor azonnal jönnek, hallom is), de hétfő reggel óta nem... Utánanéze a javaslatoknak...

    Köszönöm...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz DaveJr #20724 üzenetére

    Hogy mi futhat a háttérben, azt hol tudom állítani? Régebben megvolt, be is állítottam mindent de amióta ez az új rendszer van, még nem botlottam bele... Köszi!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20736 üzenetére

    :R

    (amúgy egyre jobban zavar a telefonom lehalkulása, ami szintén WP10-zel jött. Ma többször is voltam olyan helyen - üzlet, pályaudvar - ahol a háttérzaj miatt nem hallottam azt, akivel telefonon beszéltem. Régebben ilyen nem volt. Amúgy anyám Lumia 650-e is ugyanilyen halk, ez tehát valamiféle szándékosság lehet a WP10-nél)

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20736 üzenetére

    Megnéztem az Akksi menüben, s valóban, a Viber valamiért ki volt lőve! Hogy ez miként történhetett, nem tudom... De arra továbbra sem találok magyarázatot, hogy miért nem kapok sem a kijelzőn, sem hanggal értesítést az emailekről, illetve az sms-ekről...
    Köszi szépen! :R

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20740 üzenetére

    Igen, ott meg is van mindkettő, és mindkettő be van kapcsolva, ennek ellenére sem hangüzenet nem jön, sem a kijelzőre... A Viberes dolog tényleg nem volt beállítva (bár hogy miért nem, az rejtély), de ezek be vannak...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20751 üzenetére

    Na, ezt is megnéztem, s valóban, minden, értesítésre vonatkozó beállítás ki volt kapcsolva. (ehhez képest érdekes, hogy néha azért jött értesítés, csak hanggal nm jelzett sosem)! De ez miért? A frissítések kapcsolták ki? Az SMS-nél is van ilyen?
    Most visszakapcsoltam, kíváncsian várom, hogy jelzi-e?

    Köszi! :R

  • Downsampling

    senior tag

    válasz konyi79 #20753 üzenetére

    ...úgy tűnik, te is ahhoz 25-30 fős kissebséghez tartozol, aki elégedett a telefonnal, meg ezzel a rendszerrel...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz densoft #20764 üzenetére

    ...valaki szerint úgy 25-30-an járunk ide a problémáinkkal...hol kérdezünk is, de valamikor valóban csak elsírjuk (elnyafogjuk, ha így jobban tetszik) a bajainkat, mivel már nem sok reményt látunk, hogy ezeken akár itt egy topiktag, vagy a Microsoft segíteni tudna (akarna)... ha ez valakinek nem tetszik, az vagy foglaltassa szabályba ezt az adminokkal, vagy vegye tudomásul, hogy a sok negatív kritika, a sok nyafi is egyfajta üzenet azoknak, akik terveznek hasonló rendszerű és/vagy típusú telefont venni... Nem csak a dicséret, vagy a kérdés-válasz fér el a topikban, szerintem ez a fajta (bár kétségtelenül a valamiért szerencsés, vagy csak kevésbé érzékeny felhasználóknak unalmas) siránkozás is éppúgy hozzátartozik egy-egy eszköz, vagy rendszer megítéléséhez. Maga a Microsoft is csinálja ezt a saját termékével, most már ott tartunk, hogy a telefon alapfunkcióját, a tárcsázós híváskezdeményezést (mint valami szenzációs, forradalmian új applikációt) értékeltet az új WP10-ben. Szerintem ez a nonszensz, nem a siránkozás... Az miért nem zavar senkit, hogy minden applikációnál ott van a csillagokkal való osztályozás lehetősége, s érdekes módon WP10-en nagyon kevés olyan app van, ami ötcsillagos, vagy csak négy... Ráadásul sokan le is írják, mi a bajuk ezzel. Ők is siránkoznak, nyafognak - de pont azért, mert ezzel is jelzik, hogy a készülék a boltok marketingszövegeitől mennyire helyezkedik távol egy képzeletbeli egyenesen...

    És még valami (ezt már nem teszem off-ba): nem csak az anyagiak, meg érzelmi dolgok döntenek, hogy valaki egy öt éve használt rendszert csak simán levált. Rengeteg applikációt kezdett el használni ez idő alatt az ember, az ezekben tárolt adatokat csak úgy eldobni nem olyan jó érzés. Az sem, hogy jelenleg nincs jövőkép. (950-et vegyek? Oké, de akkor sem lesz tele alkalmazásokkal az Áruház, pláne nem jókkal. Áttérjek más rendszerre? Mire? Hiszen lassan hatodik éve Windows Phone-t használok, nem is ismerem a többi rendszert. Ott milyen új, eddig még nem tapasztalt hülyeségekbe futok bele?). Szerintem nem csak ezért nem fog az ember 300 euró körüli összeget csak úgy kidobni egy másik telefonra (nem az itthoni árakkal számolok, mert egyrészt itthon kb 200 százalékos ár-réssel adják ezeket a cuccokat, másrészt szerencsére tudok külföldön vásárolni) , hanem azért sem, mert mondjuk minden egyéb kütyüje kötődik a Windows rendszerekhez, sőt, ha netán vállalati környezetben gondolkozunk, akkor még egy kisvállalkozás esetében is azonnal porszem kerül a gépezetbe, ha csak egyetlen láncszemet kicserélünk... Tegyük fel, egy tízfős vállalkozás ügyvezetője úgy dönt, a falhoz vágja a 930-at! Megteheti, ő a főnök Csakhogy innentől kezdve majd rájön, hogy nem tudja szinkronizálni a laptopját, az irodai PC-jét a telefonjával (mert közben vett egy droidot, vagy almát). Akkor most hirtelen cseréljük le az összes egyéb eszközt is? Ez alkalmazottanként legalább két-három eszközt (telefon, laptop, PC, tablet) jelent... Szóval, bár ennek a topiknak valóban nem eredendően a nyafogásról, meg picsogásról kellene szólnia, de én megértem, hogy ez ennél a telefonnál, súlyosbítva a WP-zel most még leghatározottabb jellemeket is bizonytalanságra, tehetetlen siránkozásra késztet...

    És akkor a mai problémám: talán többen is ajánlották, hogy meg kéne gondolnom, hogy dobjam a francba a Run+ (korábban Nike+) alkalmazást és használjam inkább mondjuk a Runtasticot. Mivel ismerem ezt az alkalmazást és már rég kinőtte a gyermekbetegségeit, ma úgy döntöttem, ám legyen, visszatérek! Ráadásul a Runtastic (elvileg 100 százalékosan WP10 kompatibilis, ehhez több javítás is érkezett hozzá Vagyis ma joggal bízhattam abban, hogy nem lesz semmi gond... Nem a fenét! A 6 kilométeres körünkön háromszor lépett ki a Runtastic, de szerencsére majdnem a végéig mindig vissza tudtam lépni, s folytatni a Workout-ot. De, 5,41 kilométernél végleg kilépett, már a háttérben sem futott tovább, vagyis z eredetileg 6 kilométeres futásunk véget is ért. Aztán ő is kezdte azt, amit a Run+: a világért sem hagyja magát lementeni, illetve feltöltei a fészbúkra... Akkor most kérdezném azokat, akik használják az amúgy király Runtasticot, tapasztaltak mostanság ilyesmit?

  • Downsampling

    senior tag

    válasz hroberto #20767 üzenetére

    ....szerintem mivel ez alapvetően Lumia 930 topik, ez itt off, de: a Runtastic Pro-t ezer éve használom, fizettem érte, nem bántam meg. A kezdeti sok-sok bug után nagyon jó és sokoldalú alkalmazás lett! WP8.1-nél magasan a legjobb és a legsokoldalúbb app volt. Nos, WP10-re sikerült ezt is elcseszni... A Run The Map-ot is kipróbáltam, közel sem ilyen sokoldalú, a Runtasticot nagyon sok célra tudom használni... S ha már nem Run+, akkor ez... De szerintem, amilyen peches vagyok (bár szerintem lassan a csoport nagy része már csak azért jár ide, hogy tanácsot kérjen az újabb és újabb WP10 problémák miatt - lásd hang, hangerő, fagyások, stb.), nálam a RTM sem működne jól... Az meg hogy ingyenes onnantól kezdve irreleváns, hogy a Rutastic Pro-t vagy négy éve megvettem...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Clemi #20771 üzenetére

    Szerintem is egy nagyon jó és stabil program, ráadásul igen sokat tud. Ezért lepődtem meg tegnap. A WP10-re váltás óta tegnap használtam először, de azt láttam, hogy hozzá is jött talán nem is egy frissítés (gondolom a WP10 miatt)...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz konyi79 #20776 üzenetére

    ...minden nagyon szuper, csak ne lenne ennyire gáz, meg problémás, illetve megbízhatatlan... :Y :P :O

  • Downsampling

    senior tag

    válasz DaveJr #20780 üzenetére

    ...bocs, de olvasd már el a #20776-os hsz-t! Az abban a formában elég vicces, lényegében azt foglaltam össze... :K
    Amúgy meg hol van itt leírva, hogy csak szépet és jót lehet írni? Hogy ez egy marketingoldal, ahol semmi helye a hibáknak? Meg ezekről kérdezni sem lehet?

  • Downsampling

    senior tag

    Sziasztok!

    Hol tudom megnézni, hogy mennyit használtam beszédre a telefonom? Vagyis, hogy hány perc volt az elmúlt időszakban az általam hívott és lebeszélt idő?
    És mindezt hol tudom resetelni, nullázni?

    Köszi! :R

    (ja, Lumia 930 WP10)

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    Sziasztok!

    A L930-am akksija az elmúlt félévben annyira felpúposodott, hogy nem rég lepattintotta a készülék hátfedelét. Fogalmam sincs, ez miért következett be, nem is érdekes. A telefon amúgy tökéletesen működik (kivéve a vakut, lámpát és a vezetéknélküli töltést, de hát ezeknek az oka, hogy a hátlap nincs fent), csak az akksija merül le hamar, illetve ebben az állapotban azért nem használom semmire. A hátlap is sértetlen.
    Kérdés: lehet ebben akksit cserélni, illetve valahol venni? Meg tudom ezt én magam is csinálni? Mennyibe kerül egy ilyen akksi?
    :R
    (amúgy elég vicces, hogy az akksira több helyen is rá van írva, hogy a max töltőfeszültség 4,35 V, viszont ugye a gyári töltő is 5 volttal tölti, az USB meg pláne).

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Bec #21712 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!
    Gyárit nem lehet hozzá szerezni? Szerintem amúgy én is ki tudom cserélni, és egy szerviz sem biztos, hogy jó minőségű akksit tesz bele (mondjuk Noki szervizbe ezért nem vinném, mert annyit a telefon nem ér, amennyiért a szervizes felemeli a kisujját.... S persze, gondolom, a gyári sem az a 10-12 euro.
    Viszont azt már tapasztaltam, hogy az Ebay-ről rendelt akksik 99 százaléka nagy kamu: a fényképezőgépemhez rendeltem tartalék akksit, szinte mindegyik nagyobb kapacitású volt, mint a gyári és már eléggé használt Canon. De hiába a magasabb kapacitás, egyik sem bír annyit, mint a régi, gyári.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz thami #21714 üzenetére

    Szia!
    Megköszönöm, illetve azt is, hogy honnan lehet beszerezni?
    Köszi

  • Downsampling

    senior tag

    válasz thami #21717 üzenetére

    Köszi! Nekem elsődlegesen azért kell a csere, mert a régi annyira felpúposodott, hogy a készülék ledobta a hátlapot (de nyilván elég beteg amúgy is).

    (a másik kérdésedre nem tudom a választ, nálam a 930-on WP10 van, van egy 925-öm (amit most a 930 rossz akksija miatt újra használok), 8.1-gyel, de azon nem is telepítettem FB-t. Igazából a Messenger megszűnése miatt nem is lenne sok értelme)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz embe #21719 üzenetére

    A szintén 8.1-es L925-ömön szintén ugyanez a helyzet már második napja... Valószínűleg nem nálunk van a hiba. Az L930 WP10-zel működik (az Áruház is).

Új hozzászólás Aktív témák